» »

Ubuntu 11.10 nared

1
2
3 4

kanzyani ::

Kot je meni znano ne.

znbojan ::

zee :: danes, 11:24:17
Thunderbird je res bolj prijazen do uporabnika, vendar se mu niti priblizno ne svita, kako dostopati od Exchange streznikov, kar Evolution vsaj pogojno zna.***


Thunderbird & MS Exchange deluje z "dodatkom" DavMail
glej: http://davmail.sourceforge.net/index.ht...
+glej še za "tipse"
http://karuppuswamy.com/wordpress/2010/...
http://computing.fnal.gov/xms/Services/...
Po mojem je iskalnik v Thunderbirdu je precej boljši kot v Oulooku, veliko boljše označevanje "pomembnih" emailov (številke) itd.
V službi brez X1 iskalnika zmrznem.
znbojan

Saso_C ::

Meni po nadgradnji ne dela naslednje:

- Grub ne najde več XPjev. Najde samo W7, MacOS in prejšnje verzije kernelov.
- Preklop med računalniki s KVM switchem s tipko Num Lock ne dela več. ;(

zee ::

Hvala za tole.

Exchange podpora v Evolutionu je namrec *zanic*. Vsaj v kombinaciji z Exchange strežnikom, ki je nameščen pri nas v službi.

znbojan je izjavil:

zee :: danes, 11:24:17
Thunderbird je res bolj prijazen do uporabnika, vendar se mu niti priblizno ne svita, kako dostopati od Exchange streznikov, kar Evolution vsaj pogojno zna.***

Thunderbird & MS Exchange deluje z "dodatkom" DavMail
glej: http://davmail.sourceforge.net/index.ht...
+glej še za "tipse"
http://karuppuswamy.com/wordpress/2010/...
http://computing.fnal.gov/xms/Services/...
Po mojem je iskalnik v Thunderbirdu je precej boljši kot v Oulooku, veliko boljše označevanje "pomembnih" emailov (številke) itd.
V službi brez X1 iskalnika zmrznem.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: zee ()

WarpedGone ::

Nova verzija, novi dreki ...

Touchpad na laptopih zgleda generalno crkjot v 11.10.
Nek veleumni veleum je baje preimenoval nek drajver, v svoji debilnost pa ni bil sposoben seštet 1 in 2, da bo to pomenilo da vse kar se je zanašalo na to ime, ne bo več delalo. Prvi report na to temo je že od junija, v releasu oktobra je ta enak drek še vedno notr.

Pomagalo naj bi šarjenje po /etc/acpi/asus-touchpad.sh ampak kdo mi garantira da si s tem ne bom sam skopal luknje v katero bom padu čez N tednov?

Dobr da mi zunanja USB miš trenutno dela in touchpad vsaj zame ni nujnost. To naj bi bil resen OS? Jezus marija ...

Kdor si še ni omislu Ubuntuja ... ne dotikajte se tega sranja in si prihranite neumne in brezvezne probleme.
Zbogom in hvala za vse ribe

Zgodovina sprememb…

BigWhale ::

Das lahko stevilko buga?

WarpedGone ::

Je v linku, obstaja jih več.

xinput list pr men reportira to, kar skrpta grepa vn, tko da ne vidim zakaj bi sprememba v ETPS/2 karkoli pomagala, ker tega v mojem outputu "xinput list" ni.

V prejšnji verziji je zadev delala...
Zbogom in hvala za vse ribe

BigWhale ::

Ah, ko sem odprl post, se ni blo linka. :)

BigWhale ::

A #26 fix si sprobal?

Vceraj na install festu v pipi je bil tudi en s podobno tezavo. Delal je upgrade, po tme, ko je .conf direktorij v svojem home direktoriju preimenoval v nekaj drugega, je stvar zacela delati. Tisti #26 fix je zgleda related s tem.

Probaj se .conf preimenovat.

LorD_DDooM ::

Potrjujem obstoj hrošča, ravnokar doživel ob sveži namestitvi na prenosnik.
Touchpad je deloval v 11.04, 11.10 LiveUSB načinu ter po namestitvi do logina, po loginu pa zadeva umre.

