» »

Gigabyte Nforce 7n400 - Temperatuta procesorja???

Gigabyte Nforce 7n400 - Temperatuta procesorja???

Ethan ::

Zivjo!

Kupil sem ploščo od gigabyta 7n400 L ter v biosu in v windowsih( program Easy tune, ki je priložen na ploščku ) mi pokaže temperaturo procesorja ( barton 2500 , nenavit (1.83 ghz) temperaturo okrog 50 stopinj. Ker se mi zdela temperatura ful visoka, sem sam z roko dotaknil haldilnih reber ( amd ventilator - box verzija) in rebra so bila skoraj hladna. nato si načožim sandra 2004 in grem cpu info ter mi piše temp. procesorja 25 stopinj.

Ali mi lahko kdo pomaga? Zakaj mi bios narobe kaže temperaturo? Nadgradil pa sem bios z najnovejšimi.

Hvala in lep pozdrav, Andrej.

pikachu004 ::

hei
js mam gb 7n400 pro2 pa enka proc kot ti... pa mam v biosu temp okoli 48 stopinj.. ja pa tudi js sm tikal rebra pa so se kr hladna ;) box hladilnik je aluminjast in slabo vlece tempraturo nase iz procesorja ;) zamenjal ga bom kr s srebrnim ;)
lp

boštjan ::

naloži motherboard monitor al pa aida32,pa poglej za dejansko T

Ethan ::

Oj,

sem naložil Aida 32. Senzorji zdaj kažejo 49 stopinj.
Tako, da mislem da bo to prava temp.
Je pa res da so hladilna rebra na vrhu mrza , spodaj pa kar precej toplejša.

Hvala za odgovor.

p.s. Bo treba zamenjat cooler!!!

lp,Andrej.

boštjan ::

ja če misliš navijat,pol ga bo res treba in to bakreni cooler,cene pa so med 6k-10k

The Yankee ::

:O jest mam pa gigabyte 7n400-pro in mi u biosu kaže okol 50 stopinj, ker sem updateal bios. Na originalnem biosu pa sem mel temp. Okoli 35 stopinj. Athlona 2500 pa hladim z volcano11, pa mam vseen kr 50 stopinj;(

Zgodovina sprememb…

  • polepsalo: OwcA ()

jamiroq ::

hvala enako ;); mam 7N400-L1 in mi je po nadgradnji biosa tudi dvignilo temperature za ~20°C 8-O (iz ~30°C na ~50-55°C).. na Gigabytu so mi zagotovili, da naj bi ti odčitki pravilni; vendar nekako dvomim... mam Bartona 2500+ in ko ga navijem na 3000+ se mi recimo temperatura ne dvigne niti za stopinjo; vse skupaj mi hladi Zalman CNPS-6000AlCU s 120mm Titan Aluminum ventilatorjem, rebra pa so na otip hladna.

TheJack ::

Ko sem zamenjal K7S5A za Ga7N400L, je temperatura (ob istem procesorju in hladilniku) ''zrasla'' za nekje deset stopinj.

Gigabyte FAQ

The gigabyte boards use an ON-DIE temp sensor which is more accurate than the SOCKET sensor you are probably used to. The ON-DIE sensor reads temps anywhere from 5-10C higher. It is not uncommon to see Load temps well into the 50s on this board. Running at 55C idle will not hurt your machine in the slightest. Some people have done tests to show that the gigabytes reports temps a little higher than actual. In the end, all that matters is that your system is stable.


Je pa res, da s to ploščo nisem zadovoljen sploh. Multiplierjev se ne da štimati v biosu. Tudi drugače (kljub ctrl+F1) je bios bolj reven kot ne. LAN ne dela tako kot bi moral. Kondenzatorji piskajo. Bom v kratkem zamenjal za NF7.

