» »

Zalman 6000AlCu - Temperatura(Athlon XP2000)

Zalman 6000AlCu - Temperatura(Athlon XP2000)

mark_knopfler ::

Torej, imam Zalmana 6000AlCu na Athlonu XP2000.Normalna temperatura, ce browsam po internetu(torej okoli 5 IEjev odprtih, + mail client) je 56C.Ce zalaufam UT2003 Benchmark se temperatura povzpne do 61C.Je to normalno? Ventilator v kisti mi laufa na najvisji hitrosti.Ker bi rad ponoci pustil racunalnik odprt in je ventilator dokaj glasen bi mu rad malo znizal hitrost, a se bojim, da se bo potem previsoka temperatura?

gamer ::

jest mam u ta drugi mašini 2000+ in zalmana na najvišjih obratih ALCU in je temperatura tam med 45 in 54 se mi zdi,... pa maš kšn dodatn vent na ohišju? drgač je blo pa teh tem že miljon tko da ti predlagam da mal pobrskaš

Blup ::

Jst mam ist problem... sm meu včasih na LOW obratih 61C, pol sm pa dau hladilnik dol, pa lepo še enkrat namazu in mam zdej 57C :D ... ohišje mam pa tamperaturo tm okol 36-39C... ampak sm se po določenem času nehu sekirat zrd tega :) ... bom pol v novem ohušju rešvou ta problem, vrjetn kr zamenu hladilnik, zato k tale zalman ni lih primern za to da daš nastavk za večji ventilator gor...

Blup
:\

vasquez ::

Jaz imam pri XP2100+ (Thoroughbred B) in enakem hladilniku temperaturo 50C, med igranjem pa mi naraste na 55C.
V kakšnih stopnjah se da nastavljati obrate? Pri meni so trenutno 1454.

gamer ::

na zalmanu maš fan mate ... poljubno od 1400 do 3000 se mi zdi,... kok maš pa ventilatorev v ohišju?

vasquez ::

Nimam dodatnih ventilatorjev. Dostopa do regulatorja pa tudi ne, ker je na ohišju garancijska nalepka (pa saj tako dela čisto OK).

kuglvinkl ::

Ta je pa dobra. Prodajo ti regulator vrtljajev, poleg tega ti pa ne dopuščajo dostopa do regulatorja.
Your focus determines your reallity

Zgodovina sprememb…

matter ::

Jst mam na TB 1200 okoli 48 na idle pa do 53 na ful load, s tem da so obrati na minimum. In morm rečt da sem prov vesel tišine (prej sm mel vulcano2). Edino kar se sliši je napajalnik, ampak ne vem kak mu obrate znižat. Pasta je tista ki je bla zraven.
Sicer je pa temp. procesorja odvisna zelo od ohišja. Jst mam antec, s tem da sta notranja ventilatorja odklopljena, ker sta preglasna.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: matter ()

bodom ::

hmm...cudno tole...jst max athlon 2100+@2200mhz pa ne preseze 50°C...seveda zalman 6000Al-Cu gor.

LP

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bodom ()

vasquez ::

Na ohišju ob straneh imam reže za zrak (kakih 100 komadov 3mm luknjic). Danes, ko sem prestavljal računalnik, sem ga primaknil k stranici mize, tako da je bilo vmes kak cm prostora in temperatura se je nenadoma povzpela za 3C. Potem ga odmaknem na 10 cm in temperatura pade nazaj na 50C. Po občutku skoznje ne piha, ampak očitno dobro opravljajo svoje delo.

mark_knopfler ::

Aja - procesorja nimam namazanega z pasto, se splaca? Koliko priblizno bi pridobil_

kuglvinkl ::

Tolk, da hitr let po AS3!
Your focus determines your reallity

Yohan del Sud ::

Ta zadnega ko sem inštaliral in testiral je imel na tej konfiguraciji 46 idle pri odprti kišti (in povsem tih)... Mičkano več kot bi si sam želel (volcano 7+ idla 10 stopinj manj), a bi rekel, da se nimaš kaj sekirat do 60 ob konicah...

Yohan del Sud ::

Ah ja, pasto uporabljam arctic silver 2.

Bx ::

o katerih temperaturah pa govorite?

core temp. - temp. jedra CPU
surface temp. - temp. na površini CPU
Bx

ganzi ::

Kako pa veš kero teperatura je tista k ti jo kaže?

