» »

Svetovni nateg pri kartušah

Svetovni nateg pri kartušah

«
1
2

noob96 ::

kupil se tiskalnik HP B010a in kartuše so kar hitro pohajale. kartuše se dajal polnit, nato pa sem malo raziskal in ugotovil da obstajajo 2 vrsti kartuš za ta tiskalnik. In sicer te ki so bile originalni v tiskalniku HP 364 in pa HP 364XL ki se prodajajo v trgovinah. Te ki so bile v tiskalniku so pregrajene na polovici tako da je črnilo samo na gobici in ne tudi v "tekoči" obliki. Te HP 364XL pa niso pregrajene in gre v njih več črnila. Vse lepo in prav dokler ne ugotovim da stanejo vse 4 kartuše hp 364XL 65€. Toliko nisem pripravljen odšteti za kartuše, in zato me sedaj zanima če bo tiskalnik deloval če kupim samo črno XL kartušo, ostale pa pustim "originalne"(majhne). Te tiskam veliko barvno in zato se mi ne izplača kupiti še ostalih kartuš. Ali je to možno?
Menjava tiskalnika za laserskega na žalost ne pride v poštev.
lp

RejZoR ::

Heh, folk bi tiskal ampak dat 50+ eurov za vse kartuše je pa preveč. Nej uganem, tiskalinik je bil tud tam nekje in zdej se ti zdi neumno dat isto za kartuše kot je bil tiskalnik ane? To poslušam iz dneva v dan...
Tko je in nič se ne bo spremenilo. Razvoj kartuš in proizvodnja je draga zadeva. Bodte srečni, da so zdej vsaj tiskalniki poceni, včasih si dal samo za dober printer 30 jurjev in več... Če tiskaš veliko oz zelo redko je laserski najboljši, prvič ker z enim tonerjem ogromno naprintaš, drugo pa ker se prah zlepa ne zasuši kot barve v navadnih inkjet kartušah. Slabost je, da do zdej še nisem videl kompaktnega BW laserca, ki bi imel tud skener in kopirnik funkcijo...
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

Uros!no ::

Saj nisi prespal zadnjih 10 let?

Brane2 ::

nabaviš refille in je. Sploh pa imam jaz nekaj črnila za HPje, če imaš poceni zadevo bi znalo delat čisto lepo.

In če se ti ne da plačevat €10 za deci črnila, seveda.

Te stvari z gobicami se da ponavadi refillat čisto simpl. SPloh pa lahko prevrtaš tudi pregrado in predelaš svojo kartušo v XL verzijo.
On the journey of life, I chose the psycho path.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Brane2 ()

noob96 ::

noob96 je izjavil:

zato me sedaj zanima če bo tiskalnik deloval če kupim samo črno XL kartušo, ostale pa pustim "originalne"(majhne).

kmetek ::

4 kartuše hp 364XL 65€.
in to je tebi drago? bi pa vzel hp 6500a.

tiskalniki so prepoceni!

RejZoR ::

noob96 je izjavil:

noob96 je izjavil:

zato me sedaj zanima če bo tiskalnik deloval če kupim samo črno XL kartušo, ostale pa pustim "originalne"(majhne).


Čist odvisno. Lexmark vem da je imel v nastavitvah printerja opcijo izbire BW ali Color. Če si izbral BW si lahko not imel samo črno kartušo in je delalo. Pri HP pa ne vem če je ta opcija.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

oemdzi ::

kmetek je izjavil:

tiskalniki so prepoceni!


LOL, kaj ti to resno ?

Bias ::

RejZoR je izjavil:

Heh, folk bi tiskal ampak dat 50+ eurov za vse kartuše je pa preveč. Nej uganem, tiskalinik je bil tud tam nekje in zdej se ti zdi neumno dat isto za kartuše kot je bil tiskalnik ane? To poslušam iz dneva v dan...
Tko je in nič se ne bo spremenilo. Razvoj kartuš in proizvodnja je draga zadeva. Bodte srečni, da so zdej vsaj tiskalniki poceni, včasih si dal samo za dober printer 30 jurjev in več... Če tiskaš veliko oz zelo redko je laserski najboljši, prvič ker z enim tonerjem ogromno naprintaš, drugo pa ker se prah zlepa ne zasuši kot barve v navadnih inkjet kartušah. Slabost je, da do zdej še nisem videl kompaktnega BW laserca, ki bi imel tud skener in kopirnik funkcijo...


