» »

Vračanje prejete denarne socialne pomoči za časa življenja

Vračanje prejete denarne socialne pomoči za časa življenja

««
15 / 17
»»

Telbanc ::

thramos je izjavil:

Telbanc je izjavil:


Najprej moraš to nepremičnino prodat. In v teh časih za njo ne dobiš 120.000.


Potem ni vredna 120.000 EUR.

Telbanc je izjavil:


Tako da se leta luksuznega življnja v Monaku precej skrajšajo. Poleg tega ma oseba verjetno že dolgove, družino....


Tako da lah računaš na 5 let najema, kje so potem še stroški za življenje, plačevanje zdravstva...verjetno tudi za ženo....


Vsi ostali stroški so točno tolikšni, kolikor so bili preden si bil prisiljen v prodajo. Poleg tega se da z spremembo življenskega sloga (selitev iz luksuznega stanovanja v centru prestolnice) bistveno znižati življenske stroške. Že znotraj Ljubljane za faktor ali dva.

Vsekakor pa govorimo o letih, če ne desetletjih priložnosti. Ni to dovolj, da se poizkusiš z lastnim trudom izkopati iz težav? Brez da se zanašaš na pomoč drugih, ki imajo manj kot sam? Koliko pa bi moralo biti dovolj, celo življenje?

Telbanc je izjavil:

Upam da se ti kdaj znajdeš v takem položaju, da boš mel na izbiro da ješ travo, ali prodaš svojo nepremičnino za drobiž.


Hvala. Sam upam, da se ne bom znašel v takšnem položaju. Prav tako upam (prepričan pač ne morem bit), da se bom najprej poizkušal na vse možne načine sam izkopati iz težav, preden se bom obrnil na pomoč tudi k tistim, ki bodo imeli še manj kot sam.



Zakaj si torej ne vzameš kredita in kupiš stanovanje. Verjetno plačuješ veliko najemnino.
Hvala bogu, nisem cepljen za covid-19.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Telbanc ()

PrihajaNodi ::

thramos je izjavil:

Telbanc je izjavil:


Ni videt, u fokusu so penziči, ki živijo v svojih flatih, ki pa nimajo varstvenega dodatka, za ceno, da tolčejo lakoto.


V fokusu so tisti, ki ne želijo iz lastnih sredstev financirati svojega življenskega sloga (luksuz lastne nepremičnine) pa se za pomoč obračajo k tistim, ki imajo še manj kot oni.



Od kje pride denar za socialno pomoč?

tikitoki ::

thramos je izjavil:

Telbanc je izjavil:


Ni videt, u fokusu so penziči, ki živijo v svojih flatih, ki pa nimajo varstvenega dodatka, za ceno, da tolčejo lakoto.


V fokusu so tisti, ki ne želijo iz lastnih sredstev financirati svojega življenskega sloga (luksuz lastne nepremičnine) pa se za pomoč obračajo k tistim, ki imajo še manj kot oni.


Se mi zdi, da sam pribijate gluposti. Res, kretenizme brez primere.

Socilana pomoc je mizerna in ne zadostuje za prezivetje. Ti bi pa se v najem predhodno prisilil.

Bodimo realni, ce bi oseba dejansko imela luksuzno nepremicnino v srediscu ljubljane. Odda eno sobo, dobi vecji mesecni priliv, kot z socialno pomocjo in se nekoga za delitev stroskov.
Ce to ni mogoce, potem ocitno ni govora o luksuznih nepremicninah, ki so mnogo prevelike za bogo ubobozano druzino ali posameznika,....

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: tikitoki ()

PrihajaNodi ::

Invictus je izjavil:

PrihajaNodi je izjavil:


Zakaj te ne skrbi dra država ne obdavči tistih, ki imajo na kupe nepremičnin uniči pa tiste v katerih živijo?

Saj jih. Kaj tebi ni jasno?



