» »

Štekanje DivXov na TV-outu

Štekanje DivXov na TV-outu

Satanized ::

Moj problem je sledeč:

Ko predvajam filme v tv-out načinu, se le ti zatikajo,... to se dogaja periodično, pribl. vsako sekudno. Vsaj za mene je to zelo moteče, zatorej bi se rad rešil težav. Nekje sem prebral da sta krivca NTSC in PAL. NTSC format ima namreč različna framerata kot PAL format, zato naj bi zadeva "štekala". To ima nek smisel, namrec ko sem predvajal VCD release Undercover Brother-a, ki je encodan v PAL formatu pri 25 frames/s je zadeva delovala brez zatikanja. Ko pa predvajam ostale DivXe, ki so večinoma encodani v NTSC formatu, pa se zatikanje zopet pojavi. (Če je film PAL ali NTSC lahko to preveritev, vsaj v winXP, če z desno kliknete na film, nato properties in nato zavihek summary.) Torej, kaksen nasvet? Ze v naprej hvala :)

lp, jure

Gandalfar ::

pomojem, da imas ti presvoh rac. VCD = mpeg1 in ne rabi ravno kaksne blazne procesorske moci.

DivX ;-) = MPEG4, ki pa je zaradi kompresije in vsega zelo, zelo procesorsko pozresen.

Tako, da raje povej conf. rac, ker pomojem to nimas veze z NTSC ali pa PAL.

Satanized ::

Thanks for the quick response.

Dvomim da je temu kriv moj računalnik, P4 1.6@2.24 512ddr 80gb 7200rpm GF4 ti4200. :)

lp, jure
-- is it love or is it faith --

Dami ::

Ko daš na tv-out, kak format nastaviš? Namreč evropa ne pozna NTSC televizorjev. Jst ne vem v kakem formatu so filmi, sam tv je PAL in zato ne gre drugač. Kiro grafo maš?
Don't worry about me. The bleeding is just the begining of a healing process.

Satanized ::

Hi,

v nastavitvah namizja, tam pri resoluciji in podobnim stvarem, tam je zavihek nView, v katerem nastavim Klon-mode. Format outputa je PAL-G oz. PAL-B (preizkusil sem oba). Probal sem tudi NTSC vendar je slika pač zaradi neskladnosti neznosno popačena.

lp, jure

zigadr ::

Ko predvajaš film na TV, imaš vključen tudi monitor? Ti slika šteka na obeh ali samo na TV?
Od katere firme imaš grafično kartico?

Satanized ::

Hi,

reply@antitrust,

probal sem obe moznosti, se pravi slika na monitorju in TV (t.i. clone-mode) in pa finto z TvToolom, se pravi slika samo na TV. Šteka pa samo na TV ja, saj ravno zato mi je celotna zadeva čudna. Namrec probal sem tudi tako, da je TV postal primarni monitor, se pravi bi moral driver najprej poslikat overlay na TVju in potem z ostalo CPU mocjo še overlay na monitorju (moja kmecka logika, correct me if i'm wrong) vendar zadeva ni delovala nic bolje. Tako sem prisel do zakljucka da je krivec razhajanje med formati NTSC in PAL. (ob popr.: Pozabu povedat da je kartica od Winfasta.)

Torej, any further advice?

lp, jure

Zgodovina sprememb…

dela ::

probaj na drugih windowsih... al pa z drugim DivX playerom
Satanized: BTW kolko maš 3d mark score @2.24 (al kolk si že reko) Ghz. Ker bo počasi treba proc nabavit pa me zanima če je P4 za kaj... pa prosim ne me nafarbat :)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

[divXvid] štekanje/trzanje pri predvajanju (strani: 1 2 )

Oddelek: Zvok in slika
5013406 (7295) yoco
»

DVD - WS in FS

Oddelek: Zvok in slika
71339 (1228) Stepni Volk
»

Radeon 8500le NTSC -> PAL

Oddelek: Strojna oprema
141120 (995) VASkO
»

Kako convertirat DivX v VCD??

Oddelek: Zvok in slika
414377 (3013) jabe
»

Kino v sobi:>

Oddelek: Zvok in slika
211542 (1252) matevzm

Več podobnih tem