Rejzor, z delom napisanega se strinjam. Res je tudi da je "razvoj" drag, sploh pri HPju /v primerjavi z refili in ponaredki/ če gledamo laser toner ima hp t.i. kemijsko gojenega in ne kot alternativa, ki je mleti toner. posledično je seveda alternativa ugodnjejša...a poraba večje, stiska manj in predvsem nekvalitetno (seveda odvisno od uporabnikovih kriterijev), ter predvsem škoduje napravi.

Si pa kar ornk v temo brcnil s trditvijo, glede kompaktnih bw lasercev v segmentu multifunkcijskih naprav (skeniranje, kopiranje, mreža, wirelles, fax, scan to mail.....) danes, za mikro podjetja, osebno rabo po zelo simpatični ceni dobiš odlično napravo hp ki ga odlikuje barvni laser izpis in vse prej našteto, plus e-print.

kmetek ::

Ja resno, včasih so bili nič posebnega 25-30.000 sit aka 100-125€, pa kartuše cenejše. Seddaj je drugače: podražili so se nekajkrat kartuše in pocenili tiskalniki, potem pa jok in stok 70€ tiskalnik že dober in pa kartuše.
Kaj bi radi? Poceni tiskalnik in poceni kartuše? Potem pa na nekaj pirov takoj, a pa 2-3 škatle cigaret skadit? :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kmetek ()

Bias ::

noob96 je izjavil:

kupil se tiskalnik HP B010a in kartuše so kar hitro pohajale. kartuše se dajal polnit, nato pa sem malo raziskal in ugotovil da obstajajo 2 vrsti kartuš za ta tiskalnik. In sicer te ki so bile originalni v tiskalniku HP 364 in pa HP 364XL ki se prodajajo v trgovinah. Te ki so bile v tiskalniku so pregrajene na polovici tako da je črnilo samo na gobici in ne tudi v "tekoči" obliki. Te HP 364XL pa niso pregrajene in gre v njih več črnila. Vse lepo in prav dokler ne ugotovim da stanejo vse 4 kartuše hp 364XL 65€. Toliko nisem pripravljen odšteti za kartuše, in zato me sedaj zanima če bo tiskalnik deloval če kupim samo črno XL kartušo, ostale pa pustim "originalne"(majhne). Te tiskam veliko barvno in zato se mi ne izplača kupiti še ostalih kartuš. Ali je to možno?
Menjava tiskalnika za laserskega na žalost ne pride v poštev.
lp


SVETOVNI NATEG??? Saj se malce hecaš?! Ko kupiš/kupuješ tiskalnik lahko res kjerkoli preveriš cene potrošnega materiala...ali pač vprašaš, in si preračunaš, če je za tvoj žep naprava sprejemljiva. V kolikor ti je strošek prevelik: a.) ne tiskaš toliko b.9 sploh ne tiskaš c.) tiskaš zunaj/kopirnice itd. in si ne lastiš naprave d.) tiskaš v čb na laserju (cena izpisa občutno nižja)

CITIRAM: "kartuše se dajal polnit," dal si jih polnit IN? Kako si potem prešel na ugotovitev obstoja XL polnjenja (v redni prodaji drugačnega polnjenja HP nima več, kar se tiče ink kartušk. Torej te je (kdorkoli je že filal) dobro nategoval, kaj ima hp s tem??

RejZoR ::

Imaš v mislih kakšen model multifunkcijskega BW laserca?
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

Bias ::

noob96 je izjavil:

...in zato me sedaj zanima če bo tiskalnik deloval če kupim samo črno XL kartušo, ostale pa pustim "originalne"(majhne). Te tiskam veliko barvno in zato se mi ne izplača kupiti še ostalih kartuš. Ali je to možno?
Menjava tiskalnika za laserskega na žalost ne pride v poštev.
lp


popravek: bo deloval.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Bias ()

Brane2 ::

Jaz se za vsak tiskalnik PREJ pozanimam kolk stanejo refili.

Brez tega delat računice je brezveze. Tako čez uč je treba rezervirat ene €60 za refille, potem se pa približamo realni ceni uporabne naprave.

Takrat se pa že vprašaš a se res splača dat samo €50 za tiskalnik. Mogoče kje kaka izjema pade v kategorijo "u je*o te, tole pa JE uporabno, večina pa ne."

