» »

Optimalno gostovanje za joomlo?

Optimalno gostovanje za joomlo?

Vrbl ::

Mi kdo zna priporočiti kako dobro gostovanje, na katerem bi joomla delala optimalno. Sprašujem zato, ker sem slišal, da ne nudijo vsa gostovanja dobrih pogojev za joomlo, ker zaradi strežnikih nastavitev ne deluje tako kot bi morala. Imam eno priporočilo za Spletnabeceda.si, baje da so dobri za to. Ima kdo še kaj dobrih izkušnj??
Lp

Brilko ::

Hvala za reklamo...

Tody ::

stran trenutno ne dela pa majo eno slovnično napako vsaj tako pravi najdi.si (go gre za gostovanje piše v titlu);)

_Beast ::

servage.net nudijo tudi Joomla podporo. Pravkar jo selim tja...


L.p.
www.lukalavrisa.com - kreativne rešitve.

_Beast ::

sploh ni primerjave...
www.lukalavrisa.com - kreativne rešitve.

festa ::

lahko vam svetujem bluehost
ponuja full in je kar poceni
Sama lufam gor kar nekaj Joomla strani.
LP

Brane2 ::

Lahko daš kake pointerje na tvoje strani ?

Zanima me, kaj folk ponavadi spravi iz joomle... 0:)
On the journey of life, I chose the psycho path.

festa ::

na kakšne pointerje misliš?

Ja iz joomle lahko spraviš ogromno
Je zelo enostaven za uporabo in administracijo, ima veliko in konstantno rastoči razvijalski tim in skupnost
Template oz. videz strani je 100% prilagodljiv
in to kar je zelo važno je ogromno zastonj kvalitetnih modulov in komponent.

Pa za bluehost sem še pozabila dodati presenetljive specifike:

200 Gigabyte Hosting Space
web hostingHost 6 Domains on 1 Account!!!
2,500 POP/Imap Email Accounts
2,000 GIGS of Transfer
SSH (Secure Shell), SSL, FTP, Stats
CGI, Ruby (RoR), Perl, PHP, MySQL
2000/2002/2003 Front Page Extensions
Free Domain Forever!
Free Site Builder
24/7 Superb/Responsive Sales/Support
$6,95 mesečno

Poldi112 ::

Zanima ga link, naslov kakšne tvoje strani, ki uporablja joomla.

In to bi zanimalo tudi mene.
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

festa ::

aha..
no pač moje strani ki niso prav za pohvaliti se kar se tiče moči joomle :\
sicer če te zares zanima delovanje joomle najboljše, da pogledaš kar na joomla.org , tam je veliko linkov na resne in mojstrsko postavljene strani v joomli. Sama bi tudi želela enkrat tako obvladati. SEdaj se intenzivno učim kreiranja predlog z 100% tableless CSS designom...
LP

Brane2 ::

Vem za joomlo, le meni ni všeč.

Po začetnem navdušenju smo jo pač zmontirali in se začeli hecat z njo, pa jo je zrušil taprvi heker, ki sji je vzel pol ure časa.

Pol se nisem šel več hecat s tem. Odloču sem se, da ne bom montiral ničesar več, za kar mi ne bo razvidno, kako dela.

Zato sprašujem, pa tudi zato, da vidim, kaj ste vse spravili dejanjsko iz programa.
On the journey of life, I chose the psycho path.

_Beast ::

Zato sprašujem, pa tudi zato, da vidim, kaj ste vse spravili dejanjsko iz programa.



Tale stavek tudi približno ni Slovenski zato torej niti malo ne razumem, kaj hočeš vprašati....

Kar se tiče hekanja v Joomlo, sploh ne bom komentiral, namreč hočeš reči, da je ta "heker" vdrl v joomlo na dobro varovanem strežniku? Dvomim! Ta heker je potem boljši od več sto razvijalcev joomle na njihovi uradni spletni strani. Če je vdrl je vdrl zaradi slabo varovanega strežnika in nima veze z Joomlo, dejtvo je, da je joomla trenunto zmagovalec na vsaki tretji podelitvi, sestavljena je iz open sourca in se razvija tako hitro, da moraš vsak dan pogledati dodatke, če hočeš biti na tekočem....