Rešitev je mešetarjenje po že omenjeni .sh datoteki:
Edit the file /etc/acpi/asus-touchpad.sh

change this line:
XINPUTNUM=`xinput list | grep 'SynPS/2 Synaptics TouchPad' | sed -n -e's/.*id=\([0-9]\+\).*/\1/p'`

to this:
XINPUTNUM=`xinput list | grep 'ETPS/2 Elantech Touchpad' | sed -n -e's/.*id=\([0-9]\+\).*/\1/p'`


ali namestitev paketa Synaptiks Touchpad Manager (Ubuntu Software Center).

ivanuscha ::

Mi lahko nekdo, noobu, razloži kako v Ubuntuju, ali kakšni drugi distribuciji linuxa, dostopaš do celotnega c:? Jst lahko vidim samo določeno "particijo" sistemskih datotek ubuntuja, celotnega c: pa ne. Hvala v naprej!

šernk ::

kaj je to celotni c?

file system je, kjer je sistemski del, home mapa so pa vse nastavitve in podatki, zato se ponavadi to dvoje da tudi na ločeni particiji. so pa vsi config file skriti tako, da če rabiš kaj od tistega pritisni ctrl+h za prikaz skritih map.

c diska ubuntu nima :-)
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

ivanuscha ::

Se pravi da ne morem dostopat do celotnega diska? Inštaliral sem z wubijem, dal sem mu 10gb na razpolago. Kolikor jaz vidim, lahko šarim samo po teh 10gb. Kaj pa ostali disk? Ne morem vidit windows folderja, ali ostalih map kjer imam filme, glasbo itd...??

driver_x ::

Namestil sem ni na laptopa in nastavil tudi zunanji monitor, ki ga uporabljam, kadar imam prenosnik na mizi. Vse OK, dokler mi sistem ni ponudil lastniških gonilnikov za ATI. Po namestitivi zunanji motnitor ni več deloval, rekoč da je velikost navideznega zaslona prevelika?? A je to sploh kdo testiral?

Software center pa deluje tako počasi (na precej spodobnem računalniku), da ne vem, ali je to šala ali so res tako šlampasti.

LorD_DDooM ::

@Live: Seveda lahko. Preostali pogoni in particije se ti pokažejo v /media (torej File System-> /media). Ko jih mountaš, se bližnjica do pogona pokaže tudi v Nautilusu.

@sammy73: Zadnjih par verzij AMD Catalystov je precej razočaralo, saj poleh vseh hroščev ne podpirajo večih zaslonov (oziroma namizja večjega od recimo 1920x1920), čeprav pred časom so. Tukaj Canonical in Linux nasplošno ne more nič postoriti, saj so gonilniki lastniški (od AMDja) in jih vzdržuje izključno samo AMD (kar Ubuntu tudi napiše ob namestitvi). Pri odprtokodnih gonilnikih ta funkcija deluje.

Icematxyz ::

Nov uporabnik ne ve in mu verjetno niti ni kaj dosti mar, kaj je bilo prej, če pa Ubuntu uporabljaš eden razvojni cikel 24/7 pa boš znal željen program najti v Programskem središču Ubuntu. Unity lupine se navadiš relativno hitro, dobro jo spoznaš pa že v kakšnem razvojnem ciklu pri 24/7 uporabi. Bi verjel, da večina uporabnikov po tem nima več "težav" z Unity, prav nasprotno!

Zelo je všečno, da veliko prostora pusti za delo


In hkrati s pomočjo tipkovnice/miške zagotavlja dobro večopravilnost. Res pa je da se moraš navaditi. V Ubuntu 11.04 sem še izključil skrivanje Unity Launcher, sedaj sem zaenkrat pustil na privzeto in mi odgovarja!

Zanimivo se mi je zdelo, ko me je računalnik med namestitvijo fotografiral za prijavno sliko. Nekaj, kar sem prvič videl na Macu.


Vsak dan nekaj novega izvem.

Sicer je s tem OS-om zadovoljna vendar bi ji jaz vseeno raje zamenjal za Ubuntu pa me zanima ce je 11.10 ze primeren za AMD Fusion oz. ce se mi sploh splaca zamenjat OS.


Kot so ti povedali že drugi, mislim da je primeren, prepričaš se pa lahko enostavno tako ti kot ona s pomočjo LiveCD ali LiveUSB!

za to ATi grafiko pravis bolse odprtokodne?


Če ti deluje dobro potem uporabljaj odprto kodne da.

Vse OK, dokler mi sistem ni ponudil lastniških gonilnikov za ATI.


Torej uporabljaj odprto kodne.

Možno je, da je težava z gonilniki, ker sta bila na izbiro dva lastniška gonilnika in novejši se ni hotel namestit.


Z odprto kodnim pa ni delovalo dobro?

Keri desktop za Ubuntu 11.10 pa je dovolj "light" in hardversko nezahteven za starejši prenosnik, ker stara grafična ne podpira vseh dobrot in se ubogi procesor muči za vsak prikaz okna.


