» »

E reader

E reader

Tody ::

hey! Ker se mi nabira pošten virtualen knjig ki sem jih dejansko kupil in shranil da jih bom prebral potem ko bom mel čas (yea right) sem se odločil da si kupim ereader.

Zdej rabim mnenje ali si kupit raje ereader ali kako prenosno tablico. Zadeva bo uporabljena predvsem za branje pdf-jev. Nisem se pa še čist odločil ali je bolje imeti tablic ali čistokrvni ereader. Na računalniškem ekranu težko berem kak dolg tekst medtem ko sem na kindlu v easy prebral celo knjigo. A kindlu lahko nalažiš PDF ki ni iz amazona?

Torej e reader ali tablica ter kater/a?

Hvala :)

Ramon dekers ::

smo imeli ravno debato o tem. Pojdi pod e-knjige v Sloveniji. Načeloma se izogibaj tablic in lcd display. Za branje samo e-ink zasloni.

Bobr123 ::

Kindle zmaga

Ramon dekers ::

ga imaš? kje si ga nabavil? kako je s polnilcem us, eu? so kakšni problemi?

Zgodovina sprememb…

Bobr123 ::

Ga imam. Navadno verzijo. Nabavil sem ga preko amazon.com (od naročila do dostave - 5 dni). Polnim ga preko računalnika (USB port).Deluje brez problemov. Pdfje konvertiram v jpgje. Baterija drži okrog meseca.

lp

Ramon dekers ::

koliko si pa dal za njega? Oz koliko te je prišla carina

BigWhale ::

Kindle, ki ni DX formata ni povsem primeren za branje PDFjev.

Ramon dekers ::

BigWhale je izjavil:

Kindle, ki ni DX formata ni povsem primeren za branje PDFjev.



....kaj a to pomeni da jih bo potrebno še pretvarjat? Sem mislil da bo enostavneje.Da se da samo pdf preko kabla gor in že lahko bereš...:8) pa to je super...a res ne znajo spacat kurčevega e- readerja ki to zmore.

Zgodovina sprememb…

frudi ::

Da se brati PDF direktno na Kindlu; problem je v tem, da je 6" Kindle enostavno premajhen s preslabo resolucijo, da bi lahko udobno bral PDF knjige na njem. Zato rabiš večji Kindle DX z 10" zaslonom.
1ACDoHVj3wn7N4EMpGVU4YGLR9HTfkNhTd... in case I've written something useful :)

Ramon dekers ::

a potem se da brati, ali ti pride ven kakšno skropucalo, zamik vrstic... Sam hočem čim manjši e-reader in mi je 6 dovolj velik ekran.

Samo ne razumem zakaj pretvarjenje v JPG??? mi lahko kdo to razloži v čem je potem na ekranu razlika?

Bobr123 ::

Ramon dekers je izjavil:

koliko si pa dal za njega? Oz koliko te je prišla carina


Okrog 150€ s poštnino in vsemi uvoznimi stroški.

BigWhale ::

Ramon dekers je izjavil:

a potem se da brati, ali ti pride ven kakšno skropucalo, zamik vrstic... Sam hočem čim manjši e-reader in mi je 6 dovolj velik ekran.

Samo ne razumem zakaj pretvarjenje v JPG??? mi lahko kdo to razloži v čem je potem na ekranu razlika?


PDF je vnaprej postavljen format in reader ne more narediti reflow-a teksta in zrenderirati nove postavitve. Dokument odpre tak kot je in ga pomanjsa na ustrezno velikost, ki pa je na 6" displayu premjhna.

Tody ::

čak samo kako pa potem 300 strani velik pdf naložiš gor? 300 jpg? In kako ve katera stran je naslednja? Kateri format se potem kupuje?

Bobr123 ::

Daš vse v eno mapo. Maš funkcijo da ti prebere mape in jpgje not. In ti jih obrača po vrsti.

Beri link kako do funkcije:

http://igorsk.blogspot.com/2007/12/hack...
aka picture viewer

Picture viewer

I'm not sure why Amazon didn't make it public (maybe because paging is kinda slow), but there is a basic picture viewer in Kindle.
To activate it:
1) make a folder called "pictures" in the root of Kindle drive or SD card. Kindle also checks for "dcim" made by cameras.
2) put your pictures for a single "book" into a folder inside that. The subfolder name will be used as the "book" name. Supported formats are jpg, png, gif.
3) in Home screen press Alt-Z. A new "book" should appear. Open it to view your pictures.
4) In the local menu you can toggle dithering, resize to fit and full screen mode.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Bobr123 ()

Tody ::

Okey sej ubistvu edina debata ki jo imam je NOOK ali Kindle :)

Ramon dekers ::

BigWhale je izjavil:

Ramon dekers je izjavil:

a potem se da brati, ali ti pride ven kakšno skropucalo, zamik vrstic... Sam hočem čim manjši e-reader in mi je 6 dovolj velik ekran.

