» »

Tiskalnik?

Tiskalnik?

maticm ::

Zanima me ker tiskalnik se splača kupit tja od 20-30k??
A HP(ga mam pa je zanič, ne vem kako je z drugimi), Canon, lexmark,...

LP Matic

boštjan ::

ok my story glede nakupa printera:
Najprej sem se zagledal v HP DeskJet 5550,no ko pa sem prevero kolko pridejo kartuše zanj,krepko čez 10k,sem si raje epson c42 Plus kupo,ker kartuše pridejo 5k.Printam nena dosti,občasno.

Trinitron ::

Pa si vedu da HP-jeve kartuse zdrzijo do trikrat dlje? Ni vse v ceni. Sploh so pa Epsoni najvecji k***.

Za domaco rabo je najboljsi HP Deskjet 5550, ki stane 28.634 SIT. Zelo dobra sta tudi HP Deskjet 5150 (cena: 27.780) in pa Canaon i320 (cena: 19.980). Oba HP-jeva modela imata ceno crno-belega odtisa priblizno 37 SIT na stran, barvno pa 62 sit na stran. Steti sta polno popisani strani.

Ce pa hoces tiskati veliko in ti je pomemben poceni odtis je najboljsi Canon i850, ki stane 59.880 SIt. Cena odtisa pa je 21 SIT za crno-belo stran in 61 SIT za barvno. To je najceneje med vsemi tiskalniki na trgu.

Zgodovina sprememb…

Trinitron ::

Bostjan: Za tvojega Epsona pa bos placeval 32 SIT za crno-belo stran in 92 SIT za barvno. Samo toliko , da ves.

Zgodovina sprememb…

maticm ::

Kaj pa glede polnjenja kartuš???

Trinitron ::

Polnenje kartus je zelo zahteven postopek. V paketu dobis barvilo, injekcijo, sveder in gumjast zamasek. Ponavadi je to zelo dolgotrajen poseg, ki pa ne obrodi sadov. Namrec, kartusa se potem pogosto zapaca in tudi kvaliteta odtisa je zelo slaba. Pa se garancijo izgubis.

maticm ::

Jest mam HP 670C pa je shodil, pa me zanima če se dajo kartuše še v kakšnega novejšega??

maticm ::

Pa še kje je kkšn vredu page o tiskalnikih - po možnosti v slovenščini!

Trinitron ::

Kolikor jaz vem je HP za vse nove tiskalnike uvedel nove kartuse, tako da ne bo slo. Sploh je pa model 970 ze zelo star.

Trinitron ::

Tukaj lahko dobis vecino informacij o vseh tiskalnikih na slovenskem trgu.

kos1 ::

kaj pa epsonova 62-tka?

Jux ::

Jst posedujem canon i550 in mi je hud k svina. Kartuša 4 k sit, na www.tintatisk.com majo pocen refil kite (jst ga sicer še nisem sprobu), dela hitr, tiska do roba, dela tiho, dobri drajverji, vse kul - špica tiskalnik.
web&blog&etc: http://lukabirsa.com

Bevcan ::

Anye, da je polnjenje katuš zelo zahteven postopek? Buče, kot da bi rekel da je zahtevno otpret konzervo paštete in si jo namazat na kruh. Pri večini printerjev zvrtaš luknjico v katušo in nafilaš z inekcijo barvo not. Jest sm to naredu že nekajkrat. Glava se še ni zapacala, Izpis teksta in slik je čisto zadovoljiv, garancija je itak že potekla, pri vsaki 4500 sit vredni katuši prišparam 2000 sit. Se splača? Se.

OZZY ::

Anye: Dej poglej kok je pri comtronu printer hp5550 - cena je cc 22500 v spletni trgovini. V navadni štacuni pa 23500 in mislim, da je to najboljši nakup.

jaz sem ga mislu kupit, samo sem rabu denar za nekaj drugega pa pač ni šlo. Drugače pa je ta printer zelo dober nakup.
Go with the flow.

boštjan ::

Anye,kolko jaz printam se mi je splačalo vzet epsona.5k bom vedno mel za kartuše,15k pa bo bolj težko.

