» »

AMD XP 1800 na ga-7VRXP - 65°trenutno.. ??

AMD XP 1800 na ga-7VRXP - 65°trenutno.. ??

matic ::

Heh.. lih sem zmontiral novo kistico.. je pa Gigabyte 7vrx+ plosca, AMD 1800XP+ proc in Volcano7+ vent..
No in sedaj po uspesni instalaciji vsega skupaj mi kaze v biosu in v winxp v SIV4GBT da je CPU A temp. (ta trenutek) 65°!! Volcano je na "medium" (cca 5000rpm) in pa ohisje je sedaj zaprto.. je kako stopinjo razlike ce je kista odprta.. ni pa blazne razlike.. temperatura istema je pa kao 44°- ceprav nevem kje se to mer, ker ce mal odprem in pocekiram se mi niti ne zdi tolk vorce!?
No ja skratka kaj pravte na te temperature!? Glede na branje postov v tem forum sem ugotovil da jaz presegam vse maximume tuki gor.. kaj pa vi pravte!? [:] :) (za 1x sem se happy dokler se ni kej zagorel! :D Pa tut kista prav lepo super dela!!)
  • spremenilo: matic ()

tha_man ::

Prevetri kišto in preveri če si dobro namontiral hladilnik na procesor.

Drgač pa tud mene zanima kaj za vraga je tista 'System' temperatura in kje se to sploh meri.


btw., jaz imam trenutno CPU 37 stopinj, System 27 stopinj (zadeva bolj ali manj idla - surfam po netu).
(c) 1982 Sinclair Research Ltd

DJroky ::

Boš moral naštimati še kakšen ventilator. Pa pasto med hladilnikom in procesorjam imaš?

System temp. se merijo različno glede na plato. Naprimer moja abit kg7-raid ima senzor na plati kakih 2cm stran od veznega čipa. Praviloma se nahaja nekje na plati. Kje pa je odvisno. Pove ti temperaturo plate in s tem temperaturo zraka v ohišju.

matic ::

Hja.. ekola na hiter sem ga se mal potestiral in mau prebral na netu.. ta plata ima senzor pod CPEjem tako da se ga ta dotika (spodnjega dela CPEja) in zato kaze tolk vec in tolk bolj natancno in ima zato tudi hitrejsi odziv..

Drugace pa maximalno sem ga segrel na 81° ko sem dal volcano7+ na minimum in zaluafal SETIja .. nato sem volacno7+ premaknu na maximum je se je kar hitr shladil na 70°In zdej ko tole pisem se pravi vecinoma miruje, volcano7+ je zopet na mimimum in je temperatura 69°! Kak se to kaj vam zdi!? Mene je po pravici povedano strah! :)

A ma se kdo mogoce plato GA-7VRX ali GA-7VRXP?? :\

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: matic ()

Markoff ::

7VRX, Volcano 7+, Athlon 1600+.

Podobni problemi - temp. pod polno obremenitvijo 56-59°C. Pa se tudi meni sistem niti ne zdi tako zelo vroc...bojda GeForce-i znajo sistem dodatno ogret, kaj pa vem. Jaz sistme peljem k telebajskovem bratu, pa bomo videli, kaj se da naresti. Tako ali tako pa bom dal noter dodatna 2 venta. Potem pa navijem na 1800 MHz, pa da vidimo, kaj bo reku. :|
Antifašizem je danes poslednje pribežališče ničvredneža, je ideologija ničesar
in neizprosen boj proti neobstoječemu sovražniku - v zameno za državni denar
in neprofitno najemno stanovanje v središču Ljubljane. -- Tomaž Štih, 2021

KuhaR ::

Večina AMD plat ima senzor pod CPU tako da tvoja ni nič posebnega. Temperatura pa je res previsoka, dej hladilnik dol ga mal pobrusi pa kakšno pasto dej gor (ne pretiravaj) in poskusi še enkrat zagnati.

Malecky ::

Hudi problemi, počas sva z bratcom že nehala dajat v 1600+ kište in
miditoverje vente ker niso bli potrebni. Redkogdaj doseže temperatura
50°C in to je za računalo prodano kupcu k ne navija dost.

MArkoff: Pri teb bo treba pa res mal pregledat, najbolj me moti ker pri tebi
v big towerju 8cm venta ne bosta veliko zalegla, bo pa sigurno nekaj hladneje.

Najbolje je v kištah k majo prostor za vent točno zraven vrat za periferijo in to
je ponavadi zlo blizu CPU, tam obvezno dodajte ventilator ki vleče zrak ven, razlika
bo očitna.

Priporočam da vas večino k mate tolk hude probleme postorite tudi tole:

Tule si pod Miscellaneous utilities dowloadaj WCPRSET.exe, program inštaliraj restartaj komp in poženi program.

http://www.viahardware.com/faq/kg7kr7/d...