Je tako?:

"Za stanovanjske nepremičnine bi se tako po novem uporabili dve davčni stopnji - stanovanja v vrednosti do pol milijona evrov bi bila obdavčena z 0,15 odstotka, stanovanja, dražja od pol milijona, pa z 0,50 odstotka."

tikitoki ::

PrihajaNodi je izjavil:

Invictus je izjavil:

PrihajaNodi je izjavil:


Zakaj te ne skrbi dra država ne obdavči tistih, ki imajo na kupe nepremičnin uniči pa tiste v katerih živijo?

Saj jih. Kaj tebi ni jasno?



Je tako?:

"Za stanovanjske nepremičnine bi se tako po novem uporabili dve davčni stopnji - stanovanja v vrednosti do pol milijona evrov bi bila obdavčena z 0,15 odstotka, stanovanja, dražja od pol milijona, pa z 0,50 odstotka."


Ze nizja obdavcitev je absurdno visoka. Polovico minimalna letno za posedovanje hise, ki jo verjetno se odplacujes. WTF.
To je cool, jemanje denara s strani drzave za prazen nic. Ker pac lahko. K je treba kaj dati je pa problem.

thramos ::

tikitoki je izjavil:

Se mi zdi, da sam pribijate gluposti. Res, kretenizme brez primere.

Socilana pomoc je mizerna in ne zadostuje za prezivetje. Ti bi pa se v najem predhodno prisilil.


Lastna nepremičnina je v primerjavi z najemom luskuz.

Nihče nikogar v nič ne sili, ampak se mi zdi smiselno, da poizkusiš sam poskrbeti zase (z razmeroma velikim premoženjem, ki ga imaš v lasti) preden se za pomoč obrneš k drugim (ki imajo manj premoženja, kot ga imaš sam).

PrihajaNodi ::

Lastna nepremičnina je v primerjavi z najemom luskuz.



Luksuz je da si najem lahko privoščiš in imaš zraven za hrano. Najbolje je da si sam in v študentski sobi.

thramos ::

Če imaš 120.000 € vredno premoženje, si lahko privoščiš kar nekaj najemnin in hrane. Množica tistih, ki plačujejo za socialno pomoč drugih, nimajo niti približno toliko premoženja.

Telbanc ::

thramos je izjavil:

tikitoki je izjavil:

Se mi zdi, da sam pribijate gluposti. Res, kretenizme brez primere.

Socilana pomoc je mizerna in ne zadostuje za prezivetje. Ti bi pa se v najem predhodno prisilil.


Lastna nepremičnina je v primerjavi z najemom luskuz.

Nihče nikogar v nič ne sili, ampak se mi zdi smiselno, da poizkusiš sam poskrbeti zase (z razmeroma velikim premoženjem, ki ga imaš v lasti) preden se za pomoč obrneš k drugim (ki imajo manj premoženja, kot ga imaš sam).



Obrok kredita za lastno nepremičnino je manjnši od najema.

Najem flata je velik luksus pri nas. Z stroški potem pride okoli 900 evrov na mesec. Ni čudno da si nervozen, na leto je to kar zajetna vsota.


Sam če je najem tvoja življenska filozofija, ne pričakuj da jo bojo drugi posnemali.

thramos je izjavil:

Če imaš 120.000 EUR vredno premoženje, si lahko privoščiš kar nekaj najemnin in hrane. Množica tistih, ki plačujejo za socialno pomoč drugih, nimajo niti približno toliko premoženja.


Za socialo plačujemo vsi, DDV. Med drugim. Večina na sociali nima flata vrednega 120.000, ampak dosti manj,
Hvala bogu, nisem cepljen za covid-19.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Telbanc ()

thramos ::

Najem je večji luksuz kot nakup? ROFL no. Ja, če najemaš sam, 120.000 € drago nepremičnino pa ti kupi mamica.

Mr.B ::

PrihajaNodi je izjavil:

Lastna nepremičnina je v primerjavi z najemom luskuz.



Luksuz je da si najem lahko privoščiš in imaš zraven za hrano. Najbolje je da si sam in v študentski sobi.

