» »

Pirati, teroristi in drugi državljani

Gandalfar ::

> Enkrat, ko je zadeva na spletu je na spletu. Je pa to tudi dodatna motivacija za premik k open sourceu ipd.

A taksnem za katerega v tem novem sistemu se vedno niste razlozili kako bi sploh deloval?

marS ::

St235 je izjavil:

Spet mal mešate hruške in jabuka. Fritz govori o vsebinah, ki si jih snameš za latno uporabo (video, avdio). Ne pa predstave in ne vem kake high end zadeve.

se strinjam, kar se tiče doživljanja nekega dela ki je definirano kot avtorstvo potem se vedno gre za ko ga konzumiraš/doživljaš/uživaš vedno za lastno uporabo. V bistvu dela narobe tisti, ki potem to prodaja naprej.
Vrednost avtorja ki bi jo bilo smiselno meriti? Ja tolk kot je downloadan in nič več. To je pa za online izmerit pace of cake.
V analognem svetu je to pač drugače, ma mislim da smo ga že presegli. Sedaj pa je tudi tako da smo maltene vsi avtorji. To je postalo trivijalno - avtor si že če neko fotko uploadaš. V oblake, socialna omrežja, portale/kamorkoliže te bo pričakala neka "EULA". Kolko si pa vreden? Glej zgoraj.
...no more heroes...
https://ilbis.com/

jype ::

Fritz> Npr. postaviš uraden in dober strežnik za vsebine, ki jih avtorji priglasijo in imaš merljiv odjem.

Ti se hecaš, ane? Reci, da se hecaš.

Avtorji enostavno ne bi več imeli na voljo poljubnega medija, če bi želeli biti del kolektivizacije umetnosti (če pa ne bi želeli biti, verjetno ne bi mogli računati na kakršnokoli zaščito?).

Gandalfar ::

jype ::

It is!

Ampak to ne pomeni, da sem se pripravljen odpovedat možnosti, da sam skrbim za svoje reči, tako kot avtor Minecrafta.

antonija ::

Ampak to ne pomeni, da sem se pripravljen odpovedat možnosti, da sam skrbim za svoje reči, tako kot avtor Minecrafta.
Caki a zdej bos sam skrbel, a bos od drzave zahteval da nej ujcka tvojo lastnino in vse drzavljanje obravnava kot kriminalce ker ti ne mores skrbet za svojo lastnino?
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

jype ::

antonija> Caki a zdej bos sam skrbel, a bos od drzave zahteval da nej ujcka tvojo lastnino in vse drzavljanje obravnava kot kriminalce ker ti ne mores skrbet za svojo lastnino?

Bo kar država, ker ima monopol nad represijo. Jaz bom seveda skrbel, da ne bo nobenega dvoma, pod kakšnimi pogoji smatram uporabo svojih izdelkov za sprejemljivo.

antonija> in vse drzavljanje obravnava kot kriminalce ker ti ne mores skrbet za svojo lastnino?

Ne, specifično tega jaz ne zahtevam in temu celo nasprotujem (in smatram poslovni model, ki se zanaša na represijo, slab - kar pa ne pomeni, da se mi zdi popolnoma nesmiseln).

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

Fritz ::

Gandalfar je izjavil:

> Enkrat, ko je zadeva na spletu je na spletu. Je pa to tudi dodatna motivacija za premik k open sourceu ipd.

A taksnem za katerega v tem novem sistemu se vedno niste razlozili kako bi sploh deloval?

Open source ima svoja pogoje, ki so se jih uporabniki dolžni držati, saj so dobili programje brezplačno. Tukaj sicer ni represije, gre bolj za fer odnos je pa to popolnoma druga reč od avtorskih del za katera se zahtevajo nadomestila. Lahko pa se, seveda, tudi motim (by N. Pečenko ;) )

jype je izjavil:

Fritz> Npr. postaviš uraden in dober strežnik za vsebine, ki jih avtorji priglasijo in imaš merljiv odjem.

Ti se hecaš, ane? Reci, da se hecaš.

Avtorji enostavno ne bi več imeli na voljo poljubnega medija, če bi želeli biti del kolektivizacije umetnosti (če pa ne bi želeli biti, verjetno ne bi mogli računati na kakršnokoli zaščito?).

Niti najmanj se ne hecam. O kakšnem poljubnem mediju govoriš, če je danes možno tekst, zvok, sliko ipd. brez težav digitalizirati? Splet je trenutni ultimativni medij in to je dejstvo. Ne more pa npr. noben posnetek, najsi je še tako dober, pričarati vzdušja na koncertu.

marS ::

jype je izjavil:

Fritz> Splet je trenutni ultimativni medij in to je dejstvo. Ne more pa npr. noben posnetek, najsi je še tako dober, pričarati vzdušja na koncertu.

tud meni se tako zdi.
vsak avtor je vreden toliko kot se downloada/streama/gleda/bere.
Koncert je pa druga zgodba. Je namreč, živ. Je treba it ven iz luknje in kaj pokazat.....
...no more heroes...
https://ilbis.com/

jype ::

Fritz> O kakšnem poljubnem mediju govoriš, če je danes možno tekst, zvok, sliko ipd. brez težav digitalizirati?

OK, torej v tvojem predlogu avtor nima več možnosti uporabe poljubnega medija, če želi uživati kakršnokoli varstvo. Samo to me je zanimalo, hvala.

Gandalfar ::

> Open source ima svoja pogoje, ki so se jih uporabniki dolžni držati, saj so dobili programje brezplačno. Tukaj sicer ni represije, gre bolj za fer odnos je pa to popolnoma druga reč od avtorskih del za katera se zahtevajo nadomestila. Lahko pa se, seveda, tudi motim (by N. Pečenko ;) )

V primeru, da fizicne osebe ne mores sodno preganjat za krsenje licence ('sej sem placal pavsal!') - kako bos omogocil avtorjem, da zagotovijo spostovanje opensource licence?

Zgodovina sprememb…

antonija ::

Bo kar država, ker ima monopol nad represijo. Jaz bom seveda skrbel, da ne bo nobenega dvoma, pod kakšnimi pogoji smatram uporabo svojih izdelkov za sprejemljivo.
Sam ce pa meni kdo kaj ukrade moram pa sam it na policijo, jim povedat tocno kaj se je zgodilo in pol cakat nevemkolk let da se ne zgodi nic. Zakaj se ti zdi da bi ravno tebe (avtorja) morali obravnavati drugace kot vse druge? V cem si tolko bolji od drugih da si zasluzis vec kot vsi ostali?

