» »

ali mora imeti tiskalnik vse barve?

ali mora imeti tiskalnik vse barve?

spajdrmen ::

Pozdravljeni,

Vedno printam zadnje čase s samo črno barvo, in sedaj mi javlja da je rdeča in modra prazna... OK, ampak zdej mi tud več noče s črno printat, četudi je vse v črni barvi napisano, in še označim tam grayscale ampak mi on javlja da je rdeča in modra brazna... koga briga, dej sam črno ane...

A se da to pri Epsonu kako "preskočit" al moram it po barve, čeprov rabim sam črno, in je ne manjka parv dosti?
  • predlagal izbris: Janac ()

Hayabusa ::

Model ?
Nadzor je vgrajen v šoferje.

spajdrmen ::

Model: c461c

Epson stylus sx230

Ne razumem "nadzor je vgrajen v šoferje"?

jan_g ::

Preberi navodila. Resno, vcasih je kak bedast trik kako ga prepricati, da nadaljuje tiskanje. Pri mojem Canonu sta dve vrsti sporocil, ko zmanjka barve. Eno je, ko zmanjka barve nepotrebne za trenuten nacin tiskanja (recimo zmanjka rumena, ti pa tiskas crno-belo). Tega odpravis z gumbom "OK". Drugo pa je, ko zmanjka barve potrebne za trenuten nacin tiskanja (oz. tiskalnik misli, da je zmanjkala). Tega pa odpravis z drzanjem gumba za prekinitev operacije (CANCEL) vsaj 3 sekunde. Sporocilo potem izgine in tiskalnik vseeno tiska.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: jan_g ()

spajdrmen ::

preveč sem živčen da bi se lahko skoncetriral na branje navodil, ko sem ga s šako počil sem mislil da sem razbil še tisto šipo za skenirat :-D

na živce mi gre ko začne drkat lih takrat ko ga rabiš...

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: Janac ()

MadMax ::

Z lepim se pohvališ.... :(
Stvari so preproste, le ljudje smo neverjetni mojstri, da jih zakompliciramo.

s1m0n ::

Meni na mojem Epsonu še nikoli ni uspelo tiskat, kot je bila ena izmed kartuš prazna pa nima vloge katera!

Mesar ::

spajdrmen je izjavil:

preveč sem živčen da bi se lahko skoncetriral na branje navodil, ko sem ga s šako počil sem mislil da sem razbil še tisto šipo za skenirat :-D

na živce mi gre ko začne drkat lih takrat ko ga rabiš...


Za 120EUR/h jih jaz preberem za tebe in ti po enaki tarifi potem tudi svetujem glede na navodila.
Your turn to burn!

Hayabusa ::

Ne razumem "nadzor je vgrajen v šoferje"?

Ohjaus on rakennettu kuljettaja.
Kapiš ?
Napišem še v kitajščini ?

Vzemi si čas, beri besedo za besedo iz ne razumem stavka.
Ne gre ?




Ta drek od tiskalnika oz njegovi driverji te jebejo na suho.

http://forum.testcopy.net/threads/reset...


Sam imam hpja deskjet 4180, ko zmanjka "dolijem", dela tudi če je samo ena barva.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Hayabusa ()

Brane22 ::

štos je v tem,d a stvar ne more stat s prazno kartušo in na to te opozarja.

Ne glede na to,d a ti printaš samo s črno, bo zrak, ki pride not če črnila ni, izsušil šobe za ostale barve.

Tudi če stvar prijavi minimum, ko je še nekaj kapljic notri in tudi če sploh ne printaš v tej barvi, zadeva vsake toliko spuca glavo in takrat vakuum pumpa potegne črnilo iz vseh šob, torej tudi tistih, iz katerih kao ne tiskaš...

tony1 ::

Pri telih goljufivih Epsonovih pljuvačih je nekje desetletje in pol tega (kartuše še niso imele čipov) pomagalo, če si (prazno) barvno kartušo potegnil ven in dal še enkrat noter... Potem je vsaj črna še vedno delovala :P

Mene je izučilo in sem šel kupit laserja, ki še vedno dela... :P

spajdrmen ::

Hayabusa je izjavil:

Ne razumem "nadzor je vgrajen v šoferje"?

