» »

Na spletu gre največ časa za Facebook

Na spletu gre največ časa za Facebook

vir: ZDNet
ZDNet - Analitiki v podjetju Nielsen so raziskali brskalne navade uporabnikov interneta in ugotovili, da ti daleč največ časa preživijo na Facebooku. Raziskava sicer zajema le ZDA, a ni pričakovati, da bi bile številke v drugih razvitih državah pomembno drugačne.

Maja letos so Američani na Facebooku zapravili 53,5 milijarde minut, kar pomeni približno 12 minut na uporabnika na dan (Facebook ima v ZDA po Nielsnovi metodologiji 140 milijonov uporabnikov). Na drugem mestu je Yahoo s 17,2 milijarde minut, sledijo pa Google (12,5), AOL (11,4), MSN/Bing (9,5) in YouTube (9,1).

Najbolj priljubljena spletna aktivnost je torej obiskovanje socialnih omrežij, kjer Američani zapravijo 23 odstotkov časa na internetu. Na drugem mestu je z 10 odstotki igranje spletnih iger, kar kaže, da so na spletu izrazito neproduktivni. Zanimivo je, da kar 40 odstotkov uporabnikov Facebooka stran spremlja z mobilnih naprav, tako da so lahko ves čas v stiku z njo. Ker vse skupaj počasi že meji na obsedenost, so na ZDNetu pripravili seznam petih simptomov, ki kažejo na zasvojenost s socialnimi omrežji.

13 komentarjev

System ::

2. mesto me preseneča.

prox ::

kje je pa slo-tech? :P
>>Rajš sn od slo-tech/a odvisn kot pa od Facebooka<<
|Asus K55VJ | Intel i5-3210m | 8Gb ram | nVidia GT635m|

gendale ::

-4.

simnov ::

System je izjavil:

2. mesto me preseneča.

Mene tudi

huek111 ::

simnov je izjavil:

System je izjavil:

2. mesto me preseneča.

Mene tudi


To je verjetno zato, ker " Raziskava sicer zajema le ZDA" drugače bi bil na drugem mestu najbrž Google.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: huek111 ()

Blinder ::

haha 53 miljard minut.
je pa čas zapravljen za dober razlog
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 1080 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija

madmitch ::

huek111 je izjavil:

simnov je izjavil:

System je izjavil:

2. mesto me preseneča.

Mene tudi


To je verjetno zato, ker " Raziskava sicer zajema le ZDA" drugače bi bil na drugem mestu najbrž Google.


Glede na to, da štejejo minute, verjetno ne. V Guglna vpišeš iskalni niz, dobiš rezultate in adijo. Bolj zanimivo bi bilo, če bi upoštevali tudi, kolikokrat dostopajo(mo) do katere strani, tukaj bi Google pridobil ogromno.
Nobody is perfect, my name is Nob Ody

opeter ::

Največ časa na spletu porabim na Slo-Techu. :D
Na Facebook pa nisem prijavljen in dvomim, da bom.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

AndrejS ::

Zato pa imajo nekatera podjetja blokiran facebook.

bosko1982 ::

"Na spletu gre največ časa za Facebook" ... in kaj za vraga imajo tam delati cel dan???
GET A LIFE
katastrofa od človeštva...

antonija ::

Ce majo pa vse prijatle na FBju... (izpade precej pateticni ce boldas tapravo besedo >:D)
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

nekikr ::

Zato pa imajo nekatera podjetja blokiran facebook.

Poznam primer iz enega večjih slovenskih podjetij. Preko 1000 zaposlenih. Ko ni dela jim je internet deloval katastrofalno počasi. Potem so blokirali dostop do FB, youtube in ostalih pritiklin. Hitrost interneta je tudi ob ne-delu vrhunska :)

BaToCarx ::

Hm, me zanima kok so te podatke dobili, ker jst recimo imam fb, odprt v ironu in je minimiziran cel čas, pa vsake par dni maximiram in pogledam če je kaj rdečega, reject in minimize napresj. Če se to šteje sm jst na fb 24/7, po njihovi raziskavi.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Facebook ima resen problem: ljudje delijo čedalje manj (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Zasebnost
10025086 (19747) marS
»

Največji Facebook, Google z drugim in tretjim mestom

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
3112430 (10193) zelvahunter
»

Na spletu gre največ časa za Facebook

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
134812 (3940) BaToCarx
»

Facebook 2010

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
268632 (5722) vidz81
»

YouTube prepričljivo vodi

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
115501 (4831) techfreak :)

Več podobnih tem