OZZY ::

Boštjan: Sploh ni re s kar si reke

Za tvoj epson pride razlika cc 850-900 sti, s tem, da bi natisnil z Hp jevo po specifikacijah 150 strani več (5% poikritosti) - Epson 300 - hp 450 srani.
Za barvno pa je razlika cc 2600 samo je pa tukaj Hpjeva kjer je razlika 150 proti 400 strani.

Pa še cene črnil za hp 5500 in epson c42+:
Epson črna - 4400
barvna - 6200

Hp črna - 5200
barvna - 8700

Dobiš pa kartuše kje še ceneje. večino pa printš z črno in tak da je razlika minimalna. S tem da je Hp kartušo sprintaš več. Da za barvno ne govorimo. Je pa zanimivo, da je foto kartuša cenej kot barvna za HP.
Go with the flow.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: OZZY ()

boštjan ::

ozzy si že kdaj slišal za kompatibilne kartuše za EPSONA.No ko v comtronu vprašaš za ceno kartuš za c42+ ti prodajalec prijazno pove da za barvno in črno daš 5k.vem da je tukaj finta glede garancije,a mi je vseeno.

Phoebus ::

Ko govorite o malo printanja in epsonu. Ne, hvala.
Epson je najvecje sranje ki ga lahko kupis in zal sem to 2x ugotavljal sam.
Ce ga ne uporabljas nekaj casa (14 dni), moras pucat glavo, ker se tinta zasusi. Koliko tinte gre pri tem, vemo.
Nonstop me neki zajebava na c42 z masenjem glave pa tudi ce ga 3 dni ne uporabljam (originalna tinta!!!) in nonstop pucam glavo in imam grd izpis.
Ce epsona ne uporabljas tako dolgo da se tinta zares zasusi v glavi, ga lahko vrzes stran, ker stane servis (pucanje glave) tolk da ce sestejes servis+tinto (ce sploh lahko se spucajo) vec kot nov printer.
Tako da ne hvala, nikoli vec epson.

Imagination ::

Tole me spominja na debata o tem ali je Nokia boljša ali Ericsson. Moje mnenje o najbojšemu tiskalniku je tako, da če imaš srečo in ti kupljeni tiskalnih dela, ga boš enostavno hvalil.

Imel sem pa opravka z (milo rečeno) več kot 30 tiskalniki, največ jih je bilo od HPja, vendar kadarkoli sem moral inštalirati kakšnega epsona ali canona, je prišlo do problemov. Sam imam HPja in dela za moje potrebe super. Kar se tiče kartuš, tonerjev in ostalega materiala, pa je tako, da se vedno najde trgovina, kjer zadeve lahko ceneje (od originala) kupiš. Nekateri najnovejši tiskalniki naj bi imeli čipe v kartušah, in se je potem zgodilo, da je računalnik javljal prazne kartuše, čeprav niso bile. Kolikor sem seznanjem (mogoče sem zadaj, ampak vseeno) HP takih zadev nima.

Konec koncev je pa odločitev tvoja. S HPjem imam jaz osebno najboljše izkušnje.
Veliko sreče pri nakupu.

OZZY ::

Boštjan- Ja poznam te stvari. Jaz govorim za original stvari. Ali so že za hp 5550 tudi te varjante še ne vem.
jaz imam to srečo, da dobim kartuše zanj zastonj. Nekako 6 (3+3) na mesec. tako da jih tu včasih naprej prodam, ker se mi jih doma nabere.
Go with the flow.

OZZY ::

No sej lahko še nekaj rečem-za hp 5550 obstaja črnilo za ponovno polnjenje. Sem glih zdej najdu. Sej je mogoče to slabša varjanta od kompatibilne kartuše ampak vseeno.
Tko pride za 2x črno = 6000 in za 4x barvno = 8000 . lahko pa se dobi verjetno kje še kaka bolj ugodna ponudba.
Go with the flow.

maticm ::

ZDEJ me pa sam neki še zanima!

Nabavil bom verjetno hp5550 pa me zanima koliko listov zdrži kartuša (črna in barvna posebej), če in kje se da dobit za te kartuše za filat in kolk pride to za filat, kje bi se ta printer dal najceneje dobit (mimovrste je 26.026 SIT - mal drago?)

Aja pa še Canona i320 sm mislil kupit sam je "slab"!

