» »

Zahtevnejše gostovanje, kje?

Zahtevnejše gostovanje, kje?

«
1
2 3

Mati ::

V našem podjetju začenjamo z spletno trgovino. Ker je database precej obsežen in nam pri trenutnem gostovanju celo večnost melje preden web vrne rezultat, so me izdelovalci strani opozorili, da lahko zadevo edino rešimo s spremembo gostovanja. Sami so omenili hitrost.com. Bom pa verjetno tukaj dobil še nekaj dodatnih referenc.

Hvala.

Dragi ::

Odvisno kake zahteve so.

V vsakem primeru se izogibaj slovenskih hosterjev, ker samo navijajo cene. Stvari so 2-3x precenjene. Pojdi na nemčijo, nizozemsko...

Koliko hkratnih obiskovalcev pričakujete?
Če je tam do nekje 10-50 potem bo VPS v nemčiji kul.
Če je nad 50-100 potem dedidated strežnik.

Hetzner recimo ima najcenejše gostovanje dedi strežnikov
http://www.hetzner.de/en/hosting/produk...

Imajo tudi VPSe samo jih sam nisem še uporabljal pri njih.


Lahko si pogledaš tudi hosting v oblaku pri leaseweb.
http://www.leaseweb.com/en/cloud-hosting

Izbereš si specifikacije, in če so ti premale lahko kadarkoli povečaš. Plačuješ glede na to koliko porabiš.

p.s. Me preseneča, da ti ne dela spletka normalno ko si sam gor. To bi moral premlet vsak plačljiv webhosting.
Spletne trgovine niso tako zelo zahtevne kar se tiče procesiranja querijev. Je mogoče kodiranje bolj slabo?
Uporabljaš memcache, eaccelerator? Poglej si na google če ne. Sta skorajda obvezna pri webhostingu.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Dragi ()

Uros!no ::

Začenjate s spletno trgovino in je DB že precej obsežen? Naj ugibam, Magento.

Kar se tiče gostovanja priporočam Hetzner, vsekakor.

Linija Root Server EX je trenutno brez konkurence.

Je pa res da je self-managed.

Mati ::

Mogoče sem se napačno izrazil. Trenutno imamo webhoting pri eni slovenski firmi.
Naš database obsega okoli 21.000 artiklov. Problem je, da tudi ko sem sam gor dolgo išče zadetke.
Predvidevam, da je problem v slabi strojni opremi ali pa v kodi, vendar se ne spoznam na to.

Ne vem kaj je Magento, niti ne vem kaj je memcache, eaccelerator...

technolog ::

21000 artiklov ni nič. Problem je pač v zabloatanem softwaereu (najbrž Magento). Ampak je vsekakor ceneje, če plačaš 50€ več na mesec, kot če najameš nekoga, ki bi ti zadevo prepisal.

Se pridružujem, naroči gostovanje pri Hertzner.

Dragi ::

Problem je v kodi, za en drek je spisano.
Po možnosti si to naročil od kakega kvazi podjetja, ki se s tem ukvarja in plačal 1000€+.

Iskalni zahteven po 21.000 vnosih rabi nekje par milisekund. Recimo 5ms max, ČE je koda pravilno spisana.
Tudi če je hardware zafilan bi še vedno rabilo sprocesirat nekje v 100ms max.

@Mati, začni uprabljat google. Je vse lepo opisano.
Magento
http://lmgtfy.com/?q=magento

memcache
http://lmgtfy.com/?q=memcache

eaccelerator
http://lmgtfy.com/?q=eaccelerator


@technolog
Ni nujno temu tako. Če je koda bloatware se bo sistem sesuval tudi na dobrem hardwareu. Recimo kake skripte ki se deadlockajo so hudič. Ali pa recimo skripte ki uporabljajo bazo, ne pa primarnih ključev in podobne fore.

technolog ::

Ja, 21K zapisov bi moralo iti čez tudi brez indeksiranja v trenutku.

Da ne boš mislil, da margento ni bloatware. To je pač software tipa one-fits-all, drugače ne more bit.

Zgodovina sprememb…

Fizikalko ::

To je pa tako, če kupiš šrot od produkta...

Bi morali poseči po čem takem:

http://www-01.ibm.com/software/genserve...

(Se) toplo priporočam...

darkolord ::

Še en glas k temu, naj se softver najprej popravi. Dokler ni veliko obiskovalcev hkrati, bi morala takšna stran delovati s svetlobno hitrostjo tudi na najosnovnejšem hostingu.

technolog ::

Ne, don't fix it if it aint broken.