Aja, Sandra na tej plošči ne prikaže pravilne temerature CPUja. Se mi zdi, da MBM tudi ne (ne vem za zadnjo verzijo).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: TheJack ()

Ethan ::

Oj,

meni na splošno niti ni tako slaba plošča za ta denar, je pa res da ima v bios ful malo nastavitev, ( prej sem imel 3 generacije abit plošč in se pač navadiš) ker se večina nastavitev kar v windowsih spreminja.
Super se mi zdi program easytune, ki ga najdeš na priloženem cd-ju. Z njim lahko brez problemu naviješ procesor. Je pa res, da ko sem navil čeprav malo (iz 1830 na 1930 mhz) se temperatura res niti za stopinjo ni spremenila in to mi gre malo na živce , ker ne vem točne temperature cpu. Kmalu bom navil na 2.2 ghz samo čakam rame Corsair.
Saj upam, da Corsair value 3200 so dobri rami za navijat?

Andrej

MilkyWay ::

TheJack: Lahko malo bolj pojasniš kako kondenzatorji piskajo? Se je kakšen kondenzator kaj napihnil ali mogoče kakšen pušča?

TheJack ::

MilkyWay: Napihnil se ni nobeden, če pušča pa ne vem. Pravzaprav niti nisem siguren da so kondenzatorji, 100% pa je nekaj na plati. Ne piska stalno, ampak občasno, pri določenih opravilih. Recimo pri poganjanju Prime95 se sliši (pss, pss, psss...), ampak ne ravno veliko. Pri 3DMarku 2001 se na kratko (ampak relativno glasno) oglaša med loadanjem posameznih testov. Res glasno se sliši med poganjanjem Vice Cityja - in to stalno med tem ko igra laufa. Skoraj tako kot bi poslušal matranje cd-roma ko bere kakšno zelo zdrajsano ploščo (najprej sem celo mislil, da je to). Enako ali še huje se sliši na začetku Haloja med poganjanjem začetnih filmčkov (Bungie, Microsoft...), med igro samo pa ne. Pri ostalih zadevah je večinoma tiho, oziroma se malo sliši le, če daš uho čisto h (odprtemu) kompjuterju.
Pri tem moram povedati, da imam drugače izredno tih kompjuter (dva Zalmana pri 1600 rpm in vent na grafični), zato se zadeva pri meni sliši, čeprav se drugje morda ne bi. Prodajalca (serviserja) sem na piskanje opozoril, ampak pravi da je to normalno. Ker zadeva dejansko ni pretirano moteča, se nisem hotel kregati. Če je s plato resnično kaj narobe, se bo to v dveh letih kar velja garancija gotovo pokazalo.

ahumar: EasyTune v FAQu, ki sem ga navedel zelo odsvetujejo (z velikimi črkami:D). Spreminjanje multiplierja v njem tako ne deluje (kot sem rekel se da le-tega na gigabytovih platah nižjega razreda spreminjati le s switchi na plati - pa še tu so (baje) problemi), ostalo lahko pa tudi v biosu nastavim. Jaz EasyTune uporabljam le za pregledovanje temperature procesorja, ker jo zna le ta program na tej plati (kolikor vem) pravilno prebrati.

Kar se mene tiče, sem nad plato nekoliko razočaran. To je moja prva plata s ''firmo'' (prej sem v glavnem uporabljal neznana tajvanska čuda in ECS), pa kakšnega hudega napredka ne opazim. Morda sem preveč pričakoval. No ja, za 22 jurjev verjetno ne bi smel... Plata je sicer stabilna, hitra in neproblematična (če odštejemo zoprn LAN in piskanje), ampak tudi vse ostale ki sem jih imel prej so bile take, sumljivemu poreklu navkljub. Poleg tega niti ena ni piskala. Edino kar lahko res pohvalim je Gigabytova stran ki je uporabniku prijazna, pa tudi nadgrajevanje biosa je čudovito preprosto (ampak plata nima bios reset switcha!!!).

boštjan ::

ampak plata nima bios reset switcha!!!).

a si 100%,ni nikjer clear CMOS jumpera

TheJack ::

Jaz ga nisem našel. Poleg tega v knjižici ki pride zraven, piše tole:

Q: How do I clear CMOS?
A: If your board has a Clear CMOS jumper, please refer to the Clear CMOS steps in manual. If your board doesn't have such a jumper, you can take off the on-board battery to leak voltage to clear CMOS.