Ohjaus on rakennettu kuljettaja.
Kapiš ?
Napišem še v kitajščini ?

Vzemi si čas, beri besedo za besedo iz ne razumem stavka.
Ne gre ?




Ta drek od tiskalnika oz njegovi driverji te jebejo na suho.

http://forum.testcopy.net/threads/reset...


Sam imam hpja deskjet 4180, ko zmanjka "dolijem", dela tudi če je samo ena barva.

V šoferja, kot fizično osebo, oz. živo bitje ne more biti nič vgrajenega, ali pač? Vgraditi nadzor v nekoga/nekaj?

In ne jebejo me drajveri nič, ker že letno dni tiskam BP, ampak do sedaj mi je zmanjkovalo vedno črne barve in sem jo nadomestil z novo in zopet gas... včeraj sem pa nekaj printal mejhnega v modri barvi, in izgleda ga je to izpraznilo do konca, in mi javlja da moram zamenjati barve.

Priporočam, da svojo "pamet" preusmeriš v recimo branje knjig, obis ene izmed srednjih šol / fakultete, in se tam dokazuješ :)

tony1 je izjavil:

Pri telih goljufivih Epsonovih pljuvačih je nekje desetletje in pol tega (kartuše še niso imele čipov) pomagalo, če si (prazno) barvno kartušo potegnil ven in dal še enkrat noter... Potem je vsaj črna še vedno delovala :P

Mene je izučilo in sem šel kupit laserja, ki še vedno dela... :P

Ja, probal sem tud to že takoj, in kot si rekel, čipa s tem ne morem "zajebat"

Probal sem tudi brez teh dveh barv, ampak mi napiše da so "vstavljene nepravilno" se pravi morjo bit not... krneki

MadMax je izjavil:

Z lepim se pohvališ.... :(

ne hvalim, sam povem, da trenutno se ne morem skoncentrirati z branjem navodil

Zgodovina sprememb…

hojnikb ::

zamenjaj printer. simple as that.
Proizvajalci ti ga dandanes praktično šenkajo.
#brezpodpisa

Hayabusa ::

šofer =driver.

zamenjaj printer. simple as that.

In naj bo laserc.V eni drugi debati sem zasledil link, kjer imajo laserca za cca 50-60 eur, toner je 10 eur.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Hayabusa ()

spajdrmen ::

Hayabusa je izjavil:

šofer =driver.

driver = gonilnik

Se pravi do včeraj mi je eno leto star printer delal normalno, danes mi pač printa "malo po svoje" in ga moram pač vršt proč?

Tudi če je sranje od tiskalnika, meni za moje potrebe dobro služi (mi ni važna hitrost in kakovost toliko, da bi moral slediti trendom novih tiskalnikov) in če se dve kartuši izpraznita, še ne pomeni da je za smeti :)

Poleg tega obstajajo tud neke fejkt kartuše, ki so jih v eni izmed tem hvalili

Stvar je v tem, da mi preko worda in excela noče printat, preko adobe readerja, pa mi sprinta tko z belimi trakci po papirju

Zgodovina sprememb…

tony1 ::

Dobro služi - dokler hoče printati. Ko pogleda na koledar in se mu zazdi, da je čas za novo dozo (pa če je prejšnjo že prebavil ali ne), pa neha.

Pusti to sr.... in kupi laserja. :P

spajdrmen ::

Naslednji bo laser, sigurno

Brane22 ::

Pri inkjetih je _izredno_ pomembno, da vedno printajo vsaj po malem in nikoli ne stojijo recimo par mesecev skupaj, sploh v toplejših dneh.

Tako si lahko narediš v kakem progrmčku navadno stran, na kateri ni nič kaj dosti več kot kaka malenkost v vsaki barvi, tako da pri tiskaju vsaka šoba sproži vsaj nekajkrat, da pa je poraba črnila zanemarljiva.

