» »

EMI si lasti pravice nad _mojim_ hrupom!

EMI si lasti pravice nad _mojim_ hrupom!

jype ::

Prepričan sem, da obstaja kopica ljudi, ki je naveličana mojih dolgočasnih posnetkov vožnje kolesa skozi mesto.

Še bolj sem prepričan, da ste ob predvajanju brez izjeme zmanjšali glasnost, da niste poslušali zvoka vibracij, ki se zaradi togo pritrjenega ohišja kamere na okvir kolesa slišijo zelo dobro, predvsem pa bistveno bolje, kot se sliši kakršenkoli zunanji hrup, deloma tudi zaradi hermetično zaprtega vodotesnega ohišja.

YouTube je s pomočjo vrhunske tehnologije v tem hrupu prepoznal avtorsko zaščitene vsebine tretjih oseb. Od približno tristo posnetkov je tri označil za takšne, do katerih si najverjetneje ne lastim avtorskih pravic. Po vložitvi pritožbe, da ne gre za intelektualno last določenih založb, zdaj čakam na razplet.

Začuda obstaja tudi posnetek, v katerem dejansko je glasba, ki je last založbe EMI, pa ta ni bil označen (gre za video, v katerem je slišati glasbo, ki prihaja iz zvočnikov v prostoru, kjer je video posnet) kot problematičen.

Ker sem hrup ustvarjal z velikim naporom in vsako kompozicijo zaključil v potnih sragah, smatram početje založb, ki si takole po nemarnem privoščijo stegovat roke po njem, za izjemno neokusen in žaljiv poizkus prilaščanja moje lastnine. Gre za enega najbolj nemoralnih in zavržnih dejanj, pravzaprav poizkus kraje iz čistega pohlepa.

Če so še koga poskušali takole opeharit, naj ne špara jezika - oglasite se, niste sami (sem pa morda jaz)!

tony1 ::

Svašta :)

ThinkPad ::

Avtomatsko prepoznavanje in identificiranje glasbe, kjer tvoj hrup sovpada z nekim komadom, ki si ga lasti EMI?

jype ::

Ja. Ziher je v ozadju nekakšna zarota!

lmfao ::

Prasci.... link? torej na YTu piše, da zvok ni v skladu s predpisi?

mihec87 ::

Očitno ima mesto tako strateško razporejene luknje da tvoje kolo ječi/ropoče po taktu :).Glasbene skrinjice ftw :)

galu ::

Noja, da pa EMI zamenja svojo glasbo za Jype-ovo cviljenje bremz...:))
Tako to gre.

jype ::

lmfao> torej na YTu piše, da zvok ni v skladu s predpisi?

Ne, piše, da ima založba avtorsko pravico nad zvočnim zapisom (in mi zato odstrani creative commons licenco s posnetka).

lmfao> link?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

Tilen ::

Jype, peljal si se mimo avtomobila z odprtim oknom iz katerega je bilo slišati posnetek EMI.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

jype ::

Tilen> Jype, peljal si se mimo avtomobila z odprtim oknom iz katerega je bilo slišati posnetek EMI.

Ambienta se praktično ne sliši (če pa bi se, bi si to nedvomno zapomnil, ker bi moralo biti izjemno glasno).

Še sirena vozila na nujni vožnji, ki pelje tik ob meni, se na posnetku komajda sliši.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

ThinkPad ::

YT naj bi preverjal upload avdio in video posnetkov in dovolj je, če najdejo del avtorsko zaščitene glasbe. Za avdio naj bi to delal Audible Magic, ki ima na tem področju tudi par patentov.

Ideja o tem, kako zadeva deluje, pa iz dokumenta podobnega podjetja Shazam.

jype ::

Uvodni prispevek teme je seveda šala na račun algoritma, ki je v izjemnem hrupu, obdelanem zgolj z avtomatičnim nadzorom jakosti v kameri, prepoznal določene avtorsko zaščitene vsebine. Jaz nimam težav s tem, da se sem in tja zmoti, se mi je pa zdelo zabavno, na kako izjemno zoprnih zvokih mu je to uspelo.

#000000 ::

Kako kamero imaš to, da ti kaže še brzino in gps ?

jype ::

SmeskoSnezak ::

Saj se komaj sliši ta zvok, jaz ga vsaj nisem slišal :)
@ Pusti soncu v srce... @

guest #44 ::

lol

A to jih lahko pošteno stožiš?

opeter ::

guest #44 je izjavil:

lol

A to jih lahko pošteno stožiš?


Nope. Ravno obratno. Jure ima srečo in lahko se zgodi, da polega tega, da bodo onemogočili zvok v posnetku in v slabšem primeru video celo izbrisali obstaja možnost, da ga bodo preko SAZASA še civilno tožili. ;)
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

jype ::

To bi se lahko zgodilo, če ne bi vložil spora na Youtube, da.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo

Torrenti, ISP-ji in zakonodaja (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
9924204 (22486) OmegaBlue
»

Studio Gong d.o.o. jemlje tuje videoposnetke za svoje

Oddelek: Loža
254993 (3806) čuhalev
»

Prenašanje torrent datotek legalno? (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
5024750 (22997) tekkkno
»

Novi varni pristan, tretjič: Youtube Content ID

Oddelek: Novice / Avtorsko pravo
2914176 (11508) jype
»

Bo YouTube začel posojati filme?

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
225573 (4548) techfreak :)

Več podobnih tem