» »

Kateri HD medijski predvajalnik ali raje Nettop???

Kateri HD medijski predvajalnik ali raje Nettop???

rookie007 ::

Ob poplavi HD medijskih predvajalnikov, me zanima, kaj priporočate za nakup?
Kateri je in in kateri out?
Vaše izkušnje?

Gledam predvsem extreamerja, razmišljam pa tudi o nakupu nettopa.

Vaši nasveti in izkušnje?!
Odvisno je tudi malo od cene, recimo do 200 eu predvajalnik ali 350 nettop.
LP

zolja ::

Če ti ni problem denar potem raje nettop. Imam Asrock-a 330 Ion HT-BD. Super zadovoljen, se ne hecaš z firmware-i, kaj špila, kaj ne špila itd. Blue-Ray player, HDMI izhod, 5.1 analogni izhod za zvok, tiho delovanje, možnost overclock-anja, lep šajni črn dizajn, kompaktna škatlica. Ga ni treba skrivati, postaviš poleg TV-ja ali avdio komponent. Boljša polovica ga nekaj časa sploh ni opazila :), za razliko od "spet si neko škatlo navlekel v dnevno sobo". Vrti vse, surfaš po netu brez omejitev, pa še kakšen manj zahteven špil lepo na plazmi odigraš. Npr. Call of Duty 4, sicer oskubljen ampak dela tekoče. Se vržeš na kavč, z daljincem ga prižgeš, kupiš še wireless tipkovnico s track ball-om in čilaš ;).

LP Zoran

kmetek ::

Zolja ima prav, če primerjaš recimo 100EUR proti 300EUR pa imaš še PC funkcije itd.....za premislit je. Če bi jaz še enkrat izbiral bi 100% kak mini PC.
DELA TI VSE.

BALAST ::

netbooka 100%, pa daš nanj Boxee program in lahko še z bluetooth telefonom kontroliraš.

zolja ::

Koliko pa koštajo netbook-i s HDMI izhodom, Blue-Ray playerjem in zmožnostjo predvajanja HD vsebin?

LP Zoran

Gregor P ::

Meni se tudi tale Asrock zdi odlična rešitev, vem na žalost ne, ker ga nimam. Me pa zanima, kako enostaven je za uporabo, torej a je "trotel zihr" torej enostaven za uporabo tudi neizkušenim uporabnikom ("grandpa & grandma mode")? Ker prednost teh 100 evrskih naprav naj bi bila ravno to, priklopiš in gledaš brez da bi te zanimale kakšne nastavitve, OS-i ipd.?
(torej ko enkrat ta NetTop vzpostaviš v delujoče stanje, vse namestiš itd.)

Mimogrede ASRock ION 330HT-BD stane okoli 350 evrov; vsaj na geizhalsu:)

Zraven je treba seveda misliti tudi na stroške OS-a itd.
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Gregor P ()

zolja ::

Odvisno od starih. Jaz vem da za moja dva bi tudi najosnovnejši DVD player bil preveč. Drugače ima pa zgoraj omenjeni nettop priložen daljinec za upravljanje WMC-ja. Naložiš win 7-ko, WMC, Boxee ali kaj podobnega in se dedek in babica sprehajata čez lepe in velike grafične menije. Je pa res da slovenske opcije tukaj ni (vsaj mislim da ne ).

LP Zoran

Gregor P ::

Daljinec je pod "nujno" poleg, sicer vse skupaj nima smisla za nek "enostaven" domači multimedijski predvajalnik (ok lahko ga dokupiš).

Čeprav 350 evrov (pa še dodatno stroški poštnine ipd.) + okoli 100 evrov za OS, skupaj torej nekje okoli 450 evrov (rajši več) spet ni tako malo oz. za takšen denar dobiš tudi kakšno drugo rešitev; vsekakor ni to konkurenčna alternativa neki 100 evrski multimedijski napravi:|
(ne me razumet narobe, ne mislim na to, katera naprava je tehnično boljša in nudi več uporabniku, ampak čisto tako price-performance primerjava)
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Gregor P ()

zolja ::

Ma peska si v oči ne bomo metali in se sprenevedali, tistih 100 EUR za OS lahko črtamo. Prav imaš, če išče predvajalnik zvoka in slike je multimedijski predvajalnik tisto pravo. Če se pa išče pravi all-in-one multimedijski center pa nettop kompjuter.

telexdell ::

Dobro se je tudi vprašati, ali bo boljša polovica (pa mogoče še otroci) uživali medtem, ko bom jaz igral Call of Dutty na plazmi v dnevni sobi? Bom jaz z veseljem skupaj z ženo bral kulinariko.net medtem ko na šport+ igra olimpija?
Torej, če si sam je ION vsekakor odlična izbira, saj praktično ne rabiš nič drugega. Če pa si TV deli več oseb je pa vprašanje, ali ni boljše player za 100EUR in dodatno še en računalnik. Pri nas smo npr. štirje in ima vsak svoj laptop, na katerem pač delaš kaj pač delaš. V dnevni sobi pa si lahko skupno ogledamo kakšen film ali fotografij preko SIOL Box-a ali ogledamo kakšno oddajo na TV.
Torej je stvar izbire pogojena predvsem od življenjskega sloga uporabnika in njegovih potreb.
Precej je treba vedeti, preden opaziš, kako malo veš.