Splača se pogledat, kaj so žrtvovali za ta pricetag. Večinoma sicer kar vse, toda, kot rečeno, baje so izjeme.

Sem pa opazil, da mi je večino pljuvačev doslej pobrala izsušitev črnila v glavi. Tozadevno bi blo fajn met utility, da ti tiskalnik vsak dan pljune par majhnih kvadratkov na list papirja na naključni lokaciji ( da lahko itsi list uporabljaš vedno znova) čisto toliko da se glava ne zasši, tudi če ne tiskaš. Po moje bi jim to zelo dvignilo življenjsko dobo.
On the journey of life, I chose the psycho path.

oemdzi ::

kmetek je izjavil:

Ja resno, včasih so bili nič posebnega 25-30.000 sit aka 100-125€, pa kartuše cenejše. Seddaj je drugače: podražili so se nekajkrat kartuše in pocenili tiskalniki, potem pa jok in stok 70€ tiskalnik že dober in pa kartuše.
Kaj bi radi? Poceni tiskalnik in poceni kartuše? Potem pa na nekaj pirov takoj, a pa 2-3 škatle cigaret skadit? :)


Aha ? A ti ko nabavljas elektroniko katere tehnologija je bila zunaj ze pred leti, placujes po ceni kot je bila ko je zadeva ven prisla ? Valda da so se pocenili, saj tehnologija napreduje, proizvodnja je postala cenejsa.

in BTW mocno dvomim v taksne hude proizvodne stroske teh kartus, ce doma vsak dan v kaselc fasem skor pol kile barve na reklamah...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: oemdzi ()

Bias ::

RejZoR je izjavil:

Imaš v mislih kakšen model multifunkcijskega BW laserca?


Seveda, a predvsem odvisno:
- kaj bi želel tiskati
- kakšen obseg tiskanja (dnevno oz. mesečno)
- potrebuješ (fax/wireless/mrežo)
- koliko uporabnikov

Brez tega ti predlog dajem na pamet, kot bi rekel VW Caddy je super službeno tovorno vozilo...ja če ne voziš omar dolgih 2 metra...za to se rabi že Transporterja.

Aeš ka mislim ;)

#000000 ::

Kupi si tole

BigWhale ::

oemdzi je izjavil:

kmetek je izjavil:

tiskalniki so prepoceni!


LOL, kaj ti to resno ?


Ja. Multifunkcijska naprava z mreznim vmesnikom in locljivostjo 600dpi stane manj kot 100 EUR. Kaj hudica bi se rad?

opeter ::

Vodoobstojno barvo pri navadnih inkjetih. ;)
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

Brane2 ::

#000000 je izjavil:

Kupi si tole



Pozabi na tole in take stvari, razen če niso res podprte s pozitivnimi izkušnjami NEDEBILNIH uporabnikov.

Sem uniču že nekaj tiskalnikov s tem.

Pa tudi vsaj v časih, ko sejm jaz nabavljal, tiskti CIFS sistem ni bil ravno poceni.

Če res tiskaš non-stop, potem je mogoče zate lahko dobra rešitev, v vseh ostalih slučajih so refillable kartuše daleč boljše.
On the journey of life, I chose the psycho path.

Furbo ::

Očitno eni toliko tiskate, da bo najceneje, da nesete kar v tiskarno.

Resno, česa toliko tiskate v barvah?
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

Brane2 ::

Recimo filme za tiskana vezja, ki jih na brzino zjedkam sam. Potem pri fotokopiji prejetih dokumentov.

Pa izrisu delovnih kopij shem, tiskanin, listingov, dokumentov. Pa ko je treba na brzino stiskat recimo 1000 nekih kartončkov ali vizitk.

Ali recimo za potisk DVD ploščkov pri pečenju v recimo parsto do tisoč primerkih.
On the journey of life, I chose the psycho path.

WarpedGone ::

Brane2:
Tozadevno bi blo fajn met utility, da ti tiskalnik vsak dan pljune par majhnih kvadratkov na list papirja na naključni lokaciji ( da lahko itsi list uporabljaš vedno znova) čisto toliko da se glava ne zasši, tudi če ne tiskaš. Po moje bi jim to zelo dvignilo življenjsko dobo.

