» »

Spletna stran, mi kdo prosim razloži?

Spletna stran, mi kdo prosim razloži?

znamovsi ::

Živjo programerji!
Zanima me, če mi lahko kdo razloži kako se naredi spletno stran (za plačat)?
Vem, da se da kupiti izdelavo spletne strani, vendar bi podjetje to stalo preveč (1200+), zato ga bo izdelal direktor
Zanima me, kaj vse moram kupiti ali naročiti storitev pri XY osebi.
Vem, da se kupi domeno vendar ne vem kaj potem dobiš, spletno stran ali samo link, ki (če te preusmeri nanj) da white screen
Vsi nasveti so zaželjeni (razen trapastih)
Hvala!

Thuban ::

Raje spletno stran naročite pri drugem podjetju kot da bo en vaš zaposleni zapravil mesec ali dva da bo spacal neko reč namesto da bi ta čas služil denar za podjetje.

Tudi direktorjev čas je dragocen, če ga uporabi za povečanje prihodkov podjetja. Če ima toliko odvečnega časa, da lahko paca spletno stran v vrednosti 1200 EUR to marsikaj pove o vaši firmi.


Se ne opravičujem za trapast komentar.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Thuban ()

garamond ::

Težko je napisati netrapast komentar in se strinjam z uporabnikom Draconis.

Vendar je polno aplikacij na internetu kjer dobesedno trikrat klikneš in že lahko začneš urejati vsebino svoje strani. Na primer: http://www.imcreator.com/
Tipično je nekaj za plačati, lahko tudi narediš na svojo domeno. Rezultat je zelo generična spletna stran.
A parody of extremism is impossible to differentiate from sincere extremism.

MasterKiD ::

Se vidi, da gre za garažno firmo. Lahko pa uporabi plačljivo verzijo Weebly, ampak to se bo spet zdelo preveč - 11EUR / mesec.

Zgodovina sprememb…

smacker ::

Če rabite samo predstavitveno stran podjetja ("o nas", "kontakt", ...) poiščite raje kakega študenta/dijaka, ki bo v 10-20 urah zrihtal domeno in gostovanje, namestil CMS (joomla, wordpress,...) in počil gor temo, šef pa samo besedilo vpiše.

Tody ::

Let me google this for you :)

http://www.webdesignerdepot.com/2010/08...

matjash ::

Imam nekaj odveč časa, sodobna predstavitvena spletna stran znese cca 350 eur z 1 letnim gostovanjem, če te zanima se lahko slišiva.

In to ne govorim o nekaj na hitro spacanem skupaj. Čas izdelave 5-7 dni.
... bolje pozno kot nikoli.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: matjash ()

black ice ::

Tole me spominja na "Will code HTML for food" :>

GrX ::

MasterKiD je izjavil:

Se vidi, da gre za garažno firmo. Lahko pa uporabi plačljivo verzijo Weebly, ampak to se bo spet zdelo preveč - 11EUR / mesec.


Kaj je narobe z garažno firmo? Tudi sam se tako začel in danes zaposlujemo 7-10 ljudi.. Pa moj primer ni osamljen poznam jih veliko. in kolikor mi je znano je bil tudi Apple garažno podjetje na začetku.. Torej?

pixelzgaming ::

mislim da je wordpress za osnovne uporabnike cisto dovolj easy da bi kdorkoli lahko nardil neko osnovno stran. glede gostovanja pa sem tudi pretty sure, da ne bo prevelik problem. na internetu je pa tudi dovolj vodičev da se da spacat nekaj skupaj.
Komp: 2600X | 16GB DDR4 | 500GB NVMe | 10 + 10 + 6 + 4 TB HDD | GTX 1060 6GB
Telefon: S23 Ultra
Avto: Megane MK4 GTLine

k--p ::

Najlažje je, da greš skozi nekaj vodičev o Wordpressu, potem pa se nekaj časa igraš (dni, tednov ...) z vnaprej pripravljenimi temami, dokler stvar ne izgleda kakor želiš. Ali pa kupiš kakšno plačljivo temo za cca. 50$.
Če želiš, da te nekdo vodi za roko, imaš plačjiv video-course na recimo teamtreehouse.com o wordpressu, 25eu/mesec, 1 mesec bo dovolj. Razloženo je tudi glede hostinga.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: k--p ()

grašek ::

Tukaj maš kar nekaj prelepih, 100% brezplačnih pod CCA.
Malo zeditaš do takšne mere, da je všečna in je to to.
Seveda se pa Footer pusti, če je že template bil zastojn.

k--p ::

Zgornje so zgolj statične html strani? Dvomim da ima @op znanje in željo se učiti php in to integrirati v Wordpres ...

grašek ::

Da.
Drugače pa poceni web hosting in domena in je to to. Glede na njegovo (ne)znanje se mi zdi to najboljša rešitev, če si seveda pogleda nekaj BASIC vodičev o HTML. :))

k--p ::

Github pages (free hosting) + static page geneartor (jekyll, hugo) (free) + zgornji template (free) + domena (10$) :) Github omogoča editiranje online, tako da dobi out of box še cms :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: k--p ()

am-on ::

Potrebuješ domeno in gostovanje. Za .si domeno in gostovanje v Sloveniji računaj na okoli 40EUR stroška na leto. Nekaj ponudnikov domen in gostovanj: Si-Shell, Neoserv, Zabec.

