» »

Kateri tiskalnik -> pogoj: najcenejše kartuše

Kateri tiskalnik -> pogoj: najcenejše kartuše

«
1
2

Suly ::

Torej kupujem klasičen brizgalni tiskalnik.

Kot gledam je trenutno povsod v kar precejšnji akciji HP DESKJET 2000. Ko sem preveril ceno NADOMESTNE kartuše, ki stane ena 20€, rabim pa 4, sem rekel ne hvala.

Zanima me kateri tiskalnik ima najcenejše kartuše (to jasno ne pomeni zgolj najcenejše kot tako, ampak predvsem najcenejše glede na razmerje št. listov na kartušo itd...).

Hvala!

RockyS ::

epson stylus sx235 cca 60€ , kartuša 10€, fejk pa 4€. sem ga v petek naročil.

šernk ::

sam sem uzel dobrih 10 dni nazaj v hoferju HP officejet 4500 wireless z 3 letno garancijo za 90€ (ta petek sem ga še vedno videl v enem hoferju)

črna kartuša 901XL ki naj bi zadoščala za 700 strani pride 25€, barvna 901 pa dobrih 16€. kar je proti prejšnjemu ko je bila črna kartuša enake cene za 400 strani super ugodno. barvna pri starem je pa tudi bila 25€.
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

Anney ::

Dober printer ta epson sx235, za domačo uporabo, je majhen, preprost z wifi povezavo, tiska tudi lepe fotografije na photo papir. Edina pomankjlivost je,da je požrešen pri barvah kartuša, ki je poleg v originalu, malo poljenje,zdrži nekje 150 strani tiska, kartuše M pa še nisem sprobal...poraba je cca 4ppl ostali novejši majo nekje 2ppl, ampak sem zadovoljen s kvaliteto in majhnostjo, ki jo nudi tiskalnik. Za domačo uporabo in nezahtevne uporabnike ga priporočam.

Dodam še tole, da ima 4 ločene kartuše, tako da menjava predstvlja manjši strošek, kajti zamenjamo samo kartušo ki je prazna cena cca 13EUR M poljenje 11,2ml (original poleg je 3ml).

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Anney ()

RockyS ::

No, potem sem se dobro odločil =) Hvala.

Zanima me kje kupuješ kartuše? Preko spleta ali v štacuni?

Anney ::

Sem se odločil, da se bom držal kar originala, naročal pa bom preko spleta, samo še ni blo potrebe, ker sem eno kartušo kupil še poleg printerja.

Suly ::

Šernk,

HP officejet 4500 wireless z 3 letno garancijo za 90€ ....

Ta ponudba je TOP! 3 letne garancije nimaš nikjer, da o ceni sploh ne govorim. Lahko zgolj še upam da je ostal v katerem od Mariborskih Hoferjev.

titanium-x ::

Jaz priporocam hp office jet 6500A PLUS = tudi WiFi
http://www.avtera.si/src/article.php?ar...
kartuša crna 920xl = cca 30 eur pa naredi 1200 strani :)

king67 ::

...Lexmark iz pro serije. Črna za 510 listov (original) 5.-Eur. Tiskalnik, skener, fax, kopirec, wireless...
Aja, garancija ob registraciji 5 let (3+2).


lp,
king67

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: king67 ()

Bura ::

HP ima najcenejše in tudi dobre tiskalnike :)

l.p.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Bura ()

kmetek ::

Suly je izjavil:

Torej kupujem klasičen brizgalni tiskalnik.

Kot gledam je trenutno povsod v kar precejšnji akciji HP DESKJET 2000. Ko sem preveril ceno NADOMESTNE kartuše, ki stane ena 20€, rabim pa 4, sem rekel ne hvala.

Zanima me kateri tiskalnik ima najcenejše kartuše (to jasno ne pomeni zgolj najcenejše kot tako, ampak predvsem najcenejše glede na razmerje št. listov na kartušo itd...).

Hvala!


Kateri model je pa to? Ima morda 364 kartuše?

