» »

Katero multifunkcijsko napravo - cca. 100 eu ?

Katero multifunkcijsko napravo - cca. 100 eu ?

«
1
2

Suly ::

Kupujem multifunkcijsko napravo v rangu do 100 eu in mi je na prvi pogled in specifikacije padla v oči:

EPSON SX405
http://www.bigbang.si/racunalnistvo/tis...

Pa me zanima ali ima kdo kakšne izkušnje s to napravo, kajti hitrosti so mislim da že kr izjemne, v primerjavi z drugimi tega cenovnega ranga:
Ločljivost tiskanja: 5760X1440 dpi
Hitrost tiskanja: 34b/34čb str/min
Hitrost kopiranja: 30b/30čb str/min


Kot drugo, pa neorginalne kartuše (vse 4) se dobi za 20 do 25 eu, kar pa tud ni ravno pretirano, čeprav bi lahko bilo ceneje tudi.

Kaj priporočate ?

blackbfm ::

No ja, te specifikacije vzami bolj z rezervo ker prodajalci dosti nabijajo:P

JayKay ::

HP C5280

Suly ::

JayKay kolikor vem je ta hp že kar nekaj časa star in ga nima niti več toliko trgovin na svojih prodajnih policah... Še kateri drugi ?

Kot drugo me pa še zanima ali je v vseh trgovinah samo tretjina kartuš polna ali prodajajo kje s polnimi kartušami tiskalnike ?

blackbfm ::

Še pri printerju za 1000 eur dobiš 1/3 polne kartuše. Tok za inspiracijo:)

JayKay ::

Ne vem sicer, kaj je narobe z njim če je že malo star, ker ima dobre specifikacije in vse kar AIO naj ima.
Blazno visoke ločljivosti tiskanja pa ti itaq ne bodo nič kaj dosti koristile.

Suly ::

JayKay če ne druga, je že kar za dobrih 25 % dražji od tega Epsona, kar je že tisti moj zgornji limit...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Suly ()

Zheegec ::

No ja, te specifikacije vzami bolj z rezervo ker prodajalci dosti nabijajo:P

Prodajalci MORAJO skopirati uradne podatke od proizvajalca. Drugače so nekateri podatki (sploh hitrost tiska) precej nemogoči, se strinjam.

Drugače vzemi Canon MP540. Pride okoli 100€. Ima najboljše kartuše (cena/stran), sploh sedaj, ko je HP podražil svoje kartuše (se bo kmalu opazilo tudi v trgovinah), čeprav jih bo MENDA kmalu tudi Canon. Samo je v vsakem primeru cenejši.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

JayKay ::

Žal nisem gledal po slovenskih trgovinah. Tukaj imamo C5380 trenutno za 80 funtov, C5280 pa dobiš za okrog 50 funtov. Kartuše so na Amazon tudi poceni :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: JayKay ()

Zheegec ::

Koliko je to poceni? Koliko so 350XP in 351XL? Male kartuše (350 in 351) so pa zelo majhne... Poglej še ceno kartuš za nove Canone.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

kmetek ::

cene med našimi cenami in cene v tujini se pa res ne splača, razen če je ogromno naročilo in pokriješ stroške pttja.

Kakor sem gledal je razlika nekje 10%, kar je premalo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kmetek ()

JayKay ::

351XL + 350Xl Vivera skupaj 36,29 + zastonj dostava (evro je 0,9 funta)
najceneje v SLO sta obe okrog 50 evrov

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: JayKay ()

kmetek ::

res verjamem da bodo angleži pošiljali zastonj.

