» »

Zahtevnejše gostovanje, kje?

Zahtevnejše gostovanje, kje?

1
2
3

Mati ::

Šokiran sem.
Poznal sem ga osebno. Ne zelo dobro, vendar dovolj dobro da imam dan pokvarjen, če ne cel teden.
Se mi pa je čudno zdelo, da nisem imel več nobenega kontakta z njim.

Naj počiva v miru. :(

jype ::

Sorry, dolgo je že, didn't want to break the news...

Mati ::

Sorry elemnt. To kar si napisal je zame kitajščina.
Po tej žakostni informaciji niti nimam več veselja se ubadat s to stranjo. Naj jo uredijo profiji, da bo delalo tako kot treba.

RockyS ::

Edino pravilno.
Če nimaš na papirju določenega kaj pomeni "brezhibno delovanje" potem te bo to drago stalo.

Katero podjetje pa vam je izdelovalo stran?

Mati ::

Rocky,
nebi izpostavljal zaenkrat imena podjetja, saj stran še ni gotova in verjamem da bo zadeva stekla tako kot mora.

technolog ::

Mati je izjavil:

Baze ne morem prenest s PHPmyadmin, ker dovoli prenosa baze do 2.048kB, moja baza je pa nekaj čez 7.500kB.


Razkosaj .SQL datoteko na štiri dele.

jype ::

A ne bi raje povečal max post size in teh reči?

Pa ziher obstaja tudi kakšen UI za mysql za windows, kjer enostavno poklikaš mysql dump file.

RockyS ::

Če stran še ni gotova potem tud nima smisla debatirat o tem, kaj dela in kaj ne dela tako kot mora.
Lahko da imajo razvijalci nastavljane drugačne parametre za svoje potrebe, da zadeva bremza, mogoče tudi v ozadju kaj laufajo in se tako zmanjša performance... Dokler stran ni v beta fazi, in se na tej verziji več nič ne razvija in jo lahko testira tudi širši krog uporabnikov (naprimer zaposleni v vašem podjetju) nima smisla nekaj tuhtat.

Če pa so vam že ponudli beta verzijo, in je vse skupaj "pri miru" na strežniku potem je čudno.
In ne, niti select * from (brez where) nebi smel toliko upočasnit zadeve. Možno je tudi, da za prikazovanje uporablja kak heavy duty ajax/js skripto ki potem zavira vse skupaj, sploh če ni razbijanja podatkov narejenega.

Mati ::

V bistvu so oni nam svetovali, da prestavimo gostovanje, ker je trenutno gostovanje baje zanič in zadeva počasi dela.
Ker gostujemo pri omenjenem podjetju že nekje 8 let in nikoli nismo imeli težav mi ni ravno za prestavljat, zato sem se obrnil sem, da dobim več informacij.
Ta teden bi zadeva morala biti online, sicer na skritem naslovu pa vendarle. Ko bo tako daleč zadevo objavim in boste verjetno več na to povedati.

Mati ::

Ok stran je online na skritem naslovu.
Zanima me samo vaše mnenje o počasnosti strani in ne grafika ali karkoli drugega, ker stran še ni gotova.

V iskalnik lahko naprimer napišete "LM337T"

Link

Na strani očitno nekaj zelo zelo ni vredu, ker še nisem videl tako počasnega iskalnika.
Razvijalcu smo naročili, da zadevo optimizira. Pravi, da je lahko krivo gostovanje ali Virtualmart...

Ne pravim, da ne bodo porihtali, vendar bi rad slišal vaše mnenje, da dobim več informacij.

Hvala.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Mati ()

Vice ::

Počasnost je kombinacija Joomle in gostovanja. Meni kjer gostuješ niti noče odpreti strani ker mi javlja AV da je untrusted.

Ziga Dolhar ::

Mati, sicer ne povprašuješ po grafiki, a vseeno - tole verjetno ni kul.

(Chrome, na točno polovici 1920-širokega zaslona)
https://dolhar.si/

Zgodovina sprememb…

technolog ::

Torej, benchmarkal sem ti. To spodaj so časi, ko server čaka na podatke, ne vljučujejo prenašanja vsebin, kot so slike in ostalo sranje.