Tine:) ::

pozdravljen,
jaz tistim, ki kupujejo nov tiskalnik priporočam, da izberejo takega, za katerega se da brez težav dobit vložke za polnenje in barvo v flaškah. ČE mene uprašaš prideš tko najceneje skos. Jst uporabljam že slabo leto Epson PX720WD (ko sem ga kupil je bil 120€ in ima veliko funkcij: skener, lan, wlan, cd print, duplex, ...), za katerega sm takoj ko so pošle priložene kartuše kupil vložke za polnenje. Zdej moram za 100ml (to je ekvivalentno okoli 8 kartušam) katerekoli barve odšteti približno 8€ (torej približno 1€ na kartušo). Do sedaj tiskalnik še nikoli ni imel nikakršnih težav z to barvo (mašenje glave ali česa podobnega). Je pa res ena slabost pri teh fake barvah in sicer z uporabo le teh ti preneha veljati garancija.
Vložke in barvo pa kupujem na sledeči spletni trgovini, kjer so mi pred nakupom tudi vse prijazno razložili kako pa kaj:
http://www.biro.si/si/
Lep pozdrav!
Tine

Suly ::

Kmetek, te kartuše ima:

http://www.mimovrste.com/artikel/112003...

ker pa so ločene, je jasno 4x takšna cena ...

res pa nisem zasledil podatka, koliko se natisne s to 69ml kartušo

RockyS ::

Na tiskaj poceni sem zasledil akcijo črne X(560 strani) kartuše za 8€ in me zanima če ima kdo slabe izkušnje z epsoni in kompatibilnimi kartušami?

Suly ::

Meni je Epson sx450 crkno po letu in dveh mesecih... Rahlo ven iz garancije

RockyS ::

Zaradi kartuš ? Si imel original ali kompatibilne?

Tine:) ::

Suly je izjavil:

Meni je Epson sx450 crkno po letu in dveh mesecih... Rahlo ven iz garancije


tudi meni je pred leti crknu en epson ( med tiskanjem se je glava kr odlomila od nosilca). po tem sem kupil hp, ki je zelo dobro delal ene štiri leta, vendar sem za kartuše zmetal malo bogastvo. Zdej sem spet na epsonu (sicer sem do kvalitete izdelave malo skeptičen, bi mel rajši spet hp, vendar zaradi uporabe nadomestnih kartuš prišparam veliko denarja pri tiskanju)

miraldinjos ::

Tudi jaz kupujem nov tiskalnik in sicer večfuncijski. Za tiskalnik sem pripravljen odšti tam do 80-90€ in bi rad dobil čimbolšega za ta denar in pa seveda da niso ful drage kartuše. Na tiskalnike se ne spoznam čisto nič .

Sam sem nekako gledal tele:

http://www.hermesnova.si/tiskalniki/hew...

http://www.bigbang.si/racunalnistvo/tis...

http://www.bigbang.si/racunalnistvo/tis...

Med tema zadnjima Canon sploh ne vem kaj je razlika in kaj je bolje kupiti HP Canon Lexmark.

king67 ::

Lexmark, zaradi najcenejše kartuše in 5-letne garancije.

lp,
king67

RockyS ::

Sem imel Lexmarka, črna kartuša 28-33€, ponaredek 17€ . Ne hvala.

Imam Epson Stylus SX235W, cena kartuše 11€(170 strani), ponaredek 8€ XL (560 strani).

king67 ::

Kot sem že zgoraj napisal, črna 105xl za 510 strani (original), 5,90EUR.

lp,
king67

kmetek ::

Točno tako Lexmark ima celo 5letno garancijo in izredno poceni črno XL kartušo.

Tiskalnik Lexmark PRO209 150€ cca
Tiskalnik Lexmark Pro709 180€ cca

Suly ::

kmetek opažam da je res za PRO209 cena kartuše 5€ za 500strani:
http://www.enaa.com/oddelki/racunalnist...

