» »

Zakon o kaz. postopku

Zakon o kaz. postopku

#000000 ::

Iskal sem že na vseh možnih koncih, ampak nikjer nisem našel kaj normalnega oz v celoti, če kdo ve kje bi se to dalo pogledat bi se priporočil. LP

Stepni Volk ::

Zgodovina sprememb…

Nutcracker ::

Če hočeš izgubiti živce, uporabi povezave, ki jih je dal Stepni Volk. Lahko pa uporabiš uradno prečiščeno besedilo (ZKP-UPB2).
Qui tacet, ubi loqui debuit ac potuit, consentire videtur.

#000000 ::

uff šele zdele dam prišu, bom pregledal vse, šlo pa je za to, da nikjer nisem mogu najt, celega (komplet) zakonika, najdu sem samo popravke členov al pa po par členov naenkrat, sem iskal na IUS-u kjer pa je vse kar je uporabno zaklenjeno. Hvala obema za pomoč LP

ferdo ::

Kaj te p azanima v tem zakonu?

#000000 ::

Zanima me vse, 'sicer samo občasno' oz po potrebi.

Keyser Soze ::

Naslednjič ko potrebuješ zakon, greš bodisi na Register predpisov RS in poiščeš čistopis zakona(če obstaja - večini kar obstajajo) ali pa na spletno stran organa, ki je nosilec zakona in ga tam 100% najdeš.

Zgodovina sprememb…

Barakuda1 ::

ali pa na spletno stran organa, ki je nosilec zakona in ga tam 100% najdeš.


:\

He-he :D

Malce neroden izraz (tale organ ;) )
Pri nas je edini organ, ki lahko sploh sprejema zakone Državni zbor in ni drugih "nosilcev" razen njega

#000000 ::

Ja sej sem na teh straneh (od Organov) že večkrat kej iskal, ampak nikdar mi še ni ratal kej najt, (uporabnega mislim) ven pade samo npr. predlog zakon o tem in tem, mene pa zanima zakon keri je v veljavi, itd. Ne zanima pa me ostalo, pred časom sem imel dostop do IUS info, tam pa je vse pošlihtano, tko da najdeš točno kar rabiš, ampak zadeva je plačljiva in zelo draga, napram moji potrebi enkrat na vsake kvatre. Tko da je tole res en obup, kar majo tam gor, jest ne najdem nič.

Razen teh Zakon o spremembi zakona o spremembah in dopolnitvsh zakona o kazenskem postopku (ZKP-C) ali pa Predlog zakona on predlogu predloga zakona o predlogu zakona + ostala klobasa.

Najdu pa sem na drugem koncu, je tud bol črevje, ampak je tisto kar rabim, zakon o kazenskem postopku je Tukaj Kazenski zakonik RS pa je Tukaj in to v direktni obliki brez klikanja in ostalih zajeban...

Vseeno Hvala za trud in LP

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: #000000 ()

Barakuda1 ::

Najdu pa sem na drugem koncu, je tud bol črevje, ampak je tisto kar rabim, zakon o kazenskem postopku je Tukaj


:\

Z linkom, ki ga je podal #000000 velja biti skrajno previden (če niste ravno pravnik)
Na podanem linku je namreč zakon iz leta 1994, ki je pričev veljati 1.1.1995.

Od takrat pa do sedaj je zakon doživel že kar nekaj zelo pomembni spremeb in dopolnitev.


p.s.
#000000 , kwa si pa "ušpiču", da te ravno tadva zakonika zanimata.>:D

#000000 ::

O mater a veš da sploh nisem porajtu, he he nisem niti bral do konca, :D Neki sm ukradu :D ne sej se zajebavam, sploh ne rabin jest rabi nekdo drug, ki se je (sam) spustu v borbo z sodnijo, jest mu samo občasno kej natipkam, in valjda ker nimam zakonika sem f piz.. drugač pa sem mel dostop do IUS-a ampak je kolega ,ki je odvetnik, piču na dopust pride pa baje šele konc avgusta, ampak takrat bo rok pritožbe že mimo.

Hvala za opozorilo, fak zdej moram spet na lov, ojoj. LP

Keyser Soze ::

Organ je bil mišljen predvsem kot ministrstvo, ki pripravlje osnutke zakonov oz. je v bistvu nosilec zakona. Kje boš iskal Zakon o družinskih prejemkih in starševskem varstvu? Na strani Ministrstva za notranje zadeve? Na strani Ministrstva za gospodarstvo? Ali boš tam recimo iskal Zakon o gospodarskih družbah, Zakon o starševskem varstvu pa boš šel gledat na stran Ministrstva za delo.

Upam da sedaj razumeš kaj sem mislil z organom in kaj z nosilcem.

P.S.: Lepo da upoštevaš moj nasvet. Je težko it na register predpisov in se preklikat do čistopisa iz leta 2004. Datum zadnje upoštevane spremembe: 23.05.2004

P.P.S.: Pa da se ne bo spet kdo lovil. Klikneš na št. 96/2004, ki označuje številko Uradnega lista v katerem je bil obljavljen.

Zgodovina sprememb…

#000000 ::

Keyser Soze a si mislu da ne vem kaj je organ :D no drugač si mi ful pomagu, za kar se ti iz srca zahvaljujem. Ampak ko sem u prvo vidu tole stran, sem mislu da me bo kap, (itak sm se razvadu z 2 klik rešitvam) ja in bajdu sem vse kar rabim. LP

Barakuda1 ::

Kje boš iskal Zakon o družinskih prejemkih in starševskem varstvu?


:\

Začel bi tle

http://www.dz-rs.si/

pa nadljeval

http://www.dz-rs.si/si/aktualno/zakonod...

dab pršo do tle

http://www.dz-rs.si/si/aktualno/spremlj...

in poiskal tole

http://www.dz-rs.si/si/aktualno/spremlj...

nakar me loč sam še en "klik" (tud če sm polpismen:D >:D :D

:\


Waauuuu, če sm zlo nerodn, me loč od zakona (uradno besedilo :D ) maksimalno 5 (pet) klikov. No če še googl pobaram za Državni zbor, pol 6:8)


p.s.
Men se zdi, da enmu prhjatlu slaba prede, če ma tako strokovno pomoč, ki še zakonika ne zna najt >:D

#000000 ::

Ma ja sej sem napisu, da sm navajan na 2 klika, sm pa zajebu ker niti nisem dobr pogledu kaj tam piše na povezavah itd. in sem lepo odpujsal dalje, jebiga kva čem vsak se zajebe. Ej barakuda a maš ti tud kake izkušnje s sodiščem, k vidim da ti teli zakoniki niso tuji. LP


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Obešate Slovensko zastavo ob praznikih? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
595979 (5167) Damjan Jagar
»

RTV popis z grožnjo! (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
729651 (8006) gzibret
»

Statistični podatki

Oddelek: Problemi človeštva
402691 (2050) poweroff
»

Pravniško vprašanje!

Oddelek: Loža
151851 (1459) Vice

Več podobnih tem