» »

Pokajoč zvok na LEVEM sprednjem in zadnjem zvočniku

Pokajoč zvok na LEVEM sprednjem in zadnjem zvočniku

aambro ::

Imam Creative Live! 5.1 in Inspire 5100 na XPjih. Ko nekaj casa brskam po netu, zacnejo kliki miske zelo hrescat. ko se zazene naslednji komad v winampu zacne se ta hrescat. AVIji s stereo zvokom hrescijo. AVIji z 5.1 AC3 zvokom delajo OK.

Hrescanje pa se vseskozi dogaja na desnem kanalu sprednjega IN zadnjega izhoda. (sem probal s slusalkami).

Ko sistem resetiram je vse Ok, do ponovnega defekta.

Ker ne bi rad, da bi se to zgodilo med glasnim predvajanjem glasbe, ker sem prepričan, da bosta šla oba desna satelita po gobe, vas prosim za nasvete.

Driverje sem ponovno nastavil, pa ni nic boljse.

TylerDurden ::

maš mogoče kakšen softwerski hladilnik za procesor inštaliran?
Let\'s make some soap ...

aambro ::

Imam Motherboard monitor, ampak ne vem, če je to "hladilnik". Ali ni samo prikazovalnik? :)

Zanimivo mi je, ker se to ne dogaja pri vseh zvokih (npr pri 5.1) in ker se zgodi ocitno po nekem dogodku, ki je meni neznan, po resetu pa je vse normalno. Resitve, ki sem jih najdel na spletu - kot je update biosa, spreminjanje PCI latency IPD bi imelo efekt na ves zvok in vedno, ali ne?

Ne samo na predvajanje stereo wav formata. Mislim, da je kaka fora s kodeki, pa da bi moral to preinstalirat.

aambro ::

Prestavil sem kartico, ker si je delila IRQ11 z USB kontrolerjem, pa ni nic pomagalo. Namestil sem Service Pack 1 za WIN XP, tudi nic bolje. Se enkrat updateal driverje - nic bolje.

Sem pa pogruntal naslednje:
Lahko spilam obenem film v MicroDVDju, se en spot v WMP in poleg predvajam mp3je v winampu - vse OK. Ko pa zacnem predvajat midi - kar se mi je zgodilo na bozicnini AGT-jevi strani :D :D :D - potem pa se zacnejo problemi. Mislil sem, da je kaj zaj.. WMP9, ampak tudi ce je ne uporabljam po resetu, se zgodi isto.

V winampu je vseeno, kateri output plug-in uporabjlam (cross fader ali navadni) in kateri sound device izberem (od hardwarea ali primary sound driver).

Ocitno je nekaj narobe s kompatibilnostjo midi-jev in wav-ov. Kak nasvet?

cekr ::

Lahko bi nam napisal še, kakšno vezno čipovje imaš.
Če imaš VIA, potem te reši ViaLATECY-patch. Če ga ne boš našel na I-netu, ti ga lahko pošljem. To je problem Creativa in Via.

aambro ::

Kolikor vem, se kaze to v stalnem sumenju in pokanju.. Imam maticno Abit BH6 in Intel 440BX cipovje. PII350+256RAM

aambro ::

Sem ugotovil, kaj je vzrok stvari.

Ocitno uporabljam WDM driverje, zato sem moral prestavit v sound setupu midi device iz Creativovega v Microsoftov GS Wavetable Synthesizer.

Pomoc sem izbrskal tu, nanjo pa so me napeljali z Live! foruma.
http://support.microsoft.com/default.as...

lp,



Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

[5.1] Genius zvočniki (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Zvok in slika
11016461 (10400) FlamE#7
»

AC3filter for dummies - nedelujoči center zvočnik

Oddelek: Zvok in slika
3511307 (5115) Sarimner
»

5.1 Genius SW-5.1-delata samo 2 zvočnika

Oddelek: Zvok in slika
101484 (1424) OldSkul
»

Vpliv 3D zvoka na izrisovanje slik (FPS) (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Zvočne kartice
598125 (6920) matjash
»

Problem s 5.1 zvokom

Oddelek: Pomoč in nasveti
91119 (987) neoto

Več podobnih tem