Tukaj na linku sicer ni zapisanega PRO209 modela zraven, ampak naj bi bla ista kartuša. Bolj težava je nastala ko sem iskal barvne kartuše za omenjen tiskalnik... Trgovine kjer sem običajno kupoval sploh ne vržejo ven rezultatov (niti za črno). Je rahlo težava dobit ustrezne kartuše za ta tiskalnik al sem jaz bil površen pri iskanju ?

king67 ::

Ni težko. Oznake pa so 100 ali 100xl.

lp,
king67

floyd1 ::

Ta Lexmark Pro209 res zmaga glede ČB izpisa, so pa barvne kartuše (vsaj proti tej črni) vseeno precej drage, saveda če sem prav gledal. Barvna za 200 strani torej 10,5 EUR (vsaka od 3 barv), črna za 500+ strani pa samo 4,5 EUR? Zakaj pa so črne "100XL" kartuše toliko dražje od 105XL, pri isti količini črnila? Je komu jasna fora? Podpira namreč obe.

future ::

Priporočate kakšno poceni brizgalno multifunkcijsko napravo? Barvo bom polnil sam.

Hvala

šernk ::

https://www.hofer.si/sl/posebna-ponudba...

zadeva je od četrtka naprej, tako da se jo da najbrž še kje dobiti. Dvomim da dobiš kaj ceneje in boljše. Glede polnjenja barv se pa pozanimaj pred nakupom, ker sam nimam izkušenj s canonom.
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

mersol ::

Pri tem modelu tiskalnik zazna da je bila kartuša že prazna in ne bo delovalo da si boš polnil sam.
www.misol.si/ - Vse za vaš tiskalnik

šernk ::

HP tudi zazna in se prvič "utrma" pa sem ga kljub temu spravil do tega da je z napolnjeno kartušo naprintal že čez 2000 listov v zadnjih 2 letih. Tiskalnik se je hitro vdal in teži samo še ko jo ponovno vstaviš notri da je prazna.

tako da ponavadi so kje kakšni workaroundi, je pa tako da jaz sem za moj tiskalnik brskal skoraj 1 teden da sem našel kaj pametnega in da je celo delovalo.
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

ST-777 ::

Moj brizgalni tiskalnik Canon Pixma IP4700 ima 5 kartuš in ker uporabljam neoriginalne kartuše ezPrint, je precejšen prihranek pri ceni, razlike v kakovosti tiska med neoriginalno in originalno, pa ne vidim. Program pravilno pokaže porabo barve, kapaciteta neoriginalne kartuše je celo nekoliko večja od originalne.

Kartuša ezPrint (neoriginalna s čipom) za moj tiskalnik ... 4,40 €
Kartuša (originalna) za moj tiskalnik ... 12,25 €

medenko ::

na ebayu so po 1€

boogie_xlr ::

Je kdo probal CIS (Continuous Ink System)? Zanima me, kako se kaj obnese. Barva se baje kupuje kar po litru in na e-bayu je kar dosti ponudnikov teh sistemov za različne printerje.

Brane22 ::

Jaz sem. prejšnje generacije so bile sranje. Blo je full enih problemov z iztekanjem črnila.

Dal si rezervoarje malo prenizko pa ni delalo, ker glava ni mogla potegnit črnila.

Dal si jih par centi višje, pa ti je črnilo začelo teč skozi glavo ven v čistilni mehanizem in si imel poplavo.

Prodajalec pravi, da so zadnje generacije glede tega kul, vsaj pri njemu.
verjamem mu ne kaj dosti, domnevam pa da se ne bi prodajale, če ne bi delale bolje.

zindo23 ::

Bom tole vprašanje postavil kar tukaj, da ne odpiram nove teme.