JayKay ::

res verjamem da bodo angleži pošiljali zastonj.

nisem rekel da je dostava v SLO zastonj. Govorim za sebe :D

Zheegec ::

Uh, dobre cene. Koliko so pa PGI-520BK, CLI-521C, CLI-521M, CLI-521Y, CLI-521BK?
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

JayKay ::

če si že tak vprašal si verjetno pogledal cene in ugtovil da približno isto znese. Je pa res, da so tu ločene kartuše in zamenjaš samo 1. Saj C5380 ma ločene :)

Zheegec ::

C5380 ima najbrž dražje kartuše, pa še prej sprinta manj, kot pa več. Jaz bi vzel Canona. Cene drugače poznam samo za Slo, zato sem vprašal. Če pride približno isto, potem Canon. Barvnih boš naredil dosti več. Črnih pa manj, samo je tudi črna kartuša dosti cenejša.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

Suly ::

No ja, te specifikacije vzami bolj z rezervo ker prodajalci dosti nabijajo:P

Prodajalci MORAJO skopirati uradne podatke od proizvajalca. Drugače so nekateri podatki (sploh hitrost tiska) precej nemogoči, se strinjam.

Drugače vzemi Canon MP540. Pride okoli 100€. Ima najboljše kartuše (cena/stran), sploh sedaj, ko je HP podražil svoje kartuše (se bo kmalu opazilo tudi v trgovinah), čeprav jih bo MENDA kmalu tudi Canon. Samo je v vsakem primeru cenejši.



Ok rahlo ste me zasipali s temami ... Zaj nakup iz tujine odpade, tak da govorimo o slo trgu ...

Nikjer nisem zasledil kartuš za Canona MP540, samo za 500,520,530 in vse to so za 10 eu dražje kot pa za prvo omenjenega epsona...

Zheegec ::

Novi imajo kartuše PGI-520BK, CLI-521C, CLI-521M, CLI-521Y, CLI-521BK. So dražje, ampak tudi bistveno večje. Pa boljši tiskalnik je.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

Suly ::

Koliko se lahko natisne s temi kartušami in koliko z epsonovimi (približno) ? Ker če se več natisne z temi canonovimi, potem je tako ali tako vseeno al dam več in mam dlje časa... Orginalne pa tud ne mislim kupovat v nobenem primeru ...

V trgovini še vedno ne najdem ustreznih (neorginalnih) kartuš za tega canona. Morda kakšen link ?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Suly ()

Suly ::

Ker vrjetno zgoraj kot popravek ni noben opazo novega vprašanja, ga bom še enkrat napisal:

V trgovini še vedno ne najdem ustreznih (neorginalnih) kartuš za tega canona. Morda kakšen link ?

kmetek ::

Ni jih.

Suly ::

Ja kako naj kupim potem printer, za katerega ni pripadajočih kartuš :S Pol bo moja prva namera učitno še najboljša ... Za orginalne pa tudi ne mislim dajat 2 x več, če lahko na epsonu printam 2 x ceneje ...

il ::

@ALIEn3001
če se ne motim je Canon iz sistema kartuš CLI-8 (13ml) prešel na nove CLI-521, ki pa imajo le 9ml črnila! Tako je pri Canonu najbolje zadnji model, ki še uporablja CLI-8 kartuše, ali pa če jih polniš sam.

Suly ::

Pol bo vrjetno res najlažja varjanta epson za teh 100 eurčkov, ker nekega polnjenja, orginalnih kartuš ipd. res ne mislim ustvarjat ...

kmetek ::

Ja kako pa naj proizvajalec dobi denar za razvoj in nove modele? Preko kompatibilnih?

Suly ::

Meni se pa res fučka za proizvajalca, samo da jaz čimceneje tiskam, tak da sem še vedno uporabljal neorginalne kartuše, ki so za x2 oz. še več cenejše, in če jih za canona ni, bomo pač na epsonu (nadaljevali) :)

polde66 ::