V primeru, da fizicne osebe ne mores sodno preganjat za krsenje licence ('sej sem placal pavsal!') - kako bos omogocil avtorjem, da zagotovijo spostovanje opensource licence?
Avtorji in zalobe so zlobirali tale pavsal (sh!t), ne potrosniki. Kar lepo pojejte kar ste skuhali (eat sh!t).
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

St235 ::

V primeru, da fizicne osebe ne mores sodno preganjat za krsenje licence ('sej sem placal pavsal!') - kako bos omogocil avtorjem, da zagotovijo spostovanje opensource licence?



Pavšal ne pomeni, da ti ni treba spoštovat licence in, da lahko delaš z avtorskim delom kar ti paše. Gre zgolj za to, da lahko določen izdelek uporabljaš za lastne potrebe. Ne omogoča ti nobenih avtorskih pravic nad delom.

jype ::

antonija> Sam ce pa meni kdo kaj ukrade moram pa sam it na policijo

Ja, jaz tudi!

antonija ::

Ne, tebi kar vnaprej, preventivno pobiramo davek da ti ni treba hodit. Pa se vseeno gres ce mas cas, sklepam.
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

Gandalfar ::

> Avtorji in zalobe so zlobirali tale pavsal (sh!t), ne potrosniki. Kar lepo pojejte kar ste skuhali (eat sh!t).

Zaenkrat vidim samo fizicne potrosnike zagovarjat to ureditev.

> Pavšal ne pomeni, da ti ni treba spoštovat licence in, da lahko delaš z avtorskim delom kar ti paše. Gre zgolj za to, da lahko določen izdelek uporabljaš za lastne potrebe. Ne omogoča ti nobenih avtorskih pravic nad delom.

in ce ga sirim okoli v nasprotju z licenco? Kaj pa potem? Zakaj bi imelo open-source delo visji nivo zascite kot nek drug program?

jype ::

antonija> Ne, tebi kar vnaprej, preventivno pobiramo davek da ti ni treba hodit. Pa se vseeno gres ce mas cas, sklepam.

Ne razumem. Kako bi lahko policija skrbela za mojo avtorsko pravico, ne da bi jo jaz opozoril na kršitve? Saj nepooblaščena distribucija in druge reči menda niso stvari, ki bi se preganjale po uradni dolžnosti?

St235 ::

in ce ga sirim okoli v nasprotju z licenco? Kaj pa potem? Zakaj bi imelo open-source delo visji nivo zascite kot nek drug program?


Zakaj višji nivo? Kršitev licence se sankcionira v skladu z obstoječo zakonodajo (nepooblaščena distribucija/prodaja) oziroma civilno pravnim postopkom.

Se pa še evdno strinjam s tabo, da je pavšalna ureditev za področje software zgrešena.

Gandalfar ::

> Zakaj višji nivo? Kršitev licence se sankcionira v skladu z obstoječo zakonodajo (nepooblaščena distribucija/prodaja) oziroma civilno pravnim postopkom.

No sej to pravim da je nekompatibilno z idejo pavsalne licence - resitve tega problema pa njeni zagovorniki se niso razlozili.

antonija ::

Zaenkrat vidim samo fizicne potrosnike zagovarjat to ureditev.
Potrosnike vidis zagovarjat zakon o pobiranju davka na praznih medijih, napravah za predvajanje in reprliciranje (ze veljavni zakon)? Ce me spomin ne vara, je samo od potrosnikov prisla kaksna beseda cez ta zakon ko je bil v sprejemnjau, avtorji so takrat ali modro molcali, ali pa jamrali da zaradi piratov ne morejo ziveti in da bo s tem zakonom zdaj vse superca.
Ce si se pa slucajno omejil samo na tole debato (in pozabil na vso zgodovino): Ja, kupci vam zdej pod nos tiscijo (precej smrdec) zakon o pobiranju nadomestila, s katerim dobi vsak potrosnik pravico za kopiranje za osebno uporabo. Zakon, za katerega ste se tako borili in lobirali, je zdaj eden bolj zabavnih argumentov proti trditvam avtorjev in zaloznikov.
Glede na to da ne znate zlobirat zakona ki bi uredil vase podrocje, bi rekle da niste ravno kompetentni za tako pocetje in da bi se mogoce lahko umaknili in pustili drugim da probajo ce bo slo kaj bolje. Bolj zajebat kot ste sami verjetno ne morejo vec.

Ne razumem. Kako bi lahko policija skrbela za mojo avtorsko pravico, ne da bi jo jaz opozoril na kršitve? Saj nepooblaščena distribucija in druge reči menda niso stvari, ki bi se preganjale po uradni dolžnosti?
Drzava pobira denar od drzavljanov zato, ker avtorji jamrate kako bi brez piratov vsi imeli jahte in se vozili v betleyih (pa digitalcek bi imel klobaso). Ce to ni babysittanje avtorjev s strani drzave potem pa ne vem kaj je. Sploh ti ni treba nobenega opozarjat, nic dokazovat, sploh ni treba da sploh kdo kaj piratizira, pa vam ze padejo dinarcki. In koga ti tukej opozoris?
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

St235 ::

Mal se vrtiva v krogu. Pavšal je nadomestilo za lastno uporabo, torej je to del licence. Krišitve licence (distribucija, prodaja, predelava) pa se seveda sankcionira.

jype ::

antonija> Drzava pobira denar od drzavljanov zato, ker avtorji jamrate kako bi brez piratov vsi imeli jahte in se vozili v betleyih

Ne, to ni res!

antonija> pa vam ze padejo dinarcki.

V celotnem življenju mi ne bo padel niti cent, ker nisem del te kriminalne sheme.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

antonija ::

Ne, to ni res!
Cemu pa potem pobirajo omenjen davek? Ker nimajo boljsega dela? Trdis da jamranje avtorjev in zaloznikov glede piratov (in laganje o izgubah) ni imelo nobene vloge pri sprejemanju tega zakona? Resno?

V celotnem življenju mi ne bo padel niti cent, ker nisem del te kriminalne sheme.
Potem pa cimprej v akcijo z ostalmi ritolizniki pred SAZASova vrata (ti bo digitalcek pokazal kje in kako, ker je ze expert) in upat da pade kaksna drobtinica proti tebi.
Druga opcija bi bila, da se avtorji jasno zjasnite na kateri strani ste, ne pa da jajcate enkrat levo drugic desno odvisno v katero smer veter pihne (in kjer upate da bo vec denarja za nic dela). Povejte jasno in glasno (in javno in to ponavljajte) da tega zakona nocete, da ni dober, da ne marate SAZASa (to sem razbral iz juretovih trditev).
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

xxxul ::

Men se zdi da uporabne resitve ze obstajajo, ampak vprasanje kolko so jih zalozbe prpravljene uporabljati...
Online spili ala WOW so priper kako bi se lahko prodaju software - pay as you play (work)
Realno gledano noben domaci uporabnik ne bo kupu licence za software ki ga pozene enkrat na mesec (autocad, photoshop, itd., mrbit celo office) ce pa bi placeval "najemnino" po urni postavki... Isto velja za igre - ljudje igre ki jih veliko igrajo tud kupjo, ce pa mors placat 50eur za podn od spila ki ga igras par ur...
Tle rata problem, tko uspevajo samo dobre resitve, in avtorji se morjo trudit za vsebine; software ki ni zanimiv se tko nebi prodaju, takim je lazje jokat zaradi piratstva...

jype ::

xxxul> Online spili ala WOW so priper kako bi se lahko prodaju software - pay as you play (work)

Adobe to tudi že obvlada do neke mere, vsaj poslovni model.