Resno?
Verjetno znaš sam kaj tazga spesnit, če pa ne, se pa ponudim da spacam neki. Imho je vsak dan že skorajda overkil, enkrat tedensko recimo 1x1 cm mreža na "worker" papir, katerega nato vtakneš nazaj, za naslednji teden. Itak ob vsakem power upu zadeva spuca glavo predno gre printat tko da je dejansko printanje že skor odveč. Bol ugotavljanje statusa, al še dela al ne več.

Na modernih USB printerjih bi stvar dejansko lahk bla full automatik z izjemo vračanja papirja.

Nardim?
Zbogom in hvala za vse ribe

Brane2 ::

Moram sam. Moram znat to vdelat v driverje- v sam CUPS.

Pri meni je printer stalno prižgan, vendar neaktiven. Tudi če bi ga ugašal, ti nič ne pomaga, če ga rpižgeš po mesecu ali dveh, ko je že zasušen.

Par mm2 v vsaki barvi vsak dan bi bilo čisto zadosti. Ravno toliko, da se znebiš "skorje", ne bi pa požrlo znatne količine črnila.
On the journey of life, I chose the psycho path.

mat xxl ::

Pa saj če ni neke hude elektronike v glavi se da vsako odmašiti pod toplo vodo, da kaplja gor ..... samo na glavo, sem že vsaj 5 printerjev tako rešil, pa ni nobeden umrl zaradi tega jasno pa se glave ne briše z kako vato ipd, morda bi bilo bolje izpirati z destilirano vodo no sam nisem imel težav !

Bias ::

Canonove Pixme (in verjetno tud drugi Canon ink-i) imajo elegantno to rešeno, da se praktično ne more zasušit, ker vedno malce pronica in gre v filc za odpadno barvo...torej ne ostaja v print headu. Moja stara pixma ip 4000 je izklopljena po par mesecev (!) tudi fizično iz napajanja, pa po priklopu (vtomatsko čisti glavo) in je izpis brez napak.

Brane2 ::

mat xxl je izjavil:

Pa saj če ni neke hude elektronike v glavi se da vsako odmašiti pod toplo vodo, da kaplja gor ..... samo na glavo, sem že vsaj 5 printerjev tako rešil, pa ni nobeden umrl zaradi tega jasno pa se glave ne briše z kako vato ipd, morda bi bilo bolje izpirati z destilirano vodo no sam nisem imel težav !


Ne da se vsake. Poleg tega elektronika JE v Epsonovih glavah.
On the journey of life, I chose the psycho path.

Bias ::

Marsikatere ne očistiš z vodo ali katerokoli drugo varianto, tudi z ultrazvočnim čiščenjem ne gre.

kmetek ::

kdor hoče ugodno tiskat -> HP 0J 6500A ali 8500A....rečeno že nič kolikokrat, pa HP ima zadnje čase akcije -20%.

69charger ::

Najbolj ugodno sem skozi prihajal z Canon Pixma IP1500,printer je stal okrog 100€ takrat,kupoval sem pa "ponaredek" kartuše,črna 3€,barvna 4€. Držale so pa skoraj dlje kot pa originalne. Temu se pravi poceni tiskat.
How many guys from a tech forum does it take to change a lightbulb?

kmetek ::

BCI-24? Ja sej so še sedaj črna 5,99 - barvna 6,99 pa več ml lol.....

#000000 ::

Brane2 Kaj pol je škoda keša za CISS ? Jest imam Epson stylus photo r300 in dela ful lepe slike, a ponavad mi vedno ko treba kej stiskat na hitro noče delat ker je ena ali dve barvni kartuši (od šestih) prazna in pol noče tiskat niti črno več. Sem probal u nekim programom resetirat kartuše da bi lahko printal v takih primerih pa mi še ni ratalo.

Brane2 ::

Ravno tega mamo v firmi in smo pri njem končno rekli "ma zajebi cifs". Pri svetu črnil smo dobili reseter ali čipe, ki se sami resetirajo in pripadajoče kartuše- ne spomenim se več. V glavnem, stvar dela ko mina. Ko je prazen, ga nafilam v par minutah, po navadi kar vse kartuše in to je to.

Črnilo imam že kar pripravljeno v špricah.
On the journey of life, I chose the psycho path.

Brane2 ::

Popravek: Imeli smo R300, pa smo ga sfukali s CIFSom. Potem smo nabavili R265 dva kosa in oba sta se izsušila s CIFS.

Sedaj imamo R800 na refille in je super. Pred tem smo uničili R1800- isto se je izsušil.