V grobem Unity 2D ali Gnome 3 "fallback" (GNOME 3), Xubuntu (XFCE), Lubunutu (LXDE)...

A je mogoče Launcher pri Unityju premakniti tudi na spodnji rob?


Ali lahko "launcher" z leve strani premakneš recimo dol, na sredino?


Ne.

Skype je na voljo v linux različici na uradni strani skypa


Namesti se lahko tudi preko programskega vira "Partnerji Canonicala". Canonical priporoča uporabo tega. Se pavi poiščeš Skype v Dash klikneš nanj in se odpre Programsko središče Ubuntu, kjer te vpraša če želiš vključiti "Partner" programski vir. Potrdiš in namestiš Skype!

Grub ne najde več XPjev. Najde samo W7, MacOS in prejšnje verzije kernelov.


Če imaš nameščen Windows XP in naknadno nameščen Windows 7 tako ali tako nimaš privzeto možnosti imeti "chainloada-a" v vsakega posamezno v Grub 2, ampak bo Grub 2 -> Windows loader -> izbira Windows 7 ali Windows XP. To je privzeto in pričakovano stanje.

Touchpad na laptopih zgleda generalno crkjot v 11.10.


Če se ne motim imaš težave z TouchPad na tem prenosniku že nekaj različic. Torej zamenjaj strojno opremo z bolje podprto na tem področju in te težave več ne bo, če te to tako moti.

Kdor si še ni omislu Ubuntuja ... ne dotikajte se tega sranja in si prihranite neumne in brezvezne probleme.


Sem razmislil in se odločil, da ne bom upošteval tega nasveta, nenazadnje nimam težav s TouchPad in Ubuntu mi deluje dobro.

Mi lahko nekdo, noobu, razloži kako v Ubuntuju, ali kakšni drugi distribuciji linuxa, dostopaš do celotnega c:? Jst lahko vidim samo določeno "particijo" sistemskih datotek ubuntuja, celotnega c: pa ne. Hvala v naprej!


Ker uporabljaš Wubi boš našel Windows razdelek pod /host. Torej odpreš Nautilus -> Datotečni sistem -> mapa host oziroma vpišeš v terminal (CTRL + ALT + T) ali ALT + F2 sledeč ukaz:

nautilus /host

Nisem v praksi preveril, ampak mislim da je to prava lokacija.

Drugače pa od izdelave LiveUSB s pomočjo dd do polne 3D uporabniške izkušnje v visoki ločljivosti od samega začetka namestitve Ubuntu 11.10 do polno delujoče brezžične kartice, tiskalnika in računalnika kot celote out-of-the-box... To je moja izkušnja z Ubuntu 11.10 zaenkrat in tudi včeraj, ko sem si vzel čas, da ga "prilagodim" po mojem okusu po sveži namestitvi se ni nič pritoževal. En kos strojne opreme (periferija) je še nekaj "kašljal" in se še moram malo poglobiti ostalo pa vse deluje dobro out-of-the-box. Nimam torej nekih pripomb in sem zadovoljen!

WarpedGone ::

Če se ne motim imaš težave z TouchPad na tem prenosniku že nekaj različic. Torej zamenjaj strojno opremo z bolje podprto na tem področju in te težave več ne bo, če te to tako moti.

Dobro da nisem imel polna usta mleka, ker ga bi pljunil po računalniku...
Še posebej enkrat zate:
- pred nadgradnjo je zadeva delovala b.p. Nekoč je crkovala USB miš
- nimam samo js take težave ampak je net poln 5 mesecev starih bugreportov, katerih ni nihče povohal. Nehala je delat cela plejada prenosnikov različnih proizvajalcev.

Kot je že napisal nekdo nad mano:
A je kdo to sploh testiral

Očitno pred nami končnimi uporabniki, nihče sploh.
Prijavljene buge so pa gladko ignoriral in šli v release s polomljenimi rečmi.

LOL @ linux
Zbogom in hvala za vse ribe

carota ::

Morda kdo ve koliko resourceov porabi Unity 2D v primerjavi z Unity 3D? Morda še v primerjavi z Xfce in Lxde?

MrStein ::

driver_x je izjavil:

Zanimivo se mi je zdelo, ko me je računalnik med namestitvijo fotografiral za prijavno sliko. Nekaj, kar sem prvič videl na Macu.

Jaz pa na SGI.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

MrStein ::

technolog je izjavil:

@bosmla, vsekakor ji poskusi dati ubuntu! Všeč ji bo!