festa poslal sem ti ZS in kar se tiče naštevanja ugodnosti na servage.net jih je malo več, če smo natančni... več na strani servage.net
www.lukalavrisa.com - kreativne rešitve.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: _Beast ()

Brane2 ::

Kar se tiče hekanja v Joomlo, sploh ne bom komentiral, namreč hočeš reči, da je ta "heker" vdrl v joomlo na dobro varovanem strežniku? Dvomim! Ta heker je potem boljši od več sto razvijalcev joomle na njihovi uradni spletni strani


Ne bluzi. Po tej logiki ni verjetno, da bi kdo izkoristil luknje v kernelu, ker jih ni veliko boljših od Thorwalds & Co teama, ki šteje kar nekaj ljudi. Tudi v Apacheju pa bindu so svojčas našli kar nekaj lukenj...
On the journey of life, I chose the psycho path.

BluPhenix ::

ČE želite debatirati o varnostnih luknjah joomle odpite novo temo, tu pa naj bo naprej debata o njenem gostovanju.

Torej, mir prorim.
Podpisa ni več, ker so me poskušali asimilirati.

festa ::

skratka..
dobrih in dokaj poceni hostingov nasploh in tudi za joomlo je dosti (v glavnem NE v Sloveniji)
na spodbudo _Beast-a sme na novo pobrskala in videla da je zares nekaj dobrih ponudb. (huda konkurenca) :D ... in sem se lotila narediti "top listo" ponudnikov gostovanja
pošljem link
LP

Brilko ::

Z affiliate linki? >:D

festa ::

jp, sem tudi na to pomislila :D
sicer bluehosta ponavad dam kar s tem
folk poklika ampak nič več
sicer pa meni je žal, da ko sem se registrirala nisem šla prek kakšnega affiliata
zakaj pa ne bi kdo zaslužil za kak mesec hostinga? meni stane isto
No, pač smo različni
LP

jelly ::

Mal gledam tele fičerje od bluehosta, majo skratlka skoraj vse ...

Malo manj me impresionirajo kritike (tam okoli Septembra 06): http://www.webhostingjury.com/reviews/bluehost

A ma kdo še kaj za priporočit?

hanspizdn ::

www.hostko.si.
Z njim sem zaenkrat zelo zadovoljen, pa še v sloveniji je.

Zgodovina sprememb…

Uros!no ::

Imam hosting pri bluehostu več kot mesec. Do sedaj sem zelo zadovoljen. Sploh pa je primerjava s slovenskimi ponudniki neprimerljiva. Za dosti manj $$$ ponujajo neprimerno več. Največja razlika je v prostoru. Trenutno stanje "Disk space available" = 204695.78 Megabytes.

jelly ::

evo sem kupla še jaz svojo na bluehostu ... bom sporočila svoje vtise

Minja366 ::

Pozdravljeni,
malo sem prebirala to temo, ker se sama nisem mogla odločit katerega ponudnika bi vzela. Post je sicer že malo star ampak sem našla ustreznega v Sloveniji tao ni res, da v SLo ni dobrih ponudnikov. Trenutno gostujem pri Trinity in moram reči, da stvari delujejo odlično.

Lp, Minja

Aja..pa še link če koga zamina... http://www.trinity.si

Gost ::

Minja366,
odlične informacije. Avtorju teme bo to zelo prav prišlo, čeprav priporoča tudi on drugega ponudnika.

Imaš morda še kak 80% znižan paket za slo-techovce? A to je reseller account pri NetEarthOne?

c3p0 ::

To je NEO ali DirectI oz. R.club "skin". Strežniki v tujini, v bistvu si le prevedeš njihove strani in že lahko prodajaš. Znanja nekega ravno ne rabiš.

_Dejan_ ::

Super avtor verjetno v treh letih ni našel primernega gostovanja...
ASUS P5E3, INTEL Q6600(3000Mhz 333x9), ATI HD 2600XT,
A-Data 4x2GB PC3-10700H(9-9-9-24-2T),LSI 9260-8i,
4x OCZ Vertex Turbo 30GB(RAID10), 3x1TB (RAID1+Spare)

idss ::