CIFS nočem več videt, razen če ga je naredil bodisi proizvajalec tiskalnika, bodisi 3-rd party amapk za preofesionalno uporabo z garancijo.
On the journey of life, I chose the psycho path.

;-) ::

Zato pa jaz vedno kupim isti tiskalnik kot je v firmi:D Mogoče malce dražja investicija kot bi bila sicer se hitro obrne, ponavadi že pri prvih dveh menjavah kartuš ali prej :)

gendale ::

lohk pa tud kr tm sprintaš in ne rabiš kupovat tiskalnika :)
seznam zanč moderatorjev in razlogov da so zanč
http://pastebin.com/QiWny5dV
gor je mavrik apple uporabniček (mali možgani in mali penis)

Bias ::

Da sem mal kao resen: No če bi imeli v firmi HPja s pogodbo PayforPrint, kar bi bilo za tvojo firmo ugodna varianta...bi jih hitro po dolgih prstkih dobil...No tud če bi imeli kakršen ko,li nadzor. Sam zgleda jim strošek izpisa še ne pomeni stroška, ste dobra firma, ali pa samo neodgovorna. O delavcih pa tako, kar ti vzamejo si vzameš sam.

Je pa tako da je prav to kar si napisal v velikem procentu praksa :) predvsem za tiste pridne tetke in tajnice, ki za vikende tako rade obiskujejo sveti hram, čez teden jih pa prstki srbijo k-ma-tamau-doma-prazno-kartuško ouje! ;)

Brane2 ::

Ma ja. Pri refillu vsaj nisi omejen na tiskalnik, ki ga je proizvajalec namenil stiskačem.

Ta mogoče nima vsega, kar bi rad. Lahko recimo nima prave ločljivosti. Ali je pa na visokih ločljivostih prepočasen. Ali je nasploh prepočasen.
Ali nima zadosti barv in so fotke vidno rastrirane. Ali pa nima možnosti printa na DVDje oziroma zaradi zasnove ne more printat na debelejše nosilce itd itd.

Pri refillu pa mnogo teh pomislekov odpade. Tudi če vzameš printer, ki ima zate preveč barvnih kasetk ali premajhne kasetke. Refill je toliko cenejši, da se na to ponavadi še ozreš ne.

Dodaten plus je tud to, da lahko vzameš dražji printer kot bi ga sicer, če veš da boš prišparal na refillih.

Bias je izjavil:


Je pa tako da je prav to kar si napisal v velikem procentu praksa :) predvsem za tiste pridne tetke in tajnice, ki za vikende tako rade obiskujejo sveti hram, čez teden jih pa prstki srbijo k-ma-tamau-doma-prazno-kartuško ouje! ;)



So what ? Refill stane ene tolk ko kava ali dve.
On the journey of life, I chose the psycho path.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Brane2 ()

Bias ::

@Brane2, ja prov zarad tega, si si že sam odgovoru.

;-) ::

@Bias oče me nebo po prstih:)

Drugače pa sem bil na praksi v res velikem računovodskem podjetju, in mislim da če bi vsaka od 40 tajnic sprintala po 100 strani na dan se nebi nikjer poznalo, mimogrede sem bral eno "raziskavo" da se vsak dokument v računovodskem podjetju približno v povprečju vsaj 8x skopira/sprinta čez obdobje ko gre skozi in da za iskanje določenih papirjev porabimo 20% časa.

Bias ::

Ma ja če na šihtu sprintaš kaj zase, ok (sploh če fotr dovol :P (tud jst si)
Ampak dam nost, pa donaročat kj kao zmankal, je pa dandanes neodgovorno do sodelavcev če že druzga ne.... no al pa sm sam jst tok pripadn.

Brane2 ::

Zakaj ?

Saj imaš to v firmi lahko urejeno. Firma dobi črnilo s popustom, ti si pa tolk dec da pišeš, kar vzameš, nakar ti pač obrračunajo stroške in fertik.

Še vedno daleč cenejše kot v štacuni.
On the journey of life, I chose the psycho path.

Bias ::

Brane2, to je popolnoma druga zgodba, seveda.