Prej ji naredi backup /home/ direktorija in enostavno poskusi namestiti. Če kaj ne bo šlo po načrtih, imaš pa še vedno SuSe recovery CD, ki si ga dobil z računalnikom in skopiraš /home/ imenik nazaj.

Kaj pa morebitno dodatno instalirani programi?
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

technolog ::

Da se naredit, in sicer tkole:

http://www.ubuntugeek.com/clone-your-ub...

Seveda je boljša ideja, da greš enostavno po menijih, si zapišeš kaj za ene stvari imaš nameščene in jih potem namestiš še na ubuntu.

btree ::

meni dela vse, edino kar mam problem je snemanje z Audacity preko USB zvocne(line in). vcasih mi sploh noce zaceti snemat, ko restartam Alsa, mi vcasih zacne delat, vcasih ne. Isto tezavo sem imel ze v prejsnji verziji Ubuntuja, samo zdaj je slabse. prej ko mi je enkrat zacelo delat, je delovalo normalno, dokler nisem restartal racunalnika, zdaj pa dela npr. en posnetek, naslednji pa ne, vcasih pa prsketa. Predvaja pa vedno brez problema. Mogoce kdo ve, kako lahko zadevo popravim?

driver_x ::

LorD_DDooM je izjavil:

@sammy73: Zadnjih par verzij AMD Catalystov je precej razočaralo, saj poleh vseh hroščev ne podpirajo večih zaslonov (oziroma namizja večjega od recimo 1920x1920), čeprav pred časom so. Tukaj Canonical in Linux nasplošno ne more nič postoriti, saj so gonilniki lastniški (od AMDja) in jih vzdržuje izključno samo AMD (kar Ubuntu tudi napiše ob namestitvi). Pri odprtokodnih gonilnikih ta funkcija deluje.


Kot končnemu uporabniku mi je prav vseeno, kdo je kriv za to, da gonilnik, ki mi ga je ponudil Ubuntu, sesuje konfiguracijo grafike. Ne bi se pritoževal, če bi gonilnike nameščal sam iz kakih nepodprtih virov.

Ne vem, ali je to posledica odprtokodnih gonilnikov, vendar compiz stalno kuri precej CPU-je, skače tam do 10%.

Poleg vsega pa je sistem z novim Ubuntujem še totalno neodziven (sveža namestitev, na računalniku je samo Ubuntu). Opensuse s KDE4 je napram temu dobesedno letel. Unity mi je sicer všeč, tudi oblikovno je novi Ubuntu lep in konsistenten, a je žal neuporaben, tako da bo v kratkem spet delala Clonezilla.

Za delo sicer že precel let uporabljam Suseta, občasno pa preizkusim tudi kaj drugega. Prejšnja verzija Ubuntuja se po sveži namestitvi in apt-get update; apt-get upgrade ni več zbootala, tale pa je prav po polžje počasna. Torej se vidimo spet ob izidu 12.04.

Sims ::

Glede "touchpada" pri meni. Delovalo v verziji 11.04. V alfa 11.10 ni delovalo, nisem pizdil, ker je alfa. Sedaj na "final" tudi ne dela. Torej SO srali nekaj s tem. Sicer uporabljam miško, pa vendar ...

EDIT:

V "welcome screenu" pa dela. Sem probal kar nekaj vodičev kako enablat, pa vseeno ne dela. Zanimivo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Sims ()

Icematxyz ::

Nekoč je crkovala USB miš


Sedaj pa več ne?

A je kdo to sploh testiral


Mislim, da je nekdo moral presneto dobro testirati marsikaj, glede na to, da mi deluje vse out-of-the-box. Se pravi od samega računalnika do tega kaj priključim nanj. Ena periferna naprava mi je povzročala težave, ampak sem se spomnil, da sem nekaj spreminjal v BIOS pred namestitvijo Ubuntu 11.10 in ko sem vrednosti premaknil nazaj pa dela še to. Torej da, moje mnenje je da se testira znatno.

Očitno pred nami končnimi uporabniki, nihče sploh.
Prijavljene buge so pa gladko ignoriral in šli v release s polomljenimi rečmi.

LOL @ linux


V vseh temah do sedaj je imel kdo težave s TouchPad, kdo drug pa spet ne. Sam praviš, da nisi imel v Ubuntu 11.04 težav s TouchPad potem jih po tvoji logiki ni imel nihče?

Kot končnemu uporabniku mi je prav vseeno, kdo je kriv za to, da gonilnik, ki mi ga je ponudil Ubuntu, sesuje konfiguracijo grafike.