Gregor P ::

zolja je izjavil:

tistih 100 EUR za OS lahko črtamo

Kakor kdo; "babica in dedek" bolj težko (ker sta odvisna od drugih), sam pa recimo kupim OS oz. program predvsem zaradi podpore; torej ko gre kaj narobe, da se lahko na koga uradno obrnem po pomoč ipd.

Sicer se pa strinjam z napisanim:)
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

rookie007 ::

telexdell je izjavil:

Dobro se je tudi vprašati, ali bo boljša polovica (pa mogoče še otroci) uživali medtem, ko bom jaz igral Call of Dutty na plazmi v dnevni sobi? Bom jaz z veseljem skupaj z ženo bral kulinariko.net medtem ko na šport+ igra olimpija?
Torej, če si sam je ION vsekakor odlična izbira, saj praktično ne rabiš nič drugega. Če pa si TV deli več oseb je pa vprašanje, ali ni boljše player za 100EUR in dodatno še en računalnik. Pri nas smo npr. štirje in ima vsak svoj laptop, na katerem pač delaš kaj pač delaš. V dnevni sobi pa si lahko skupno ogledamo kakšen film ali fotografij preko SIOL Box-a ali ogledamo kakšno oddajo na TV.
Torej je stvar izbire pogojena predvsem od življenjskega sloga uporabnika in njegovih potreb.

Rešitev je tudi, če imaš zraven še monitor, saj ima nettop dva video izhoda - hdmi in dvi ali vga, a ne?
lp

Garibaldi ::

Definitvino kak nettop z nvidia grafiko (dekodiranje HD strojno) + microsoft mce daljinec + XBMC software.

zolja ::

Telexdell in Gregor, oba imata prav. Lahko pa vprašamo Rookie-ja koliko babic, dedkov in otrok bo uporabljalo napravo in TV na katero bo ta naprava priklopljena. Ali je sploh želja po surfanju, špilanju igric itd... Pri meni zaenkrat teh težav ni, edino boljša polovica zna kdaj zalajati.

LP Zoran

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: zolja ()

rookie007 ::

He he he...
Tudi to je res.Nobene babice nebo zraven :)
Za internet imam že tako prenosnik, imam tudi hišnega, sam poln kufer imam glasne kište v kotu, zato bo šla od hiše.Imam tudi stari xbox in še par reči.Stanovanje je premajhno koliko je kišt, zato razmišljam o nečem majhnem in kompaktnem, pa tudi vsestranskem.
Za igre mi tko ni...

zolja ::

Če ne rabiš za net ali game, potem res ni kaj dosti razmišljati, nabavi kašen MM player ala WD Live ali PopCorn pa je zadeva rešena.

LP Zoran

rookie007 ::

Sorry, sem se mogoče malo čudno izrazil...
Res, da imam prenosnik za net, ampak, bi kdaj raje šel direkt na net s predvajalnikom...
Vem, da extreamer to zmore, sam ni surfanja po netu, a ne?

robertus23 ::

Se strinjam z Zoranom , za predvajanje multimedijskih datotek je bolje če si nabaviš kakšen WD Live,Popcorn....sam imam Popcorn c-200 in ni fajla katerega ne predvaja(vsaj tiste katere jaz uporabljam),je tih,enostaven za uporabo.Multimedijski predvajalnik dela samo eno stvar hkrati-predvaja,na pc-ju pa ti odzadaj laufa še "miljon" stvari.Pa še ena dobra (najvažnejša) stvar je, ti predvajalniki ne laufajo na windows-ih.

Zgodovina sprememb…

psytoma ::

sta pri hiši in xtreamer in wd live in prvi zmaga na celi črti, to je moje mnenje

neres ::

Jaz sem si nekaj časa ogledoval te HD predvajalnike (za okoli 100EUR) in sem ugotovil da noben ne zna pravilno predvajati glasbe neprekinjeno med komadi (gapless). Tako da kar se tega tiče takoj odpadejo. Za pogledat kak film pa ok.

Sem pa malo testiral program XBMC in mi deluje kar v redu zadeva. Prvi vtis mi je bil boljši kot pri Windows MC. Dela tudi na Linuxu, ampak ne vem kako se Linux obnese za HTPC.

k4vz0024 ::

Pa s tem Asrock-a 330 Ion HT-BD lahko urejaš posneti video in izrezuješ reklame? Če prav razumem potem lahko posnameš na DVD.

Kako je s pospešenem predvajanjem videa z zvokom? npr. 1.5 x z zvokom

zolja ::

Hm ne razumem... Te zanima ali je Asrock strojno zadosti zmogljiv za video obdelavo?

LP Zoran

k4vz0024 ::

Ma ja, jaz narobe razumel. Sem mislil, da je to namenska naprava, pa je le računalnik.

gadk ::

Mene samo zanima ali obstaja podobna zadeva kot ASROCK ION 3D le da ima tv tuner. Rad bi priklopil na lcd monitor in imel hkrati še televizijo.
Druga možnost pa je da kupim omenjeno zadevo in kupim potem še lcd televizor, samo me skrbi kako je potem z brskanjem po internetu, saj majo televizorji precej večje piksle od monitorjev. Ali se motim?

