» »

Google praznuje 13. rojstni dan

Google praznuje 13. rojstni dan

Google - Danes Google uradno praznuje svoj rojstni dan, čeprav podjetje ni bilo niti ustanovljeno niti registrirano na današnji dan. V slogu angleške kraljice so si pri Googlu povsem arbitrarno izbrali 27. september za svoj rojstni dan, čeprav je bilo podjetje uradno registrirano 4. septembra 1998, domena je bila zakupljena 15. septembra 1998, prvi prototip iskalnega algoritma BackRub (iz katerega je Google zrasel) pa je tekel že leta 1996.

Vsem datumom navkljub danes Google uradno praznuje svoj 13. rojstni dan, kar na svoji strani obeležujejo s prazničnim logotipom. V tem času sta Larry Page in Sergey Brin, ki sta se spoznala leta 1995 na Stanfordu, ustvarila mednarodno korporacijo, ki zaposluje več kot 20.000 ljudi in je lani ustvarilo 8,5 milijard dolarjev dobička. Google že zdavnaj ni več zgolj iskalnik informacij na spletu, ampak je svojo ponudbo storitev razširil na skoraj celoten splet in tudi izven (recimo Google TV).

Page in Brin sta leta 2004 obljubila, da bosta v Googlu sodelovala še vsaj 20 let, tako da se s trenutnim tempom Googlu obeta še mnogo dobrih let, čeprav ga v zadnjem času napadajo ameriški in evropski regulatorji trga in varuhi konkurence. Vse najboljše!

7 komentarjev

Kenpachi ::

Glede na trenutno velikost skoraj neverjetno, da je potjetje tako mlado :)

Happy b'day
Zaraki Kenpachi.

mtosev ::

Google zakaj si tako bogat?
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

BALAST ::

Koliko denarja je že ustvaril Googlev skupaj v 13-ih letih?

Highlander ::

Mater arbitrarno (v slovenscini) grdo zveni... samovoljno beter?

jype ::

mtosev> Google zakaj si tako bogat?

Ljudje radi plačajo kvalitetno opravljene storitve.

sandmat ::

Highlander je izjavil:

Mater arbitrarno (v slovenscini) grdo zveni... samovoljno beter?

Veliko novic tukaj zgleda, kot da je malo prevedeno z googlom. Npr. ustvariti 8.5 nečesa dobičkov je tako, kot da kupiš 5 mlekov ... Avtorju priporočam, da naj vsaj malo prebere svoje novice, ker že zadnji mesec ugotavljam, da tole ni lih na nivoju in je večinoma slabo (semantično) povzeto po virih kot slovnično "napisano".

sicer pa, vse najboljše google, keep up, pa upam, da bo infrastruktura zdržala vse moje maile, dokumente in ostale stvari ... pa ne zgubit mojih zapiskov za izpite! (:

Afo ::

sandmat je izjavil:

Highlander je izjavil:

Mater arbitrarno (v slovenscini) grdo zveni... samovoljno beter?

Veliko novic tukaj zgleda, kot da je malo prevedeno z googlom. Npr. ustvariti 8.5 nečesa dobičkov je tako, kot da kupiš 5 mlekov ... Avtorju priporočam, da naj vsaj malo prebere svoje novice, ker že zadnji mesec ugotavljam, da tole ni lih na nivoju in je večinoma slabo (semantično) povzeto po virih kot slovnično "napisano".

sicer pa, vse najboljše google, keep up, pa upam, da bo infrastruktura zdržala vse moje maile, dokumente in ostale stvari ... pa ne zgubit mojih zapiskov za izpite! (:

se podpišem pod celoten post!
+ res upam da bo google ostal prijazen uporabnikom (vsaj navidez kot sem ga vidil do sedaj). Skratka naj služi z zastonjskimi funkcijami, pri katerih nevsiljivo oglašuje!
Veselih 13 let!
Bolje biti mlad in neumen, kot samo neumen!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Velika zgodba 90. let končana: Yahoo prodan Verizonu

Oddelek: Novice / Nakupi / združitve / propadi
147095 (5405) hendriks
»

Google gre v četrti razred

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
124505 (3144) boss-tech
»

Google upihnil osmo svečko

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
233981 (3128) ...:TOMI:...
»

Google praznuje šest let

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
363154 (3154) jype
»

Google upihnil peto svečko

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
82530 (2530) Thomas

Več podobnih tem