Jaz sem eden od (ne)srečnih vporabnikov trinity gostovanja. Trinity vam lahko zagotovi 90% (ne)delovanja strani, tko da če želiš zajebt kakšno stranko, so ali je prava izbira. Toliko so počasni da se sploh ne more niti naredit spletna stran in je moraš delat v lokalu razen če nočeš zgubit živce. Ko sem pa iskal po netu sem samo eno mnenje o njih najdu in je bilo isto ko moje, ni ih nikjer. Vsaj da je poceni ampak ni, samo izgleda ker nimajo ddv-ja.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: idss ()

_Dejan_ ::

idss je izjavil:

Jaz sem eden od (ne)srečnih vporabnikov trinity gostovanja. Trinity vam lahko zagotovi 90% (ne)delovanja strani, tko da če želiš zajebt kakšno stranko, so ali je prava izbira. Toliko so počasni da se sploh ne more niti naredit spletna stran in je moraš delat v lokalu razen če nočeš zgubit živce. Ko sem pa iskal po netu sem samo eno mnenje o njih najdu in je bilo isto ko moje, ni ih nikjer. Vsaj da je poceni ampak ni, samo izgleda ker nimajo ddv-ja.



Loooool to pa si zdej skupi spacal nič od nič... Dej še enkrat preberi kaj si napisal in popravi da bo besedilo imelo glavo in rep...
ASUS P5E3, INTEL Q6600(3000Mhz 333x9), ATI HD 2600XT,
A-Data 4x2GB PC3-10700H(9-9-9-24-2T),LSI 9260-8i,
4x OCZ Vertex Turbo 30GB(RAID10), 3x1TB (RAID1+Spare)

Minja366 ::

idss je izjavil:

Jaz sem eden od (ne)srečnih vporabnikov trinity gostovanja. Trinity vam lahko zagotovi 90% (ne)delovanja strani, tko da če želiš zajebt kakšno stranko, so ali je prava izbira. Toliko so počasni da se sploh ne more niti naredit spletna stran in je moraš delat v lokalu razen če nočeš zgubit živce. Ko sem pa iskal po netu sem samo eno mnenje o njih najdu in je bilo isto ko moje, ni ih nikjer. Vsaj da je poceni ampak ni, samo izgleda ker nimajo ddv-ja.


Sicer ne poznam tvoje izkušnje, ampak pri meni je zaenkrat vse OK. Glede DDV-ja pa se meni zdi odlično, da ga ne rabim plačat, ker nisem podjetje pa si ga itak ne morem odvajat.

Zgleda, da imaš res neko slabo izkušnjo, ker sama ravno nisem najdla nekih negativnih mnenj o Trinity...

Uros!no ::

Minja366, te buče prodajaj ti komu drugemu.

Trinity .. tako super, da si se "morala" registrirat na ST in vsem povedat o odličenm hostingu.

Reklama se ponavadi plača.

Mitja Bonča ::

Jaz sem imel do sedaj 3 leta gosotanje v Ameriki, bi pa rad prišel domov, tako da bi pri nas zakupil server (plac). Malo gledam po naši ponudbi, pa se za enkrat še nisem nič odločil. Aja, OBVEZNO mora imeti strežnik v Windowsh (server 2005 ali 2008). Če ima kdo kakšen preglog...

techfreak :) ::

Zakaj pa ravno pri nas? Od kdaj obstaja Windows Server 2005?

Mitja Bonča ::

Imaš kakšno bojšo idejo? (server 2003 sem mislil)

techfreak :) ::

V Sloveniji se ti skoraj ne splača, poleg tega pa malokateri ponudnik ponuja Windows. Zanesljiv ponudnik je DiscountASP.Net, ki ima strežnike tudi v Evropi.

Za kaj cenejšega pa recimo http://www.webhosting.uk.com/windows-ho...

Gandalfar ::

Gandalfar je premaknil sporočila v Hitrost spletnega mesta.

emcee ::

Tole sem nekaj časa uporabljal za windows hosting (EU, Češka): http://www.qsh.eu/
Še kar zadovoljivo.

Mitja Bonča ::

Trenutno ne rabim kakšne profesionalne zadeve, pač bi imel svoje spletno stran (kot dosedaj), ampak bi pač rabil da je na windows serverju, ker bi si stran samostojno "sprogramiral" - kao tesno stran.
Tako da pomoje tudi pri nas se daj kaj najti, vsaj kar sem gledal.
Kakšen izpada pri nas po vaše?