Se pravi - če je boljše gostovanje vse kar rabiš, potem naredi to. Vedi pa, da se ti mogoče splača naredit rewrite, in si potem to zamisliš kot investicijo.

Če je recimo rewrite 2000€, mesečno gostovanje pa 50€ več, se ti investicija povrne v 40 mesecih oz. malo več kot 3 letih. Se splača, pomoje ne. (Seveda ob odebeljeni postavki zgoraj)

darkolord ::

če je boljše gostovanje vse kar rabiš, potem naredi to.
In potem bo kmalu tudi to postalo prešvoh in bo treba kupit še močnejše, itd itd itd. Že videno.

Mati ::

No, zadeva ni ravno za 1000€. Uporabljamo Datalab Pantheon in zadeva v živo dela zelo dobro.
Problem se pojavi, ko isto bazo listamo in iščemo po njej prek weba. Stvar je narejena na Joomla, samo kot rečeno se ne spoznam.
Podjetje, ki dela web trgovino pravi, da je verjetno problem v strojni opremi pri gostitelju.

Invictus ::

He, he, softveraš najprej izpostavi hardverski problem. Kako znano to zveni :)). Ko boš recimo preselil zadevo na nek hud strežnik v tujini, bo najbrž izpostavil problem mreže. Prepočasna, ker je v tujini ...

Raje najemi nekega zunanjega, ki bo pogledal njihovo kodo. Ali vsaj nastavi kak loging na svojo bazo. Stavim da je notri eden ali več stavkov tipa

select * from ....

Baje je to kar precej uporabljen stavek med slovenskimi web razvijalci, ker so preleni da bi se naučili SQL. Potem pa iščejo podatke v PHPju po celi bazi, ki je v pomnilniku.

Seveda pa optimizacije baze in softvera niso nikoli poceni. Samo to ti bol dolgoročno rešilo težave.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Fizikalko ::

select * from .... sploh ni problem, problem je, če ni filtrov v where stavkih in primernih indexov...

Dragi ::

Mati, hostaj na domačem pcju in sprobaj sam.
http://www.wampserver.com/en/

Ti z 99% garantiram, da ni problem v hardweru.
Če šteka tudi na tvojem računalu potem veš, da je koda gnila.

Simple skripto kot je e-trgovina ti mora loadat INSTANTNO.

edit: sem še enkrat prebral tvoj post.

Podatkovna baza IN php skripte/program/whatever so hostane na ISTEM strežniku, ja?
Če sem pravilno razumel.
Dobite pantheon program, ki se nato povezuje na njihovo bazo v datacenter, sedaj pa želite joomla skripte hostane na nekem xy providerju prav tako povezovat na bazo v pantheonu?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Dragi ()

technolog ::

Če je stran narejena na joomla, že to pojasni probleme.

Joomla ima tipičen pageload na serverju 0.2 sekunde in to samo za osnovno nametitev (za orientacijo moje splete strani imajo običajno okoli 0.006 seunde). Tako, da je že samo overhead zaradi joomle ogromen. Kaj drugače žal pri bloatwareu one-fits-all ne more bit. Če temu še dodamo kakšen plugin, ki je slabo spisan (glej poste zgoraj), pa smo tam, pri pol sekunde na load strani. To pa je že obupno počasi. Če se da, na strežniku poženi apachebench (ab), ki bo izmerli, koliko CPU časa potroši en pageview.

Dej, sej ni skrivnost, daj url do tega čudesa, pa ti bom jst na uč izmeril koliko ms traja pageload.

Stvar je narejena na Joomla, samo kot rečeno se ne spoznam.
Podjetje, ki dela web trgovino pravi, da je verjetno problem v strojni opremi pri gostitelju.


Že to, da je celotna stvar narejena z joomlo, pove da ta tvoje podjetje ki je to delalo nima kaj preveč pojma.

RockyS ::

Joomla je že sama po sebi bloatware, sploh ne vem zakaj se kdo gre take finte in trži take projekte preko takih CMSov, to je za mene fail od podjetja oz. podjetje brez vizije.

Za spletne trgovine, take ki imajo več kot 5 artiklov, se uporablja temu namenjene CMSe, pa magari Magento, je čist druga zadeva.