Sem mel epsona z kartušami 7xx, pa nikol več epsona. Problem se je začel pojavljat z kazanjem stanja kartuš s povezavo USB. Mislim da imajo slabo programsko podporo. Pa ko sem vtaknil not neoriginalno kompatibilno kartušo mi jo ni hotel zaznati. To se mi je pojavljalo ponavadi z rumeno. Tko da če potegneš računico, je bolje kupovati original. Tok k sem pršparal z neoriginali me je pol stalo ene barve. Tko da z epsoni sem zaključil.
Kr se tiče pojma v tiskanju in kopiranju je HP še vedno zakon. Tole z 351 in 350 kartušami je pa pač tako da so zadeve še toliko nove da zaenkrat še ni popolne podpore zanje. črna in barva original pa me je koštala malce čez 30 eur. Poglej v trgovino :
http://www.dobratrgovina.com/
www.kartusa-toner.com/
http://www.tiskajpoceni.com
polde

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: polde66 ()

Icematxyz ::

Epsona če ti dajo zastojn ne vzami. HP ti pa priporočam. S tem da sem že tudi s HP imel težave ampak zanemarljive v primerjavi z Epsonom.

Suly ::

Ja zdaj sem mel allinone epsona 4 leta in niti enega problema, zato sem hoto pri njih ostat ... Da bi nazadovali v kakovosti ?

Icematxyz ::

Epson ne more več nazadovati v kakovosti. Dno je pomoje že dosegel in se ga drži že kakšno desetletje. Ampak to je samo moje mnenje. Ti pa stori kar hočeš. Jaz sem podal samo moje subjektivno mnenje ki izhaja iz prakse, ki sem jo imel s tema dvema znamkama v preteklosti.

Morda pa imajo kak model, ki je super in poceni. Ampak pomoje da ne. Je pa tudi HP da nebo pomote v tem segmentu do 100e včasih pokvarljiv. Ampak vseeno je po mojem subjektivnem mnenju tako, kot bi primerjal zlato in premog.

Zgodovina sprememb…

mojsterleo ::

jst mam tega canon pixma mp520 in dela ko urca:
http://www.comshop.si/Article.asp?artic...

ce ti neoriginalna kartusa ne dela v tiskalniku, potem je verjetno zascitena s cipom... sam ne vem ce tale canon zascito ima ali ne, ker uporablam samo originalne kasete.

kmetek ::

Zheegec ::

Ta ima slabše kartuše, pa še ločene niso. Je OK printer, a nič posebnega.

il: Ja, sem gledal še za stare. Črna je podobna, barvne pa manjše. Samo naprintajo še vedno največ med omenjenimi printerji, pa še cenejše so od recimo C5380. Zdi se mi, da so ti novi končno malo bolj varčni/učinkoviti, saj sprintajo skoraj enako, kot stare. Jaz bi v vsakem primeru vzel Canona MP5x0 ali MP6x0. So se pa te kartuše v Slo kar podražile (HP in menda kmalu tudi Canon), tako da smo res katastrofa v tej državi :'(
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

kmetek ::

Jap kartuše so 10-20% dražje pri nas. Ko bi imel vsaj plače tok kot v AUS/DE.

Suly ::

Od HPja sem tako odstopo, saj ima nek čip + drage kartuše. Razmišljam še samo med Epson SX405 in Canon MP540. Predvsem mi je važna dostopnost cenovno ugodnih neorginalnih kartuš, kjer ima epson ogromno prednost. 20-25 eu komplet štirih kartuš s katerimi se naprinta do 120% več kot z orginalnimi.

Icematxyz ::

Potem pač kupi Epsona tako kot si na začetku teme mislil da boš. Nebo konec sveta. Če boš mel z njim težave boš pač naslednjič kupil HP-ja.

il ::

@ALIEn3001 Če pogledaš na Canon uradno stran, je podatek da z novimi CLI-521 kartušami natisnemo cca 70% strani kot s starimi CLI-8. To pa je točno v razmerju 9ml/13ml. Primerjaj MP620 (nove) in MP610 (stare).

Icematxyz ::

Nevem bom vseeno omenil. Ker je toliko govora o kartušah. Set za polnjenje sem kupil pa na vrhu v vsako kartušo zvrtal luknjico. Pa printam že 2 leti. Bo prej mehanizem crknil kot bo meni tinte zmajnkalo. Za set pa sem dal nevem pod 40e rečmo.