Za to pa lahko preizkusiš LiveCD pred namestitvijo zaprto kodni gonilniki so pa "opt-in", kjer tudi po sveži namestitvi in potencialnem nedelovanju gonilnika nekdo, ki ne zna razrešiti situacije še vedno lahko znova namesti Ubuntu in se glede gonilnikov odloči drugače!

driver_x ::

Kljub vsemu sem se odločil, da ne bom takoj vrgel puške v koruzo in sem še nekaj dni testiral nov Ubuntu, kar na delovnem računalniku. Odzivnost se je rahlo izboljšala z uporabo Unity 2D. Čeprav gre pri Unity za dobro idejo, je pa žal izvedba porazna. Lahko bi vsaj dali nastavitev za pozicijo Lancherja, ampak to sem že nakako preživel, dosti hujše je njegovo precej samovoljno delovanje, saj je nekaj časa vedno prikazan in ga ne morem na noben način skriti, ob drugačnih prilikah pa se skrije in ga ni mogoče na noben način prikazati. Precej težav ima tudi Window manager, saj pri odprtih aplikacijah poljubno izgublja zgornjo vrstico, tako da potem teh aplikacij ni več mogoče premikati ali jim spreminjati velikosti.

WarpedGone ::

Sedaj pa več ne?

Po občutku bi reku da so freezi redkejši, tud zamrzne samo USB miš, ne cel input. Nauču sm se da se zadevo "pozdravi" če izštekam USB dongl, počakam 5 minut in ga vštekam nazaj. Moteče in neugledno ampak sm že vajen takih drekov.

V vseh temah do sedaj je imel kdo težave s TouchPad, kdo drug pa spet ne. Sam praviš, da nisi imel v Ubuntu 11.04 težav s TouchPad potem jih po tvoji logiki ni imel nihče?

Razumem da se težave pojavijo, če zamenjam HW. Težje razumem da isti HW, ki je včasih delal B.P. sedaj serje. Serje na način, da se pozdravi sam od sebe par dni po namestitvi.

Sej, ocene tipa "tole ni noben sploh povohal" so mogoče pretirane in posledica trenutne frustracije, ker skorajda ne mine dan da me ne ugrizna kak nov problem. OS je zelo kompleksen eko-sistem ampak vseeno takšno obnašanje pomeni samo eno: Infrastrukutra razvoja in izdajanja verzij čist očitno ni dorasla nalogi. Sploh če upoštevaš s kako starimi bugi grejo v release.

Po drugi strani pa količina odprtih bugov na to temo, daje prav men: ni to problem ki ga ima občasno kdo tu in tam, to je zelo množičen problem v 11.10 prisoten od prve alphe naprej.
Zbogom in hvala za vse ribe

Tarzan ::

Se je še komu mogoče pojavil problem, da se tipkovnici po določenem času strga? Prej se mi to ni dogajalo, zdaj sem pa že dvakrat doživel, da tipke niso prijele in je preslednica tipkala kar sama, kot da bi se zataknila tipka. Popolnoma enake težave sem že imel s tipkovnico, ki ji je rok potekel, ampak tokrat to ni razlog, vsaj mislim da ne, ker po restartu sistema izgleda vse deluje brez težav. Sicer tipkovnica ni najnovejša in že kaže rahle znake obrabe, je po mojem kriv kakšen bug v Ubuntu 11.10. Mogoče bi deloval tudi enostaven odklop USB naprave in ponoven vklop, vendar se nisem prebijal med kabli in iskal pravega, da bi to poskusil. Doslej se mi je zgodilo dvakrat, v tretje gre rado, bom preveril še metodo brez restarta. Mogoče je pa hrošč že bil odpravljen v zadnjih nekaj dneh, ko sem videl kar precej novih popravkov.

driver_x ::

Da ne bom samo šimfal: novi Ubuntu je zelo hiter pri nalaganju sistema. Že z običajnim diskom v prenosniku se hitro naloži, iz SSD-ja se pa postavi v trenutku.

WarpedOne: imaš prav glede bugov. Po eni strani se mi zdi kar škoda, ker drugače je Ubunto kar dodelan sistem. Po moje bi bilo bolje, da bi se malo bolj posvetili krpanju obstoječih zadev kot pa dodajanju novih.

Icematxyz ::

Lahko bi vsaj dali nastavitev za pozicijo Lancherja, ampak to sem že nakako preživel, dosti hujše je njegovo precej samovoljno delovanje, saj je nekaj časa vedno prikazan in ga ne morem na noben način skriti, ob drugačnih prilikah pa se skrije in ga ni mogoče na noben način prikazati.