Js mam epox 8rda+ pa athlona 2000 pa vulcanota7+.
Pa mi v tistem programu (usdm) kaže temperaturo 41C pri odprtem ohišju in na low obratih.

Kako zdej vem kera je to temperatura core ali surface?

Če prav razumem ti core temp. bolj realno prikaže stanje procesorja??
Ali se motim?

Blup ::

Core temperatuo boš teško izvedu, razn če nimaš Intela se mi zdi... tist kar t ebi piše je temperatura izmerjena na dnu procesorja.... če daš procesor dol, pol vidš tm spodi temp. diodo, ki se dotika spodnje strani procesorja.... core je veliko višja...

Blup
:\

MrGTO ::

jaz pa mam AMD XP 1700+@2400+(T-bred B),epox 8rda+,vulcano 7 in odprto stranico pa mi v MBM kaze full load 42°.Pa si mi zdi mal premalo....

Lp, Oblak

mark_knopfler ::

Jaz se pa bojim glede paste, da bi kaj skuril.

tengo ::

Ti sam namaž pa bo.Jst mam zunanjo 50, notranjo 65 pa se ne sekiram; včasih je bila tudi 80 stopinj-pa še en ventilator si nabavi
McLaren Mercedes se ve...

mark_knopfler ::

Prej sem nekaj gledal ce je ze kaj paste namazane, pa sem nekaj saril po hladilniku, zdej pa nekaj ni uredu :\ sem potem razstavil in se enkrat vse ustimal samo se mi dogaja naslednje:
-Odprem racunalnik, grem v BIOS tam dam PC Health in gledam CPU Temperature - na zacetku je 45C potem pa se vsake ~3 sekunde zvisa za 1C...in potem je blo ze 60C in sem raje izklopil.Kaj bi bilo lahko narobe?

rfmw ::

@The Hero

tvoja temp je cist OK (mbm mas pravilno nastavljen winbond 2,3,...?)

folk pazite, ene plate merijo temp iz proca in so po moje 10-20'C višje kot plate, ki merijo iz podnožja (socketa).

vedno bi folk moral ob temperaturah navajati še vsaj plato, Tcase (in Tsobe)... tko vsaj jst mislim

ajde
Legendary 8RDA+ (reCAPed ;), XP1700+ 2108 @ 1.84 V, SLK900A AS3 @ 2500 rpm
1,5GB Samsung DDR333+Geil DDR400+SuperTalent DDR400 @ DC 200 MHz @ 6-3-3-2.5

FireSpit ::

Pri men je tud bilo 55 - 67°C pol pa sem lepo vzel rebra od zalmana dol sem staro termalo pasto odstranil (ki je bila namazana okrog jedra ne pa na njem in kar precej. Skoraj več kot pol tiste zalmanove tubice k jo dobiš zraven ) namazal čist malo na jedro zdaj pa je tam okoli 38 - 45°C pri zaprti kišti in 2000 obratih. Imam pa:
Gigabyte 7VAX,
Athlon XP2000,
Zalman 6000CU.

Če ima kdo to plato kje meri temperaturo iz proc ali podnožja ?
Burn, bleed all the lives of life,
ascend to The sky.

MrX ::

kako zvisas vrtljaje pri zalmanu6000cu? tisti regulator se pri meni neda vec zavrtet. sedaj je na 1800.

EPOX 8RDA
XP 2100+@2600+

v CPUcool mi kaze temperaturo 47 stopinj

b ::

Dol ga snames. Jaz sem pred kratkim kupoval masino za brata in sem kupil XP2000, Asus A7N8X in ta hladilnik. Na zalost tudi brez regulatorja zadeva ne pade pod 50 stopinj... mogoce bom danes poklical mulca in ga vprtasal, kako kaj temperatura. Z regulatorjem hitrosti venta pa je stvar bila definitivno prevroca za moj okus.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Koliko se greje vaš mlinček

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
372012 (1310) tx-z
»

Temperatura AMD XP 2000P+ ???

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
231722 (1349) Bremzi
»

Temp. procesorja je 66 stopinj ?!?!

Oddelek: Pomoč in nasveti
231464 (1171) Roadkill

Temperatura Athlon xp2000p+

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
151164 (868) TESKAn
»

temparatura XP 1700??

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
172368 (1750) bodom

Več podobnih tem