» »

Polnilec za avto baterijo

Polnilec za avto baterijo

pr25012 ::

Mam samo en močan transformator z močnim usmernikom. Napetost pa je 14V. Torej če zadevo priključim, a bo kaj narobe?

jest10 ::

Je teh 14V reguliranih? Ali je samo usmerjeno? Je napetost glajena?

pr25012 ::

Nevem nisem gledal z osciloskopom. Mam en grec in en kondenzator.

Saj se mi ne mudi. En ponilec se da že kupit za 20 e. Tako da nebi raje reskiral, da si naredim 100 e škode brezveze.

Pravzaprav kaj moram preverit/zmerit?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: pr25012 ()

pr25012 ::

Poleg tega da nesme polnilni tok preseči desetino nazivnih amperur, a je še kaka druga zahteva?

Brane2 ::

V bistvu ne.

Tudi to z desetino je bolj tko "rule of the tumb".

Modernejši filerji polnijo po I-U-I metodi itd.

Fajn je da polniš počasi pa da ne pretiravaš, sploh pri zaprtih akumulatorjih.

Ponavadi se pri stalni priklopljenosti na polnilnik polne tja do 13.4V pri enkratnem polnjenju pa do 13.8V

Možna so odstopanja glede na konkretno kemijo akumulatorja.

Imamo v planu za naslednjo Elektroniko soliden elektronski polnilnik. Vprašanej pa , če bom do takrat uspel narediti soliden swičer z željenimi lastnostmi.

Če delaš na brzino, bi ti znal pri tvoji zasnovi biti začetno tokovi previsoki, zato lahko daš v serijo recimo žarnico za dolge luči pri avtu ali kaj podobnega.

Da se tudi PCjev napajalnik predelati, da lepo služi v ta namen, samo tam že moraš vedeti, kaj počneš...
On the journey of life, I chose the psycho path.

pr25012 ::

Jutri bom pol zadevo priključil preko ampermetra. Če bo treba bom zaporedno vezal žarnico. Hvala.

pr25012 ::

Zgleda , da zadeva ni niti tako preprosta. Po petih urah mi je narastel tok na 0,8 A (100Ah), tako da sem zadevo izklopil. In še dobro da sem, ker baterija pol ni mogla obrniti zaganjača od kombija. Začetni tok polnjenja je bil nekje 0,7A in je pol padel na 0.3A
. Ampak je pol osciliral, tako da sem bil stalno zraven in opazoval.

Baterijo sem pol priključil preko kablov na avto in si je opomogla, ampak še zdaleč ne zdrži toliko kolko je lahko preden se je ispraznila, oz. preden sem šel jo jaz polniti.Koliko sem jo uničil zaenkrat še nevem. Bom videl, ko bom uspel vžgati kombi in se zapeljati na dalšo vožnjo.

Sem pozabil povedati, da je bila doma napetost polnilca 13,5V.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: pr25012 ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Polnilec akumulatorjev (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Na cesti
11119195 (9542) FireSnake
»

UPS in avtomobilski akumulator.... (strani: 1 2 )

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
7614748 (3804) Assass1n
»

Alternator ali akumulator? (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
9421586 (18914) krneki0001
»

Napetost novega 12 V svinčevega akumulatorja

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
84142 (3885) energetik
»

Polnjenje svinčenega akumulatorja

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
166768 (6503) Trancedeejay

Več podobnih tem