Tak dokument daš potem "printat" vsak dan ali recimo enkrat na nekaj dni. Lahko tudi stalno na isti list papirja.

Hayabusa ::

B/W laserca dobiš od 50eu dalje in se ti ni treba jebati z zasušenimi kartušami
http://www.mimovrste.com/katalog/1427/c...

Zlati Monitor 2013
http://www.monitor.si/clanek/brother-hl...
http://www.brother.si/g3.cfm/s_page/898...
Brother HL-1112E za 75e

toner
http://www.tiskajpoceni.com/artikli.php...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Hayabusa ()

s1m0n ::

Brane22 je izjavil:

Pri inkjetih je _izredno_ pomembno, da vedno printajo vsaj po malem in nikoli ne stojijo recimo par mesecev skupaj, sploh v toplejših dneh.

Tako si lahko narediš v kakem progrmčku navadno stran, na kateri ni nič kaj dosti več kot kaka malenkost v vsaki barvi, tako da pri tiskaju vsaka šoba sproži vsaj nekajkrat, da pa je poraba črnila zanemarljiva.

Tak dokument daš potem "printat" vsak dan ali recimo enkrat na nekaj dni. Lahko tudi stalno na isti list papirja.


No ja moj je tudi stal po 3-4 mesece pa ni bilo problema z original kartušam, da s prve ne bi natisnil popolne slike. Je pa res, da večinoma tiskam fotografije in ne dokumente ali tekst.

Brane22 ::

"Ni bilo problema" - dokler problem ni nastal, ponavadi pozneje.

To da stvar tiska, še ne pomeni, da se ni nabral film na aktuatorjih šobe, ki se bo sčasoma debelil, dokler ne zamaši zadeve.

spajdrmen ::

Meni tiskalnik ni stal... uporabljam ga zadnje pol leta sigurno vsak dan, če ne vsak drug dan...

fosil ::

To da z eno prazno kartušo ne moreš printat ni še nič.
Nekatere multifunkcijske so celo tako zoprne, da tudi skenirat ne moreš če je kakšna kartuša prazna.
Tako je!

specing ::

Včasih tiskalniki niso nič težili glede tega, danes pa ...!

Čimprej presedlajte na neuradne kartuše, da vsaj kaznujete proizvajalce printerjev za j****** strank!

BorutK-73 ::

Če še nisi pogruntal, proizvajalci kasirajo z original kartušami, zato pa so printerji praktično zastonj. V novem printerju so kartuše 70-75% polne.

Zgodovina sprememb…

Brane22 ::

Pač kupiš refillable kartuše ali pa resetter.

Ali pa tanov Epson z original flaškami. Je že kdo sprobal zadevo ?

dukedl ::

sm se na tole spomnu :)

 ...

...

lp dukedl

spajdrmen ::

dukedl je izjavil:

sm se na tole spomnu :)

 ...

...



ee to to... hahaha

bond007 ::

To da z eno prazno kartušo ne moreš printat ni še nič.
Nekatere multifunkcijske so celo tako zoprne, da tudi skenirat ne moreš če je kakšna kartuša prazna.

Tole. Niti približno si nisem mislil, da je kaj takega mogoče - Canon MP495, črna nova original, barvna prazna, ne jebe 5%, niti skeniranja... Ne podpirajte oz ne kupujte tiskalnikov in kartuš proizvajalcev, ki se grejo take neumnosti...Sam sem že 10 let izključno na lasercih in to takih, kjer stvari preprosto delajo.

Mavrik ::

bond007 je izjavil:

Sam sem že 10 let izključno na lasercih in to takih, kjer stvari preprosto delajo.