Zgodovina sprememb…

Gandalfar ::

@xxxul: Adobe Creative suite lahko po novem poceni najames. Pa se cenejse alternative tudi isti avtorji delajo.

jype ::

A: Država bi morala ukinit avtorsko pravico in pobirat pavšal.
B: Ne, to bi bilo slabo.
C: Kva je, B, ne znaš zaslužit, pol pa misliš da mora država namest tebe skrbet zate!
D: B bi rad policijsko državo!

Bravo, antonija, obvladaš.

thramos ::

Kakšen pa predlagaš potem model uveljavljanja zaščite avtorskih pravic, ki ne pomeni policijske države?

xxxul ::

Gandalfar je izjavil:

@xxxul: Adobe Creative suite lahko po novem poceni najames. Pa se cenejse alternative tudi isti avtorji delajo.

50 USD na mesec za photoshop se mi ne zdi glih cena ki jo je nek domač fotograf pripravljen plačat da bo 10 slik popravu (za kar bo porabu 1 uro) - in večina bo spet rajš na črno dol pobrala (tle pišem o domači rabi kjer ni neke dodane vrednosti, firme so druga pesem)

antonija ::

Ce smo cist iskreni gre nekak tkole:
A: Avtorsko pravo se je izrodilo cez vse meje in ga je treba zamenjat z necem drugim.
B: Ne, to bi blo slabo, ker potem jaz ne morem zasluzit toliko kot hocem. Pa se mickeno bolj represiven bi rad, prosim.
A: In ker nisi sposoben sam zasluzit bi rad da te drzava babysita?
B: Ja, hkrati pa hocem sam skrbet in odlocat kaj ljduje delajo s kupljenimi izdelki.
A: Pa se zavedas da so tvoje trditve protislovne?
B: Vi ste vsi enpismeni, jst mam najbolj prav.

Pa ni treba posebaj izpostavljat da obvladam, v debati s tabo se to privzema.
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

jype ::

thramos> Kakšen pa predlagaš potem model uveljavljanja zaščite avtorskih pravic, ki ne pomeni policijske države?

Saj sem že sedemindevetdesetkrat zapisal: tak kot je bil do zdaj. Če ti nekdo dela veliko škodo, ga greš tožit in je zakon na tvoji strani, če ti škodo dela par milijonov mulcev z računalniki, priključenimi v internet, lahko tožiš vsakega posebej in sodišča zagotavljajo, da nihče od njih ne bo plačal obscene kazni, temveč nekaj, kar je vsaj približno povezano z izpadom dohodka (recimo če nepooblaščeno pridobi en cd glasbe je dolžan 20 evrov), če pa reči prodaja za lasten profit, pa je to preganjano tako kot vsaka druga goljufija.

Nobene potrebe ne vidim po tem, da bi moral avtor imeti na voljo kakršnekoli mehanizme vpogleda v karkoli zasebnega kogarkoli, če pa s pomočjo raznih omrežij za izmenjavo neznancem ponujajo vsebine, ne da bi za to imeli dovoljenje avtorja, pa naj za to tudi odgovarjajo - tega jim vsekakor _ni treba početi_, če avtor ne dovoli (in prepričan sem, da je povsod tudi ogromno avtorjev, ki nimajo nič proti taki izmenjavi).

antonija> B: Ne, to bi blo slabo, ker potem jaz ne morem zasluzit toliko kot hocem. Pa se mickeno bolj represiven bi rad, prosim.

To si si ti preprosto izmislil, lahko pa me poskusiš citirat.

antonija> A: In ker nisi sposoben sam zasluzit bi rad da te drzava babysita?

Tebe torej država babysita, ker z zakonom prepoveduje, da ti v glavo zalučam opeko?

antonija> B: Ja, hkrati pa hocem sam skrbet in odlocat kaj ljduje delajo s kupljenimi izdelki.

Ti si torej ne moreš kupiti poljubne znamke avtomobila, ker država predpisuje, kakšnim standardom mora vozilo ustrezati, preden ti ga dovoli uporabljat v prometu?

xxxul> 50 USD na mesec za photoshop se mi ne zdi glih cena ki jo je nek domač fotograf pripravljen plačat da bo 10 slik popravu

Šment, ane. Čemu, natanko, pa domač fotograf potrebuje takšno orodje?

Tudi jaz bi si rad kot amaterski astronom sposodil VLT za kako uro ali dve, pa mi ga niti za 50 USD _na uro_ ne dajo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

Gandalfar ::

xxxul je izjavil:

Gandalfar je izjavil:

@xxxul: Adobe Creative suite lahko po novem poceni najames. Pa se cenejse alternative tudi isti avtorji delajo.

50 USD na mesec za photoshop se mi ne zdi glih cena ki jo je nek domač fotograf pripravljen plačat da bo 10 slik popravu (za kar bo porabu 1 uro) - in večina bo spet rajš na črno dol pobrala (tle pišem o domači rabi kjer ni neke dodane vrednosti, firme so druga pesem)


Tam je 400 alternativ. Prosti trg pa to v katerem te noben ne priklene na photoshop. To pa res ni primer zaradi katerega bi bilo potrebno spreminjat avtorsko zakonodajo.

antonija ::

Če ti nekdo dela veliko škodo, ga greš tožit in je zakon na tvoji strani, če ti škodo dela par milijonov mulcev z računalniki, priključenimi v internet, lahko tožiš vsakega posebej in sodišča zagotavljajo, da nihče od njih ne bo plačal obscene kazni, temveč nekaj, kar je vsaj približno povezano z izpadom dohodka
Nastalo skodo, a? Nastala skoda je spet relativna in avtorji in zalozbe jo ocenjujejo na visjo vrednost, kot je svetovni BP. Amapk ker je replikacija vasih izdelkov tako trivialna, lahko druga stran mirno zagovarja da je nastala skoda enako trivialna (par centov za strom in je probleme resen).