Dej no, sedaj smo pa vsi ostali krivi, ker niamo nepremičnin... Potem pa dej vsem eno nerpimičninio, pa se pejmo Socialno državo, da bomo potem vsi enako revni..
Dejstvo je, in ostaja, da je nepremičnina vir sredstev preživljanja. Namesto da bi investiral v šolanje in razgledanost svojih potomcev, si se odločil za betonski grad, sedaj ko nimas sluzbe, smoramo pa ostali pobastai instuticionalni minus, kot pri bankah. Minus od državljanov, plus je moj.
Mene BK, koliko ti ceniš svojo nepremičnino, ceno določa trg.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

thramos ::

Telbanc je izjavil:

Za socialo plačujemo vsi, DDV. Med drugim.


Med "vsemi" je lep del takšnih, ki nimajo 120.000 € premoženja. Pa pomagajo tistim, ki ga imajo.

Telbanc ::

thramos je izjavil:

Najem je večji luksuz kot nakup? ROFL no. Ja, če najemaš sam, 120.000 € drago nepremičnino pa ti kupi mamica.


Obrok kredita je majnši na mesec. Če ne znaš z financami, ni treba potem jokcat tlele.

thramos je izjavil:

Telbanc je izjavil:

Za socialo plačujemo vsi, DDV. Med drugim.


Med "vsemi" je lep del takšnih, ki nimajo 120.000 € premoženja. Pa pomagajo tistim, ki ga imajo.



Večina o katerih govorimo, je lep del življenja vplačevala v proračun, takrat še za druge.
Hvala bogu, nisem cepljen za covid-19.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Telbanc ()

thramos ::

Telbanc je izjavil:

Obrok kredita je majnši na mesec. Če ne znaš z financami, ni treba potem jokcat tlele.


:))

Telbanc ::

thramos je izjavil:

Telbanc je izjavil:

Obrok kredita je majnši na mesec. Če ne znaš z financami, ni treba potem jokcat tlele.


:))



Plačevanje najemnine 20 let na koncu nimaš nič. Lastnik pa kupi še eno stanovanje.

Plačevanje kredita za stanovanje, po dvajsetih letih imaš stanovanje, kapital.

8-)

Ti pa guraš visoko najemnino in stresaš slabo voljo tlele....na tiste ki so vplačali več v proračun, kot si misliš.
Hvala bogu, nisem cepljen za covid-19.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Telbanc ()

thramos ::

Zelo zelo naivno razmišljanje. Pa ok.

Ta kapital naj se uporabi za reševanje potencialnih težav - ne pa da se za pomoč obrneš na tiste, ki tega kapitala nimajo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: thramos ()

Telbanc ::

thramos je izjavil:

In ta kapital naj se uporabi za reševanje potencialnih težav - ne pa da se za pomoč obrneš na tiste, ki tega kapitala nimajo.



Torej, zakaj ne poskrbiš zase? Zakaj visiš na najemnini?

Ti najemnino subvencionira občina?? Poskrbi zase, da boš imel kapital za reševanje potencialnih težav v prihodnosti. Da ne booš obremenjeval drugih, ki bojo imeli še manj od tebe...
Hvala bogu, nisem cepljen za covid-19.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Telbanc ()

PrihajaNodi ::

thramos je izjavil:

Najem je večji luksuz kot nakup? ROFL no. Ja, če najemaš sam, 120.000 € drago nepremičnino pa ti kupi mamica.



Seveda je. Če imamo v mislih, da boš na dolgi rok na cesti.

Mr.B je izjavil:

PrihajaNodi je izjavil:

Lastna nepremičnina je v primerjavi z najemom luskuz.



Luksuz je da si najem lahko privoščiš in imaš zraven za hrano. Najbolje je da si sam in v študentski sobi.

Dej no, sedaj smo pa vsi ostali krivi, ker niamo nepremičnin... Potem pa dej vsem eno nerpimičninio, pa se pejmo Socialno državo, da bomo potem vsi enako revni..
Dejstvo je, in ostaja, da je nepremičnina vir sredstev preživljanja. Namesto da bi investiral v šolanje in razgledanost svojih potomcev, si se odločil za betonski grad, sedaj ko nimas sluzbe, smoramo pa ostali pobastai instuticionalni minus, kot pri bankah. Minus od državljanov, plus je moj.
Mene BK, koliko ti ceniš svojo nepremičnino, ceno določa trg.


