» »

HTPC kupiti ali sestaviti

HTPC kupiti ali sestaviti

The B ::

Pozdravljeni!

Kupujem HTPC in ne vem kaj se splača oz kaj je dobro in kaj ni.

Gledal sem na Mimovrste in mi Nettop Asrock ION 3D 152D zgleda kul.

A obstaja boljša rešitev? Kaj pa če ga sestavim sam?

Za vse nasvete se v naprej zahvaljujem.

B
The End Is The Beginning Is The End...
http://blaze.sopca.com/

popster ::

lahko ga sestaviš iz svojega starega računalnika, tu so navodila za najbolj enostavno varjanto

drugače pa najdeš dosti htpcjev med slo-techovimi oglasi.

zavajon ::

Odvisno, kaj želiš od HTPC.
Pri sestavljenih je imo glavna pomanjkljivost ta, da si zelo omejen pri morebitni nadgradnji. Če ga sestaviš sam, lahko izbiraš med ploščami, RAMom, po potrebi lahko daš morda kakšen dodatni disk ali PCI kartico, čez nekaj let menjaš MB,... Res pa je bolj enostavno, da ga naročiš, odpakiraš, priklopiš in dela.
Za ceno tega Asrocka bi si najbrž že lahko sestavil kakšnega Fusiona z USB 3.0, eSATA, BT, Wi-Fi,...
Če računaš na gledanje HD filmov, ti priporočam Fusiona namesto Atoma, dela bolj tekoče, manj "dela" s kodeki na Win7.
Če preferiraš sestavljenega, je po mojem boljša varianta Zotac Zbox. Seveda pa moraš k ceni prišteti še stroške za disk in RAM, a najbrž montaža tega ni hudo zahtevna operacija, predvidevam, da je narejeno podobno kot pri notebookih.

floyd1 ::

Se strinjam z zavajon-om. Razmišljal sem o sestavljenih, a eni so brez DVD-roma (kasneje mislim dodati bluray, zaenkrat je notri DVD), eni so zaradi res majhnih ohišij precej glasni (katastrofa za v dnevno), nekateri imajo totalno "plastična" i neugledna ohišja, meni pa je precej pomembno, da zgleda kot komponenta, če je že pri TV-ju v dnevni sobi. Nabavil sem lepo ALU ohišje in mini ITX (Fusion E350) plato in ti jo lahko samo priporočam, dela super in (po mali predelavi) tudi praktično neslišno.

zavajon ::

Ja, glede glasnosti je zadeva dokaj enostavna. Manjše kot je ohišje, manjši je ventilator, ki dela na višjih obratih, torej je glasen. Ta problem glasnosti imajo (menda) vsi NMT-ji. Če je tišina preferenca, potem najbrž odpadejo sestavljeni, ker je treba iskati ohišje z 80mm ventilatorjem. Pa ko dosežeš tišino, začneš čuti 2,5" disk, nakar se pojavi želja po SSD (če imaš v škatli prostor zanj) ;)

floyd1 ::

Po mojem mnenju neka "ropotuljica" ne sodi v dnevno. Da se pa narediti marsikaj, če se lotiš samogradnje. Tudi pri tako nizkem ohišju (5,5cm). Jaz sem najprej na APU en bistveno večji hladilnik dal, nanj pa še en res tih 6 cm Papst ventilator (tudi sam nisem verjel, da so lahko taki mali ventilatorji tudi tihi). Ni neka blazna moč hlajenja, a zadostuje za stabilno delovanje.
Še vedno pa me muči varianta, da bi vso toploto preko enega bakrenega bloka na procesorju speljal na pokrov ohišja - s tem bi imel največji možni hladilnik, celotno (alu) ohišje. Nad heatpipe-i sem pa obupal, cene so nenormalne...

The B ::

HTPC bo poganjal Boxee in nič drugega. Verjetno na Linux-u. Mora gladko predvajat HD filme. Star računalnik ne pride v poštev, ker ga nimam in je grd. :)

Recimo, da se odločim, da sestavim sam.

Tukaj so kul navodila. Ne vem pa kaj se bolj splača: AMD Llano Build , MINI-ITX i3 Options, ...