Samo ne razumem zakaj pretvarjenje v JPG??? mi lahko kdo to razloži v čem je potem na ekranu razlika?


PDF je vnaprej postavljen format in reader ne more narediti reflow-a teksta in zrenderirati nove postavitve. Dokument odpre tak kot je in ga pomanjsa na ustrezno velikost, ki pa je na 6" displayu premjhna.


mislim obupni so. Se pravi bom rabil res tisto ogromno tablico da bom to lahko bral?? Zakaj je na 6 displayu premajhna? ne štekam, če ga on pomanjša na ustrezno velikost kot si sam zapisal.
Torej ne obstaja nobena varianta da imam tablico velikost 6 dam tja pdf in berem brez pretvarjanja v jpg ali katerikoli drug format? Noro. Odšteješ 150€ da se potem lahko jebeš...

opeter ::

A pdf-je ne moreš povečat na Kindlu?
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

hotlips ::

@Tody

Sem bil v isti dilemi. Ubistvu New Nook Touch ali Kindle 3G.
Za Kindla sem se skoraj odločal predvsem zaradi 3G opcije, vendar sem se potem odločil, da za par tednov na let ko sem v tujini ne rabim brezplačne povezljivosti na mail ipd.

Za Nooka pa poleg vseh reviewev, ki so ga postavili na pediestal e-readerjev to da bazira na androidu, zaradi česar si obetam nadalnje firmware/software popravke, ki bodo nadalje nadgrajeval uporabnost bralnika, da ne omenjam možnost raznih rootov.

Aja, od učeri ga imam tud doma in sem zadovolen da sem se odločil za Nooka.

PS: Sem vidu da se ga da (že) rootat tako da na njem deluje tudi kindle programje in lahko bp prikazuje amazonove .mobi datoteke.

Preden se dokončno odločiš pa poglej še novi Kobo eReader. Prišel je na trg približno istočasno kot Nook, stane 10$ manj in ima isto touch tehnologijo e-link itd., sicer mal mn spomina, vendar pa podpira VSE formate oz. praktično karkol vržeš gor ti bo delal, s tem da tudi zelo dobro povečuje/pomanšuje .pdf in .cbr file (poglej kakšen filmček).

Ko sem ga jaz videl sem bil kar v dilemi potem, če si nebi raje tega omislil namesto Nooka (sploh ker sem si že pred časom uredil zelo obširno .mobi zbirko - ko sem še nameraval kupiti Kindla).

Tako raznovrstnost možnosti prikazovanja različnih formatov kakor prilagajanje pdf/cbr bi si nedvomno želel tudi na Nooku in računam da se bo prej ali slej morala pojaviti kakšna podobna aplikacija za Nook (vsaj za rootano verzijo).

lp.hl

Ramon dekers ::

http://www.chapters.indigo.ca/kobo-erea...

tale kobo deluje kar ok. Si 100% da ti ni potrebno dajati pdf-ja v jpg?

hotlips ::

@Rd: Ja, .pdf zoom in landscape opcija je podprta in od vseh 6' e-bralnikov kar sem jih jaz videl deluje daleč najbolje, vendar najbolje da poiščeš kakšen video review, boš dobil še najbolši občutek.

Čeprav ko pa to vidiš, pa če te ni strah mal po novmu gadgetu "šraufat" mislim da Nook vsen zmaga.

-->

lp.hl

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hotlips ()

Tody ::

A na New Nook Touch se da brat? Mislim nima LCD-ja? Ker da se mi tisto blešči povsod pol raje ne :) Ker to da lahko kak špil zaigraš gor je tud cool Kobo ne zgleda da ima to.

thramos ::

Kako se ga pa kupi v Sloveniji?

hotlips ::

Nook ima isti e-link "zaslon" kot Kobo in Kindle. Se prav ne blešči, oziroma je mat. Nima pa svoje osvetlitve, tako da, če želiš ponoč kej brat rabiš nek zunanji vir svetlobe aka luč :)
Se da (za vse) dobit tud led svetilko, ki jo direkt na reader pripneš in črpa elektriko direkt iz bralnika.