Ko poženeš WCPRSET daj pod STARTUP daj START, pod DEVICE daj pa ENABLE.

Nato klikni ADD in vpiši: register 92 in daj vrednost E9 in potem dodaj še register 95 in vpiši vrednost 1E zanj.

Pol računalo restartaj pa se čudi, če bo delalo ker se z HLT ukazi na KT333 chipsetom še nisem ukvarjal.


Lp
Grega

Maximus ::

Amd XP 1800+, Gigabtye VRXP, Volcano 7+, Temperature sem meru z SIV for GBT, št. vrt 6000-7000:
Trenutne Temperature (ura 11:01)
Surfam samo po netu
Temp Proca: 44
Temp Sistema: 36

Temp Zraka v Sobi: cca 24,1
Temp Zraka na Balkonu: cca 21,6

LP!

para-site ::

XP 1800, vtxe(ima isto senzor pod cpu), siv mi kaže idle 48, load okrog 54.
Tvoje temp so definitivno previsoke. Odmontiraj hladilnik, kupi artic silver 3, nanesi kaplico (zelo malo) na sredino cpu in stisni gor hladilnik. Preveč paste je lahko deluje obratno. Pri tebi verjetno ni ta problem, ker so res visoke temperature, mora bit kej druzga. A je mašina stabilna?

Malecky ::

Ne vem zakaj pričakujete boljše temperature če mate tako sistemsko??

I dont get it?

Probajte to kar sem napisal zgoraj pa poročajte... ker vam bo posredno
pomagalo tudi pri sys temperaturi.

Silence-r ::

Jst mam tud GA-7VRXP in je trenutno temperatura mojga 1.3@1.44 GHz Durona 52 C ter system na 38 C. Procesor je ze 5 ur 100% obremenjen z iskanjem vesoljcev (SETI).

Pri idlanju je temp proca okrog 48 C in sistema okrog 36 C.

Ampak rezultatov ne gre primerjati z ostalimi maticnimi ploscami. Veljajo samo za Gigabyte, ker so senzorji za system temp. postavljeni v blizino enih vezji in merijo dejansko motherbord temperaturo in ne sistemske temperature. Pod 30 C tudi ob zagonu (po 5 s) ledeno hladnega racunalnika se nisem prisel.

krucymucy ::

Sicer mam 7VTXH plato vendar je senzor postavljen enako pa tudi enak je verjetno!!!
Proc TB1.33@1.52 - 160x9,5 2V ... se greje neprimerno bolj kot Athlon XP pa mam zdej (laufa seti) 55˙C 39˙C .... ni kaj - hladilnik je pa volcano7 (brez plusa) na 3100 obratih!!!

matic ::

sem naredu neki meritev.. tko da sem isti tip proca. z istim hladilnikom meril temperatoruo hladilnika ba istem mestu z istim termometrom na 2 razlicnih m.ploscah.. in te temperature so bil precej enake med 39 in 40 stopinjami.. tko da pac ocitno meni senzor preceeej narobe kaze! To je to..:\ :D

Yuk-0 ::

Jst mam athlona 1600+@1800+, mam TITAN CPU COOLER in imam idle temperaturo na procesorju 37°C, v kiši pa 21°C.

krucymucy ::

Yuk-0: pa plato kako maš - je tud od tega odvisno ker majo drugače postavljene senzorje!

matic ::

Jah samo to je tut mau zeloo premal.. ker pri 1800XP+ se pri polni obremenitvi hladilnik CPEja segreje na 39°,40° .. samo to je pri res pri polni obremnitvi in pa ventilator na 3500 obratih.. kok se pa brez obremenitve in na 7000 obratih greje pa nevem..

MEDENA ::

ASUS A7V333
61¨C

Kako vam uspeva imeti tako hladneje?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MEDENA ()

matic ::

Sej si vidu isti proc. isti hladilnik iste temperature na hladilniku popolnoma druge temperature na platah!! Torej... ocitno kazejo vse nove plate vec... morda je tako prav morda samo zato da malo bolj strasijo folk.. ampak dejanske temperature pa so priblizno iste.. Glej da pac ne gres cez 90° ko bos tam blizu zna bit nevarno.. >:D

MEDENA ::

Torej tudi čej je okoli 60¨C ni nevarnosti ?

krucymucy ::

Pri 60 se zelo lepo počuti - pa še zebe ga ne ... nič bat 60C je čist še kul!!!!