Kje se da v SLO kupit take komponente?
The End Is The Beginning Is The End...
http://blaze.sopca.com/

Primoz78 ::

Jaz sem sestavil ze dva...prvi je bil iz Atom+ION2 sistema, potem pa sem si premislil in nabavil kar imam v podpisu pa imam za gaming...Ce bo poganjal boxee kupi si Boxee box in bo mir ;-). Drugace pa poskusi se XMBC meni je boljsi od Boxee-ja...

Lp Primoz
GAMING HTPC I5 2500k/ASUS P8P67/4GB CORSAIR XMS3/
VERTEX 3/ASUS 670 GTX OC/Antec TP-650 NEW/

RejZoR ::

ION vem da je imel včasih probleme s 1080p videom. Ne vem kako je z ION2... Vrži tudi uč na AMD Fusion bazirane sisteme (C-50/C-60 in E-350/E-450)...
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

ru7 ::

Sapphire E-350 (White al kaj je že) je okrog 100€. Glede na opise naj bi shendlal 1080p. Dodaš še neko ohišje (najcenejše kar sem pred časom našel je bil Chieftec BT02-B za okrog 45€ z napajalnikom), fali ti še disk in DDR3 ram. Skupaj te stane nekaj preko 200€, pač odvisno kaj vzameš. Ohišje mogoče ni najlepše, jst sem ga itak skril za TV :)

Primoz78 ::

RejZoR ION2 ni mel problemov z BOXEE-jem in XBMC-jem bolj je bil problem pri WMC-ju ker ali so delali podnapisi in ni delalo DXVA pospesevanje ali obratno...v XBMC-ju in BOXEE-ju pa ni blo problemov.

Lp
GAMING HTPC I5 2500k/ASUS P8P67/4GB CORSAIR XMS3/
VERTEX 3/ASUS 670 GTX OC/Antec TP-650 NEW/

The B ::

Hmmm...
A se potem mogoče bolj splača kaj od tega (medijski predvajalniki)? Boxee box nima diska. Kar pomeni, da moram imeti še vedno en drug računalnik prižgan, da se sprehaja po travnikih. Fino bi blo met eno škatlo z diskom in torrent klientom. Tale trdi da to zna.
The End Is The Beginning Is The End...
http://blaze.sopca.com/

zavajon ::

Problem pomanjkanja diska rešiš tako, da kupiš navaden disk, iz Kitajske eno ohišje z eSATA priklopom in to priključiš na NMT. Lahko izbereš tudi opcijo z 2.5" diskom, kjer ne boš potreboval napajalnika, je pa cena/GB višja.

Invictus ::

Lahko pa kupiš mac mini.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

zavajon ::

Uf, za 600 - 1.000€ si lahko človek marsikaj zmišljuje na tem področju :D

The B ::

Seveda bi rad zapravil čim manj denarja. 200 - 300€ je okvir, tako da mac mini odpade.
The End Is The Beginning Is The End...
http://blaze.sopca.com/

RejZoR ::

Za ta denar dobiš že sestavljene HTPC-je na AMD Fusion platformi al pa ION2.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

bb007 ::

Mogoče počakaj na to:

http://www.zotac.com/index.php?page=sho...

Mene tudi zelo hudo zanima njegova cene...nikjer še ga ni v prodaji...če bo dost nizka je ziher moj...
Seveda vem da ima podobne rač. v ponudbi tudi Asrock vendar precenjene...za 500EUR si lahko sestaviš bistveno boljši računalnik...Zotac pa ima primerne cene, ne pretiravajo...

Takšne male rač. bi še mogli dandanes delat, ne pa velike okorne potratne kište...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bb007 ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

HTPC (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Kaj kupiti
27855962 (32687) Netrunner
»

Xtreamer ULTRA (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Zvok in slika
16235545 (19091) TheHijacker
»

Kateri HD medijski predvajalnik ali raje Nettop???

Oddelek: Zvok in slika
315026 (3588) trnvpeti
»

MINI računalnik

Oddelek: Kaj kupiti
346324 (5555) HyperGL
»

Nakup računalnika z čim nižjo porabo energije

Oddelek: Kaj kupiti
314672 (4207) frudi

Več podobnih tem