» »

MINI računalnik

MINI računalnik

ZaLoMaT ::

Malce sem že odjadral iz računalniških voda, jeseni odhajam na faks, zato bom prodal domačo "zverino" in si omislil laptop.

Tukaj pa nastane problem, starša želita ob kakšnih deževnih večerih malce pobrskati po spletu, kaj naj kupim? V mislih sem imel neko majhno škatlico kot Apple Mac mini, le da mora biti OS Windows 7 (navada je železna srajca). :D

Na računalniku ne bo nobenih iger, noben hardcore aplikacij, morda kakšen winamp.

blackbfm ::

Če se ti gre za to da ne zavzame placa itd, za tak budget komot dobiš laptop. Mogoče bi bila kul alternativa kakšen ipad.

floyd1 ::

Iščeš torej nekaj takega:
http://www.enaa.com/oddelki/racunalnist...
Za nekaj več pa dobiš že kaj z AMD E-350, ki je še malo hitrejši, npr Zotac ZBOX AD02 Plus.

blackbfm ::

Ti podhranjeni procesorji so za desktop uporabo šit.

RejZoR ::

Jadidadida, E-350 ni prav nič podhranjen. Če lahko zdele tipkam in brskam brez težav z arhaičnim Atom N270, bojo tud oni s precej močnejšim E-350.
Vzemi kakšen HTPC od AsRock al pa ZOTAC, po možnosti baziran na AMD Fusion. Luštne majhne škatlice, ki so neslišne in dost močne za praktično vse.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

blackbfm ::

Za lynx verjetno res ni podhranjen..za win7 in normalen browser pa sigurno. Sploh če še kakšen zoom uporabljaš. Meni še na i5 (laptop) kakšna stran šteka.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: blackbfm ()

RejZoR ::

Sem imel tud Win7 na netbooku in mi je delal čist lepo. Nimam ga zato ker mi wireless ni delal dobro. Drugače bi imel gor Win7.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

trnvpeti ::

Vzami miniitx plosco, g620t cpu
Disk 2.5 recimo.
Pa majhno ohisje.
Poceni,hitro, poraba 25w

RejZoR ::

http://www.mimovrste.com/artikel/274014...

Jezst osebno bi vzel tole. Prištej še ene 100 EUR za disk in RAM. Če že imaš kaj od naštetega pa je strošek manjši.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

blackbfm ::

RejZoR je izjavil:

Sem imel tud Win7 na netbooku in mi je delal čist lepo. Nimam ga zato ker mi wireless ni delal dobro. Drugače bi imel gor Win7.


delal čist lepo praviš? Potem imava pa drugačne predstave o hitrosti..

bosmla ::

Al pa to

ZaLoMaT ::

Najprej najlepša hvala vsem!

Prenosnik ne bo prišel v poštev, saj ekran, tipkovnica, miška in ozvočenje ostajajo. Zamenjal bi rad samo škatlo za nekaj majhnega, neslišnega, "varčnega".

Tako kot je že "RejZoR" napisal, iščem:
Luštno majhno škatlico, ki je neslišna in dost močna za praktično vse.

Pogoj je, da OS in brskalnik tečeta gladko, saj mi niso všeč klici v smislu: "nekaj je spet zaštekalo" ... :D

RejZoR ::

blackbfm je izjavil:

RejZoR je izjavil:

Sem imel tud Win7 na netbooku in mi je delal čist lepo. Nimam ga zato ker mi wireless ni delal dobro. Drugače bi imel gor Win7.


delal čist lepo praviš? Potem imava pa drugačne predstave o hitrosti..


Imam Core i7 sistem s 6GB RAMa in enim najhitrejših diskov. Vem kaj je hitrost.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

ZaLoMaT ::

Kaj menite o temle:
Acer Aspire Revo R3700 Desktop-PC (Intel Atom D525, 1,8GHz, 2GB RAM, 250GB HDD, nVidia ION)
brez OS, za 279eur ?




Ali pa tole:
Zotac ZBOX-AD02-B ZBOX AD02 Mini PC AMD E350 in dokupim še rame, disk.