Kateri LCD TV ali LCD monitor s TV-tunerjem bi mi priporočali poleg?

Oldi ::

VLC, Gom, Mplayer (in s tem tudi XBMC) .. imajo vgrajene kodeke in torej (kot vem) ne uporabljajo HD pospeševalnik iz grafičnega čipa, zato bi ATOM prej ali slej prepočasen oziroma se bo kak HD video že sedaj zatikal, saj se mi zatika na veliko močnejšem Core Duo.
Obstaja kak dober video predvajalnik, ki koristi DX10, ki šele omogoča strojno pospeševanje z ION-om.
Kako leto nazaj sem se pobijal s tem v zvezi s strimanim videom in nič našel. Mi pa DVB Viewer (program za poganjanje DVB hardvera) predvaja 2 HD programa brez uporabe proca za dekodiranje in to s staro ATI Radeon HD 4350.

Obstaja kaka rešitev?

ru7 ::

Moj HTPC je v podpisu.

Mislim da se da nekaj podobnega sestavit tudi za 200€ (Sapphire White E350 je cca 100€, 2GB ali 4GB rama 15€+, disk poljubne velikosti, poljubno ITX ohišje - od 40€ dalje) in imaš HD predvajalnik. Vgrajena grafična je dovolj zmogljiva za kak COD4, minecraft itd. Prvotno sem gledal isto že sestavljene nettope, samo se mi cenovno ni izšlo proti doma sestavljenemu.

Laufa bp HD vsebine.

gorann ::

Oldi je izjavil:

VLC, Gom, Mplayer (in s tem tudi XBMC) .. imajo vgrajene kodeke in torej (kot vem) ne uporabljajo HD pospeševalnik iz grafičnega čipa, zato bi ATOM prej ali slej prepočasen oziroma se bo kak HD video že sedaj zatikal, saj se mi zatika na veliko močnejšem Core Duo.
Obstaja kak dober video predvajalnik, ki koristi DX10, ki šele omogoča strojno pospeševanje z ION-om.
Kako leto nazaj sem se pobijal s tem v zvezi s strimanim videom in nič našel. Mi pa DVB Viewer (program za poganjanje DVB hardvera) predvaja 2 HD programa brez uporabe proca za dekodiranje in to s staro ATI Radeon HD 4350.

Obstaja kaka rešitev?

media player homecinema in xbmc UPORABLJTA strojno pospesevanje in nisem naletel na film v .mkv, ki bi se zatikal

homecinema ze privzeto podpira dxva, v xbmc pa v nastavitvah omogocis dxva2

priporocam xbmc, ki se malenkost manje obremeni procesor

Oldi ::

Po temle sodeč bi morale delati vse ATI Radeon HD kartice oziroma čipseti na mamaplati. Moram probati na svoji bogi HD 4350

Razmišljam o tej konfiguraciji
Sapphire White E350 cca 100€
DDR3-RAM KIT 4 GB, 1333 MHZ, CL9, KINGSTON 26€
TRDI DISK WD 500GB 32MB 7200 SATA2/300 GREEN WD5000AADS 83€
OHIšJE MINI - ITX THERMALTAKE SD100 MINI, NAPAJALNIK 120W 44€
DVD/RW SONY AD-7710H-01 SLIM SATA 25€
Skupaj 280€
Kaj menite

gorann ::

kaj pa vem, isto sranje kot zbox fusion, sam da imas se dvd notri

dela vse, ko pa hoces hd preko sioltv pa steka vse, zato sem pa tudi dal naprej svoj zbox


ti proci so precej svohnejs od namiznih, za htpc so se dobri, sam se pa zatakne pri hdjih brez podpore graficne

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: gorann ()

Oldi ::

Mini ITX ohišja po pravilu nimajo vhodov za fleš kartice :(
Mimogrede, pri sestavi.si imajo na zalogi SAPPHIRE PURE WHITE FUSION E350 za 92,36€

Koliko naj bi taka reč vlekla W pri delujočih torentih?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Oldi ()

gorann ::

zbox naprimer ma okol 30W porabe, tko da je spet odvisno od napajalnika, mocnejsi je, vec kuri ne glede kaj delas

vseeno se ti ne bo poznalo kj prevec na poloznici:)

trnvpeti ::

sapphire bo z 2.5" diskom kuril pod 20W v idle


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Xtreamer ULTRA (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Zvok in slika
16235530 (19076) TheHijacker
»

Mini PC s SSD + HD, kateri ZBOX

Oddelek: Kaj kupiti
243953 (3381) Oldi
»

HTPC kupiti ali sestaviti

Oddelek: Kaj kupiti
172387 (2032) bb007
»

ASRock ION 3D 330HT

Oddelek: Zvok in slika
91242 (1050) lampa
»

Nettop za predvajanje HD vsebin

Oddelek: Kaj kupiti
375135 (3571) alen1

Več podobnih tem