Investiranje v šolanje? Rofl? Saj plačujemo (no jaz ne, ker sem zapustil Slovenijo) za šolanje. Zakaj misliš da ti jemlejo prispevke.



Obrok kredita je majnši na mesec. Če ne znaš z financami, ni treba potem jokcat tlele.



Seveda, da ne zna. Kaj si pričakoval od človeka, ki piše neumnosti in je škodoželjen.

Zgodovina sprememb…

Telbanc ::

Pri nas najem stanovanja v sosednjem bloku, trisobno-540 evrov na mesec.

Obrok kredita, nekaj čez 300 evrov.


Folk je šel v kredit, ker zdaj plačajo manj. Če pa ti pač občina subvencionira najemnino, pol se ti verjetno ne splača.
Hvala bogu, nisem cepljen za covid-19.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Telbanc ()

Mato989 ::

Telbanc je izjavil:

Mr.B je izjavil:

PrihajaNodi je izjavil:

120.000 € prinese 120 mesecev življenja v luksuznem stanovanju v centru Ljubljane. In v tem času ti ni potrebno prositi ljudi okoli sebe, od katerih ima marsikdo (večina?) manj kot ti, za socialno pomoč


Jes pa travo, otrok nimas, sedis samo v stanovanju po 10 ih letih pa metek v glavo.

Kaj ko bi se vprašal, kaj si počel 120 mesecev, da si nisi bil sposoben izboljšati polozaja na trgu... Pa ne začet z default fallback: bna podobne teme kot ocetje samohranilci.


Najprej moraš to nepremičnino prodat. In v teh časih za njo ne dobiš 120.000.

Tako da se leta luksuznega življnja v Monaku precej skrajšajo. Poleg tega ma oseba verjetno že dolgove, družino....


Tako da lah računaš na 5 let najema, kje so potem še stroški za življenje, plačevanje zdravstva...verjetno tudi za ženo....

Upam da se ti kdaj znajdeš v takem položaju, da boš mel na izbiro da ješ travo, ali prodaš svojo nepremičnino za drobiž.




Torej sta se dva skup dobla ki sta oba nesposobna služit denar? Zakaj si že takšni zaslužijo moj denar ki vlagam v svoje znanje in sposobnosti ter mreženje na trgu?

PrihajaNodi ::

Torej sta se dva skup dobla ki sta oba nesposobna služit denar? Zakaj si že takšni zaslužijo moj denar ki vlagam v svoje znanje in sposobnosti ter mreženje na trgu?


Seveda, zato pa pametni zapuščajo Slovenijo, ker je toliko nesposobnežev.

Telbanc ::

Mato989 je izjavil:

Telbanc je izjavil:

Mr.B je izjavil:

PrihajaNodi je izjavil:

120.000 € prinese 120 mesecev življenja v luksuznem stanovanju v centru Ljubljane. In v tem času ti ni potrebno prositi ljudi okoli sebe, od katerih ima marsikdo (večina?) manj kot ti, za socialno pomoč


Jes pa travo, otrok nimas, sedis samo v stanovanju po 10 ih letih pa metek v glavo.

Kaj ko bi se vprašal, kaj si počel 120 mesecev, da si nisi bil sposoben izboljšati polozaja na trgu... Pa ne začet z default fallback: bna podobne teme kot ocetje samohranilci.


Najprej moraš to nepremičnino prodat. In v teh časih za njo ne dobiš 120.000.

Tako da se leta luksuznega življnja v Monaku precej skrajšajo. Poleg tega ma oseba verjetno že dolgove, družino....


Tako da lah računaš na 5 let najema, kje so potem še stroški za življenje, plačevanje zdravstva...verjetno tudi za ženo....

Upam da se ti kdaj znajdeš v takem položaju, da boš mel na izbiro da ješ travo, ali prodaš svojo nepremičnino za drobiž.




Torej sta se dva skup dobla ki sta oba nesposobna služit denar? Zakaj si že takšni zaslužijo moj denar ki vlagam v svoje znanje in sposobnosti ter mreženje na trgu?


