» »

Kaj bi spremenili v tej konfiguraciji

Kaj bi spremenili v tej konfiguraciji

Border ::

Kaj bi spremenili v tej konfiguraciji:

agt-racunalniki.com:
- ATX Premium (3x ventilator)
- INTEL P4 1.8A GHz 512Kb BOX
- WD 40GB 7200 ATA100 8MB
- WD 80GB 7200 ATA100 8MB v radi 0
- WD 80GB 7200 ATA100 8MB v raid 0
- MB GB 8IEXP (FW, USB2, SB, RAID, LAN) 266ram in 533cpu
- DDR 512Mb PC2100
- ATI RADEON 9000 pro 64Mb DDR
- CD-RW Teac W548E
- Logi. miš
- Cherry tipkovnica
- FDD nec 1.44
---CENA----300.535 SIT----------------------------------

nojus ::

za kaj mislis pa tole uporabljat?
sovražim Gargamela.

Klemenn ::

hum...vzel bi amdja..če bi razmislil o amdju povej..potem tist 40gb bi zamnjal z 80'gb...pa probal bi dobit tako plato ki bi podpirala 333mhz...aja pa dej probej vzet ta chipset (se ne spoznam preveč na int´le) ki podbira tudi p4.306ghz ...za nadgradnje :\

Border ::

Ojla,

ja to masino bom uporabu za DV video obdelavo. AMD ne pride v postev, saj ne zna prevec delati z video softwareom.

Ja plata,... to sem vzel, ker edina od GB podpira LAN,USB2,SB,RAID in FW. Razlika med 333 in 266 ni tako velika, za 400 pa nimam denrja. Rami 266 so fejst padli enko je padla plata za 266. No, ta plata pa podpira procesorje 2.4 533 vodilom. Uglavnem ta plata je kvalitetna in pa se poceni.

Ej "jebediah" videl sem, da imas ohisje enako kot kopujem jaz. Kako si zadovoljen z njim. jaz bom dal notr se en ventilator od spodi. A si si sam naredu PLEKSI steklo gor, al se taksno ohisje kupi?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Border ()

Klemenn ::

em...brez zamere apmak ti jzst ne priporočam tazga ohišja...oz ti ga zamenjam za kakega chiefteca serverskega...jzst ne mislim nikol več atx kupovat...ko enkrat dobim kaki pametni fotoaparat bom vso stvar poslikal pa boste vidl kablovje v mojem ohišju (ta slika je od prejšnjega lastnika...stvar je secondhand....) res pa je da mam jzst v ohišju 5 ventov:

eden je na grafična rebra postavljen : ti46oo od leadteka ma ful velika rebra...
drugi je postavljen ob zadnjo stranico v višini procesorja...vleče ven...
3,4 sta postavljena spodaj kot vidite na sliki...čeprov zaradi kablov in kartic (grafa,modem,tv kartica,1xusb kabl, zvočna9 sploh ne prideta do izravoz...
5 pa je dimnik ki vleče ven

plexija nisem vstavil jaz...zato pa bom si čimprej kupil eno navadno stranico pa se znebil vse te šare

nojus ::

mislim da bo kar v redu razen za grafo ne vem če bo zadovoljivo sfolgala stvar.
pa kak dvd (reader) al pa se bols (writer bi ti znala prav pridet). je pa spet en kup $$$ treba odstet.
sovražim Gargamela.

Border ::

Okej o ohišju bom se pretuhtal zamenjal bi ga za Cifteka za 18.000 in napajalnik 7.000 - 300W. Dodal bi se dva venta v kosarice pri diskih.

Katero ploščo mi priporočate med 40.000 in 50.000 SIT. Mora pa podpirati LAN, SB, FireWire, USB2 in RAID.

Sedaj sem gledal MB GB 8IEXP (FW, USB2, SB, RAID, LAN) 266ram in 533cpu cena je res ugodna 41.000 SIT. Ali res ima MBD 50% defect-rate?

Lime ::

ASUS MB ASUS P4S8X/LAN/SATA/1394, SIS 648/963 46k SIT
ASUS P4PE 845PE DDR RAID +SB+LAN+SATA+FW 51k SIT

Fury ::

radeon 9000 je zlo kul za DV ... razen ce rabs AIW (capture pa to iz TVja...) drgac pa ma ATI kristalno cisto sliko :)

schurda ::

Border, jaz bi imel vprašanje zate. Zakaj WD diske z 8MB cache-a? Kakšna je razlika s tistimi z 2MB in Maxtorji?
I want to know God's thoughts, the rest are details. (Einstein)

AngelOfDeath ::

mogoče več rama ?
Pa drugi rekorder --->> plextor

boštjan ::

Zakaj WD diske z 8MB cache-a? Kakšna je razlika s tistimi z 2MB in Maxtorji?

hitrejši in zanesljivejši,pa 3 leta garancije majo;)

3L33T ::

Jest mam isto plato, pa 1.6 GHz pentium 4. Plata je fina, ka ma praktično vse onboard, rami grejo pa lepo do 354 :) ko navijem vse skupi. Tko da za rame ne skrb, sicer pa razlika je mala. Glede diskov, pa se pozna 8Mb cacha. WD je trenutno zihr najboljša izbira, 8 cacha pa se splača .. ozlo
.
Še to, plata podpira 3.06 Pentium 4, sam pozab na Hyperthreading...
Danes živimo za jutri, ker jutri ne bomo živeli za danes!



Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

SOS: Nov comp - 250k

Oddelek: Kaj kupiti
111251 (1062) Grimlord
»

Kaj bi vi spremenili pri tem PCju, če bi zadeli na LOTU-u?? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
794176 (3148) undefined
»

Kdo rad sestavlja računalnike :) (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
1296230 (4289) kloshar
»

Komplet računalnik za cca. 200.000 sit

Oddelek: Kaj kupiti
201512 (1073) Firebat
»

kupujem novo mašino

Oddelek: Kaj kupiti
361918 (1140) bond007

Več podobnih tem