Če se ti to pogosto pojavlja zaenkrat raje izključi skrivanje Unity Launcher. Sam sem imel v Ubuntu 11.04 ves čas izključeno skrivanje in se navadil Unity v grobem, sedaj pa še nisem izključil skrivanja in mi tako tudi odgovarja! Tudi pozicija mi odgovarja, čeprav sem imel na začetku pomisleke, ampak sedaj je OK.

Precej težav ima tudi Window manager, saj pri odprtih aplikacijah poljubno izgublja zgornjo vrstico, tako da potem teh aplikacij ni več mogoče premikati ali jim spreminjati velikosti.


V drugi temi je padel dober predlog. Pritisni tipko ALT in jo drži in klikni na problematično okno in ga poljubno premikaj.

Po drugi strani pa količina odprtih bugov na to temo, daje prav men: ni to problem ki ga ima občasno kdo tu in tam, to je zelo množičen problem v 11.10 prisoten od prve alphe naprej.


TouchPad težave so bolj ali manj vedno prisotne in dvomim, da se nihče ne trudi, da jih odpravlja. Če se nebi tudi tebi ne bi delal.

Razumem da se težave pojavijo, če zamenjam HW. Težje razumem da isti HW, ki je včasih delal B.P. sedaj serje. Serje na način, da se pozdravi sam od sebe par dni po namestitvi.


Torej še sam se pozdravi, če kaj ne gre. Kaj še hočeš več!

Da ne bom samo šimfal: novi Ubuntu je zelo hiter pri nalaganju sistema. Že z običajnim diskom v prenosniku se hitro naloži, iz SSD-ja se pa postavi v trenutku.


To je res.

@Tarzan

Meni deluje tipkovnica OK.

Po moje bi bilo bolje, da bi se malo bolj posvetili krpanju obstoječih zadev, kot pa dodajanju novih.


Krpa se in dodaja se novosti. Brez skrbi. Po LL je treba vedeti, da se je migriralo na Unity in Gnome 3 in še vedno deluje vse OK. Sedaj pa naj za moje pojme "krpajo" za PP po njem pa že vidim nekaj novih kandidatov za implementacijo! ;)

WarpedGone ::

TouchPad težave so bolj ali manj vedno prisotne in dvomim, da se nihče ne trudi, da jih odpravlja. Če se nebi tudi tebi ne bi delal.

Si hitu napisat "... tudi tebi nebi NEHAL delat"?
Ker v 11.04 je delalo, v 11.10 je šele začelo srat. Trenutno zopet dela, bog vedi do kdaj.
Zbogom in hvala za vse ribe

Icematxyz ::

Torej dela.

MrStein ::

Viva la revolucion!
Pa čeprav jutri propade...
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

WarpedGone ::

Icematxyz je izjavil:

Torej dela.

Trenutno dela trackpad, usb miška je pa mrtva. Tut re-plugin zaenkrat ne pomaga.

Edit: predno sm napisal post, je bla miš mrtva - preverjeno. Potem ko sm ga napisal, pa dela. Go figure...
Zbogom in hvala za vse ribe

Zgodovina sprememb…

Icematxyz ::

Aha, torej sva tukaj:

Če se ne motim imaš težave z (popravljeno TouchPad) USB miško na tem prenosniku že nekaj različic. Torej zamenjaj strojno opremo z bolje podprto na tem področju in te težave več ne bo, če te to tako moti.


Kolikor mi je znano tudi če bi obstajala rešitev ni dovolj dobra. Ali out-of-the-box ali pa nič in načeloma s tem ni nič narobe, ampak ne vem potem zakaj toliko razburjenja saj ti je rešitev znana.

Glede delovanja/nedelovanja TouchPad-a pa bom ugibal. Dual boot z Windows?

WarpedGone ::

Ne, ubuntu 11.10 only.

Zakaj preferiram/zahtevam Out-Of-The-Box proti ročnem hackanju?

Ker nočem bit sam, ko naslednjič nekaj ne dela. In nočem sam sebi nastavljati min po sistemu, da bo ob kaki "uradni" spremembi kake zadeve men neki crknilo zato ker mam pač eno zadevo "po svoje" speljano.

Slavni TwoFingers: kje je garancija, da mi ta zadeva ne dela kakih težav z novejšimi kerneli, drajveri ipd in je ostala v Autostartu še od prej?
Zbogom in hvala za vse ribe

driver_x ::

Icematxyz je izjavil:

Tudi pozicija mi odgovarja, čeprav sem imel na začetku pomisleke, ampak sedaj je OK.