;-) ::

Bias je izjavil:

Ma ja če na šihtu sprintaš kaj zase, ok (sploh če fotr dovol :P (tud jst si)
Ampak dam nost, pa donaročat kj kao zmankal, je pa dandanes neodgovorno do sodelavcev če že druzga ne.... no al pa sm sam jst tok pripadn.

glej vemo da tajnica to dela, se boš spuščal tako nizko za 30-40€ na mesec ali dva koliko pač rabi kartuš, da ji boš gledal, ali boš tiho ker veš da je drugače dobra ?

zdaj ko je "kriza" lahko vsak delavec 1x na mesec tanka svoj avto na račun podjetja, seveda si tisti najbolj leni in tisti ki imajo največji odpor do dela še vedno vzame kaj zravn na bencinski, koji k*** se boš kregal za brezpredmetne stvari, ko pa se da drugje pršparat 10x več.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ;-) ()

Bias ::

Da! Nekdo ki ti za hrbtom (/v predpostavki, da nima izrecnega dovoljenja) počne prav to, krade.

Boš zaupal tajnici, ki je drugače uspešna, pa da kratkomalo spizdi za 30-40€. Sori, gre se za princip, zaupanje in odnos. če jim plačujete redno plačo, prispevke, regres in ostalo je najmanj od delavca pričakovat poštenost, delavnost in v primeru tajnice dober dekolte.

Gregor P ::

RejZoR je izjavil:

Slabost je, da do zdej še nisem videl kompaktnega BW laserca, ki bi imel tud skener in kopirnik funkcijo...

Ali to misliš barvnega, ali črno-belega? Me pa zanima, koliko jih imamo na našem trgu?
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Gregor P ()

blackbfm ::

Bias je izjavil:

Canonove Pixme (in verjetno tud drugi Canon ink-i) imajo elegantno to rešeno, da se praktično ne more zasušit, ker vedno malce pronica in gre v filc za odpadno barvo...torej ne ostaja v print headu. Moja stara pixma ip 4000 je izklopljena po par mesecev (!) tudi fizično iz napajanja, pa po priklopu (vtomatsko čisti glavo) in je izpis brez napak.


Lahko se zasuši..sicer pri original kartušah ni blo frk, feniks so bile tut ok pa praktično pol cenejše. Potem sem dobil pa ene ki jih sam nafilaš z injekcijo, šit od šita, glava je šla v kakšnem mescu, dveh. Drugače pa so pixme super tiskalniki.

Pyr0Beast ::

Brane2 je izjavil:

Moram sam. Moram znat to vdelat v driverje- v sam CUPS.

Pri meni je printer stalno prižgan, vendar neaktiven. Tudi če bi ga ugašal, ti nič ne pomaga, če ga rpižgeš po mesecu ali dveh, ko je že zasušen.

Par mm2 v vsaki barvi vsak dan bi bilo čisto zadosti. Ravno toliko, da se znebiš "skorje", ne bi pa požrlo znatne količine črnila.



Afaik ob vsakem rebootu in štartanju driverjev zadeva 'pljune' ven.

Zato pa se jaz na daleč izogibam pljuvačev. Laserja nažgeš po nekaj letih in vse lavfa. Sploh barvni laser je ena najboljših stvari

Mene je stal barvni print na inkjetu 1€ po strani, saj sem vsakič ko sem printal moral menjati kartuše (sistem je narejen tako, da se po enem mesecu _same_ spraznejo)
Ko sem pogruntal to je printer romal na podstrešje
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Zgodovina sprememb…

blackbfm ::

Zato pa se jaz na daleč izogibam pljuvačev. Laserja nažgeš po nekaj letih in vse lavfa. Sploh barvni laser je ena najboljših stvari


Men so inkjeti boljši. Mogoče imava lih kontra izkušnje, ti s slabim inkjetom, jaz pa s slabim laserjem:P

Brane2 ::

Nisem še videl laserja, ki zmore to kar zmore res dober Epsonov inkjet iz photo serije na dobrem papirju.
On the journey of life, I chose the psycho path.
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

kateri tiskalnik (strani: 1 2 3 411 12 13 14 )

Oddelek: Kaj kupiti
666136199 (102) T-I-N
»

kateri printer kupiti (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
6421885 (14159) Spock83
»

Kateri tiskalnik -> pogoj: najcenejše kartuše (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
7429748 (19018) bobby
»

ali mora imeti tiskalnik vse barve?

Oddelek: Pomoč in nasveti
378452 (7836) Brane22
»

HP: "Vaši kartuši je potekel rok trajanja."

Oddelek: Novice / Ostale najave
239418 (6844) francek1

Več podobnih tem