Sycroft ::

evo jest sem naredu tko kt je reku malecky. zdej me pa najprej neki zanima preden povem rezultate.. a zdej kej slabs dela proc? bojo zadeve delale pocasnej? anything?
no ja.. rezultat je takle: iz 50°C mi je zdej padl na MBM prav na 35°C. lahko sam recem da je nekdo car:))

tha_man ::

S moraš vedeti da bodo tako nizke temperature samo ko procesor vglavnem idla, na full obremenitev bodo še vedno takšne kot prej (ga bo pa hitreje shladilo ko se bo obremenitev spustila). Če bodo kaki problemi, boš sam videl. Ponavadi je najhuje kar se lahko zgodi da začne zvok kaj prasketat ali zabluzi ko snemaš video.
(c) 1982 Sinclair Research Ltd

Sycroft ::

no ja tnx:)) sej ze to je uredu da je umes k idla ze manjsa temperatura.. k posledicno temu je bla tut nizja temp ohisja.. pa se vedno ne vem zakaj.. se mi zdi butast..

matic ::

V cem je fora tega WCPRSET? Kaj to dela sploh? Malo sem prebral na tisti strani.. tko da mi je priblizno jasno cemu program sluzi.. ampak kaj pa so potem tiste nastavitve in kako to dela, na kaj vpliva!?
Bi res prosil ce lahko to nekdo malo bolj podrbno razlozi..

Malecky ::

matic:

WCPRSET je program s katerim lahko spreminjamo naprej že podane pogoje delovanja,
ali od registrov samega procesorja, večinokrat pa samega veznega čipovja. na netu se dobijo
izpisi registrov za vezno čipovje in vrednosti registra v prejšnem stanju. Taki
datoteki se pravi PCR file .pcr. Notri imaš zapisano vse kaj dela in kakšna je vrednost
posameznega registra.

Js mam nastavljenih ene 10 registrov za KT266A, dobil sem registre ki uplivajo na delovanje
pomnilnika in tako še povečal prepustnost rama, to tudi najboljši OC freaki v USA poznajo, in
od njih tud velik poberem ker pač veliko testirajo. Nasploh zelo uporaben proggy.
Za hlajenje pa sploh, posredno seveda.

Matty ::

Nocem odpirat nove teme, zato tukaj. Probal sem da program WPRSET, skupaj s tistim kar je malecky rekel v enem postu.

Temperatura (vsaj prikaz v WInXP) je padla za 12C v idlanju (na 41) medtem ko gre pod obremenitvijo se vedno do 57C. Zanima me predvsem ta prikaz tempa. Ali to samo "zmanjsa" prikaz temperature al resnicno ohladi? Ker ce je prvo je totalno brezveze, ker imas potem samo pravo temperaturo - 10C. Se da kje dobiti kaksen vodic za tweakanje? (sem iskal po netu, pa sem dobil bolj malo uporabnih zadev)

Aja... v sem probal tudi takoj z resetom racunalnika, v Biosu namesto 52C v idlanju sedaj kaze okoli 50C... (pri WinME pa je temp nespremenjena, okoli 54C)

Imam XP1600, Zalman 5001 na low-noise obratih 4000rpm, najbolj cudno pa je to, ker mi v WinXP Vcore voltage kaze 1,82 (v biosu 1,76).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Matty ()

Malecky ::

SWsko ne moreš ti hladiti CPU-ja, jaz sem z Wcprset dosegel sam to
da kadar proc nima dela ne dela NIČ po domače povedano ne sprejema HLT ukazov.

To sem napisal zato, da bi vam vsaj takrat ko ne delate nič procesor ne grel celotnega
ohišja in s tem bi posredno uplival tudi na full load temp drugega ne. Drugače jaz uporabljam
Wcprset za marsikaj drugega kot hlajenje. in ker nisem SETI fanatic mi proc več kot pol dneva
IDLA tko da je smiselno uporabiti Wcprset isto delajo tudi drugi programi sam se jaz z njimi
ne ukvarjam ker se mi zdi Wcprset najbolj uporaben in enostaven.

Matty ::

... kar pomeni, da je procesor hladnjesi zato, ker miruje oz. ne sprejema nepotrebnih zadev... ok, to sem hotel zvedeti...

In res, temp ohisja se mi je znizala za 2C... (s 34 na 32C)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Matty ()

Malecky ::

Ja točno tako...

Procesor ne izvaja brezveznih ukazov, ki služijo zato da poraba proca ne pada iz 70W na 0W ampak se gibljejo sam ene 10W. AMD se je za ta korak odločil zaradi stabilnosti ker veš da to ne more bit dobr če enkrat procesorj poje veliko pol pa v trenutku na nič in s5 obratno. Težav sicer nikoli nisem imel, tudi pri navijanju ne...

Matty ::

Super (nisem sicer prevec tehnicni tip ampak vseeno).

Ampak kako bi lahko pojasnil, da imam voltazo vcore sedaj 1,82 (namesto 1,76)? Lahko to kaj skoduje? Racunalnik laufa sedaj cirka 2 uri brez problemov, probal sem ga tudi obremeniti (temp do 57C), temp. lepo padla nazaj...

