» »

Zmrzovanje računalnika?!?

Zmrzovanje računalnika?!?

urosh ::

Imam xp2000+, elitko, 256 sdrama, 30 GB disk, ... Ko mi temperatura procesorja zraste na 50 stopinj, se mi računalnik začne resetirati ali pa zmrzne. Zakaj? Kišta je prevetrena, pa mislim, da 50 stopinj tudi nebi smelo delati problemov... Kaj mi svetujete, kaj narediti???

Hvala za čimprejšnje odgovore....

Duhec ::

Poglej najprej nastavitve v biosu, da niso ''prenizko'' nastavljene.
8-)

Sydk ::

Tut men men se je to dogajal se posebi ko sm svoj xp1600+ navil na 1800+ in ko je temp. procesorja narasla malenkost nad 50° je zacel resetirat, zmrzovat tko da možno da je problem ravno v tem; sam sm resil problem tako da sm scistil ventilatorje ki so bli ze zelo zapraseni, snel en pokrov ohisja in pa odprl okno v sobi in temp je padla za neverjetnih 10° in vsi problemi so izginili, morda se pa tudi motim:)

Sydk ::

pa mogoce se to, nekateri pravijo da bi mogu prcesor delati tudi na 60 ali 70°, pri meni to ne drzi, moj začne umirati ze okoli 53 ali 54°

urosh ::

Duhec: Kje bi pa se to našlo v biosih???
Drgače pa je to čisto nova kišta, le da sem vzel 256 rama ven... pa pasto sem zamenjal za arctic silver 3... Kako lahko prodajo tako kišto? Aja finta pa je, da je kišta iz Avstrije, pa je lih ne morem kar samo vozit gor in nazaj... Pa do Graza tudi ni lih ravno blizu... Mislim, da mi drugo ne bo ostalo, kot da nabavim drug hladilnik, al? Aja, pa poleg normalnega hlajenja, sta še dva mala venta naprej (noter) in eden zadaj (ven) dodatno (moja)... Temperatura je sicer padla za 3 stopinje, ampak ko malo obremeniš procesor, je konec... Zakaj pa je to finta, da tako hitro "umira"? Pa če bi se to moralo dogajati šele pri 90stopinjah... kriza...

Še ima kdo drugi s tem kake izkušnje?

lp

cekr ::

Ves problem je v tem, da nikoli ne veš, če senzor sploh pravilno kaže. Elitke pa ne podpirajo termalnega senzorja v procesorju, temveč zunanjega, za katerega pa nikoli ne veš, če je dovolj blizu.
Sinclair ZX Spectrum [Zilog Z80A - 3.5 MHz, 48kB, dvojni kasetofon,
TV-OUT, radirke, Sinclair-Basic], Sinclair ZX-81 [Z80A, 3.25MHZ, 1kB]

gonilnik ::

Kako si ugotovil,koliko stopinj ima proc?Jaz imam isto elitko pa slabo hlajenje pa mi MBM pokaže 60 stopinj pa nimam nobenih problemov.
Da nisi slučajno poškodoval procesorja ko si menjaval pasto?
gonilnik---} driver---} šofer---} jaz

Duhec ::

Urosh, nekateri biosi imajo nastavitve pri kateri temperaturi CPUja bo začel delovati alarm ali šla mašina v restart ali shutdown ali pa nič. Preglej nastavitve biosa po dolgem in požez. Nisem pa prepričan , če to vsebuje verzija biosa v tvoji Elitki.
Pa še to, da nisi nanesel preveč hladilne paste. Nanesi jo za cca. debelino navadnega papirja , toliko da prekrije površino.Bolj kot pasta (čeprav ni nepomembna) je pomemben pritisk hladilca na jedro CPUja. Če ga lahko povečaš , toliko bolje.

8-)

urosh ::

Pasta sicer je nekoliko malce bolj na debelo, kot papir, drugače pa mislim, da predebela ni... Hladilnik je iz aluminija (celi - jeb** ga), ventilator pa je tudi glasen kot reaktivec ;(
Aja, v biosih ne najdem nikjer nestavitve za reset ali kar koli podobnega... sem pa dal najnovejši (original ecs) bios gor, pa nič...
Za stopinje mi kaže v biosu pa tudi mbm mi kaže enako temperaturo (48 normalno, 50 - ko delaš kaj več - inštalacija, ... in seveda sledi reset ko se malo bolj segreje - se pravi nad 51, 52...

Bom probal še malo pasto dol spucat pa če enkrat namazat - bolj na tanko, pa bomo videli, kaj bo...

Kar pa se tiče pritiska na procesor, pa tudi ne morem lih kaj dosti delati - malo bi se verjetno dalo (čeprav sem ga že sedaj - original - zeko težko gor stisnil), kaj preveč pa se tudi nebi rad igral z temi zadevami... Da nebi res kaj odkrušil ali kaj podobnega...

Še dalje sprejemam predloge ;)

lp

chucki ::

heh moj pri 65 C dela tako kot pri 50C.
AMD Ryzen 1700/NZXT Kraken X62/Asus ROG Crosshair VI hero/DDR4 16gb/SSD M.2
EVGA GTX 1080 Superclocked/SB Z/NZXT H440 case/ Asus ROG PG248Q
Samsung Q7FN65 + PS4 PRO + VR <3 + Nintendo Switch


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Q9300 + Mugen. temperature. Panika!!! (strani: 1 2 )

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
695724 (4164) batista
»

Gigabyte Nforce 7n400 - Temperatuta procesorja???

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
271822 (1374) Ethan
»

Zalman 6000AlCu - Temperatura(Athlon XP2000)

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
241445 (1068) b
»

39 stopinj in Athlon

Oddelek: Pomoč in nasveti
191084 (748) Dead_Eye
»

AMD XP 1800 na ga-7VRXP - 65°trenutno.. ??

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
351528 (839) Malecky

Več podobnih tem