Če ga kdo najde na tej plati (GA7N400L), naj mi pove kje je.:D

jamiroq ::

če ga kdo najde na tej plati (GA7N400L), naj mi pove kje je.
kolikor vem ga ni; na 7N400L-1 se resetira tako, da vzameš ven baterijo; iirc to celo v manualu piše...

Ethan ::

Jaz sem danes poskusa menjat faktor iz 11 na 10.5 ter 11.5 in v obeh primerih je delalo brez problemov. :) Še dobro da mi je eden svetoval naj kupim zelen barton , ker se da lažje navijat, pa še odklenjen pomnoževalnik ima. Tako da dela stabilno na 11.5 x 200= 2300 MHZ
Več zaenkrat nisem probal.

Tako, da če procesor pusti , tisti switchi delajo kot je treba.

Peace

PolentozerkaTM ::

Mam isti problem s temperaturo (od 48 do 53 stopinj):( :'( in sem si iz tega razloga ravnokar omislil SK-7, se mal opa je manjkalo, da bi vzel eno dobro pasto, ker sem imel na sumu, da sem slabo pricvrstil proc. Znovim coolerjem je padlo na 41°C 8-) :\ na full loadu! Kar ocitno pomeni okoli 35°C dejanskih!

Dejte mi rect, na koliko naj navijem tale moj proc?
Komponente: GA-7N400L, Chieftec 300 W, Twinmos WinBond 1x 512 MB 3200, AMD Athlon XP 2100+, Abit Siluro GF4Ti 64 Mb in cooler SK-7 z 80 mm Enermax ventom.

Kaksen naj bo multiplayer in frekvenca? Mislil sem vsaj na 10 x 200 MHz. Ampak kasna naj bo voltaza? Ker enkrat sem se ze nekaj spilal, pa so se zeceli "blue screeni" in se je komp resetiral kar naprej..

TribesMan ::

PolentozerkaTM:

Ti lahko sanjaš 35°C na full load z zračnim hlajenjem. Primer če maš v sobi nekje 23°C (to je nekako zimsko povprečje za naormalnega človeka) in ima tvoj CPU 35°C to pomeni da je razlika med zrakom in CPUjem 12° kar pa je hudo malo. Nadaljni izračun pokaže da bi to pri tvojem Athlonu (ki pokuri okoli 50W) naneslo 0.24°C/W, kar pa je zelo častitljiva številka že za kakega SLK 900 z 92mm ventom. Tako da je verjetno tista temperatura, ki ti jo kaže tvoj PCak kar prava. Izračun bi dal da je zmogljivost tvojega proca nekje 0.36°C/W, kar pa je že bolj v rangu SK7 coolerja. Ne se preveč zanašat na to da ti plata laže prenizko temperaturo.

Glede navijanja tvojega procesorja pa ti priporočm da sprobaš navitja okoli 2200MHz do 2300MHz. To bi skoraj moralo delati, če le nimaš smole in si dobil glih najslabši procesor iz serije.

LP

TribesMan
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

ru7 ::

Se mi zdi, da večina bartončkov dela na 11,5*200 pri okoli 1.8 - 1.85 volta nekje. Vsaj koker sem jih jst naviju. Zračno z V9 in Zalman ventom gor sem mel jst na 2300 okoli 50-53C na full load, z vodnim seveda manj >:D . Mislim, da do 2400 zračno ni priporočljivo.

PolentozerkaTM ::

Re to TribesMan:
Se opravicujem za napako ja. Imas prav.
Zdejle je masina delala okrog 4 ure in je temp v EasyTune spet na 49°C. Ocitno bo to kar drzalo, samo ne vem zakaj mi na stari Gigabytki GA-7DXP+ ni temp nikoli prisla cez 48°C, malo pa mi je cudno se to, ko se ljudi z NF7S hvalijo z 40 do 45°C.:\

Mam pa namen potegnit eno plasticno cev, taksno oranzno, kot se jo daje v zid, od odprtega okna pa zadaj na odprtino, kamor bi pritrdil se ventilator 80 mm. Dolzina bi bila okoli 2-2.5 metra. Kaj mislite, a bi vleklo ali ne, ce ga dam na 5V ali 12V? Pa koliko glasno bi bilo?

