» »

Polnjenje svinčenega akumulatorja

Polnjenje svinčenega akumulatorja

K0K0 ::

Torej doma imam svnčen 12v 3,5Ah akumulator pa me zanima če ga lohka polnim z Ni-Cd/Ni-MH polnilcem?
in če ja kako ga nastavim ker lahko izbiram med 500mA in 1000mA ter število baterij od 2 do 10?
slika mojega polnilca
  • spremenil: K0K0 ()

LordTado ::

polniš ga lehko z polnilcem za akumulatorje kot so v avtih...
skratka 12v(oz 14 ) spustiš na njega,sej se vsi svinčeni tako polnijo.

BluPhenix ::

Koko, ti bi rad polnil avtomobilski akumulator z polnilcem za polnilne akumulatorčke? Bad idea.

Rabiš, kot je bilo že napisano polnilec za avtomobilske akumulatorje ali kaj podobnega. Stanejo nekje med 10-15k SIT.

Vsekakor pa se ne lotevaj podviga, ki si ga ti predlagal, pridobil boš le mrtev polnilec za akumulatorčke.



PS.Sem opazil, da ni čisto avtomobilski akumulator (manj Ah), vendar ti še vedno odsvetujem to početje, rabil bi nekaj, kar spravi (oziroma preživi) malo več toka.
Podpisa ni več, ker so me poskušali asimilirati.

K0K0 ::

Sam kako pa pol vem kdaj je aku. poln?
A ga kar vsakič za 2 ure prklopim pa je?

gumby ::

avtomobilski akumulatorji se polnijo precej dalj casa...
ko pade tok, je ponavadi poln :)

K0K0 ::

Akumulator zgleda podobno kot tale panasonic sam da je druga firma pa da ma 3,5 Ah.
Sm zdele gledu avto polnilc pa piše da mora bit aku. min 15Ah. :'(

LordTado ::

to nima veze če je druge oblike kot oni za v avto.
ker je manjši je tak.polčnilec si kupi 12v pa če boš dal za njega 15 jurčkov mora met gor ledice kolk je aku poln.

ajde

K0K0 ::

Kolkr sm jest gledu folk te akumulatorje polni z podobnimi polnilci vsaj po obliki in velikosti kot je moj sam da nima tolk nastavitev. Tud je cena je podobna 4,5k moj je bil 5-6k, pa sm mislu da gre za isto zadevo sam zgleda da le ni tko in bom res mogu še en polnilc kupit.

A. Smith ::

>>Sm zdele gledu avto polnilc pa piše da mora bit aku. min 15Ah. :'(

>>to nima veze če je druge oblike kot oni za v avto.
ker je manjši je tak.polčnilec si kupi 12v pa če boš dal za njega 15 jurčkov mora met gor ledice kolk je aku poln.

Nisem prepričan, da je to res. Namreč, večji je svinčev aku (več Ah premore), z večjim tokom ga lahko polniš. Lahko, da ima polnilec ki si ga gledal nek minimalen polnilni tok, ki pa bi bil za tvoj aku prevelik.

Poleg posebnega polnilca obstaja še ena možnost, preveri, če je kaj cenejša. Lahko bi kupil(ali naredil) stabiliziran usmernik z max napetostjo kakih 15V in max tokom 1A, z možnostjo nastavljanja max toka. Polnilni tok tvojega aku je pa najbrž nekje okrog 500mA. Napetost bi nastavil na 15V, tok pa na 0,5A (če bi akumulator oddajal kakšne zvoke, bi ga zmanjšal) in počakal, da napetost na akumulatorju zraste na 14,5V. Opcija se splača, če kje dobiš kakšen stabiliziran usmernik po nizki ceni.
"Be professional, be polite,
but have a plan to kill everyone you meet".
- General James Mattis

Azrael ::

V bistvu ni treba komplicirati s kakšnim stabiliziranem usmernikom, ker le ta potegne za sabo kup komplikacij in zoprnij.

Potrebuješ samo nestabiliziran usmerni , ki ima trafo z napetostjo na sekundarju 11 do 12V, moči 15W, usmerniški mostiček 5A (še malo boljši bi bil selenski, vendar ga boš težko dobil) in tak usmernik priklopiš na akumulator, zraven kontroliraš napetost z V-metrom in ko preseže 14V, je akumlator poln.

Lahko uporabiš tudi polnilec za avtomobilske akumulatorje, vendar moraš kontrolirati tok polnjenja, ki naj ne bi bil dosti večji od Q/10, to je v tvojem primeru 0.35A (Q = kapaciteta akumulatorja). Če je tok prevelik potem v serijo veži avtomobilsko žarnico ustrezne moči, katero točno boš izvedel s poskusom.

Če pa bi rad polnilec, ki bi napolnjen akumulator obdržal napolnjen je dovolj, da ima trafo na sekundarni strani 9V, ostalo isto.
Nekoč je bil Slo-tech.