1. Statične zadeve, kot je naprimer slike in tako, se naložijo takoj, recimo 0,056 sekunde. Pričakovano. Kljukca.
2. Navadne podstrani, kot so naprimer "partnerji", se naložijo v 0,4 sekunde, kar je solidno, pač pričakovano za take CMS sisteme. Kljukca.
3. Vhodna stran, kjer so zlistane kategorije in število izdelkov, se naloži v pazi 1,4s, to pomeni, da imajo SQL stavki tam cirka sekundo overheada, kar je zelo zelo slabo!

Iskanje je pa poseben patron!

Predlagal si iskanje po nizu "LM337T", vendar to ni dobro. Ker enkrat ko iščeš po nizu, si DBMS zapomni rezultate. Jaz sem iskal po kr enih stringih, recimo "dasdasasd", časi so 36 sekund in več..

Moj hitri zaključek je, da je krivda na strani razvijalca, vendar se lahko motim. To sklepam po tem, da se običajne strani naložijo pričakovano hitro, custom strani pa so počasne.

Obstranski komentar:

stran je designersko zgolj povprečna, začetni pageload pa prenese kar 838 KB podatkov, kar se danes morda sliši malo, ampak je in fact zelo veliko. Moj računalnik je potreboval 10s, da je zrisal in naložil celotno stran.

Zgodovina sprememb…

Tody ::

Meni najde zadevo v kaki sekundi, sicer sem moral dol scrollat da sem videl zadevo ampak deluje zadovoljivo hitro. Sem pa vpisal notr UPS dela pa 100 ur :)

Bo pa to vrjetno krivda virtualmarta, Chrome ma kar nekaj idej kako popraviti to, traja pa približno 1 minuto da dobiš ven podatke, koliko pridobiš lahko z premetavanjem script je pa druga stvar. Mootols vrjetno imajo kak problem

technolog ::

@Tody, išči po random stringu, ne po tem, ki ga je dal OP.

technolog ::

Mogoče naj omenim, da sem imel enkrat projekt, imel je 5 miljonov vnosov, rezultat sem dobil v 25s, in to brez indeksiranja. Isto string to string iskanje, kot imaš ti.

Mati ::

Ziga Dolhar je izjavil:

Mati, sicer ne povprašuješ po grafiki, a vseeno - tole verjetno ni kul.

(Chrome, na točno polovici 1920-širokega zaslona)



Ziga,
grafiko bodo še porihtali, zato pravim, da trenutno grafike ne ocenjevat.
Hvala vseeno.

technolog, tody
v vsakem primeru je zadevo občutno prepočasna.
Bom pa probal ugotoviti, če je res zato krivo gostovanje.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Mati ()

technolog ::

Ja, kar naredi to testiranje. Upam, da imaš v pogodbi kako klavzulo, da delajo, dokler ni sprejemljivo oz. da vrnejo denar. Drugače si ga naj*.

Mati ::

technolog je izjavil:

Ja, kar naredi to testiranje. Upam, da imaš v pogodbi kako klavzulo, da delajo, dokler ni sprejemljivo oz. da vrnejo denar. Drugače si ga naj*.


Ni panike. Plačal sem komaj avans. Plačilo je izvedeno v 30 dneh po potrditvi strani.
Torej, ko bom zadovoljen.
Sem pa pisal na firmo kjer imamo gostovanje, da vidim kaj oni pravijo.

technolog ::

Aha... No sej pomoje je deljena krivda... Čeprav ne vem koliko je verjetno, da bi zahtevek, ki sedaj traja 35s+ se potem izvršil v <3s, četudi zamenjaš hosting.

Mati ::

Zadeva se mi zdi na prvi pogled nekoliko hitrejša po kontaktiranju hostinga.

Link

Vendar še vedno občutno prepočasi.

technolog ::

Je, iskanje je hitrejše, med 10 in 25 sekund, kar pomeni izboljšanje.

Predlog: Dodajte pri iskanju zgoraj obvestilo, da lahko iskanje traja nekaj sekund. + Dodajte nek indikator, da user ve, da iskanje poteka in da naj še malo potrpi.

Seveda je to zdravljenje simptomov, obliž na rano... Če bi naprimer 10 userjev hkrati uporabilo iskanje, bo vsaj en od njih čakal okoli dveh minut.

Zgodovina sprememb…

Mati ::

Ne ni šans. Iskanje enostavno mora biti hitro, prej ne potrdim strani.
S takim indikatorjem bi po mojem mnenju samo dosegel, da bi userji nejevoljno uporabljali stran.

Glede na to, da 23000 artiklov naj ne bi bilo bav bav, verjetno lahko pričakujem boljši rezultat, ali pač?