Nobene potrebe ne vidim po tem, da bi moral avtor imeti na voljo kakršnekoli mehanizme vpogleda v karkoli zasebnega kogarkoli, če pa s pomočjo raznih omrežij za izmenjavo neznancem ponujajo vsebine, ne da bi za to imeli dovoljenje avtorja, pa naj za to tudi odgovarjajo - tega jim vsekakor _ni treba početi_, če avtor ne dovoli (in prepričan sem, da je povsod tudi ogromno avtorjev, ki nimajo nič proti taki izmenjavi).
Izmenjava informacij je kljuc do napredka. Kakrsnokoli omejevanje napredek ustavlja. To, da bi pa ti lahko odlocal komu lahko posodim mojo knjigo (ja, jaz sem jo kupil, moja je), pa nimas sans. Dokler je ne kopiram naprej za prodajo ali pa napisem drugega avtorja, je zakonu zadosceno in nima noben nic za piskat. Pa ce isti izvod prebere cela moja familija!

To si si ti preprosto izmislil, lahko pa me poskusiš citirat.
Jure, lahko poskusis citirat katerokoli od trditev, ki si jih meni pripisal, pa ti ne bo uspelo.

Tebe torej država babysita, ker z zakonom prepoveduje, da ti v glavo zalučam opeko?
Kolikor vem drzava ne pobira posebnih davkov na opeke, ker jih taki kot ti mecejo drugim v glavo.

Ti si torej ne moreš kupiti poljubne znamke avtomobila, ker država predpisuje, kakšnim standardom mora vozilo ustrezati, preden ti ga dovoli uporabljat v prometu?
Brez problema lahko kupim poljubno znamko avtomobila. Lahko kupim tudi takega, za katere drzava ne pusti da se jih vozi po njenih cestah (lahko pa z njim doma pocnem kar hocem; lahko si sezidam svojo cesto in se vozim po njej, s cimerkoli hocem).

Skratka nimas niti enega samega argumenta, ki bi podprl tvoje zelje. You fail.
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

St235 ::

amaterski fotrograf, ki rabi na 10 fotkah popravit rdeče oči ima na voljo na tone brezplačnega software, ali žepu primernih rešitev. Pismo to je isto kot če bi jaz jokal, da si ne moroem privoščit avtobusa za sina v šolo peljat.

Jype: Z idejo se strinjam, samo dosedanja praksa je pokazala, da je preganjanje fizičnih oseb praktično neučinkovito. Stroški povezani s tem so enormni saj velika večina prebivalcev ima vsaj kak mp3 kam prekopiran. S takim pregonom bi zapadli v isti problem kot smo ga imeli z prekrški pred letom 2004. In na koncu bi moralo tri četrtine Slovenije plačat 100-200 odškodnine in 2000-3000 € sodnih stroškov.

Sam vidim rešitev predvsem v tem, da se vzporedno z nadzorom tudi založniki in ustvarjalci prilagodijo 21. stoletju. Namreč v n primerih imaš z originalno kupljenimi artikli več problemov kot z piratskimi.

Recimo:

Regijska zaščita - komu k* na čast si ne morem Star Wars Blue ray edition naročit iz ZDA? A zato, ker jo bom pri nas plačal 50% več bo avtor kaj več zaslužil?

Omejevanje kopiranja/ripanja: Praktično vsaka naprava, ki jo kupiš danes zna predvajat mp3, ampak ne jaz moram imet v avtu skladanco CDjev, ki se se v takem okolju hitro uničijo, ker avtor meni, da nimam kaj delat z mp3jem. Z veseljem mi bo pa čez tri leta isti komad še enkrat prodal, ko bo izdan na drugem nosilcu.

Posiljevnaje z online avtentifikacijo: Primer protipiratske zaščite Settlers 7. Po avtorjevo jih jaz ne smem igrat na vlaku, kjer ni interneta.

Dostopnost: Če hočem gledat nadalejvanko, ki jo nobena od slo tv. ni odkupila avtor in založba predvidevata, da bom skešila 100€+ na sezono za nekaj kar bom pogledal 1x?

100x prodajanje iste vsebine. Kljb temu, da sem določeno delo že kupil nimam pravice do njega na drugačnem mediju. Torej imam doma skladanco CDjev, ki jih ne smem posnet na en bluray disk v mp3 obliki. Avtor pa mi bo seveda z veseljem prodal svojo diskografijo za xxx€. Imam doma celotno orginal kolekcijo DVDjev z Gospodarjem prstanov: extended edition. A misliš, da mi je avtor ali pa založnik ob izdaji Bluray edicije ponudil brezplačno kopijo? ali pa recimo vsaj popust, glede na to da avtrostvo sem že plačal in je stroške samo medij? Knjige za elektronske bralnike. Za kaj za vraga moram še enkrat plačat knjige, ki si jih fizično lastim? Strošek z izdelavo e knjige je ničen, avtorsvo sem že plačal. Zakj je potem everzija ponekod celo dražja kot papirna?

Torej problem bo ostal (ne glede na zakonodajo) dokler boš na eni strani imel "brezplačno" vsebino, ki ti bo nudila boljši customer service kot precenjene in drage "licenčne" izdelke, ki te po vrhu vsega še omejuje spredaj in zadaj, ter te posiljuje z term of use in grožnjami.

Zakaj imam ves software na Androidu licenčen? Ker sem za razumno ceno dobil dober izdelek, pa tudi če kupim nov telefon mi ne bodo še enkrat zaračunal izdelka.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

jype ::

antonija> Nastala skoda je spet relativna in avtorji in zalozbe jo ocenjujejo na visjo vrednost, kot je svetovni BP.

Ja, sodišče naj jo pa oceni na nekaj smiselnega.

antonija> Amapk ker je replikacija vasih izdelkov tako trivialna, lahko druga stran mirno zagovarja da je nastala skoda enako trivialna (par centov za strom in je probleme resen).

Exactly.

antonija> To, da bi pa ti lahko odlocal komu lahko posodim mojo knjigo (ja, jaz sem jo kupil, moja je), pa nimas sans.

Seveda lahko odločam o tem, saj sem avtor vsebine! A ker ne smem imeti pravice vpogleda v to, kaj ti s knjigo v zasebnem življenju počneš, mora IMHO biti vsak postopek zoper tako početje vnaprej obsojen na propad. Če pa ti knjigo fotokopiraš in fotokopije javno deliš, prodajaš ali kako drugače počneš reči, ki jih jaz lahko _vidim_, pa mislim da bi moral imeti v zakonu kritje za to da ti tako početje lahko s pravnimi sredstvi preprečim.

antonija> Jure, lahko poskusis citirat katerokoli od trditev, ki si jih meni pripisal, pa ti ne bo uspelo.