Seveda z Epsonom podobno ni šlo. Sem tudi imel set pa je bla prava packarija in vse se je zasušilo. Pri HP pa noče in noče crknit. Za kar seveda sem zelo zadovoljen. S tem da če bi glava se zasušila bi v najslabšem primeru pač reskiral nekaj evrov in kupil novo kartušo in gremo naprej? Tako da po eni strani vas seveda razumem da gledate ceno kartuš in seštevate mililitre.

Po drugi strani pa je to zame stvar preteklosti in mi sploh ne igra dobene vloge cena kartuše pri izbiri tiskalnika.

Zgodovina sprememb…

Suly ::

Meni pa izključno kartuše, ker imam že Canon i-SENSYS LBP3310, ki je 1a laserski tiskalnik, jasno za primerno ceno, in zdaj za AIO brizgalnik nebom dajal več kot 100 eu oz. 20-25 eu za kartuše, samo zaradi barvnega tiska in kakšne barvne fotokopije ... Za vse kar ni barvno, pa tako LBP3310 profesionalno opravlja svojo nalogo.

Icematxyz ::

In kaj pa hipotetično če ti Epson crkne? Kaj boš preplačal? HP kartuše ali printer ki ga boš vrgel stran po možnosti takoj potem ko boš kupil novo kartušo?

Klemenn ::

jaz iščem pa nekaj od HP-ja, s kartušami, z možnostjo refilla (ne da ma tisto čipovsko zaščito), pa tut tam nekje do 100€ , tiskale pa se bodo prosojnice itd...

Icematxyz ::

Glede čipa. To vrjetno mislite čip za kartuše ki preprečuje refil? Češ da je prazna?

Torej mislim da so moje kartuše to tudi imele. Stvar sem rešil tako, da sem vzel izvijač in odstranil čip. Smešno ampak stvar deluje naprej brez težav. Čip pa je bil samo "vtisnjen" v utor. Se pravi rahel pritisk z izvijačem med čipom in kartušo in je odletel ven.

Nebom pa trdil da vsi tiskalniki lahko potem še delujejo normalno. Moj deluje. Pri refilu je najbolj pomebno le na pravem mestu zvrtati luknjico na zgornji strani. Če to uspe potem je otročje lahko ponovno napolnit kartušo in nazaj nalepit nalepko in dela naprej. Pri Epsonu pa mi to ni šlo ker so se gobice znotraj kartuše zasušile. Potem je se zasušila še glava. In vse skupaj si lahko vrgel samo stran. Pri HP pa začuda se nič ne zasuši. Pa včasih kar nekaj časa stoji brez tiskanja. Če bi se zasušilo, kar upam da se ne bo, bi pač reskirsl in kupil drugo kartušo. In bi spet lahko tiskal naprej.

Seveda pa nebom trdil da je z vsemi HP ji tako, da nebo kdo potem razočaran. Sam govorim le za lastno iskušnjo in moj model.

No da še to rečem: Kolega je tudi kupil HP-ja. Boljši model od mojega ampak približno ista stvar. In nevem kaj je delal ampak kot da bi kartušo razneslo v printerju. Tako da sumim da jo je napačno namestil. Ker printer še danes printa normalno in je že kakšni 2 leti od nakupa. Ampak kaj hočem reči je da pri teh cenenih printerjih - multifunkcijksih napravah lahko pač kupiš katerokoli firmo pa si na koncu razočaran. Ampak z osebnih iskušenj bi vedno kupil le še HP. Predvsem še zato ker mi cena kartuše ne igra dobene vloge.

Zgodovina sprememb…

Suly ::

Ok zdaj ste me pa res zmedli, tak da bom na koncu vrjetno še res hpja kupo in sicer HP c5280, ga majo pri bigbangu ravno v akciji za 99.99 eu, od kartuš pa sem gledal naslednje orginalne (neorginalnih nisem zasledil), pa bi prosil za nasvet ...