Sam nimam izkušenj s takimi zadevami.

technolog ::

23K artiklov ni nič. Delal sem vsaj že z 1000x večjimi bazami.

Iz mojih izkušenj bi moralo iskanje trajati največ 0.1s. Brez FULLTEXT indeksa. Z njim pa 0.005s. Nej še kak drug štručko kaj reče, kot naprimer mrBrdo in ostali.

Zgodovina sprememb…

RockyS ::

Vse kar rabimo je SQL stavek, ki išče po bazi. Če ti ga programer lahko skopira bomo že dosti videli. Pa tudi strukturo baze (magari screenshot iz admina) nebi bilo slabo videt.

Bolj se mi zdi, da uporablja zadaj neko smešno skripto, ker že listing artiklov rabi blazno dolgo, sumim da vse produkte naloda naeenkrat.

edit
iskanje na ST za niz "chernobyl" je rabilo 6 sekund =)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: RockyS ()

Fizikalko ::

vsako iskanje po enem samem jebenem polju mora plunit ven rezultat praktično takoj...

element ::

This thread is worthless without code. :)

Mati ::

Po treh poljih išče. Po artiklu, nazivu in opisu.

AMP-770018-1 Konektor ohišje Tyco kit moški/ženski 3-pol
Tyco Electronics, Plug and Socket Connector Housing kit, MATE-N-LOK II, 3-way

Se pravi, ko vpišem Tyco mora ta artikel najt in izpljunit, kar tudi pravilno naredi.
A je to lahko vzrok za počasnost?

technolog ::

Če so opisi dolgi par deset tisoč besed vsak, potem možno.

Sploh pa to ni izgovor. Če imaš opise res dolge blizu 50.000 besed vsak, potem je na strani njih, da uporabijo pravilno indeksiranje. Če ima google miljarde zadetkov in najde vsak rezultat pod sekundo ni vrag, da ne bi tudi vaših par tisoč izdekov našli v takem času.

Zgodovina sprememb…

Mati ::

Jutri dobimo od podjetja, ki nam dela stran pisno, da je za počasnost kriv hosting.

technolog ::

Odlična poteza!

Če bi igrali šah, bi ti zraven napisal !!

Zgodovina sprememb…

Ales ::

Če je za to kriv hosting, mora biti njihov strežnik tik na tem da eksplodira. :D

Ziga Dolhar ::

Mati, če imaš možnost (dostop do kode), ti predlagam, da poskusiš z zagonom projekta še kje drugje. Verjetno nas je na forumu kar nekaj, ki ti lahko omogočimo tak preizkus.
https://dolhar.si/

technolog ::

Ja, ali pa si kar doma narediš WAMP server, pa stestiraš kako stvari tečejo.

Mati ::

Fantje, problem je, da sem jaz programersko tako neizobražen, da niti ne vem kje se nahaja ta koda.
Sem zadnjič enemu userju omogočil dostop in tudi on pravi, da ni našel tega fila s kodo.

En poln kup sranja je v tistem folderju, samo kode očitno ne. Bom probal en screenshot naredit, da mi poveste ka je koda in kaj grafika in ostala šara.

Mati ::

A mi lahko kdo pove s kakšno končnico se mora končat file kjer je zapisana koda?

levaky ::

Verjetno .php...

Matej

technolog ::

Ne zdej preverjat sourca, ker je tega najbrž zelo veliko (vsaj kakih 1000 datotek med katerimi moraš najti šivanko). Koda za iskanje je po vsej verjetnosti razdrobljena po večih datotekah.

Pa tudi če jo najdeš, ti ne bo nič pomenila, ker nisi v tem fohu.

Ti lepo poskrbi, da oni podpišejo, da zagotavljajo, da krivda za počasnost ni na njihovi strani, pa tudi kazen, če se izkaže/dokaže drugače.

Žiga Dolhar ti bo verjetno znal odgovorit na kakšno vprašanje v zvezi s temi pogodbami, majstor je :D

Mati ::

Ok hvala.
Bom počakal do jutri, na njihov mail. Tudi na hostingu že raziskujejo zadevo, da pridemo težavi do dna.

technolog ::

Glede na to, da imajo ostale strani, razen iskanja dokaj normalen čas (primerljiv z ostalimi hostingi), pri iskanji pa to ekskalira, so najbrž na hostingu "nedolžni", tako da jih jaz na tvojem mestu ne bi obremenjeval.