Sicer je situacija sledeča,.. V naslednjih letih, ko hodim na faks bom potreboval ogromno kopij, saj so vse skripte izpiski v pdf. formatu in tako ni protrebno kupovati učbenikov, vendar tudi kopiranje ni poceni, če računamo ogromne količine strani. V kopirnicah imajo ceno okrog 0,05EUR na kopijo, mislim da če bi kupil tiskalnik ki je racionalen z barvo, kartuše pa niso ''drage'' mislim da bi lahko na ta način lahko nekaj privarčeval, če računam da za 1000 kopij v kopirnici odštejem 50EUR + to da nemorem doma nič kopirat. Torej morajo biti kartuše za 1000 kopij cenejše od 50EUR okrog 30EUR bi bilo optimalno, da se mi povrne nakup tiskalnika, torej iščem tiskalnik ki ima poceni kopije. =)

Torej kaj menite glede tega, in kateri tiskalnik priporočate, da se z njim da najceneje in dokaj kvalitetno kopirati, in da so kartuše tudi dokaj poceni, iščem neko optimalno izbiro.

Lp. in hvala :)

(Seveda je zgoraj nekaj predlogov, vendar me zanima trenutna situacija na trgu)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: zindo23 ()

...:TOMI:... ::

Najceneje je, da najdeš nekoga, ki ima v firmi CIS sistem od opti printa, ti mu prineseš samo papir, on ti pa zastonj natisne. Itak plačajo pavšal za barvo, če kaj porabijo ali pa nič.

Pa še barvno je.
Tomi

Brane22 ::

Sam bi pogledal kaj iz Epsonove Workforce serije. WF-4xxx za A4 in EF-71xx/76xx za A3+

WF-7610 je multipraktik, ki zunaj stane malo čez €200.

Nato bi zanj ubodel kje refillable kartuše in poceni črnilo.

OZZY ::

zindo23 je izjavil:

Bom tole vprašanje postavil kar tukaj, da ne odpiram nove teme.

Sicer je situacija sledeča,.. V naslednjih letih, ko hodim na faks bom potreboval ogromno kopij, saj so vse skripte izpiski v pdf. formatu in tako ni protrebno kupovati učbenikov, vendar tudi kopiranje ni poceni, če računamo ogromne količine strani. V kopirnicah imajo ceno okrog 0,05EUR na kopijo, mislim da če bi kupil tiskalnik ki je racionalen z barvo, kartuše pa niso ''drage'' mislim da bi lahko na ta način lahko nekaj privarčeval, če računam da za 1000 kopij v kopirnici odštejem 50EUR + to da nemorem doma nič kopirat. Torej morajo biti kartuše za 1000 kopij cenejše od 50EUR okrog 30EUR bi bilo optimalno, da se mi povrne nakup tiskalnika, torej iščem tiskalnik ki ima poceni kopije. =)

Torej kaj menite glede tega, in kateri tiskalnik priporočate, da se z njim da najceneje in dokaj kvalitetno kopirati, in da so kartuše tudi dokaj poceni, iščem neko optimalno izbiro.

Lp. in hvala :)

(Seveda je zgoraj nekaj predlogov, vendar me zanima trenutna situacija na trgu)



mislim, da pride zate najbolj v poštev kak epson z ITS.. primer:
http://www.mlacom.si/tiskalnik-epson-l1...

Vsaka flaška stane cc 7 eur. Not je 70ml črnila.
Go with the flow.

mat xxl ::

...:TOMI:... je izjavil:

Najceneje je, da najdeš nekoga, ki ima v firmi CIS sistem od opti printa, ti mu prineseš samo papir, on ti pa zastonj natisne. Itak plačajo pavšal za barvo, če kaj porabijo ali pa nič.

Pa še barvno je.


Te sisteme Opto Print prodaja kot nek svoj super duper izum, pa je precej daleč od tega, da bi oni to pogruntali.

No sam sem naumil, kako HP Office Pro X 476 ali 576 spraviti na CISS pa da deluje zadeva v nulo brez zatikanj in ni nič takega , hitrosti so pa zelo velike, le multifunkcija je že v osnovi 500 eur + , kar bo verjetno mnoge odvrnilo.

paraboŁa ::

Jaz mam Epson Stylus SX235W pa sem zadovoljen. Kje kupujete kartuše? Sam kupujem tukaj http://www.123kartuse.si, ful hitra dostava, cene so kar ugodne, pa še garancijo 2 leti...me ne skrbi če mi kompatibilno kartušo raznese :D

zindo23 ::

Men je najbolj važn da čim vec kopij ven spravi :) pač da so poceni kartuse pa tut printer lahk je tut rablen sam 150e pa nebi dal ravno zanj :) al pa kej takega da se da kartuše refilat :P

Lonsarg ::

Najceneje je kombinirati poceni črnobeli laserski in en poceni kartusni barvni, ki se samo tu in tam uporablja.