Tisti, ki pa je izpostavil ceno 1000€+ pa se naj zamisli. Nekdo je moral naredit dizajn, to vpeljat v kodo, sprogramirat dodatne module (od joomle koristiš samo registracijo,prijavo in user managment), vse ostalo(večino) je treba it pisat iz nule.

Mati ::

Invictus, ne vem kaj je loging. Mogoče se sliši glupo, samo zelo dobro obvladam raznorazne zadeve okoli računalnikov, programi tipa office, trgovski programi Datalab, Comtronov TIC....o spletnem programiranju pa pojma nimam.
Na SQL managerju znam backup baze naredit :).

Dragi, hvala za info, vendar nebi znal tega skup spravit. Niti ne vem kaj naj naložim na svoj komp. Bazo v xls?
Zadeva izgleda takole. Mi imamo en trgovski program, iz katerega se podatki izvažajo na web server, ki stoji v Ljubljani nekje kjer imamo gostovanje. Od tam pa se zaganja web. Zadeva se parkrat na dan sinhronizira. Ker se trenutno ene baze rihtajo in tehnični listi kopirajo, stran ni online. Ko bo jo objavim in lahko probate.

technolog, bom dal page, samo da bo nazaj online.

RockyS, saj ni 1000€. To je pač en vstrelil. Je nekje še kakšna nula poleg za vse skupaj.

Invictus ::

Praktično na vsaki bazi lahko vklopiš logiranje, ki ti zapiše v datoteko transakcije. Pri tem večinoma lahko tudi nastaviš kako podrobno vse skupaj dela.

Kot sem rekel, rabiš nekoga neodvisnega, ker tvoji "softveraši" bodo zadevo gotovo tako nastavili da ne bodo nič krivi ...

Ja, Fizikalko, tisto je bilo mišljeno brez WHERE filtrov ... Baje kar precej pogost pojav pri precej slovenskih mysql + php znalcih. Ima moj prijatelj kar dosti dela zaradi tega :D.

Tvoja zadeva bi morala leteti, sploh ker nimaš veliko artiklov, najbrž pa tudi ne ravno milijon dostopov do trgovine.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

technolog ::

Ja, jst sem videl že primer, ko je nekdo, namesto da bi uporabil agregacijo in naredil vsoto stolpca ter prenesel samo vrednost, naložil celo tabelo s PHPjem v ram in potem tam računal vsoto. Pač se najdejo take zadeve, če delajo kaki neuki študentje (pa da ne boš mislil, ne samo oni).

Mati ::

Saj stran ne delajo neki študentje ali pa kakšni wannabe programerji za jurja.
Stran je v izdelavi pri podjetju, ki ima kar dobre reference, zato se sam nagibam k temu, da verjamem softverašem.

Je pa res, da tam kjer imamo gostovanje ni zapisanih nikakršnih referenc. Vendar tudi drugače z njimi nismo imeli nekih težav, je pa res da smo uporabljali večinoma samo maile in neko osnovno spletno stran.
A mislite, da lahko zapipem kje imamo gostovanje?

Invictus ::

O.K. če jim že verjameš, par vprašanj.

1. Ali so naredili kakšne teste? Take, kjer bi bil rezultat tudi dokumentacija.
2. Ali so naredili stress teste? Spet dokumentacija.
3. Ali so naredili teste zmogljivosti? Z dokumentacijo seveda.
in končno
4. Ali ste vi naredili kake teste preden ste plačali?

Če tega ni, potem je to isto kot vreči denar skozi okno. Oni so pa najeli nekega študenta ki je to naredil za 500 EUR. Oz. kot smo tukaj videli, postavijo spletno trgovino tam nekje za 300 EUR.

Zdaj vam bodo pa zaračunali svetovanje in sicer s takimi nasveti, ki njim ne prinašajo dodatnega dela. Klasična politika slovenskih podjetij.

Mogoče pa dobite za novo leto kako škatlo vazelina, da ne bo preveč peklo >:D.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Mati ::

:D

V bistvu smo plačali le 25%. V pogodbi je zajeto, da se plačilo opravi, ko bo stran delovala tako kot mora.
Nam je vseeno ali oni to naredijo za 300€ ali ne, nam je pomembno, da bo stran služila namenu.
Je še en kup programiranja bilo za funkcijo, ki smo si jih mi izmislili in menim, da bomo prvi v naši branži s temi funkcijami.

Najbolj trenutno moti počasnost. Z vašimi nasveti bom ogovoril programersko firmo in upam, da hitro najdemo rešitev.

