» »

Problem s epson 480 SXU

Problem s epson 480 SXU

Caniggia ::

Uporabljam win XP. Racunalnik pa je AMD 1300, 128 DDR.

Omenjen printer sem normalno prikluco na napajanje, vtakno USB kabel v rac. Windowsi normalno zaznajo printer ter zahtevajo driverje. Izbral sem driverje za win 2000, jezik anglescina.
Napisem testno besedilo ter poizkusim natisniti. Printer natisne omenjano stran vendar brez rdece barve. (zelena, crna in modra delata ok). Nato ponovno zelim natisniti omenjeno stran. Sedaj printa ze brez zelene barve.

Kartusa je originalna in nova tako kot printer.

Lucka nobena ne gori, ker nobene lucke ni.


Aja, pa pri prvem instaliranju driverjev mi barv ni zaznalo, ko sem sel pod lastnosti printerja.

Printer je sproban na dveh racunalnikih, pa isto zafrkava.

Ali so mogoce problemi z driveji??


Pomoc.

gkovac ::

moje izkušnje z kartušami in novimi printerji so take, da ti svetujem, da greš po novo kartušo, saj proizvajalci dajejo prazne kartuše zrave (sevede govorijo pa da so polne! :D ).

Če je printer nov potem ni nobene panike, da ti nebi delal (vsaj jest tko mislim) kartuše so pa čist svoja zgodba. Tut mislim, da nisi nič zafrknil z drajverji, ker so novi printerji res narejeni fool proof kar se tiče nalaganja, in če si šel po postopku iz navodil more bit sve ok.

Pojdi po novo kartušo!
lp,
____________________________________________
"Left to themselves, things tend to go from bad to worse."

Duhec ::

Voglar, najprej naredi test šobic( nozzle check), da sploh vidiš kateri del glave je zasušen. Nato naredi VEČKRAT Clean head (čiščenje glave), da se eventuelno zasušene šobe odmočijo.
Vse to je dosegljivo v gonilniku tiskalnika pod zavihkom Utility.

SuLc je napisal : moje izkušnje z kartušami in novimi printerji so take, da ti svetujem, da greš po novo kartušo, saj proizvajalci dajejo prazne kartuše zrave (sevede govorijo pa da so polne! ).

Prvič slišim za to , pa moram rečt, da sem jih prodal in inštaliral že veliko, veliko. Razen pri nekaterih HPjih, ko je začetna kartuša manjša po volumnu tinte kot potem naslednja, ki jo kupiš za isti model naprej.
Lahko pa razložiš kje se to dogaja, da slučajno ne naletim na mino !
8-)

Lime ::

Tukaj si dol potegni gonilnike za winXP in poskusi, če bo kaj bolje.
Drugače pa lahko poskusiš še s head cleaning, samo ne prevečkrat, ker zelo prazni kartušo.

gkovac ::

Duhec...

Iz lastnih izkušenj ti povem da je to res kar sem napisal! Originalne kartuše, ki so bile poleg NOVEGA HP tiskalnika so se izpraznile v 2 dneh (ne pretiranega printanja)... in to pri 4 tiskalnikih kupljenih pri eni in isti firmi...

Kaj naj si potem mislim ????
lp,
____________________________________________
"Left to themselves, things tend to go from bad to worse."

Lime ::

hp ja
Epson, Lexmark, Canon pa ne

Je pa potrebno računati, da pri novi kartuši velika količina črnila steče v glavo in tiskalnik javi, da je kartuša prazna tudi če je v glavi še črnilo. Z drugo kartušo pa se to potem normalizira.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

nova kartuša ne printa modre

Oddelek: Pomoč in nasveti
111637 (1487) anika87
»

Katero multifunkcijsko napravo - cca. 100 eu ? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
517563 (6277) 5er13
»

HPjevi inkjeti so crap...

Oddelek: Strojna oprema
392752 (2135) Brane2
»

Tiskalnik?

Oddelek: Kaj kupiti
283017 (2693) Alexius Heristalski
»

Cheap-Ass tiskalnik

Oddelek: Kaj kupiti
433888 (3312) TheJack

Več podobnih tem