Brane22 ::

Ne vem zakaj je €200 stratosferska cifra zaw inkjet, če je dober.

Za ta denar dobiš friggin A3+ multipraktik. Daš še nekaj za refill kartuše in črnilo in precej hitro to prineseš nazaj, če uporabljaš zadevo kot orodje.

Ne štekam tega. Folk rutinsko opali €300 za proc, ki ga v veliki večini ne rabi ampak €200 je pa kar naenkrat preveč za kompleksno elekronsko-mehansko-optično napravo, ki daje od sebe fizične izdelke-printa na podlago.

WTF ? Koliko kakovostne mehanike pa dobiš za €50 ? Najnavadnejši SKF-ov ležaj je ziher €5...

Steinkauz ::

Ko boš računal ceno printa ne pozabit vštet cene printerja.
Za 70eur razlike printerja more bit hudo cenejša kartuša, da se ti v zmernem cajtu pokrije.
Pomoje je tut najcnej ČB laserski + cheap inkjet za občasne barvne.
Vsaj tako imamo doma pri starših.

Sam nimam toliko placa na mizi, tako da bom kupil en relativno poceni wlan multi inkjet z ločenimi kartušami za vsako barvo.

Ma kdo kak predlog? :D

m0LN4r ::

A3+ printerji so mal večji kot en A3 list. Brotherjevi mfcji so dokaj mali. Poglej mere. Pa kartuše iz njemačke so poceni XXL kompleti.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

hojnikb ::

najceneje je itk kupit en pocen inkjet in lepo lastnoročno polnat kartiše z priloženim orodjem.
Kit z 3 flaškami dobiš za ~12€ (al 3 črne ali 3 barvne) in lahko kamot nafilaš ene 5x. Medtem pa stane ena original kartiša toliko kot oba kita :)

Tko delam že cca 10let in menjam kartuše samo takrat ko gre cel printer po gobe :)
Trenutno sn na enem cheapo canon all in one in deluje čist lepo. Sicer malo jamra, ker kao nima več črnila, ampak printa pa vseeno :)
#brezpodpisa

m0LN4r ::

Aja, na teh novejših modelih je problematično polnenje.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

hojnikb ::

mam mp230 (torej ne ravno stara zadeva) in ni nobenih težav z lastnoročnim polnjenjem. Samo dve levi roki nesmeš met :)
#brezpodpisa

m0LN4r ::

Mislil sem na to, da printer ne zazna kartuše več. Sem v enga hpja kupil filano pa sem moral 3x zamenjat v trgovini, da mi jo je prepoznalo. Tam mi je rekel, da je stemi novimi tak. Enako za brother. Baje xerox pa epson ni tak kritično.
Razen če veš za kak trik.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

hojnikb ::

ta printer zazna kartiše, sam zateži, da so prazne...
#brezpodpisa

m0LN4r ::

Jaja, jaz mam celo, da če je prazna nemorem forcat da printa. Enostavno ni več tega. Nekoč si lahk totalno spraznil.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

kateri tiskalnik (strani: 1 2 3 411 12 13 14 )

Oddelek: Kaj kupiti
666136195 (98) T-I-N
»

Kateri tiskalnik ? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Kaj kupiti
17036623 (20337) gazer
»

kateri printer kupiti (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
6421884 (14158) Spock83
»

Epsonov tiskalnik zavrže 20 odstotkov črnila (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Ostale najave
8335414 (26062) Tomi
»

Svetovni nateg pri kartušah (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
7219936 (16885) mat xxl

Več podobnih tem