Glede na to da imam laserja, bi vzel malo črno (350) (mislim da je 4,5ml = cca. 200 listov):
http://www.mimovrste.com/artikel/292005...


in pa veliko barvno, vendar imam na razpolago dve:
1.) za 13 ml barvno kartušo se mi zdi tale izjemno poceni, pa me zanima ali je to komplet takšna kartuša kot mora bit al samo kak dodatni del:
http://www.mimovrste.com/artikel/112007...

2.)velika barvna kartuša (351XL):
http://www.mimovrste.com/artikel/292005...

Icematxyz ::

ali je to komplet takšna kartuša kot mora bit al samo kak dodatni del


To je kompletna kartuša. Če se zasuši jo zamenjaš z novo in gre naprej.S tem da nisem zdaj detaljno gledal ampak:

in pa veliko barvno, vendar imam na razpolago dve:
1.) za 13 ml barvno kartušo se mi zdi tale izjemno poceni, pa me zanima ali je to komplet takšna kartuša kot mora bit al samo kak dodatni del:
http://www.mimovrste.com/artikel/112007...


Splošni opis
Originalni HP črna nadomestni del za uporabo v naslednjih tiskalnikih:

Torej a je to res barvna kartuša?

Zgodovina sprememb…

bili_39 ::

Če si se odločil za HPja in si kje blizu Leclerca, poglej, če še imajo HP photosmart 6180 - je za eno generacijo starejši, vendar ima avtomatski podajalec papirja, mrežni priklop, dober skener (ni CIS) in ločene kartuše, ki pri nas v kompletu stanejo 35 €.

Do konca tedna imajo akcijo in pride 99 € (50% popust).

Suly ::

Se pravi mala črna za 15 eu + 13 ml barvna za 25 eu pa mam mir za lep čas ?

Kar se pa tiče tvojega nadaljevanja, kaj se ta cenejša prej zasuši kot 351XL al zakaj si to omeno ?

Icematxyz ::

Ne to če se zasuši sem omenil zato, ker jo lahko potem zamenjaš in printaš dalje. Če pa se ti bo zasušil Epson pa lahko gre le še v smeti. (Epson in ne kartuša).

Preveri še le glede kartuše če je res 100% barvna ta cenejša. Pa nekatri printerji še imajo neko "photo" kartušo dodatno. Se pravi imajo črno, barvno in še dodatno kartušo če se ne motim. Zdaj da se neboš tukaj prenaglil in kupil nekaj ko bo samo strošek na koncu neke realne vrednosti pa nebo.

Zgodovina sprememb…

Suly ::

Kar piše pri mimovrste je sledeče:
Splošni opis
Originalni HP črna nadomestni del za uporabo v naslednjih tiskalnikih:

in pa spodaj, da je za ta tiskalnik ... vendar ker je še nek del polek, cena pa se mi zdi zelo ugodna, sem malo v dvomih ali gre za komplet kartušo z takšno barvo kot mora bit, al je samo prazna kartuša takšne velikosti, katero je treba dodatno napolnit, al zakaj takšna cena ...

Na enaA piše da je color photo, tako da res nevem, bo treba na mimovrste vprašat ...

Icematxyz ::

V dobenem primeru ni prazna. Sam z linka edino nisem nedvoumno razbral da je barvna kartuša. Zato sem te še hotel opozoriti da se pozanimaj.
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

kateri printer kupiti (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
6422163 (14437) Spock83
»

Kako ugotovit katera kartuša ne dela

Oddelek: Strojna oprema
131705 (1466) Kunte
»

Kateri tiskalnik za tiskanje CD/DVD? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
7211516 (8439) s1m0n
»

Multifunkcijska naprava

Oddelek: Kaj kupiti
455359 (4067) BCSman
»

Multifunkcijska za domačo rabo

Oddelek: Kaj kupiti
274117 (3360) debil

Več podobnih tem