» »

Nov sistem se ne zbudi

Nov sistem se ne zbudi

Mercier ::

plata: ga-7zxr (-c) rev. 3.0 (via kt133a)
procesor: amd athlon xp 1700+ (palomino)
grafična: matrox millenium g550

Računalnik prižgem, vsi ventilatorji se vrtijo, lučka na plati sveti, HD lučka zasveti (power isto), na televiziji pa nič.
Prisežem (skoraj), da sem vse prav zvezal, povtikal in nastavil.
Pravtako nobenega zvoka (piska) iz sistemskega zvočnika, ki je edina stvar, za katero nisem prepričan, da je prav zvezana. Ampak načeloma sta le dve možnosti (probal sem obe :D).

Probal že vse nebistvene komponente odstraniti (ako je mogoče trafo prešvoh). Nič.
RAM je dober.
Plata zanesljivo podpira procesor.

V kakšnem primeru se to dogaja? Nič piskov, nič slike. Naj krivim AGP slot (probal z dvema delujočima karticama)? Pa ne bi moralo v tem primeru kaj piskati?
Po moje je socket ali procesor, ha? Če nič ne piska, vse sveti in se vrti, naredi pa nič.

upirna ::

Mogoče imaš prešvoh napajalnik. Jaz imam SIstem:
-Abit IT7 MAX-2
-P4 2400
-DDR RAM
-Maxtor 60 GB
-----------------

Pa mi je bil 400 W napajlnik prešvoh. Še enkrat preveri, probaj še z drugim napajlnikom.

Duhec ::

Poizkusi najprej z resetom CMOS rama. Poglej v literaturo ali na net kateri jumper moraš premakniti in za koliko časa ga pustiti, predno ga vrneš v prvotni položaj. Preventivno zamenjaj baterijo. Nato priklopi res samo napajanje plošče, priklopljen imej samo CPU(pa ventilator ne pozabi), RAM in grafiko. Vse ostalo stran in brez priklopa napajanja. Poglej , če nisi konektor za reset slučajno falil in je tako stalno v stiku. Najbolje je, da vse kable za ledice odstraniš razen za power, da sploh vklopiš preko plošče napajalnik. Vga (AGP) kartico dobro porini v slot.Če imaš dva rama enega odstrani in ga po možnosti daj v drugi (tretji) slot.
Zdej pa že skor mora zalaufat ....
8-)

Lime ::

Več stvari je lahko:
napajalnik
procesor
plata (lahko defektna ali ima stik z ohišjem, preveri jumperje)
RAM
VGA (novejše plate ne podpirajo starih 3.3V grafičnih!)
ventilator (preveri če je vključen v CPU fan, ker nekatere plate se zaradi varnosti ne zbudijo, če ga vklopiš na drug konektor)

... in še kaj

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lime ()

Zoidberg ::

ide kable imas narobe obrnene. saj pr men je blo to de ni blo nc na zaslonu pol sm pa kable obrnu na maticni in je delalo ampak to je bla 486 :D :D

Mercier ::

Menjava baterije ne pomaga.

Imam idejo - recimo, da bios ne podpira tega procesorja - bi to zgledalo tako? Ker potem si lahko še sam pomagam - dam noter starega (duron 800), pa flešam novejši bios.

Mercier ::

Hvala za ideje.

Res je bil prestar bios.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

matična ali grafična fuč? (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
517879 (6625) solatko
»

Sestavil PC - monitor neodziven, matične ne piska

Oddelek: Strojna oprema
354867 (2995) Riff
»

Grafična in matična

Oddelek: Strojna oprema
231612 (1269) mr1two
»

baterija biosa pri računalnikih

Oddelek: Pomoč in nasveti
172147 (1830) Pyr0Beast
»

Po zamenjavi cpu & NB coolerja se komp ne pržge

Oddelek: Pomoč in nasveti
401794 (1485) Klemzz

Več podobnih tem