Torej si sam plačuješ šolanje?? Ali visiš na državni šoli, in sta ti reveža s svojimi prispevki omogočila šolanje????
Hvala bogu, nisem cepljen za covid-19.

Mato989 ::

Torej si sam plačuješ šolanje?? Ali visiš na državni šoli, in sta ti reveža s svojimi prispevki omogočila šolanje????


Vso šolanje od srednje naprej sem si plačal sam, pa še zmeraj imam prihranjeno 5 mestno cifro, je pa res da ne hodim na dopuste že 7 let, pa avto mam za jurija, oz. večino časa ga nisem mel, pa sposoben sem tolko da me zaposlijo tudi v domačem kraju torej 3-5 min peš do službe..... pa 3 šihte sem menjal, in nikol več kot 3 mesece nezaposlen (čas prejemanja nadomestila) pa zmes sem se še izobrazil, tako da imam 3 izobrazbe, oz. tretjo pravkar počnem in 2 bosta kompatibilni ena pa je visoko iskana, torej mi za šiht se ni za bati, je pa res da ta visoko iskana (CNC) pač ni nekaj kar želim delat cel lajf, ampak imam za backup, veš to da ne bom rabo bit na socialni, imam pač certifikat CNC tehnologa (realno operaterja).... ampak to enim ne pade na pamet, je izpod njihovih časti ali pa velikokrat tudi sposobnosti, da bi to zmogli nardit. Raje dajo jurija pa pol za počitnice, namesto da bi dve leti bili doma in se učili in si pridobili dodatna znanja.

Zato pa UKINIT SOCIALO...

Mehmed ::

Res je carsko vzdusje tuki vidim. Jebes stare ljudi, itak so dobili stanovanja skoraj zastonj v drugem sistemu, zaradi njih lahko ostali samo sanjamo ziveti v lj.
Nej jih prodajo pa spizdijo v nerazvite regije, da jim denar dlje traja, sluzb itak ne bodo iskali, tko da je vseeno kje zivijo.
Potem ko jih izrinemo na obrobje bomo pa mladi koncno prisli do placa v lj. Res win win.

PrihajaNodi ::

Mehmed je izjavil:

Res je carsko vzdusje tuki vidim. Jebes stare ljudi, itak so dobili stanovanja skoraj zastonj v drugem sistemu, zaradi njih lahko ostali samo sanjamo ziveti v lj.
Nej jih prodajo pa spizdijo v nerazvite regije, da jim denar dlje traja, sluzb itak ne bodo iskali, tko da je vseeno kje zivijo.
Potem ko jih izrinemo na obrobje bomo pa mladi koncno prisli do placa v lj. Res win win.



Ja lol. Ravno tebe čaka poceni nepremičnina. Na koncu pa vse to dobi v roke banke in ljudje, ki že tako držijo po več nepremičnin. In ravno zaradi takšne mentalitete Slovenija propada. 50% mladine, ki visi na zavodu, ne bo moglo niti rentati stanovanja, kje je šele nakup.

Mato989 je izjavil:

Torej si sam plačuješ šolanje?? Ali visiš na državni šoli, in sta ti reveža s svojimi prispevki omogočila šolanje????


Vso šolanje od srednje naprej sem si plačal sam, pa še zmeraj imam prihranjeno 5 mestno cifro, je pa res da ne hodim na dopuste že 7 let, pa avto mam za jurija, oz. večino časa ga nisem mel, pa sposoben sem tolko da me zaposlijo tudi v domačem kraju torej 3-5 min peš do službe..... pa 3 šihte sem menjal, in nikol več kot 3 mesece nezaposlen (čas prejemanja nadomestila) pa zmes sem se še izobrazil, tako da imam 3 izobrazbe, oz. tretjo pravkar počnem in 2 bosta kompatibilni ena pa je visoko iskana, torej mi za šiht se ni za bati, je pa res da ta visoko iskana (CNC) pač ni nekaj kar želim delat cel lajf, ampak imam za backup, veš to da ne bom rabo bit na socialni, imam pač certifikat CNC tehnologa (realno operaterja).... ampak to enim ne pade na pamet, je izpod njihovih časti ali pa velikokrat tudi sposobnosti, da bi to zmogli nardit. Raje dajo jurija pa pol za počitnice, namesto da bi dve leti bili doma in se učili in si pridobili dodatna znanja.