Na žalost laserci tudi niso zagotovilo za kaj takega... moj Samsung laserc je tudi veselo nehal tiskati, ko je zmanjkalo kateregakoli barvnega tonerja. Poleg tega se tam zelo radi grejo to sranje, da majo tonerji v čipu zapisano število izpisov in preprosto nehajo tiskati, ko pride na 0, ne glede na količino tonerja.
The truth is rarely pure and never simple.

tony1 ::

To je očitno nova doba ;((

Včasih (upam, da je tudi danes še večina takih) so printali dokler nisi nič videl... Še 10 let tega so bili še HPjevi ink-jeti tudi taki, danes pa ? :|

Brane22 ::

Danes pa dobiš poceni Epsonov inkjet, kjer je že proizvajalec predvidel polnjenje na flaške in te izguba garancije v tem smislu nima kaj skrbet. Ni čipov, posebnih postopkov resetiranja itd.

Edina stvar, ki mi gre na jetra pri teh tiskalnikih, no edini dve stvari sta:

- ni možnosti tiska na ploščke
- ni A3 in širših modelov. Če bi bla zamenjava za najcenejši A3 stylus ( prej je bil 1200 nato 1280, sedaj je IIRC mdoel 1500), bi blo super.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Brane22 ()

Hayabusa ::

Velja to za vse njihove inkjete ali specifičen model ?

Brane22 ::

ZA specifične modele za "vzhodne" trge.

Če pogledaš na njihove slovenske in recimo poljske ali češke strani, so ti modeli gor. Na angleških jih ni.

Gre za modele L110/210/300/355/550.

Deljeni so v dve osnovni družini:

4-barvne glave:

L110: samo tiskalnik
L210: tiskalnik/skener

6-barvne glave:
L300: samo tiskalnik
L355: multipraktik
L550: multipraktik s faksom

Tudi ko sem jih šel iskat na idealo.de za primerjavo cen z domačimi, sem jih našel samo na poljskem itd ( redcoon), v nemčiji jih recimo ni bilo videt v prodaji.

Ko sem klical lokalne štacune za refille, so se jih izogibale ko hudič križa.

Zgleda da jim poceni tovarniški originalni refill totalka zjebe biznis.

Kdo bi reku.:))

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Brane22 ()

Brane22 ::

Pardon, zajeb. Vsi so zgleda 4-barvni.

Le da je serija od L300 naprej nekaj hitrejša.

Brane22 ::

Sem šel gledat cene pri nas, pa so za €20 višje kot na poljskem za tiskalnik in flaške so €8+ namesto €5 kot zunaj.

Evo na enaa najcenejši model:

L110

Invictus ::

Kupiš laserca.

Celo barvni so dandanes poceni.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Brane22 ::

BTW, med iskanjem novih podatkov za temi pljuvači sem naletel na enkaj povsem novega: L800

Stvar prinaša not večino tega, kar je manjkalo. Tiska v 6 barvah in zna printati na ploščke. Poleg tega je veliko hitrejša:

L800

Je pa precej dražji. Pri Mlacomu hočjo zanj cca €350.

Invictus je izjavil:

Kupiš laserca.

Celo barvni so dandanes poceni.


NIso tolk univerzalni. Vsaj kar sem doslej videl, nima take kakovosti in ločljivosti.

Z inkjetom si lahko sprintaš fotke. Pa ploščke tudi. Pa še kaj bi se našlo, recimo folije.

Z alserjem jih lahko sprintaš, ampak stvar se med printanjem greje in razteguje/krči, poleg tega pa tisti prah ne daje vedno dobrih črnih površin z ravnimi robovi.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Brane22 ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

kateri tiskalnik (strani: 1 2 3 411 12 13 14 )

Oddelek: Kaj kupiti
697142053 (849) easyrider3
»

Kateri tiskalnik -> pogoj: najcenejše kartuše (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
7429904 (19174) bobby
»

Epsonov tiskalnik zavrže 20 odstotkov črnila (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Ostale najave
8335832 (26480) Tomi
»

Multifunkcijska naprava (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
8829822 (23520) Bye
»

Nakup tiskalnika (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
6316686 (14805) SLO_Matej

Več podobnih tem