Tule, recimo:

antonija> Ne, tebi kar vnaprej, preventivno pobiramo davek da ti ni treba hodit.

antonija> Kolikor vem drzava ne pobira posebnih davkov na opeke, ker jih taki kot ti mecejo drugim v glavo.

S tabo je nekaj močno narobe: JAZ SEM TISTI, KI V TEJ TEMI ODLOČNO IN ŽE VES ČAS NASPROTUJE TEMU. Upam, da ste velike tiskane črke že jemali.

antonija> Skratka nimas niti enega samega argumenta, ki bi podprl tvoje zelje. You fail.

Ti si nepismen.

Lakotnik29> Z idejo se strinjam, samo dosedanja praksa je pokazala, da je preganjanje fizičnih oseb praktično neučinkovito.

Edino prav, da je neučinkovito.

Lakotnik29> Regijska zaščita - komu k* na čast si ne morem Star Wars Blue ray edition naročit iz ZDA? A zato, ker jo bom pri nas plačal 50% več bo avtor kaj več zaslužil?

Zakaj mene sprašuješ to? Jaz temu nasprotujem, recimo, in je eden od glavnih razlogov, da ne kupujem bluray medijev (razen v primerih, ko nimam nobene druge možnosti nagraditi avtorja za izjemno delo - recimo BBCjeve serije kupujem kar na blurayih, čeprav sploh nimam naprave, ki bi jih znala predvajat).

Lakotnik29> Posiljevnaje z online avtentifikacijo: Primer protipiratske zaščite Settlers 7. Po avtorjevo jih jaz ne smem igrat na vlaku, kjer ni interneta.

Ja, tako je. Pač ne boš igral na vlaku. Če te to dovolj moti, potem _bojkotiraj_ takšnega avtorja, ki misli, da ti lahko diktira, kje in kako smeš njegove izdelke uporabljati. Tudi jaz _ne sprejmem_ Windows licence, zato Windows tudi _ne uporabljam_.

antonija ::

Če pa ti knjigo fotokopiraš in fotokopije javno deliš, prodajaš ali kako drugače počneš reči, ki jih jaz lahko _vidim_, pa mislim da bi moral imeti v zakonu kritje za to da ti tako početje lahko s pravnimi sredstvi preprečim.
Sej to je ze. Pa bi radi se vec, zato pa je nov zakon na poti. Radi bi da preneha veljat da "ne smem imeti pravice vpogleda v to, kaj ti s knjigo v zasebnem življenju počneš" in da dobis pregled se nad tem. Dokler je stvar za zasebno rabo (nima nobene komercialne note) potem tebe ne briga (in te ne sme brigati) kaj jaz pocnem s tvojo vsebino. Takoj ko je pa zdraven komercialni element te pa zakon sciti verjetno bolj kot vse druge panoge.

S tabo je nekaj močno narobe: JAZ SEM TISTI, KI V TEJ TEMI ODLOČNO IN ŽE VES ČAS NASPROTUJE TEMU. Upam, da ste velike tiskane črke že jemali.
Amapk vse kar naprej poves je, da ti se vedno hoces denar od vsake kopije (neglede na namen in uporabo, lep primer so lakotnikovi CDji in mp3ji), pa nimas nobene resitve ki bi tvoje zelje izpeljala (brez krstivne banalnih stvari kot so pravica do zasebnosti in podobno).

Ti si nepismen.
Ah, spet en "argument". Well done Sir!

Ja, tako je. Pač ne boš igral na vlaku.
Ne, ni tako. Kupil je igro, zdaj jo bo pa prilagodil da jo bo lahko igral na vlaku. Tako kot si bo z markerjem zacahnal pomembne dele knjige ali pa presnel muzike iz CDjev v svojo lastno kompilacijo.
Avtor je dobil denar, skode mu z igranjem na vlaku ne dela (nekomercialna raba), drugih zakonov tudi ne krsi, za EULO smo pa ze ugotovili da si jo lahko avtorji zataknejo nekam ce ni skladna z zakoni. Enako velja za Windows licenco; ce ni skladna z zakonodajo je pac nicna.
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

St235 ::

:) saj ga bojkotiram, samo na malo drugačen način.

Ne, ni tako. Kupil je igro, zdaj jo bo pa prilagodil da jo bo lahko igral na vlaku. Tako kot si bo z markerjem zacahnal pomembne dele knjige ali pa presnel muzike iz CDjev v svojo lastno kompilacijo.
Avtor je dobil denar, skode mu z igranjem na vlaku ne dela (nekomercialna raba), drugih zakonov tudi ne krsi, za EULO smo pa ze ugotovili da si jo lahko avtorji zataknejo nekam ce ni skladna z zakoni. Enako velja za Windows licenco; ce ni skladna z zakonodajo je pac nicna.


Nope, trenutno obstoječa zakonodaja mi ne dopušča spreminjanja vsebine in igranja varnostnih kopij. In sem s tem v rpekršku. Predvsem pa zakj bi kupoval izdelek za katerga bi (če ne bi šlo za avtorsko delo) upravičeno sklepali da ima stvarno napako.

jype ::

antonija> Pa bi radi se vec,

PA FUCK OFF PIZDA TI MATRNA!

(Se opravičujem, gre zgolj za tipkarsko napako.)

Jaz _NOČEM_ še več in to trobim že od začetka teme, ti pa kar naprej ponavljaš to neumnost, ne glede na karkoli kar natipkam.

Je torej nenavadno, da ti očitam nepismenost?

antonija> Ne, ni tako. Kupil je igro, zdaj jo bo pa prilagodil da jo bo lahko igral na vlaku.

Avtor je tisti, ki lahko določa, kako bo njegov izdelek uporabljan. Nihče ne sme imeti vpogleda v to, kako Lakotnik29 prilagaja igro, avtor pa mora imeti možnost preprečiti, da nekdo povsem javno in neovirano preprečuje avtorju, da bi uveljavljal svojo pravico. Kar se mene tiče to pomeni da je treba takega avtorja bojkotirat, ker si s svojo metodo ne zasluži nobene nagrade, pa da Lakotniku, dokler si sam prilagodi igro, nihče ne more nič, ker sploh legalno ne sme imeti možnosti ugotoviti, kaj Lakotnik z igro počne.

antonija> Tako kot si bo z markerjem zacahnal pomembne dele knjige ali pa presnel muzike iz CDjev v svojo lastno kompilacijo.

Saj tega ne sme, če avtor ne dovoli. Avtor zgolj ne more preveriti, ali to počne, ali ne.

antonija> Amapk vse kar naprej poves je, da ti se vedno hoces denar od vsake kopije

Citiraj me.

Lakotnik29> Nope, trenutno obstoječa zakonodaja mi ne dopušča spreminjanja vsebine in igranja varnostnih kopij.