Vas obveščam sproti, ko bo stran online pa jo objavim, da mi poveste kako se vam zdi hitrost. Morda sem prezahteven?

jype ::

Če je potrebna pomoč pri optimizaciji programja, znamo tudi kaj pomagat (in zaračunat po učinku).

technolog ::

Ja, verjamem, da je tako, saj kdo zadaj dela, ne moreš bit nikjer prepričan. Žal je "delovati kot mora" zelo širok pojem. Ko boš recimo rabil še enkrat nadgrajevat strežnike, bo stvar še vedno delovala kot mora. Važno je pa tudi, kako hitro. Podjetje se bo namreč izgovarjalo - pa saj dela kot mora, ti pa boš plačeval po 200€ na mesec za gostovanje. Tudi to se lahko zgodi. Zaradi lockanja baze zahtevnost ne raste čisto linearno in zna se zgodit, da ti bo enkrat zraslo čez glavo.

Sem ti povedal, da projekti osnovani na joomla platformi niso resni. In to ni samo nek predsodek. Že joomla kot taka, tudi brez razširitev je grozno zahtevna. Se izboljšuje, pa vendar popolnoma kompetentna za velike sisteme ne bo.

Če te moti počasnost, si rekel, to pomeni, da nisi 100% zadovoljen z njihovim delom, ali pač? Ko boš dal link, ti jaz lahko nekako s posebnimi orodji zogolj ocenim performance spletne strani in hitrost loadov. Resne teste je treba delat lokalno.

Če si boš še enkrat prebral vse moje prispevke v temi, boš ravno izvedel vse, kar sem ti hotel povedat.

Moj nasvet: Tokrat nadgradi strežnike, če pa bodo to zahtevali še enkrat, potem pa nekaj smrdi. Znaš povedat koliko je pageloadov (poglej v recimo google analytics) na dan in kakšen je trenuten strežnik, pa ti lahko od oka povem, če je to normalno.

Dragi ::

technolog, saj je lepo rekel da je SAM na spletki gor. Čisto sam in mu še vedno loada neskončno dolgo. Ob predpostavki, da se na te stvari ne spozna lahko rečemo da pod to misli par sekund. Recimo 10-30s. Kar je PREDOLGO če je sam gor.

Jasno da je koda v kurcu, noben hardware, še tako overloadan ne bo rabil več kot 5s za zrendiranje strani.

technolog ::

Ojej. Resno?

Ne, to pa ni OK.

Invictus ::

> V pogodbi je zajeto, da se plačilo opravi, ko bo stran delovala tako kot mora.

Zelo ohlapen pojem. ne bi nikoli podpisal take pogodbe. Ampak izvajalec je sam kriv. Zgleda niste govorili o tem kaj naj bi pomenilo da stran dela kot more. To da računaš s tem da bo stran prej ali slej delala je bolj slaba tolažba. namreč izgubljaš čas in poslovno priložnost. te lahko kdo prehiti, če projekt traja predolgo oz. celo v nedogled.

Tudi sam znam kako stvar naredit pri optimizaciji baze, če se že ravno ponujamo ;).

Seveda pa treba pogledat tudi trenutnega ponudnika kjer stran gostuje. Mogoče so pa problemi tam ... Nikoli ne veš. Da ne bomo pljuvali samo po izvajalcu. Dostikrat se zgodi da zadeva lepo dela v testnem okolju, ko pa pride v produkcijo, se pa iz neznanih razlogov zmanjša zmogljivost. Ki se odkrijejo prej ali slej.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Invictus ()

c3p0 ::

@Dragi: Kje je napisal, da je SAM gor? To pišeš le ti.

Z enim večjim slo ponudnikom imam zanimive izkušnje, sicer z VPS mašino. Nameščal sem stranki mašino. Ko sem na novem VPS dal "ls" v /etc diru, je trajalo dobre pol minute. In to si še upajo prodajat...

S shared webhostingom pogosto ni nič boljše. Na nekaterih še Magento demo shop nalaga po par sekund na stran. Tudi v tako opevani tujini.

Joomla z Virtuemart (predvidevam) bi pri tej količini artiklov morala laufat OK. Seveda ob pravilnem setupu in HWju.

darkolord ::

@Dragi: Kje je napisal, da je SAM gor? To pišeš le ti.
Tukaj:

Problem je, da tudi ko sem sam gor dolgo išče zadetke.