PS: Na readerjih ne boš špilov gor igral, oz boš zelo razočaran, če boš probal.

Angry birds na nooku:
http://www.next-gen.biz/news/angry-bird...

@th: Se ga ne, vsaj uradno ne.
Najbolj direkten način je preko ebaya. Če ti to ne diši najbolj potem pa se registreraš pri firmi ala borderlinx, oni ti dajo tvoj fiktiven USA naslov na katerega potem naročiš bralnik direktno iz B&N spletne strani. Ko na borderlinx dobijo pošiljko plačaš še njim poštnino in pa takse (carina ipd.) ter pa zavarovanje pošilke (po želji). V približno enmu tednu ti ga DHL dostavi na domač naslov.

Jaz sem se odločil za slednjo varianto, prvič pride ceneje ravno toliko, da si potem iz ebaya nabaviš še en "ovitek" za bralnik (na ebayu moreš dodatno krit še uvozne takse/ddv - jih tud če prek borderlinxa naročaš, samo na ebayu je osnovna cena bralnika cca 30$ višja).
Sam sem se odločil tudi za zavarovanje pošilke na BL (10$ krije do vrednosti 25K$) glede na to da sem bral, kako je kar parim osebkom ki so naročali iphone iz amerike v DHL transportu ta izginil. DHL pa v najbolšem primeru jamči 100$ odškodnine (po kakšnem mesecu pričkanja).

Sam Nook je mene pršu cca 170€ (cca 160€ reader + 10$ zavarovanje pošilke) se mi zdi, morem prečekirat viso. CCA 20€ pa me je prišla še komplet "torbice" + led svetilke + avto adapterja iz ebaya.

Čist točno do zadnjega € pa še ne vem, ker na B&N strani plačuješ (samo) preko kreditne, na borderlinxu in pa na ebayu pa sem plačal preko paypala.

Aja pa še to, 139$ kakor ameri oglašujejo v resnic pomeni 139$ + DDV, DDV pa znese še ene 8-9$.


lp.hl

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hotlips ()

_sem_ ::

Ramon dekers je izjavil:

mislim obupni so. Se pravi bom rabil res tisto ogromno tablico da bom to lahko bral?? Zakaj je na 6 displayu premajhna? ne štekam, če ga on pomanjša na ustrezno velikost kot si sam zapisal.
Torej ne obstaja nobena varianta da imam tablico velikost 6 dam tja pdf in berem brez pretvarjanja v jpg ali katerikoli drug format? Noro. Odšteješ 150€ da se potem lahko jebeš...

Ja pač prikazuje pdf-je ampak bolj za silo. Če preveč pomanjšaš ni čitljivo, sicer pa se moraš vozit levo desno gor dol po strani in to ne gre niti gladko niti hitro.
Pa še to: v principu bi bilo možno pdf pretvorit v kakšen ebook format, ampak zahtevnejše reči s stolpci, slikami in enačbami praviloma razpadejo. Naj bi začel s pretvorbo v .rtf ali .doc. Ravno sem poskušal z eno strokovno knjigo - štirje konverterji, začenši z Acrobatom... vsi docela neuspešni.
Btw te reči gredo hitro naprej, ravno so naznanili novo generacijo kindlov in tudi Amazonovih tablic jeseni, priporočam počakat.

Ramon dekers ::

hvala za nasvet! Sam si želim majhno tablico velikost 6, in berljivost kot na kompu. Če je to preveč potem res nevem. Je pa skropucalo če se moraš tako vozit sem in tja, ker to zmore tudi moja nokia n95 in zato ne potrebujem e - readerja.

hotlips ::

Ja e-readerji so primarno za branje e-knjig namenjeni, idealno za pdf rabiš kindla dx oz še rajši nabaviš osnovno verzijo ipada (cenovno sta primerljiva).
Načeloma če pdf ni zaklenen in nima notr kakšnih shematik/tabel ti ga nekateri readerji čist lepo v tekst pretvorjo.
Glede novih kindolv pa se še nič ne ve. Več al manj so potrjene govorice, da bo jeseni oz v q4 amazon izdal dve oz tri "tabličnike", za e-readerje pa so to zgolj ugibanja glede na to da je že kar nekaj časa od izida kindla 3. generacije in glede na napredek konkurence ki ga je storila v tem času (vsaj kot sem jaz obveščen).
Je pa (potrjeno) tud sony najavil nove ebralnike samo mislim da bodo v njihovi tradiciji vsaj 2-3x dražji kot kakšen kobo/kindle/nook.

lp.hl

Ramon dekers ::

vem da so e-bralniki za branje to mi je kristalno jasno in zato bi ga kupil. Nočem tablic, ker zato imam računalnik, netbok... Hočem pa malo ploščico ki bi mi VSE pdf-je pretvorila normalno na manjši zaslon s tabelami in ostalimi grafičnimi prikazi in seveda brez pretvorjanja v drug format. Sem pa vesel da ste me opozorili na to.