In tudi ne dopušča, da bi te kdo nadziral pri tem početju, zato _mora biti nemogoče_, da se zoper tebe sploh sproži postopek na podlagi teh dejanj.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

St235 ::

Torej po domače povedano zagovarjaš Status Quo, kjer avtorji delajo z svojimi pravicami kot jim paše, vsi ostali pa veselo piratizirajo.

jype ::

Lakotnik29> Torej po domače povedano zagovarjaš Status Quo, kjer avtorji delajo z svojimi pravicami kot jim paše, vsi ostali pa veselo piratizirajo.

Ja, seveda. Ker je to praktično edina smotrna rešitev, ki izhaja iz dveh zelo preprostih premis:

- Avtor mora imeti pravico odločati o usodi svojih izdelkov do meje zakona (ki mora biti, kar se mene tiče, postavljena tako daleč, da zaščiti le najširše družbene interese, s katerimi se prepreči, da bi nosilec avtorske pravice lahko ogrožal življenja in na podlagi tega tudi izsiljeval kogarkoli - avtorji pa morajo v zameno za zakonsko zaščito po določenem času prepustiti podeljeno pravico državi oziroma javnosti - in zavzemam se, da se doba skrajša, ne pa podaljša).

in

- Nihče ne sme imeti pravice nadzorovati ljudi pri njihovem zasebnem početju, vse do neke meje zakona, ki mora biti postavljena tako daleč, da zaščiti le najširše družbene interese - torej da ne smeš teptati pravic drugih ljudi, jih zlorabljati ali poškodovati (to nima nobene zveze z avtorskimi pravicami, samo ne bi rad, da se kak pametnjakovič začne vsajat z "aha a pol lahko taščo kar zakoljem" izpadi). Vse ostalo _mora biti_ nedosegljivo državi, ker se je nič ne tiče, kar pomeni tudi to, da te nihče ne more preganjat, če doma poganjaš piratski Windows - lahko ti pa nagaja, kot ti tudi že danes, kar pa itak praviloma dela večje preglavice tistim, ki niso storili ničesar narobe kot tistim, ki piratizirajo (kar je eden od razlogov, zaradi katerih jaz Windows ne uporabljam).

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

antonija ::

Mickeno visje si napisal da ti hoces imet kontrolo nad tem, kaj ljduje pocnejo z vsebino za katero so ti placali in potem jih hoces omejevati rpi tem pocetju pa ceprav je z zakonom doovljeno. Pa se zahtevas moznost tozbe vsakega posameznika ce ti ni vsec kaj pocne z izdelkom ki ga je kupil od tebe (tudi ce ti ne dela skode). To je zate manj?

Kupec odloca o tem kako bo kupljeno stvar uporabljal. Avtor obdrzi svoje avtorske pravice in pa pravice za trzenje svoje vsebine, to je pa tudi vse. Noebega extra STASI clena ni v zakonih, po katerem si svetovni upravitelj za vse kopije tvojega avtorskega dela, enako kot v nobeni panogi izdelovalec ne postane absolutni vladar vseh svojih izdelkov, ampak so to kar lepo kupci (ce se drzijo vseh zakonov).

ker sploh legalno ne sme imeti možnosti ugotoviti, kaj Lakotnik z igro počne
Legalno ga sploh ne sme brigati, kaj lakotnik pocne z igro, dolker z ravnanjem ne povzroca skode. Ce ga to ne sme brigati potem dejstvo, da tega ne sme ugotavljati sploh nima pomena, dokler ne zazna da mu lakotnik povzroca skodo (in to dokaze na sodiscu). Ce pa dokaze skodo bo pa 100% dobil od sodnika pozegnano da pristojni organi ugotovijo ce je slo za nezakonito ravnanje.

Saj tega ne sme, če avtor ne dovoli.
Youwhat? Avtor mi lahko prepove, da si delam zapiske na papirju na katerem je natisnjeno njegovo avtorsko delo? A si cisto zmesan? Lahko Delo prepove uporabo njihove cajtnga za podlagat pri barvanju? Ali mi pa Murko prepove obesit njegov CD na vzvratno ogledalo v avtu ker to ni vkljuceno v pogoje uporabe?
Avtor ima pravico da se naprej ostane avtor svoje dela. Nadalje ste si zlobirali se to pravico, da celo do 70 let po svoji smrti ostanete monopolisti nad trzenjem svojega dela. Zdaj bi pa rad se pravico, da se igras diktatorja nad uporabo ne samo tvojega dela (vsebine), ampak se vseh medije na katere je delo mogoce spravit??!? PA FUCK OFF GOVEDO ZARUKANO!

(bemti tele tipkarske napake)

Avtor mora imeti pravico odločati o usodi svojih izdelkov do meje zakona
Jo ze ima.
ki mora biti, kar se mene tiče, postavljena tako daleč, da zaščiti le najširše družbene interese - avtorji pa morajo v zameno za zaščito prepustiti to svojo pravico po določenem času državi oziroma javnosti - in zavzemam se, da se doba skrajša, ne pa podaljša
Aha, zakon ti pa ni vsec, in bi rad strozjega, se vec kontrole.
Najsirse druzbene interese si lahko nekam vtaknes. Zascitene morajo biti najmanj vse clovekove pravice, zdraven pa se pravica do odlocanja kaj s svojimi stvarmi pocnes. S tem nihce ne dobi pravice, da trzi tvoje delo (in ti dela skodo), in tudi ne dobi pravico da tvoje delo predstavi kot svoje (in ti dela skodo).

Vse ostalo _mora biti_ nedosegljivo državi
Jup, pravila naj postavljajo avtorji in zalozbe, ki bojo tudi edini podkupovali vlade da sprejemajo zakone. What could possibli go wrong?

Ce smo ze pri temu, dejmo drzavi za pazit samo na "najsirse druzbene interese"... kaj se prekleti kurci vtikajo v volilne pravice zensk in manjsih, kaj za vraga mecejo dnar stran za izobrazbo (sinkozi zaloznikov so gotov doovlj izobrazeni), kdo hudica jih je pooblastil za rihtanje zdravstva? Dejmo vse firmam, pa zdraven se pripisimo da se samo one lahko odlocajo o doticnih storitvah da vsako vmesavanje drzave ne pride v postev (oz. da se lahko mirno jebes ker jih ne smes tozit).

Avtorji ne potrebujejo vec pravic, ampak manj. Avtorjem ne gre slabo, ampak so precej bogata druscina (v primerjavi z drugimi panogami). Ce si zanic pa pac jamras da bi rad se vec nadzora, se vec privilegijev, se vec denarja. Keep whining bitces!!
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

jype ::

antonija> Mickeno visje si napisal da ti hoces imet kontrolo nad tem, kaj ljduje pocnejo z vsebino za katero so ti placali in potem jih hoces omejevati rpi tem pocetju pa ceprav je z zakonom doovljeno. Pa se zahtevas moznost tozbe vsakega posameznika ce ti ni vsec kaj pocne z izdelkom ki ga je kupil od tebe (tudi ce ti ne dela skode). To je zate manj?