Zato pa UKINIT SOCIALO...


Koliko si plačal za šolanje? Koliko ti je pisalo na računu?

Zgodovina sprememb…

Mato989 ::

Za šolanje? višja strokovna šola, 3 ciklusi oz. 2,5 leti, stalo me je emmm 2.800EUR, zdaj pa sem še na drugi višji strokovni ko pa so mi priznali 6 oz. 7 izpitov in so mi znižali šolnino iz 3.500EUR na 2.800EUR...

Kaj pa ma veze koliko je pisalo na računu? Toliko kot sem plačal oz, pisalo je na položnici :)


Ampak fora je v tem, da jaz pač nikamor ne grem, jaz sem poskrbel da bom konkurenčen, da sem zanimiv večini slovenskih delodajalcev, da se lahko pogajam tudi do neke mere za plačo, ali pa ultra hitor dobim šiht, in tu je bistvo, pa nisem še niti 30 let star.

Hkrati imam od bivšega propadlega servisa za računalnike po okolici na stotine ljudi ki imajo moje cifre in vejo da imam odlično znanje servisa računalnikov in me kličejo da jim servisiram kište, ker vejo da ne bom napizdeval da je nekaj crknilo če ni, samo zato da bi služil... vsak mesec od tega dobim še tam okoli 200EUR neto. Dober glas seže v deveto vas so rekli kajne?



Eni moji brezposelni kolegi pa imajo magistrske, je pa res da so bli vsako leto 14 dni na morju, eni celo v USA, imajo pa glih za naslednji vikend za pir... in taki običajno tudi jamrajo da ni šihtov, medtem ko sem jaz delal prakso zastojn in še na črno za pivo in sendvič da sem se naučil raznoraznih zadev in spoznal na desetine podjetnikov po regiji so kolegice kelnarle za 5EUR na uro po diskačih, kolegi pa fizičarli, vsi so imeli takrat več denarja kot jaz, ampak danes pa imam jaz šiht... čeprav imajo oni 2 stopnji višjo izobrazbo, znajo pa nič koristnega kar dela PROFIT podjetjem zanimivo kajne?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Mato989 ()

Invictus ::

Telbanc je izjavil:


Ni videt, u fokusu so penziči, ki živijo v svojih flatih, ki pa nimajo varstvenega dodatka, za ceno, da tolčejo lakoto.

Zadeva zgleda tko, ko da bi nekdo na tuji nesreči hotel graditi svojo "srečo".

Zadeva zgleda tako, kot da svoji otroci NE POSKRBIJO za svoje ostarele starše...

thramos je izjavil:


V fokusu so tisti, ki ne želijo iz lastnih sredstev financirati svojega življenskega sloga (luksuz lastne nepremičnine) pa se za pomoč obračajo k tistim, ki imajo še manj kot oni.

Precek kruto, ampak resnično.

Ljudje na minimalcih v najemu plačujejo varstveni dodatek ljudem, ki so v lastni bajti.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Invictus ()

PrihajaNodi ::

Kaj pa ma veze koliko je pisalo na računu? Toliko kot sem plačal oz, pisalo je na položnici :)



Si pač študiral izredno. Lahko bi se odločil za redni študij, ki je brezplačen.

Invictus ::

Mehmed je izjavil:

Res je carsko vzdusje tuki vidim. Jebes stare ljudi, itak so dobili stanovanja skoraj zastonj v drugem sistemu, zaradi njih lahko ostali samo sanjamo ziveti v lj.
Nej jih prodajo pa spizdijo v nerazvite regije, da jim denar dlje traja, sluzb itak ne bodo iskali, tko da je vseeno kje zivijo.
Potem ko jih izrinemo na obrobje bomo pa mladi koncno prisli do placa v lj. Res win win.