_Dejan_ ::

Hm ne razumem zakaj rabiš Windows gostovanje...
Ali potrebuješ kaj od tega potrebuješ:
ASP, FrontPage, .NET, Access, MSSQL, Windows Streaming Media.
Ali potrebuješ kaj drugega kar ne moreš imeti na shared linux strežniku?
Za html, php je vseeno kaj imaš...
ASUS P5E3, INTEL Q6600(3000Mhz 333x9), ATI HD 2600XT,
A-Data 4x2GB PC3-10700H(9-9-9-24-2T),LSI 9260-8i,
4x OCZ Vertex Turbo 30GB(RAID10), 3x1TB (RAID1+Spare)

techfreak :) ::

Večji/bolj znani slovenski ponudniki gostovanj ponujajo samo Linux. Je pa dobro vprašanje zakaj moraš ravno z Microsoftovimi orodji narediti svojo stran. Je ceneje, če uporabiš kaj drugega, Windows platformo pa boš lahko uporabljal, ko boš delal na kakšnem večjem projektu, kjer bo uporabljen samostojni strežnik.

Mitja Bonča ::

potrebujem asp.net (delam aplikacije v C#).

techfreak :) ::

Za spletne aplikacije? Poizkusi GoDaddy ali pa zgoraj omenjeni webhosting.uk.com, lahko pa tudi QSH.

Mitja Bonča ::

Do zdej sem imel 2 leti thmHosting.com, čisto uredu, ampak ne podpirajo windows serverjev.
Sem že slišal za GoDaddy, a pa misliš da do uredu?

Mitja Bonča ::

Kar sem malo bral review-je po netu, je 90% ljudi spljuvalo GoDaddy. Tako da ta odpade.

techfreak :) ::

DiscountASP.NET je dober in dokaj poceni (20$/mesec).

_Dejan_ ::

Imaš pa še vedno možnost VPS-a ali dedicated serverja :)
ASUS P5E3, INTEL Q6600(3000Mhz 333x9), ATI HD 2600XT,
A-Data 4x2GB PC3-10700H(9-9-9-24-2T),LSI 9260-8i,
4x OCZ Vertex Turbo 30GB(RAID10), 3x1TB (RAID1+Spare)

Mitja Bonča ::

A je kdo mogoče že kdaj slišal za MochaHost.com? So full poceni (že malce prepoceni). No, review-ji so bolji kot od GoDaddyja.
Sam si zaenkrat še ne mislim postavljati serverja, čeprav imam Win Server 2008 and MSSql bazo (profi vse). Nimam pa računalnika. Počasi bo tudi to. Zaenkrat bi si gostvanje kar kupi, saj ni drago, pa še nobenih nevšečnosti nimaš (no vsaj sam osebno).

Zgodovina sprememb…

Tody ::

Na čem pa zdej delaš? Prek telefona? Sej ne rabiš serverja za testirat :) Ja lokalna mašina čist dost. Sploh ma joomla nima nič več veze z C#

techfreak :) ::

_Dejan_ je izjavil:

Imaš pa še vedno možnost VPS-a ali dedicated serverja :)

Windows VPS je drag, ker potrebuješ več RAMa/CPUja za enak performanse kot pri Linuxu, poleg tega pa moraš še za licenco plačati.

jelly ::

tale topic iz praha dvigujem, da povem da sem že kar nekaj let zadovoljna uporabnica bluehost hostinga. če koga zanima, če ne pa tudi prav :P

sicer pa poznam še lunarpages, ki imajo windows hosting .. ampak mi smo šli stran ker smo imeli domeno kupljeno pri drugem registrarju in pol feature-jev potem ni delalo ...

edit. mimogrede .. oba hostinga sta USA based

Zgodovina sprememb…

  • spremenila: jelly ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

Za vse, ki rabite dober webspace PHP, CGI, ipd (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Izdelava spletišč
376286426 (9718) hariscorale
»

joomla (strani: 1 2 )

Oddelek: Izdelava spletišč
6513512 (9366) betmen
»

Kateri web hosting za blog?

Oddelek: Izdelava spletišč
192030 (1509) garg
»

Gostovanje spletne strani (strani: 1 2 )

Oddelek: Izdelava spletišč
818654 (6147) Gost
»

Hosting v tujini + prenos domene

Oddelek: Izdelava spletišč
132977 (2425) gforce

Več podobnih tem