Jaz imam prenosnik priključen na velik monitor, ki je pred mano, zaslon prenosnika pa uporabljam za sekundarne stvari in ga imam na levi strani, da imam na desni prostor za miško. Ker večinoma delam po večjem zaslonu, je malo nerodno, da se moram za npr, preklop med programi pomikati izven glavnega zaslona in še čez cel pomožni zaslon, kjer je launcher. Preklapljanje programov s tipkovnico (alt-tab) pa je počasno in dokaj neodzivno, kljub temu, da sem efekte izključil.

Aja, pa še to se mi je zgodilo. Uporabljam tudi Logitechov DiNovo namizni komplet. Do sedaj sem ga zelo enostavno prenašal med več različnimi Linuxi (Suse, Fedora, Mint), tako da sem kar med delom prestavljal USB sprejemnik med računalniki. Na novem Ubuntu pa to ne gre več, saj tipkovnica ne deluje več.

Icematxyz ::

Ni samo Alt + Tab za večopravilnost so še druge kombinacije.

Aja, pa še to se mi je zgodilo. Uporabljam tudi Logitechov DiNovo namizni komplet. Do sedaj sem ga zelo enostavno prenašal med več različnimi Linuxi (Suse, Fedora, Mint), tako da sem kar med delom prestavljal USB sprejemnik med računalniki. Na novem Ubuntu pa to ne gre več, saj tipkovnica ne deluje več.


Fix

Ne, ubuntu 11.10 only.


Lepo slišat.

Ker nočem bit sam, ko naslednjič nekaj ne dela.


Ampak osnovna težava je, da ti že v osnovi ne dela?

kje je garancija, da mi ta zadeva ne dela kakih težav z novejšimi kerneli, drajveri ipd in je ostala v Autostartu še od prej?


Je ni, ampak spet, kaj je osnovna težava? Razumem pa zahtevo po delovanju out-of-the-box. Tudi sam načeloma to zahtevam in pazim, da je to tako.

WarpedGone ::

Osnovna težava je frustracija, ko danes ne dela nekaj, kar je včeraj delalo b.p. Ko tole pišem delata touchPad in usb miška, usb disk pa danes še nism probu (nism nucu).

Lahko pa na glas priznam, da trenutno rotacija zaslona deluje tako kot se spodobi - koordinatni sistem digitajzerja se obrne skup z zaslonom avtomatsko. Najs ™. Ko bi le bilo možno v taskbar dat eno ikono za obračanje zaslona, vsaj tako kot je bila v 11.04. Po defaultu je trebao odpirat Displays... okno. Kaka alternativa?
Zbogom in hvala za vse ribe

Icematxyz ::

Lahko pa na glas priznam, da trenutno rotacija zaslona deluje tako kot se spodobi - koordinatni sistem digitajzerja se obrne skup z zaslonom avtomatsko. Najs ™.


In to kolikor je meni znano brez kakršne koli pomoči "vendorja", ki ti je to strojno opremo prodal. Kako bi šele bilo, če bi "vendor" bil motiviran za to, da ti to deluje na dan nakupa! In tudi v preteklosti si se branil PPA vira razvijalca, ki je se izkazalo, da je bil tista garancija, ki si jo potreboval!

Ko bi le bilo možno v taskbar dat eno ikono za obračanje zaslona, vsaj tako kot je bila v 11.04. Po defaultu je trebao odpirat Displays... okno. Kaka alternativa?


Poskusi sledeče:

sudo add-apt-repository ppa:webupd8team/jupiter
sudo apt-get update
sudo apt-get install jupiter
sudo apt-get install jupiter-support-eee


Odjava/prijava v sejo. Zadnja vrstica namesti Asus SHE podporo, ki mislim, da jo tvoj prenosnik ima in boš lahko iztisnil iz njega nekoliko več avtonomije!

Jupiter Applet Finally Available For Ubuntu 11.10 Oneiric Ocelot

Pithlit ::

Zagovarjam Linux kjer in kadar lahko.

Ubuntu... mi to otežuje.
Life is as complicated as we make it...

driver_x ::

Na žalost se strinjam s Pithlitom. Niti se ne spominjam več koliko let uporabljam izključno Linux, tako za delo, kakor tudi na domačih računalnikih (v zadnjem času mu je sicer delež začel odžirati OSX). Preizkusil sem precej distribucij in DE-jev pa s tem ne mislim, da sem zadeve samo od daleč povohal, saj sem si tudi novega Ubuntuja namestil kar na delovni računalnik. Od vseh distribucij je imel najresnejše težave vedno Ubuntu. Škoda, ker je drugače zelo dodelana distribucija in bi lahko bil pradni konj.