K0K0 ::

Azarel in kolk nanese takle doma narjen polnilec?
Dosn sem bil v oni elektro trgovini zraven conrada v Btcju kjer mel sam 500mA in 1800Ma polnilca.
Zdej pa jest mam 2 akumulatorja 3,5Ah in 7Ah in 500mA bi bil baje dovolj za 3,5Ah aku a prešvoh za 7Ah. 1800Ma pa je premočan za 3,5Ah akumulator.

Jest sm spet mal gledu moj polnilc in če se ne motim je v primeru da dam št. vložkov na 10 ki so pri airsoft bateriji vezani zaporedno torej vbistvu polnim 12V akumulator (10x1,2V) in ker lahko izbiram med 500 in 1000mA bi bil vredu za oba akumulatorja.
Bi šlo al se polnilci za ni/cd razlikujejo od onih za svinčene akumulatorje?

Akumulatorja bom uporablju na biciklu. Tamal bo bo skos gor, ker me skor zmeri ujame tema in ker pri 20w halogenki drži približno 2h predvidevam da ga bom polnil 1-2x na tedn tavelk pa bo za nočne ture cca. 2-3x na mesec.

BluPhenix ::

Pa tako povej, za kaj rabiš stvar.

Za bicikl se da najti boljše rešitve. Predvsem kakšne pulzno krmiljene visokosvetilne diode. Na tak način zelo zelo izboljšaš življenjsko dobo akumulatorja + ti ni treba nosit dodatni 2 kili s sabo (lahko uporabiš manjše akumulatorje). Če bom imel kaj časa ti bom našel kakšne povezave, drugače poglej kaj okoli. Mislim pa da je to že kdo delal, tako da lahko se bo kdo oglasil tukaj.
Podpisa ni več, ker so me poskušali asimilirati.

K0K0 ::

BluPhenix lepo prosim če mi najdeš kake povezave, da mal vidim za kaj se gre.
tukije model naredil mikroprocesorsko krmiljenje za uravnavanje svetilnosti halogenke sam žov ni objavu načrta. (stran je v nemščini)
Mogoče kdo ve kako se to naredi oz če se sploh splača?

Kolkr sem jest gledu navadne ledice niti približno ne pridejo blizu svetilnosti 20W halogenke visokosvetilne pa so svinsko drage.
Bi blo pa dobr met kobinacijo ledic in halogenke, ledice za asvalt in kak lažji vzpon kjer ni treba tolk svetlobe halogenko pa za po host:D.
Drugač mam v planu kombinacijo IRC halogenk 5-10W + 20W.
Trenutno pa mam montirano navadno 20W 38° fi 50 haloganko pa mi je kar všeč edin preveč razpršeno sveti tko da se kr neki svetlobe porazgubi zato jo bom ob priliki zamenju za 20W 10° irc.
Teža mi ni tak problem, ker nimam 55k da bi mogu na vsak gram pazit sploh tamal aku. mislim da ma okol 1kg in ga sploh ne čutim. Sicer pa malo dodatne teže za trening ne škodi. :D
vse skupi (ohišje, žarnica, akumulator, stikalo, kabl, konektor) me je koštal manj kot 5k. Skratka za ta denar mislim da ni boljše luči.
Če koga zanima je tuki ena tema o lučeh za bicikl


A pol lahk polnim z Ni/cd polnilcem al ne?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: K0K0 ()

Azrael ::

V bistvu lahko poskusiš, ampak bi bilo dobro, da meriš napetost in tok (vsaj prvič) polnjenja.

Verjetno bo največji problem, da boš moral prej ročno izklopiti akumulator, kot bi ga izklopila avtomatika. (sklepam, da gre za nek intiligenten polnilec, ker moraš navesti število celic).

Pomeri s kakšnim tokom polnilec polni (nastavi na 10 celic) - tok naj bi bil pod 0.5A in kdaj bo izklopil, če bo nekje med 14 in 14.5V potem je vse OK. Če ima polnilec možnost ciklanja akumulatorjev, tega ne uporabljaj, ker Pb akumulatorji v nasprotju z Ni-Cd tega ne marajo.
Nekoč je bil Slo-tech.

K0K0 ::

ciklanje = praznjenje pred polnjenjem? :8)

Azrael ::

Tako je, Pb akumulator tega ne potrebuje.
Nekoč je bil Slo-tech.

Trancedeejay ::

Nabavi si en normalen modelarski polnilec z displayem pa potem lahko filas kar se spomnes(li-polymer in li-ion starejsi mikroprocesorski polnilci ne podpirajo).
Have a nice Day

Matt
Music is the key


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Polnilec akumulatorjev (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Na cesti
11119200 (9547) FireSnake
»

Poraba ojačevalca (baterije)

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
82513 (2311) Azrael
»

Akumulator od avta(oz. motorja) za uporabo prenosnega računalnika

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
92538 (2385) Pyr0Beast
»

Polnilec za akumulator iz računalniškega napajalnika?

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
65606 (5439) Brane2
»

kapaciteta polnilnih baterij

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
217214 (6826) door_man

Več podobnih tem