Ko oboje enkrat imaš in je pravilno nastavljeno (če oboje kupiš pri istem ponudniku je običajno že nastavljeno), te na strani pričaka sporočilo "Dobrodošel pri ..." ali prazna stran.
Potrebuješ še spletno stran kot tako. Imaš dve možnosti, HTML ali CMS.

Za HTML moraš sam napisati kodo in vsebino popravljati v kodi. Opcija je vredu za stran ki jo enkrat postaviš in pozabiš nanjo. Izdelavo olajšajo razni frameworki, ki prihranijo kar nekaj dela z oblikovanjem in postavitvijo - poglej Bootstrap, Foundation.

Druga možnost je CMS, ki ga moraš najprej namestiti na strežnik (gostovanje). Večina ponudnikov gostovanj ti omogča namestitev z enim klikom (preveri če imajo Softaculous), tako da za to ne rabiš kaj veliko tehničnega znanja. Moraš pa potem v nadzorni plošči CMS-ja nastaviti temo in "strukturo" strani (kategorije, sidebar, footer). Poglej Wordpress, Joomla, Drupal

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: am-on ()

garamond ::

k--p je izjavil:

Github pages (free hosting) + static page geneartor (jekyll, hugo) (free) + zgornji template (free) + domena (10$) :) Github omogoča editiranje online, tako da dobi out of box še cms :)
Pros:
- samo 9,99 € na leto! (približna cena domene)

Cons:
- poraba časa za iskanje neznanih besed v tem stavku: github pages, hosting, static page, static page generator, yekyll, hugo, cms;
- poraba časa za iskanje neznanih besed, ki se pojavijo v rezultatih iskanja neznanih besed;
- poraba časa za iskanje neznanih besed na tretjem nivoju
A parody of extremism is impossible to differentiate from sincere extremism.

matjash ::

black ice je izjavil:

Tole me spominja na "Will code HTML for food" :>


Saj delam spletne aplikacije, ne lih za hrano ampak za plačo. Prodajam pač znanje. Napisal sem samo realno ceno ene spletne vizitke, da ne bo vsak mislil da je treba dat jurja za njo. Napisal sem tudi realni čas kolko rabi en ki zna, da sestavi nekaj vizualno privlačnega, prilagojenega uporabniku pa še v skladu s pravili spletne optimizacije. Seveda pa je ponavadi treba vsak projekt pregledati in če je zahteva po pixel perfect designu za 3 resolucije to spremeni ceno.

Če imajo pa čas se vsega tega učit iz nule, potem pa kar. Vem koliko spletnih strani in aplikacij je bilo potrebno, da lahko ovrednotim delo.

Alternative pa so, webly 10eur/mesec se pravi 360eur za 3 leta. Da ne bo kdo mislil da je lih zastonj, če hočeš izpasti profesionalno z lastno domeno in brez reklam.

Komur odgovarja ok, kdor hoče pa kaj po meri narejeno pa hitro ugotovi da to ni to.
... bolje pozno kot nikoli.

znamovsi ::

se je direktor odločil, da bo sam naredil

matjash ::

Potem je najlažji postopek tak:

1. Zakup domene in gostovanja.
2. Izbira cmsja, najlažja namestitev preko plesk ali direct admin (odvisno od ponudnika gostovanja)
3. Prilagoditev izbranega templata in vnašanje besedil. (paziti na meta polja za SEO)
4. Konfiguracija mail strežnika (lepo da se implementira dkim na strežniku, da ne bo pošta pod spamom in dmarc ter spf se doda na domenske zapise)
5. Priporočljivo a ne nujno: čimveč originalnih besedil in izbira marketinške strategije.
... bolje pozno kot nikoli.

znamovsi ::

ok hvala za nasvete

BlaY0 ::

Pri komu imate pa internet? Praktično vsak ISP ti ponuja lastno domeno+web space+cms+bazo+mail in to ponavadi že kar v ceni internet paketa. Skratka samo še tisti index.html gor počiš in je stvar rešena.

urosc ::

@znamovsi v Sloveniji je orodje za samostojno izdelavo spletnih strani (podobno weebly-ju) na voljo pri Domenci. Verjetno bo kaj takšnega zelo olajšalo delo tvojemu direktorju, na voljo ima pa tudi 14-dnevni brezplačni preizkus.
Domovanje.com: Najboljša ponudba za spletne profesionalce in agencije
Domenca.com: Spletno gostovanje z brezplačnimi SSL certifikati, cPanel in SSD

znamovsi ::

hvala ti!

sistemc ::

@znamovsi Lahko poskusite tudi to orodje pri Webo hosting. Demo je na voljo za ogled in preizkus.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

izdelava spletne strani, nasveti (strani: 1 2 )

Oddelek: Izdelava spletišč
8014566 (8382) Netrunner
»

Spletna stran

Oddelek: Loža
112405 (2060) Ales

Izdelava osebne predstavitve v nekaj klikih?

Oddelek: Izdelava spletišč
212734 (2232) root987
»

Izdelava spletne strani za podjetje z bresplačnimi orodji (strani: 1 2 )

Oddelek: Izdelava spletišč
5013841 (6478) Tody
»

gostovanje, domena, CMS...

Oddelek: Izdelava spletišč
101009 (910) techfreak :)

Več podobnih tem