Malecky ::

Ne nebo škodovalo, to je posledica nihanj napetosti pač odvisno od plate, napajalnika ipd. Priporočam da v BIOSU znižaš napetost tako da bo potem tudi odčitana vrednost 1.7V ali pa podanih 1.75V za tvoj procesor. Sem pa 100% da bi tvoj procesor 100% stabilno deloval tudi z 1.65V in manj tako da ne bi blo popolnoma nič narobe samo še bolje za tvoje temperature da spustiš napetost tudi pod deklarirano mejo. Vse ma svoje tolerance in AMD jih mora tud met. Mislim pa da boš to težko dosegel na svoji Gigabyte plošči ker mislim da se da napetost samo povišat kar je banalno in poskušaj novejši bios če so ga že spisali...

Lp

Klemenn ::

btw..tudi sam v kratkem >:D dobim tole plato (7vrxp) in 1800+...

pa če kdo še nima : Link do najnovejšega biosa za 7vrxp---mogoče vam odpravi nezaželjene težave

še link do biosa za 7vrx

drgač pa še ; link do biosov za vse gigabyte plate

matic ::

Malecky: jest tega sploh se nisem probaval.. bom pa verjetno mal poskusil.. mene je predvsem strah! :D To se v bistvu predvsem tice samo pri napetosti.. saj procu ne morem skodovat ce je napetost nizja?! Lahko edino amlo pokurim ce je previsoka kajne!? In ce je nizja je prav tako seveda hladnejsi cpe...?

Tale WCPRSET pa moram potem nastavit vsakic ko nanovo instaliram winse in to?! Se pravi zato tudi v biosu potem je v idlanju temp visoka (kolikor sem iz Mattyejvih postov prebral) ko pa se winsi nalozijo in pa WCPRSET pa je nizka?! In WCPRSET laufa v ozadju skos nekako tako kot Seti npr.? :\

Smem malo pofirbcat zakaj vse se WCPRSET sluzi, ko si napisal da ga uporabljas za marsikaj drugega se..? :D

HVALA! :)

Malecky ::

Dal si mi s5 eno stran z napisat sam se mi je ne da:)) OK short and maybe even sweet.

Strah je popolnoma odveč... pri nižji napetosti pomoje cca 1.5V ti bi moral res proc začet štekat al pa bit pokazat malce nestabilnosti pri 1.6V in več pa skoraj 100% delujejo, še najmanj kar boš procu naredil je to da mu boš škodoval. Če bi AMD vedel da bo cela serija stabilna na 1.5V verjemi mi da bi bili vsi na 1.5V že vnaprej podani, sam pač toleranca mora bit in zato 1.75V. Če znižaš napetost se bo manj grel (recimo podaljšana življenska doba) in porabil manj (Duuuuhhh:)). Ja tko je WCPRSET je SW program ki sam vpiše v registri kjer se to tudi požene in vpiše direktno v register ki se nahaja v chipsetu, sam program pa ne deluje in ne zaseda nič in tudi proces ni. Js ga uporabljam za Twekanje samega chipseta predvsem za twekanje RAM nastavitev katere so skrite pred uporabnikom in so take preveč kritične za bios uporabo, da se pridobiti ene 5% sam s temi modifikacijami, nekatere sem celo sam stestiral in ugotovil da pomagajo ostalo itak povedio kolegi iz drugih forumov. Nastavitev je še polno, sam so očem skrite:D

matic ::

Malecky: ampak to se v registru sele pojav ko se windowsi nalozijo a ne!? In ko windowse na nov instaliram je to treba na novo..? Sej register je lih tko kot ram oz. je ram..

Se neki cist tko na splosno:
Kolk pa naj bi bla zivljenska doba AMDja? Npr. 1800 XP+?!
Cisto tako priblizno!? A je kje podano to!? :\

Malecky ::

Na začetku je vse cca pravilno...

Življenska doba: Hm... tko je to je tolk dolg da jo moj 1700+ nebo doživel v moji kišti:) smešno sam res, so pa procesorji sposobni delovat po 10let in več sigurno, sicer pa nevem kako je z zmanjševanjem proizvodnega procesa vendar je 10 let v raćunalništvu nesmrtna številka se strinjaš? Ta meja sploh ni določena tud na 90°C pomoje lahko živi več let.



Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kakšno temparaturo ima vaš procesor? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
1017633 (5423) the_unborn
»

Misterij - tempertaura cpu in sistema (nič mi ni jasno)

Oddelek: Pomoč in nasveti
101088 (872) PALOMINO
»

softversko hlajenje

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
271591 (1111) _Mortal_
»

IZREDNO!!

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
131238 (847) msmiha
»

preglasno hlajenje

Oddelek: Strojna oprema
231363 (1009) AngelOfDeath

Več podobnih tem