A je pravica za življenje v LJ zapisana po novem v ustavi?

Nisem vedel...

Če ni, pač plačaj tarifo za bivanje v lj.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

PrihajaNodi ::

A je pravica za življenje v LJ zapisana po novem v ustavi?


Ne piše pa da je Slovenija socialna država. Pa izbrišimo to pa nehajmo že plačevat prispevke.

Mehmed ::

PrihajaNodi je izjavil:


Ja lol. Ravno tebe čaka poceni nepremičnina.


Ja ta del mi lih ne stima, ko govorijo o 120k vrednih. Ampak pustimo detajle, glavno je da folk ne sme imeti nicesar, ko prosi za pomoc.
Ce hoces imeti kapital in fehtat odpri banko.

Mato989 ::

PrihajaNodi je izjavil:

Kaj pa ma veze koliko je pisalo na računu? Toliko kot sem plačal oz, pisalo je na položnici :)



Si pač študiral izredno. Lahko bi se odločil za redni študij, ki je brezplačen.


Lahko bi se, ampak potem bi tudi lahko bil brezposeln brez izkušenj, brez mreženja pri delodajalcih v regiji, brez praktičnih znanj, in ostalega.... namesto tega sem nekaj vložil v ZAPOSLJIVOST in zato lahko vsak trenutek izbiram vsaj med PARIMI službami... ker sem pozicioniral svoje sposobnosti na trgu dela tako, da imamnajvečji adut v Sloveniji ki ga lahko imaš in to je ZAPOSLJIVOST.

Več kot denar je vredna kvaliteta delovnega mesta, in če me kjerkoli buzerirajo z neumnimi nalogami ker vodstvo ne razume in se noče pogovarjat imam pač v vsakem trenutku par šihtov na voljo kjer me z veseljem sprejmejo ker me POTREBUJEJO oz. moje znanje in sposobnosti delanja profita.

Je pa res da že 7 let nisem bil na dopustu v tujini... niti ne v Sloveniji če odštejem 50% znižanja za karte v toplicah občasno.

In zdaj moram jaz lenuhom plačevat socialke, ki ne znajo nič in mislijo ker so zastojn naredli nek magister da pa morjo met take in take šihte in plače drugače ne bo nič iz njih? Pa še v LJ po sreči bi radi bli, jaz pa na štajerskem vse to uspem nardit?

thramos ::

PrihajaNodi je izjavil:

Ne piše pa da je Slovenija socialna država. Pa izbrišimo to pa nehajmo že plačevat prispevke.


Jaz vidim smisel socialne pomoči v tem, da se pomaga (vsem) tistim, ki si ne morejo pomagati sami. Ne pa tistim, ki bi si lahko pomagali sami, pa si ne želijo.

Mato989 ::

thramos je izjavil:

PrihajaNodi je izjavil:

Ne piše pa da je Slovenija socialna država. Pa izbrišimo to pa nehajmo že plačevat prispevke.


Jaz vidim smisel socialne pomoči v tem, da se pomaga (vsem) tistim, ki si ne morejo pomagati sami. Ne pa tistim, ki bi si lahko pomagali sami, pa si ne želijo.


To jim ne bo nikoli jasno, verjetno so oni tudi za to da damo varstveni dodatek neki ženički ki jo poznam, živi v 250m2 BAJTI, SAMA, 450€ penzije.... NEREALNO. Boga revica, mislila pa ni 75 let NIČ NIČ NIČ....

PrihajaNodi ::

Lahko bi se



Pa se nisi. Tvoj problem, ne naš.

Mato989 ::

PrihajaNodi je izjavil:

Lahko bi se



Pa se nisi. Tvoj problem, ne naš.


Tako je, kot je njihov problem da ne morjo dobit službe NE NAŠ, zato stop socialkam!

Aston_11 ::

Mato989 je izjavil:

zato stop socialkam!
Samo zaradi tega, ker si po svojih besedah zaposljiv, tako vehementno kurčiti, da stop sociali...