Mimogrede ima mogoče konkurenca kaj od naštetega, ali je Kindle "top of the top"?

hotlips ::

Večina review-jerjev na spletu je mnenja da je trenutno top ebralnik na trgu ravno Nook, in to je poleg zadev, ki sem jih že napisal tudi pri mojem nakupu odigral kar veliko vlogo.
Edina pomankljivost ki jo jaz vidim pri nooku je ta da še se ti kej skvar ga moreš na svoje stroške nazaj v ZDA pošiljat.
Če ga pa še rootaš potem potem pa dost poje ostale readerje, sam v tem primeru pa najbrž zgubiš garancijo.

PS: V posnetku ki sem ga prilimal malo višje lahko vidiš kako izgleda pdf manipulacija na rootanem kindlu (tm okol 4:25).
lp.hl

BigWhale ::

Ramon dekers je izjavil:

hvala za nasvet! Sam si želim majhno tablico velikost 6, in berljivost kot na kompu. Če je to preveč potem res nevem. Je pa skropucalo če se moraš tako vozit sem in tja, ker to zmore tudi moja nokia n95 in zato ne potrebujem e - readerja.


Nehi ze trollat no! PDF je format, ki ni primeren za e-ink bralnike ravno zato, ker ga ne mores reflow-at. Premikanje levo in desno je pocasno zaradi e-ink zaslona. Refresh rate na takih zaslonih je bogi in kuri baterijo. Poglej si kako delujejo taksni zasloni in bos razumel zakaj.

---

Nooka ne poznam in ne vem kako je urejeno nakupovanje knjig preko Nooka. Je pa izkusnja s Kindlom vec kot odlicna. Jaz hodim na dopust tja kjer je edini vir elektricne energije avto in mi 3G opcija pride kar prav, ker lahko knjige sproti kupujem.

Ramon dekers ::

Nehi ze trollat no! PDF je format, ki ni primeren za e-ink bralnike ravno zato, ker ga ne mores reflow-at. Premikanje levo in desno je pocasno zaradi e-ink zaslona. Refresh rate na takih zaslonih je bogi in kuri baterijo. Poglej si kako delujejo taksni zasloni in bos razumel zakaj.

če pa je večina knjig v pdf-ju!

djordjevic ::

Piratskih že mogoče, ja. ;)
No grave is deep enough to keep us in chains.

BigWhale ::

Amazon tud ene ne prodaja v PDF formatu, B&N tud ne... Cudn...

opeter ::

V kakšnem formatu pa so originalni digitalni stripi?
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

Ramon dekers ::

se da to pretvorit v berljivo obliko?

_sem_ ::

djordjevic je izjavil:

Piratskih že mogoče, ja. ;)

Hm. Službeno imam dostop do množice strokovnih e-knjig, brez izjeme pdf. Na DX sicer lepo čitljive. V nasprotju s članki v A4 formatu. Razumem da gladek pomik ne gre, ampak problem je da včasih vidiš le zgornjo/spodnjo ali levo/desno polovico enačbe, slike ali tabele... jako nepraktično.

SmeskoSnezak ::

Kakšno je sedaj stanje v Sloveniji? Iščem nekaj do 100 maximalno (optimalno okoli 50) evrov, lahko je rabljeno. Važna je lahka berljivost med dolgimi vožnjami z busom in podpora pdf-om, saj imam ogromno nekih načrtov zrisanih in shranjenih v .pdf formatu, pa še več jih bom imel, saj se s tem ukvarjam...
@ Pusti soncu v srce... @


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

e-bralnik ? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Kaj kupiti
15142848 (24148) AgiZ
»

Barnes & Noble predstavil oskubljeni in cenejši e-bralnik

Oddelek: Novice / Android
327192 (5996) karafeka
»

Amazon osvežuje Kindle (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Ostale najave
13428784 (22039) trnvpeti
»

Nook končno tu

Oddelek: Novice / Android
4114358 (12967) borchi

Več podobnih tem