Ja, je. Ker tožiš lahko samo posameznika, ki je reči počel javno. Recimo, da je tvoj program ali tvojo glasbo uporabljal kot del svojega javnega nastopa. Če je reči počel zasebno, te možnosti ne smeš imeti.

antonija> Pa se zahtevas moznost tozbe vsakega posameznika

Ta možnost v vsakem primeru obstaja ves čas in nihče ti je ne more vzeti - sodišča pa morajo ostati tista, ki se odločijo o kakšni škodi in odškodnini, če sploh o kakšni, lahko govorimo.

antonija> Jup, pravila naj postavljajo avtorji in zalozbe, ki bojo tudi edini podkupovali vlade da sprejemajo zakone.

To ti trdiš, ne jaz. Kolk te RIAA pravzaprav sploh plačuje za sodelovanje v tej temi?

Ker si nepismen, ti lahko z velikimi tiskanimi črkami razložim, kaj pomeni, da je človekova zasebnost nedosegljiva državi:

DRŽAVA (POLICIJA, SODIŠČE) NE MORE SPREJETI NOBENIH MATERIALNIH DOKAZOV ZA KARKOLI, KAR ZASEBNO POČNEŠ, EVER, ČE TO NE OGROŽA DRUGIH LJUDI.

(Zato te avtor, ki te je videl, da si njegovo knjigo posodil, lahko toži za en evro, ali pa za pet milijard evrov - pa ga bo sodišče zavrnilo z utemeljitvijo, da ne more sprejeti takšnih dokazov zoper tebe, ker jih ni mogoče legalno zbrati.)

antonija> Lahko Delo prepove uporabo njihove cajtnga za podlagat pri barvanju?

Ja, lahko.

Jaz ti tudi lahko prepovem uporabo črke L na mojem internetu.

Pa kaj? To pač ni stvar države in država pri tem ne bo posredovala.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

antonija ::

DRŽAVA (POLICIJA, SODIŠČE) NE MORE SPREJETI NOBENIH MATERIALNIH DOKAZOV ZA KARKOLI, KAR ZASEBNO POČNEŠ, EVER, ČE TO NE OGROŽA DRUGIH LJUDI.
... ALI NJIHOVE LASTNINE.
Ampak ce ogran, zadolzen za represijo, tega ne sme poceti, od kje tebi ideja, da ti bi pa imel kontrolo nad privat pocetjem (ki ne dela skode) posameznika? Izdelovalci cesarkoli drugega te pravice nimajo in niben je ne zahteva, samo avtorji hocete spet bit special. Zakaj tocno? Zakaj mercator ne sme zahtevati da njihovo salamo pojes samo na mercator kruhu, ne spes pa na tus kruhu? Ali celo brze kruha? Zakaj mercator nima nadzora nad svojimi salamami ali pa vsaj moznosti, da ti prepreci uporabo njihove salame z ne-njihovim kruhom? Dejmo to cimprej uvest, a ves kaksna skoda se jim dela??!!

antonija> Lahko Delo prepove uporabo njihove cajtnga za podlagat pri barvanju?
Ja, lahko.
Jaz ti tudi lahko prepovem uporabo črke L na mojem internetu.
Pa kaj? To pač ni stvar države in država pri tem ne bo posredovala.
Eh? Ne pa ne sme. Lahko mi pa seveda pokazes zakon, ki daje Delu pravico, da omeji uporabo papirja, ki ga potiskajo na nacin, da ga jaz ne smem uporabiti za zascito pred umazanijo (kot npr. barvanje), ali pa da ga mlao odtrgam in si gor nekja napisem. Ali pa da si podcrtam del besedila.
To je nekkao poanta nakupa (trgovske menjave denarja za izdelek/storitev): jaz dam tebi dnar in od tebe dobim _tvoj_ izdelek/storitev. Ko je transkacija zakljucena te nima kej brigat kaj z _mojo_ stvarjo pocnem, dokler ti ne delam skode. Kar velja za vse stvari razen za tvoje avtorsko delo, kjer bi ti se naprej rad omejeval kaj lahko pocnem z mojo stvarjo.
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

jype ::

antonija> da ti bi pa imel kontrolo nad privat pocetjem

Saj je nimaš, kaj zdaj blodiš. Lahko predpišeš kar želiš, a tega ne moreš zagotavljati niti ti (kot nosilec pravice), niti država.

antonija> Izdelovalci cesarkoli drugega te pravice nimajo in niben je ne zahteva, samo avtorji hocete spet bit special.

Seveda jo imajo. Izdelovalec jogurtov komot zahteva od tebe, da jih ješ samo z njihovo posebno oblikovano žlico.

Na kakšen način se jim boš smejal, je seveda tvoja stvar. Lahko te tožijo, a na kakšen način se jim bo smejal sodnik, je njegova stvar.

antonija> Lahko mi pa seveda pokazes zakon, ki daje Delu pravico, da omeji uporabo papirja, ki ga potiskajo na nacin, da ga jaz ne smem uporabiti za zascito pred umazanijo (kot npr. barvanje), ali pa da ga mlao odtrgam in si gor nekja napisem. Ali pa da si podcrtam del besedila.

Ne gre tako: Ti moraš pokazat zakon, ki Delu d.d. to prepoveduje. Če takega zakona ni, potem Delo d.d. to sme. Kako temeljito se kdo na to požvižga, je seveda problem Delo d.d., ne države, zato mora Delo d.d. bodisi živeti s tem, bodisi ti mora nehat prodajat papir - their choice, tako kot pri avtorju.

antonija ::

Seveda jo imajo. Izdelovalec jogurtov komot zahteva od tebe, da jih ješ samo z njihovo posebno oblikovano žlico.
Zdej te bom pa pocasi rposil da mi citiras tele zakonem, ki dajejo proizvajalcem jogurtov pravico, da predpisejo s katero zlico jih je treba jesti.

Na kakšen način se jim boš smejal, je seveda tvoja stvar. Lahko te tožijo, a na kakšen način se jim bo smejal sodnik, je njegova stvar.
Zamenjaj izdelovalce jogutrov z avtorji in zalozbami in situacija bi morala biti identicna. Pa ni. In ti se tezis v smer kjer bi razlike postale vecje. Se enkrat: zakaj se pocutis tako posebnega da si preprican da ti zakonsko pripada nekaj, kar nikomur drugemu na tem svetu ne?