Pithlit ::

Najresnejše težave ravno ne... najbolj banalne pa ziher.

Ko dela... je res ena najbolj user friendly distribucij. Ko ne dela pa pač ne dela. Hudo narobe je pa to kar omenja WarpedOne: Dela v starejših distribucijah, v novejših pa kar naenkrat ne več. Da ne omenjamo neprestanih menjav programov. Ja. Se navadiš. Ampak zakaj se je treba navajat vsake pol leta (še posebej če po tem ne čutiš potrebe)?

Preveč ljudi nima sreče z Ubuntu. Me included... dobro, znam porihtat skoraj vse. Ampak od nečesa ki se hvali s tem da rabiš par klikov za instalirat in potem "preprosto dela"... tega ne pričakujem. Ampak, priznam, zadeva res preprosto deluje... včasih... ko ga pikne. Automount mi v 95% primerov ne deluje. Ostalih 5% pa ja. Pa naj kdo to razloži... če si upa.
Life is as complicated as we make it...

driver_x ::

Porihtati se res da vse, se pa sprašujem v čem je smisel nameščati OS, pri katerem potem še nekaj dni iščeš rešitve za napake. Sploh pa si ne predstavljam, kako to to počne nekdo, ki je manj vešč teh stvari ali se z Linuxom srečuje prvič. Zato sam tudi vsakemu raje priporočam Suseta, ki ima najmanj tovrstnih šlamparij, je dovolj uporabniku prijazen, zanj obstaja dovolj softwera, v repozitorijih so na voljo tudi lastniški programi (Flash, Acroread, Java, ...), ima enostavno namestitev in zraven dobiš še solidno konfiguracijsko orodje Yast.

technolog ::

Jst pa priporočam Ubuntu LTS 10.04. Je bil res dober. In tudi designersko kar všečen, za razliko od suse.

Pithlit ::

Kaj ma pa videz veze? Da karikiram... ni problem met ferarija. Problem je met ferarija z motorjem od fičota.

Tist privzet wallpaper si pa ja lahko vsak noob zamenja.

/karikatura
Life is as complicated as we make it...

amigo_no1 ::

driver_x je izjavil:

Porihtati se res da vse, se pa sprašujem v čem je smisel nameščati OS, pri katerem potem še nekaj dni iščeš rešitve za napake. Sploh pa si ne predstavljam, kako to to počne nekdo, ki je manj vešč teh stvari ali se z Linuxom srečuje prvič. Zato sam tudi vsakemu raje priporočam Suseta, ki ima najmanj tovrstnih šlamparij, je dovolj uporabniku prijazen, zanj obstaja dovolj softwera, v repozitorijih so na voljo tudi lastniški programi (Flash, Acroread, Java, ...), ima enostavno namestitev in zraven dobiš še solidno konfiguracijsko orodje Yast.

Opensuse ali suse ?

driver_x ::

amigo_no1: OpenSuSE-ja uporabljam. Dokler je bil pa samo SuSE sem pa kupoval originalno verzijo, to je bilo v času 7., 8. in 9.

MrStein ::

driver_x je izjavil:

Od vseh distribucij je imel najresnejše težave vedno Ubuntu. Škoda, ker je drugače zelo dodelana distribucija

A si te trditvi nekako ne nasprotujeta?
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

driver_x ::

Ubuntu je dodelan oblikovno, Unity je tudi dobro zastavljen, software center je tudi lepo oblikovan, je enostaven za namestiev in še kaj. Dodelan je v tem smislu. Ima pa precej napak in hroščev.
1
2
3 4


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Debian preklopil z GNOME na XFCE (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
10925694 (21814) enadvatri
»

Ubuntu Oneiric Ocelot 11.10 (strani: 1 2 3 414 15 16 17 )

Oddelek: Operacijski sistemi
813180782 (146721) Icematxyz
»

Ubuntu 10.04 LTS - Change is coming (strani: 1 2 3 417 18 19 20 )

Oddelek: Operacijski sistemi
999133570 (96456) Icematxyz
»

Linux Mint 12 zunaj, ponuja dobro staro gnome izkušnjo

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
4914324 (10410) Icematxyz
»

Ubuntu 11.04 Natty Narwhal (strani: 1 2 3 417 18 19 20 )

Oddelek: Operacijski sistemi
981166604 (139251) Icematxyz

Več podobnih tem