LP Matic

OZZY ::

Do: kaj ko bi ti bolje prebral, kje sem reku, da se dobi dokaj poceni : Ali pa ti dam link LINK

Za filat pa sem ziher da dobiš tukaj: LINK
Verjetno se da še kje samo nisem gledal.

Kok zdrži kartuša:

Črna št. C6656AE - cc 450 strani pri 5%
Barvna št. C6657AE - cc 400 strani pri 15% pokritosti
Foto kartuša št. C6658AE - nekako isto kot barvna, ker je črnila ista količina.

Samo tukaj je odvisno v kaki resoluciji tiskaš itd. Sej sam več. Draft tisk zdrži več kot drugo.......
Go with the flow.

Trinitron ::

Tele vaše 5% in 15% pokritosti strani niso najbolj realne. Jst sem podatke prebral iz računalniške revije, kjer vse tiskalnike testerajo pod enakimi pogoji. To se pravi: za črno-bel odtis natisnejo polno popisano stran besedila, brez odstavkov. Za barvno pa natisnejo tri enako velike pravokotike z osnovnimi barvami. To tiskajo dokler ne zmanjka kartuše. In tako so najcenejši Canoni, potem pa približno enako draga HP in Epson. Lexmarki so najdražji.

Kar se pa tiče polnenja in združljivih kartuš pa je vse za en drek. Vsi ki mislite, da je kakovost ista kar sami probajte natisnit eno stran besedila z neoriginalom, drugo pa z originalnimi kartušami. Razlika je več kot očitna. Podpiram z dokazi: (na vrhu je original, spodaj pa združljive kartuše.)



Pri barvnem tisku ni tako velikih razlik, čeprav še zmerom so!

Zgodovina sprememb…

  • zavarovalo slike: OwcA ()

maticm ::

Res je da se mi ni dal 2* brat pa še v prvo sem bolj slabo - slovenščine in branja nikoli nisem maral!


Najlepša hvala za odgovore!!!

ssokec ::

jst sem mel HP, pol sem pa nabavu epsona SC 680, pa ti morem povedat, da imam z epsonom zmeraj težave pri menjavi kartuš, kupim novo kartušo vstavim noter in mi javi da je kartuša prazna, nesem na servis oni to zrihtajo, sem zdej printer ni več v garanciji, pa treba keširat, drugače je pri mojem epsonu problem tudiv tem da ko ti zmanjaka ene barve ne moreš tiskati z drugo! Kupi HP, pa pomožnosti multi funkcionalno napravo (printer+scanner)

DSmidgy ::

Mene pa zanima kako je z kartušami pri tiskalniku Canon i550 in i350. A imajo glavo na kartuši kot pri HPju ali je glava v tiskalniku in je v kartuši samo barva.

Ayne: v kateri reviji si te podatke vidu (cena tiskanja ene strani)?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: DSmidgy ()

Mr.G. ::

Canon i 550 ima samo rezervoarje in enostaven način refilla.

Črna kartuša 25 ml....4500 sit
Barvne kartuše 14ml....3000 sit/kos

Refill je še bolj pocen.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mr.G. ()

Alexius Heristalski ::

Rad bi si kupil tiskalnik, za katerega bi dal od 20 do 30k sit. Zdaj pa res ne vem, katerega bi (vem samo to, da Lexmark odpade!). Rad bi tiskal večinoma črno in čim ceneje. Ali je boljši refill (katere firme, povezave prosim) ali kompatibilne kartuše (spet prosim za povezave)?

Hvala za odgovore!
fantje, ni blo slabo, samo dajte še v herbicidščini


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nova anketa: s čim hranite vaš tiskalnik?

Oddelek: Novice / Ankete
385260 (4160) KoKi
»

Kartuše...količina črnila...kje kupiti...

Oddelek: Kaj kupiti
394383 (3741) Brane2
»

Refill za Canonove tiskalnike?

Oddelek: Kaj kupiti
272277 (1961) sandi
»

Cena izpisa za brizgalnike

Oddelek: Kaj kupiti
81461 (1372) VASkO
»

Cheap-Ass tiskalnik

Oddelek: Kaj kupiti
433778 (3202) TheJack

Več podobnih tem