Mati ::

Dejansko zadeva počasi dela, ko sem sam gor.
Kot rečeno, naslednji teden pošljem link.
Gostovanje pa imamo urejeno pri Netinet. Pozna kdo?

c3p0 ::

Kako pa nekdo na shared hostingu ve, da je sam gor? Morda sam na lastnem pageu. A to ne pove nič.

Za začetek preglej in javi specs strežnika. Če ima cPanel, imaš nekaj info na voljo...

darkolord ::

Precej precej bolj verjetno je, da je zanič stran, kot da je strežnik na gostovanju tako zaseden, da strani zaradi tega zanič delujejo.

technolog ::

Tukej so spletne, ki imajo njihove NS (aka gostujejo pri njih):

http://www.who.is/nameserver/ns1.netine...

In nekatere od njih so res počasne (load time >10s), kar pomeni da obstaja verjetnost, da je s kodo vse ok. Drugič uporabljaj kake manj obskurne hostinge. Izogibajte se netinet.si, po mojih benchmarkih.

Time per request:       10341.614 [ms] (mean)

Zgodovina sprememb…

Looooooka ::

technolog je izjavil:

Ne, don't fix it if it aint broken.

Se pravi - če je boljše gostovanje vse kar rabiš, potem naredi to. Vedi pa, da se ti mogoče splača naredit rewrite, in si potem to zamisliš kot investicijo.

Če je recimo rewrite 2000€, mesečno gostovanje pa 50€ več, se ti investicija povrne v 40 mesecih oz. malo več kot 3 letih. Se splača, pomoje ne. (Seveda ob odebeljeni postavki zgoraj)

Ce je res tok pocasno pri samo 21.000 artiklih pol ne samo da je broken...it's suffering multiple fractures.To je treba popravit kodo in bazo.
Najbolj POCENI korak je optimizacija indexov.Ce to ne pomaga...popravit software.Metat denar v hardware pri izdelku, ki je pokvarjen in pri katerem racunas na DODATNE stranke in vnose....je denar cez okno.Bolje popravit zdej kot kasnej.

Mati je izjavil:

Dejansko zadeva počasi dela, ko sem sam gor.
Kot rečeno, naslednji teden pošljem link.
Gostovanje pa imamo urejeno pri Netinet. Pozna kdo?

Ja.Mi mamo masine pri njih.Ne vem kaksno masino mas...ampak linija je OK.Pri njih mamo super microte...zadeve laufajo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Looooooka ()

Looooooka ::

technolog je izjavil:

Tukej so spletne, ki imajo njihove NS (aka gostujejo pri njih):

http://www.who.is/nameserver/ns1.netine...

In nekatere od njih so res počasne (load time >10s), kar pomeni da obstaja verjetnost, da je s kodo vse ok. Drugič uporabljaj kake manj obskurne hostinge. Izogibajte se netinet.si, po mojih benchmarkih.

Time per request: 10341.614 [ms] (mean)

To je spet odvisno od njihovih masin.Primarna dejavnost netineta ni hostanje spletnih strani ampak hostanje serverjev.Prineses svojo masino priklopis in to je to.
Je pa res, da ma veliko ljudi tam not...well...legacy sisteme(vsaj glede na hardware, ki sem ga videl v server sobi).

Looooooka ::

Btw ideja...downloadi si kksno php/perl/asp skripto, ki ti mal benchmarka server.Potem prosi koga na drugem gostovanju, da naredi isto.
Ce dobis ful slabse rezultate se pac pritozi pri netinetu.Ce so rezultati OK se pritozi designerju tvoje spletne strani.V glavnem ugotovi kje je ozko grlo preden gres metat denar v karkoli.

Dragi ::

Saj sem mu že sam svetoval kaj naj naredi.

Mati, hostaj na domačem pcju in sprobaj sam.
http://www.wampserver.com/en/

Ti z 99% garantiram, da ni problem v hardweru.
Če šteka tudi na tvojem računalu potem veš, da je koda gnila.

Download wamp -> next next next finish.
Uploada skripte v htdocs folder
importa bazo z phpmyadmin

http://localhost/index.php

eto. Zloada takoj?
ja - gnil hosting
ne - gnila koda

Mati ::

c3p0 je izjavil:

Kako pa nekdo na shared hostingu ve, da je sam gor? Morda sam na lastnem pageu. A to ne pove nič.

Za začetek preglej in javi specs strežnika. Če ima cPanel, imaš nekaj info na voljo...