Kje dobim večji p/p?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: ZaLoMaT ()

gorann ::

tega zadnjega sem vceraj dobil in sem dodal 160GB disk ter 4GB rama

kaj tocno naj bi stekalo? brskanje po netu? :))

filmi 1080p delajo tekoce, ce graficna priskoci zraven pomagat, tudi 1080p na jutubu naj bi delali tekoce ze privzeto, samo meni je stekalo, bom se mal pogledal zakaj tocno

to je mali kompjutercek, skoraj neslisen, zelo, zelo mala poraba, nima pa dvdja, pravzaprav ga tudi ne rabis


http://www.bjorn3d.com/articles/Zotac_Z... tu si pa preberi review

blackbfm ::

brskanje po netu ja:))

Sicer pa neslišen je skoraj vsak računalnik, če le nima nekih šit hladilnikov/ventov. Poraba pa tudi ne igra vloge saj ne deluje 24/7.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: blackbfm ()

RejZoR ::

AMD Fusion je novejši od ION tko da je logično boljša zadeva. Itaq pa kar se tiče browsanja bo Fusion strojno pospeševal tud spletne strani v npr Firefoxu.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

gorann ::

blackbfm je izjavil:

brskanje po netu ja:))

Sicer pa neslišen je skoraj vsak računalnik, če le nima nekih šit hladilnikov/ventov. Poraba pa tudi ne igra vloge saj ne deluje 24/7.

zaenkrat se nism naletu na stekanje cesarkoli, razen 1080p na jutubu, kar mi ni jasno, saj naj bi out of the box to moral podpirat ta fusion, ocitno nekj serje

zdle pogledal 1080p true grit film preko xbmc s podporo dxva2 (tko pise v nastavitvah v xbmc, da je dxva2) in niti enkrat ni nic zastekal, sem pa vmes mal cekiral, ce kj vroce piha ven iz ohisja in sem prijetno presenecen. Vent je ostal prijetno "neslisen" in samo rahlo topel pis zraka se je cutil na roki.

Loocas ::

gorann ::

ne vem v cem je to boljse od zboxa naprimer, samo grse zgleda in vec porabe mas:)

Loocas ::

sam da je tiha. :))

gorann ::

vprasanje, ce ne bi mogu dat dodatni vent:D

HyperGL ::

Sestava


kaj si mislite o taki sestavi? Uporabljalo bi se ga pa v domače namene, torej internet, word,...
bistveno je da je čim manjši in čim bolj tih oziroma varčen.

Napajalnik in disk imam doma, morda bi edino menjal matično za eno, ki ima DVI izhod, ta ima samo VGA in HDMI.

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: bluefish ()

kmetek ::

ne sendajo v slo.

gorann ::

HyperGL je izjavil:

 Sestava

Sestava


kaj si mislite o taki sestavi? Uporabljalo bi se ga pa v domače namene, torej internet, word,...
bistveno je da je čim manjši in čim bolj tih oziroma varčen.

Napajalnik in disk imam doma, morda bi edino menjal matično za eno, ki ima DVI izhod, ta ima samo VGA in HDMI.



za ta opravila je vsak nettop dober:)

opeter ::

RejZoR je izjavil:

AMD Fusion je novejši od ION tko da je logično boljša zadeva. Itaq pa kar se tiče browsanja bo Fusion strojno pospeševal tud spletne strani v npr Firefoxu.


Ehmm... škatle na zgornjih linkih so z novejšimi Atomi (D525) in z novejšimi ION-i (druga generacija).
Je pa res, da je AMD-jev Radeon 6310 dosti hitrejši.

Ion 2 (next-generation Nvidia Ion)

CUDA cores: up to 16
Standard Memory configurations: 512 MB of DDR2, 256 MB of DDR3, 512 MB of DDR3
Memory Interface Width: Up to 64-bit
Hardware Video Decode Acceleration: Yes, 4th Generation PureVideo
nVidia CUDA Technology: Yes
Certified for Windows 7: Yes
Microsoft DirectX: 10.1
OpenGL: 3.3
Audio: HDA
Maximum digital resolution: 2560 × 1600
Maximum VGA resolution: 2048 × 1536
Netbook supported display connectors: HDMI
Desktop supported display Connectors: Dual-link DVI, DisplayPort, HDMI, VGA
Multi-monitor: Yes
HDCP: Yes