Mati ::

technolog je izjavil:

Glede na to, da imajo ostale strani, razen iskanja dokaj normalen čas (primerljiv z ostalimi hostingi), pri iskanji pa to ekskalira, so najbrž na hostingu "nedolžni", tako da jih jaz na tvojem mestu ne bi obremenjeval.


Vseeno moram dobiti vsaj neko potrditev od njih podkrepljeno z meritvami, da oni niso vzrok počasnosti iskalnika.
Drugače se bodo drug na drugega izgovarjali. Moj deadline za start spletne strani pa je začetek leta 2012 in rad bi še kak mesec testiral vse skupaj.

Okapi ::

Meni najde zadevo v kaki sekundi, sicer sem moral dol scrollat da sem videl zadevo
Prav res, in če bi mene kdo vprašal, lahko tako obliko strani, da ne vidiš zadetka, ne da bi premaknil strani, naredi samo popoln amater. In izgovor, da oblika strani še ni dokončna, ni sprejemljiv izgovor:-)

O.

Mati ::

Okapi ravno ta točka še bo dodelana, vendar se trenutno odločamo, da ob zadetku premakne stran navzdol do prvega zadetka ali pa, da se odpre nova stran z zadetki brez bannerjev od zgoraj.

Nagibamo se k temu, da se premakne stran navzdol. Grafika se bo delala kasneje, zato se osredotočajte samo na hitrost in priročnost iskalnika.
Hvala

para! ::

Kako to, da uporabljate Joomlo? Glede na to, da je Sanda franšiza Editor Studios, bi pričakoval implementacijo sistema MyPortal s cart modulom?

lp
Death before dishonor!

Mati ::

Ne dela Sanda tega. Sanda je le začel, vendar zaradi nekaterih težav potem prenehal.
Grafika se bo dodelala nakoncu.

RockyS ::

technolog je izjavil:

Ne zdej preverjat sourca, ker je tega najbrž zelo veliko (vsaj kakih 1000 datotek med katerimi moraš najti šivanko). Koda za iskanje je po vsej verjetnosti razdrobljena po večih datotekah.

Pa tudi če jo najdeš, ti ne bo nič pomenila, ker nisi v tem fohu.

Ti lepo poskrbi, da oni podpišejo, da zagotavljajo, da krivda za počasnost ni na njihovi strani, pa tudi kazen, če se izkaže/dokaže drugače.

Žiga Dolhar ti bo verjetno znal odgovorit na kakšno vprašanje v zvezi s temi pogodbami, majstor je :D


Zakaj bi pa to bila dobra ideja na tako majhnem projektu?

technolog ::

Ne mene vprašat. Nisem jaz delal.

Invictus ::

Glede na to da te ta firma tako nateguje, jih lepo prosi za dokumentacijo kjer morajo te stvari biti dokumentirane. Še prej pa preglej pogodbo, če je dokumentacija res notri.

Sicer pa zahtevaj da ti dajo vso zadevo v eno vmware mašino da jo boš lahko sprobal na svojem računalniku.

Lahko pa me kontaktiraš na ZS če ti te stvari niso preveč jasne. Rad pomagam ;((.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Mati ::

Stran je testno postavljena na hitrost.com.
http://tendtest.no-ip.org/

Klikanje po menijih dela zadovoljivo hitro, nikakor pa se ne morem strinjati, da je iskalnik ok, saj potrebuje tudi do 15s da najde zadetek.

Med zdajšnjim gostovanjem, torej www.impedanca.si/shop in tem na hitrost.com je minimalna razlika. Menite, da bi ob predpotavki, da na strani brska 10, 20 ali 50 ljudi, se ta razlika povečevala li ostala enaka?

darkolord ::

Povečevala.
1
2
3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

Za vse, ki rabite dober webspace PHP, CGI, ipd (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Izdelava spletišč
376286871 (10163) hariscorale
»

Spletno Gostovanje (strani: 1 2 )

Oddelek: Izdelava spletišč
8516552 (7472) next3steps
»

Spletna stran, mi kdo prosim razloži?

Oddelek: Izdelava spletišč
243358 (2012) sistemc
»

Kaj moram paziti pri kupovanju spletne strani? (strani: 1 2 )

Oddelek: Izdelava spletišč
7313949 (11635) tiga325
»

Optimalno gostovanje za joomlo?

Oddelek: Izdelava spletišč
476271 (3803) jelly

Več podobnih tem