» »

Nook Simple Touch

Nook Simple Touch

neres ::

Po novem je 100 USD ampak zgleda da jih ne prodajajo v EU.
Je kdo že naročal to iz ZDA? Se da normalno uporabljat pri nas? Nekaj sem bral o registraciji, ampak to ni obvezno, kajne?

Gibalec ::

Sem ga ravno dobil iz ZDA, nekaj malega doplačal za poštnino - poslala mi ga je znanka, ki tam živi. Prispel je po navadni pošti v cca. dobrem tednu. Carine ni bilo. Zraven sem vzel še neoprenski zaščitini ovitek.

Račun sem odprl preko računalnika in aktiviral Nook z uporabniškim imenom in geslom.
Infomacije o registraciji Nooka so izčrpno napisane tule: http://www.barnesandnoble.com/u/Getting...

Čez nekaj dni bom poročal še o uporabniški izkušnji, ki bo nekoliko drugačna kot onkraj luže. ;-)

hotlips ::

Živjo

Jaz sem ga naročil kakšne dobre pol leta nazaj, ta mesec pa še en kolega preko http://www.borderlinx.com/.
Jaz sem ga tud registreral in dela bp.
Te bo pa prišel na tak način cca 140€ (od oka). Plačaš pa na tak način vse pripadajoče dajatve, se prav carino, ddv (+ 10$ USA ddv) in stroške dostave borderlinxa.

Če se boš odločil za to varianto:
Najprej se moreš registrerat na borderlinxu, tm dobiš svoj ameriški naslov, plačaš zadevo na B&N strani (kreditna kartica) in naročič na svoj borderlinx naslov. Ko pa oni prejmejo zadevo pa še njim plačaš (paypal) za shipping v SLO in pa dajatve, ki pridejo zdraven.

Če maš možnost da ti ga kdo tm gor kup in pošlje/prnese sm pa še bolš.

lp.hl

neres ::

A B&N ne pošilja direktno v Slo?
Sej če ne pa bi ga že naročil iz eBaya, Borderlinx se mi zdi nepotrebna komplikacija.

Registraciji samega Nooka bi se načeloma izognil, če ni potrebna.

js osebno ::

Dalj časa že raznišljam o eni tablici z E-ink zaslonom. Tale izgleda ravno pravšnja. Mogoče kdo ve, če se da dobiti kje v Sloveniji / v EU trgovini s poceni ali brezplačnim pošiljanjem?

neres ::

Jaz sem ga potem nabavil preko eBaya, t.i. manufacturer refurbished.
Prodajalcu sem plačal ene 72€, pošti in carini pa še 20€. Prišel je v 10-ih dneh iz ZDA.

Za aktivirat in začet uporabljat rabiš wi-fi povezavo, da se prijaviš z B&N računom, ki ga lahko sproti ustvariš (ni treba da je pravi email).

Glede bralnika: je dobro če imaš eno solidno svetlobo za brat, podobno kot za knjigo, ampak pri Nooku je ozadje še malenkost temnejše. Obstaja še novejši Nook GlowLight z vgrajeno lučko, ampak baje da je tekst malenkost manj oster zaradi dodatne plasti ipd.. sicer pa dobra ideja, upam da jo bodo dodelali v kakšni kasnejši verziji.

jnovak ::

Super, le našel nekaj malega o NOOK eReaderju.

Moje vprašanje za uporabnike je sledeče: ali lahko kupujete eKnjige (.ePub) preko Barnes & Noble spletne strani?
Informacije, ki sem jih prejel prekno njihove on-line pomoči so, da je za nakup potreben naslov v ZDA & njihova kreditna kartica. To naj bi bilo zato, ker so prisotni le v ZDA in nimajo avtorskih pravic za prodajo na drugih trgih.

Če res ni možno kupovati knjig, je zadeva veliko manj uporabna ... potem ostane #2 best choice Kindle.

neres ::

Ne vem in me ne zanima, ker niti pod razno ne mislim kupovat knjig z DRMjem.

(Ampak mislim da to drži, torej da rabiš naslov v ZDA za kupovat od B&N. So pa tudi druge trgovine na spletu...)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Amazon Kindle (strani: 1 2 3 424 25 26 27 )

Oddelek: Kaj kupiti
1303323411 (1000) Furbo
»

e-bralnik ? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Kaj kupiti
15143308 (24608) AgiZ
»

IzAnglije.com (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
5715633 (9452) Zoro3
»

E reader

Oddelek: Kaj kupiti
357926 (6822) SmeskoSnezak
»

Novi Kindli (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Ostale najave
11137821 (32572) bojsi

Več podobnih tem