The ION chip in 10-inch netbooks with Pinetrail Atoms offers only eight shader cores and a clock rate of 405 MHz. According to Nvidia, the performance should still be similar to the first generation of ION. The power consumption of 6 watts is rather low, and therefore fully suited for small netbooks. The 12" version features all 16 cores of the GT218 chip and is clocked at 475 MHz, with a power consumption of 12 watts. The performance should be above the old ION platform. The desktop version is clocked even higher at 535 MHz as no power restrictions have to be met, since the desktop versions don't communicate through a PCI-Express x1 bus, as the netbook versions do, thus not being restricted to x1 bandwidth.[citation needed]
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

opeter ::

Sicer za zgornje zneske, torej od 250 do 350 € lahko sestaviš kar soliden računalnik iz navadnih namiznih komponent, ki bo n-krat hitrejši tako od Atoma kot od AMD-jevega Fusiona, seveda pa bo imela takšna sestava dosti višjo porabo.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

Loocas ::

en ekstrem od male kištice

pa nalašč rdeča kišta :D

PS: saj obstaja tud črna.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Loocas ()

trnvpeti ::

opeter je izjavil:

Sicer za zgornje zneske, torej od 250 do 350 € lahko sestaviš kar soliden računalnik iz navadnih namiznih komponent, ki bo n-krat hitrejši tako od Atoma kot od AMD-jevega Fusiona, seveda pa bo imela takšna sestava dosti višjo porabo.

Motis se!
Tako sestavljen ima porabo 20w, inbpoje atoma za malo malico.
E350 imavporabo par wattov manj, ampak je tudivza malo malici.

blackbfm ::

Realno gledano pa je za tisto uro worda vseeno kakšna je poraba. Kakorkoli že, jaz bi izbral čim bolj zmogljive komponente, vsaka sekunda čakanja da se nekaj naloži je totalno stran vržen čas. Ne rečem da bi bil shitty atom 3x cenejši, samo cene so praktično tam tam, par 10 eur plus minus.

gorann ::

opeter je izjavil:

Sicer za zgornje zneske, torej od 250 do 350 € lahko sestaviš kar soliden računalnik iz navadnih namiznih komponent, ki bo n-krat hitrejši tako od Atoma kot od AMD-jevega Fusiona, seveda pa bo imela takšna sestava dosti višjo porabo.

se popolnoma strinjam, ampak zaradi porabe se ne bi sekiral kaj prevec, vazna je moc pa da vse dela brez problemov

in ce za ta denar lahko dobis se lepo majhno ohisje, da pase v dnevno ob tv, go for it

RejZoR ::

Ampak še vedno ni majhna škatlica. Imam majhen sistem, ki pa je proti tem HTPC-jem še vedno orjaški. Enostavno ni primerjave. HTPC-ji, ki jih omenjamo so samo 1/4 ali celo 1/5 velikosti Lian Li ohišja, ki ga je nekdo zalepil zgoraj. Za predstavo kako majhni so. Če bi iskal nekaj takega bi definitivno izbral malo škatlico tud če stane kakšen evro ali deset več.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

Loocas ::

Pri tistem Zotacu in Lian Liju se gre bolj za to, da ima wireless in jo lahko postavi kamorkoli.

RejZoR ::

Sej te male škatlice imajo mislim da čist vse vgrajen wireless. Tko da to tud ni problem.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

HyperGL ::

no, na koncu sem se odločil za tak sistemček

izjemno majhno, varčno in relativno poceni (180eur brez brezžične miške in tipkovnice)... pa še vse dela out of the box v ubuntu :)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

AMD Fusion E-350D

Oddelek: Strojna oprema
141490 (1260) floyd1
»

Mini PC s SSD + HD, kateri ZBOX

Oddelek: Kaj kupiti
243954 (3382) Oldi
»

Intel presegel pričakovanja, skrb vzbujajo le Atomi

Oddelek: Novice / Rezultati
94457 (3008) Key Quest
»

kišta izključno za net (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
9717706 (16217) Aljaz1980
»

Nakup računalnika z čim nižjo porabo energije

Oddelek: Kaj kupiti
314672 (4207) frudi

Več podobnih tem