TribesMan ::

@ Polentozerka

Veš Abit NF7 je zelo navijalska plata, in jo ponavadi lastijo ljudje ki radi navijajo, in ti ljudje majo ponavadi vodno hlajenje (recimo jest, pa še vsaj 5 ljudi tle gor) in ni nič čudnega, če maš pri 2550MHz pri 2V napetosti na jedru temperature med 40 in 45°C. Men se gibljejo okoli 40°C. Ubistvu čist odvisnno od temp zraka.

LP

TribesMan
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

Ethan ::

Oj,

sem boljši fora se mi je zdaj zgodila.

Kupim sem hladilnik od titana TTT-9tb Cu v celoti bakren, pa ga moniram na proc in prva temp, ki mi jo pokaže je 78 -80 stopinj!!!

Potem vse še enkrat ponovim pa je temp okrog 55 stopinj.
Jaz ne zastopim prav nč več, pa imajo maksimalno 30-35 stopinj, šo to dvomim, ker so res skoraj mrzla.

Če ima kdo kakšno rešitev.
Ali je mogoče problem z nanašanjem termalne paste??
Pasta pa sem dal original , ki pride zraven coolerja.
Kako naj bi najbolj pravilno namazal termalno pasto???

Hvala,
Ethan.
I feel the need, the need for speed!!

Ethan ::

Oj,
sem že dobil na forumu kako pravilno namazat proc s pasto.
Bom poskusu točno po navodilih pa bomo videli kaj bo.

Ethan
I feel the need, the need for speed!!

Ethan ::

Zdaj sem mazal pasto kot je treba in proc ima 50-51 stopinj idle.

Koliko pa vpliva termalna pasta?
Imam namreč tisto original titan, ki je prišla zraven venta?
Ali bi se poznala kakšna razlika če bi kupil Artic silver 5?

Ethan
I feel the need, the need for speed!!

Romčy ::

Pravi stik med procom in hladilnikom po nanosu paste ne nastopi takoj ampak po parih dneh ko se vse zaprav zatopi. Še posebej pri artic silver pastah

slawc ::

glede piskanja: piska zelo verjetno ena od dusilk (tista ob procesorjih)
LP, Slawc

Ethan ::

Oj,
zdaj sem dobil Corsair rame 2 x 256,
tako da dela dual channel ter proc mi laufa stabilno na 11.5 x 200 = 2.300 MHZ ( Barton 2500 XP).
Testiram sem v 3d marku in rezulatat z mojo Geforce fx5600 je 10.600 z default nastavitvami (
1024 x 768 x 32).

Kaj se vam zdi?

Je pa res da v sandri prekaša tudi bartona 3.2 XP.
Cool.

Lp, Ethan.
I feel the need, the need for speed!!

boštjan ::

zvišaj FSB in zmanjšaj množilnik,pa pol poročaj.pa kere corsaire maš?

Ethan ::

Ojla,
saj bi zvišal FSB sam mi zaenkrat dela vse v redu, tako da bom pusil zaenkrat tako kot je.
Me bo že en dan primlo, da bom še probat max zmogljivost.
Samo pa res teži ker ni reset switcha, ker moraš tisto baterijo vlečit vn.

Rami pa so Corsair value 2 x 256 mb PC 3200.

Ethan
I feel the need, the need for speed!!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Navijanje BARTONA (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Navijanje
1016363 (4554) Pyr0Beast
»

Barton 2600 in hlajenje

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
111247 (1052) Type-R
»

Gigabyte 7n400e.. do kam?

Oddelek: Navijanje
101273 (1213) Goldee
»

ga-7n400l-FSB?

Oddelek: Navijanje
371487 (1178) killah bee
»

Lastniki MB Gigabyte Ga7-N400 Pro2

Oddelek: Strojna oprema
121167 (945) humanoid

Več podobnih tem