Ne gre tako: Ti moraš pokazat zakon, ki Delu d.d. to prepoveduje. Če takega zakona ni, potem Delo d.d. to sme. Kako temeljito se kdo na to požvižga, je seveda problem Delo d.d., ne države, zato mora Delo d.d. bodisi živeti s tem, bodisi ti mora nehat prodajat papir - their choice, tako kot pri avtorju.
Ne gre to tako: innocent until proven guilty. Meni bo kar lepo Delo d.d. dokazovalo kateri zakon sem prekrsil da sem z njim naredil skodo, potem bomo pa sli naprej. Dokler pa tega ne naredi, pa nacelno lahko laja in bevska kako se jim godi krivica ker is z njihovim papirjem brisem rit, ampak haska nebi smelo biti (razen pri avtorjih, kjer se na hitro spise kaksen zakon ali dva, se jih cimprej porine skozi parlament in upa na najboljse).
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

jype ::

antonija> Zdej te bom pa pocasi rposil da mi citiras tele zakonem, ki dajejo proizvajalcem jogurtov pravico, da predpisejo s katero zlico jih je treba jesti.

Če ne obstaja zakon, ki bi to prepovedal, potem smejo.

antonija> Zamenjaj izdelovalce jogutrov z avtorji in zalozbami in situacija bi morala biti identicna.

Saj je.

antonija> Pa ni.

Ja pa je.

antonija> In ti se tezis v smer kjer bi razlike postale vecje.

Ne pa ne.

antonija> Se enkrat: zakaj se pocutis tako posebnega da si preprican da ti zakonsko pripada nekaj, kar nikomur drugemu na tem svetu ne?

Zakaj sodeluješ na forumu, če ne znaš brat? Za treniranje tipkanja obstaja ustreznejša programska oprema.

antonija> Ne gre to tako: innocent until proven guilty.

Ja, tako gre! You have to prove them guilty. Če ni zakona, zaradi katerega bi bili guilty, so innocent, tudi če ti predpišejo, da smeš brati njihove knjige samo stoje na eni nogi.

antonija> Meni bo kar lepo Delo d.d. dokazovalo kateri zakon sem prekrsil da sem z njim naredil skodo

Ja, in ker nisi nobenega, bodo tožbo izgubili, še preden se bo začela.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

antonija ::

Če ne obstaja zakon, ki bi to prepovedal, potem smejo.
A zdej obstaja al ne obstaja?

Ne pa ne.
Tole je odvisno od zgornjega vprasanja; ce obstaja zakon za jogurte potem imas prav. Ce zakon za jogurte (in salame) ne obstaja, potem lazes.

Ja, tako gre! You have to prove them guilty. Če ni zakona, zaradi katerega bi bili guilty, so innocent, tudi če ti predpišejo, da smeš brati njihove knjige samo stoje na eni nogi.
Mickeno mesas zadeve; njih noben ne tozi (kot tudi tebe ne), oni tozijo mene (ti mene tozis). Na tebi je breme dokazovanja krivde, ni na meni brene dokazovanja nedolznosti.
Ce bi jaz tiozil avtorje zaradi postavljanja glupih in nezakonitih omejitev potem bi imel ti prav, ampak o tej situaciji mislim da ne govori prav nihce. Vsaj jaz ne.

Ja, in ker nisi nobenega, bodo tožbo izgubili, še preden se bo začela.
In enako bo z avtorji in zalozbami. In prav je tako.
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

jype ::

antonija> A zdej obstaja al ne obstaja?

Ne, ne obstaja.

antonija> oni tozijo mene (ti mene tozis).

A me maš za norca? Zakaj bi te jaz tožil, če mi je popolnoma jasno, da ne morem zmagat? Ne glede na to, kaj jaz od tebe zahtevam, ti nisi sprejel nikakršne pogodbe, po kateri bi bil obvezan upoštevat karkoli (razen v primeru, da si jo, kot recimo storiš pri uporabi Windows).

K sreči celo v primeru, da si se s pogodbo obvezal upoštevat to in ono omejitev, ki sem jo kot avtor postavil, ne moreš biti obvezan razkriti ničesar o svojem zasebnem življenju in torej ne morem dokazati niti tega, ali sploh katerikoli del dogovora kršiš.

No, tako bi po moje moralo biti.

antonija> In enako bo z avtorji in zalozbami. In prav je tako.

Ne, ti hočeš vse avtorje zmetat v jame!

antonija ::

Zdej immao pa problem v komunikaciji. Se ne pol ure nazaj si trdil da mi lahko prepovejo uporabljat cajtng med barvanjem, zdej pa te pravice nimajo vec in tega ne smejo pocet.

razen v primeru, da si jo, kot recimo storiš pri uporabi Windows
Tista "pogodba" je ena cist navadna EULA ki mora najprej zadostit obstoecim zakonom. Ce ni v skladu z njimi zakon zmaga.

K sreči celo v primeru, da si se s pogodbo obvezal upoštevat to in ono omejitev, ki sem jo kot avtor postavil, ne moreš biti obvezan razkriti ničesar o svojem zasebnem življenju in torej ne morem dokazati niti tega, ali sploh katerikoli del dogovora kršiš.
Jup, tako je. In ce avtor ugotovi da mu delas skodo (in to dokaze na sodiscu), sem preprican da mu bo sodisce ugodilo in bo dobil (z zakonom omejen) vpogled v moje ravnanje z njegovim izdelkom.
Dokler pa skode na sodiscu ne dokaze pa nima kaj tezit (ker mu noben ne dela skode).

Ne, ti hočeš vse avtorje zmetat v jame!
Ne, jaz hocem da avtorji igrajo po enakih pravilih kot vsi drugi. Nic vec, nic manj.
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

St235 ::

Jype tukaj si na zlo trhlih tleh, ker v skladu z obligacijskim zakonikom si prodajalci jogurta (tvoj primer) ne morejo zmislit pogoja po katerem, bi lahko njihov jogurt jedel samo z njihovimi žličkami, oziroma bi bil tak pogoj ničen. Pri avtorskih pravicah pa temu ni tako, ker obstaja poseben zakon, ki jim dovoljuje te omejitve.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Napadi na pravico do anonimnega komuniciranja (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Zasebnost
6830244 (26586) FrizzleFry
»

Hramba podatkov 2.0 (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Zasebnost
11645031 (38132) m0LN4r
»

Državo zanima, ali si želite več varnosti na račun svobode (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / NWO
9022793 (18363) CaqKa
»

Ministrstvo za pravosodje: Komu boste verjeli? Nam ali svojim lažnivim očem? (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Zasebnost
5118977 (15927) BlueRunner
»

Zakon o kaz. postopku

Oddelek: Loža
142095 (1828) #000000

Več podobnih tem