Sago prav imaš. Mislim sem, da sem sam na svojem page-u.
Oni nam hostajo spletno stran in teoretično je možno, da je en kup userjev na tistem strežniku v tistem trenutku.

Vendar meni vedno počasi vrača rezultate.
Še posebaj, ko mora izpljunit klasifikacijo z recimo 1000 produktov naenkrat.

Dragi, saj bi naredil, kot si rekel, vendar ne vem katere scripte in kje jih dobiti. Jaz imam pri sebi le XLS bazo z vsemi podatki. Temu mi pravimo database (morda sem koga zavedel). To je vse s čimer razpolagam. V tej bazi je praktično vse, torej Identi, klasifikacije, cene, teže, mere, MOQ, PU, imena slik, pdf, zaloge, količine, marže...

Dragi ::

Webhost vam je sigurno dal FTP informacijo do strežnika.
Če ni reči da želiš fajle lokalno testirat na svojem računalniku in naj ti jih skupaj z bazo pošljejo po mailu v zip formatu.

Lahko tudi uploadajo na rapidshare, fileserve ipd filehosting strani.

Mati ::

FTP dostop imam.
Problem je, da je tam en tak kup solate, da sploh ne vem kaj naj prenesem.
Noter so mape Joomla, baza, css, data pa en kup .php, .ico, .html...

Dragi ::

prenesi root direktorij direktno. Vsi tisti fajli so potrebni za pravilno delovanje spletke.

DC- ::

Mati imam ogromno izkušenj z gostovanji in v 90% so težave pri neoptimizirani kodi.
Res, da ponavadi uporabniki napadajo ponudnike gostovanja kao "kakšno sranje so".

Lahko mi pošlješ ZS in probamo pri nas.
Če imaš Magento deluje super kombinacija VPS z Nginx

LPD

jype ::

Mati> Gostovanje pa imamo urejeno pri Netinet. Pozna kdo?

Poznal sem človeka, ki je to postavljal in dvomim, da so zdaj kaj manj sposobni tisti, ki reč vzdržujejo (vsekakor pa je možno, da si I/O kapaciteto, ki je praviloma omejena zaradi opletanja glav na diskih, deli preveč strank in zato na vrsto prideš pozno).

Če to ne bi pomenilo očitnega odhoda k drugemu ponudniku gostovanja, bi bilo ponudnika smiselno vprašat, koliko je obremenjen diskovni sistem na fizičnem strežniku (koliko časa operacijski sistem v povprečju čaka na posamezno I/O transakcijo), ampak če so dobri poslovneži, ti ne bodo odgovorili s pravimi podatki.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

Mati ::

Dragi,
naložil sem wamp, vendar nikjer nimam folderja htdocs.

Kam naložim stran, kar not v wamp folder? Predvidevam da ne. Je pa en kup map bin, apps.....

Looooooka ::

Cuka so nasledili OK fantje.Se ni bilo izpada od kar ga ni vec.

Mati ::

Looooooka je izjavil:

Cuka so nasledili OK fantje.Se ni bilo izpada od kar ga ni vec.


Kot rečeno do sedaj nismo imeli težav z njimi, zato mi tudi ni v interesu, da bi karkoli kamorkoli selil.
Razen seveda, če se res izkaže, da je težava pri njih zaradi počasnega delovanja.

Nisem vedel, da čuka več ni tam...?

Mati ::

Baze ne morem prenest s PHPmyadmin, ker dovoli prenosa baze do 2.048kB, moja baza je pa nekaj čez 7.500kB.

element ::

mysql -u username -p password database_name < filename.sql

jype ::

Mati> Nisem vedel, da čuka več ni tam...?

http://forum.hamradio.si/viewtopic.php?...
«
1
2 3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

Za vse, ki rabite dober webspace PHP, CGI, ipd (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Izdelava spletišč
376286426 (9718) hariscorale
»

Spletno Gostovanje (strani: 1 2 )

Oddelek: Izdelava spletišč
8516517 (7437) next3steps
»

Spletna stran, mi kdo prosim razloži?

Oddelek: Izdelava spletišč
243349 (2003) sistemc
»

Kaj moram paziti pri kupovanju spletne strani? (strani: 1 2 )

Oddelek: Izdelava spletišč
7313905 (11591) tiga325
»

Optimalno gostovanje za joomlo?

Oddelek: Izdelava spletišč
476264 (3796) jelly

Več podobnih tem