Knez Fjodor ::

Tu spet grozno prevladuje miselnost, da so ljudje za vse sami krivi. In da ima človek neomejene možnosti, da se reši iz težav. Večinoma to govorijo tisti, ki vedo malo in ki imajo tudi nekoliko sreče v življenju.

Mato989 ::

Aston_11 je izjavil:

Mato989 je izjavil:

zato stop socialkam!
Samo zaradi tega, ker si po svojih besedah zaposljiv, tako vehementno kurčiti, da stop sociali...


Zanima me tak realno, zakaj bi moral jaz, plačevat socialo nekaterim ki so v mojih letih se zajebavali, hodli po turističnih krajih, uživali, se šolali zastonj, medtem ko sem jaz se vsemu temu odpovedal da imam kompetence, znanja in dober CV ki odpre marsikatera vrata tudi na območjih kjer ti zgoraj opisani žurerji trdijo da ni šihtov...

Res mi ne gre to skupaj, torej podpiramo kolektivno lenobo in nedelo in zajebavanje, namesto take kot sem jaz ki smo se marsičemu odpovedali samo zato da bi varčevali, se izobraževali, imeli izkušnje itd...

Torej kaj izmed tega je prioreteta ki jo je vredno nagradit? Če ono prvo, potem razumem zakaj je toliko sposobnih odšlo :)

Aston_11 ::

Fant, del sistema si. Kot del sistema ne moreš fantazirat, kaj bi in kaj ne bi. Če je sistem tak, da boš plačeval, boš plačeval, tudi če si misliš o sebi, kako ultra sposoben si.

Mato989 ::

Knez Fjodor je izjavil:

Tu spet grozno prevladuje miselnost, da so ljudje za vse sami krivi. In da ima človek neomejene možnosti, da se reši iz težav. Večinoma to govorijo tisti, ki vedo malo in ki imajo tudi nekoliko sreče v življenju.


Seveda so, kdo je kriv mojim kolegom da so se zapijavali po hrvaški obali vsako leto in tam spušili po 1.000EUR letno, namesto da bi to 7 let nabirali in imeli 7.000EUR na računu in si plačali izobraževanje in kvalifikacijo v nek poklic ki bo prinesel službo?


A mi lahko razložiš tole?

Aston_11 je izjavil:

Fant, del sistema si. Kot del sistema ne moreš fantazirat, kaj bi in kaj ne bi. Če je sistem tak, da boš plačeval, boš plačeval, tudi če si misliš o sebi, kako ultra sposoben si.


Tako je, na žalost, zato pa delam na črno(zraven šihta) in imam 5 mestno cifro že na strani, seveda ne na banki, in tudi ene 2 kili srebra in zlato itd... pač ciganija podpira ciganijo brezdelniško in zabušantsko.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Mato989 ()

Aston_11 ::

Mato989 je izjavil:

Tako je, na žalost, zato pa delam na črno in imam 5 mestno cifro že na strani, seveda ne na banki, in tudi ene 2 kili srebra in zlato itd... pač ciganija podpira ciganijo brezdelniško in zabušantsko.
Sedaj pa razmisli v smeri, da te zjebe zdravje in da ne moreš več delati. Sitauacija je realna, dopolniš jo lahko po
želji z drugimi scenariji. Fašeš isto socialo, kateri sedaj tako nasprotuješ.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Aston_11 ()

Utk ::

Prvič, če so še tako neumni, ne moreš jih pustit crknit. 280 evrov sociale sicer ni daleč od tega.
Drugič, ta tema je v glavnem o teh, ki imajo nepremičnino, in če jo imajo, so jo očitno enkrat naredili ali kupili, to pa niso tvoji kolegi, ki nimajo nič. Če so postavili bajto, za rečmo 100 jurjev, brez skrbi, da so plačali tudi en kup davkov, dovoljenj, pa očitno so tudi denar morali nekje zaslužit in še tam plačat davke. Ti potencialni 3 jurji letno ne pomenijo kaj dost - pa še to bi bli 3 jurji samo, če ne bi imeli res nobenega dohodka. Če ima nekdo 450 evrov penzije itak ne dobi več ničesar.

Mehmed ::

Mato sodi samo po tem kok je kdo trenutno vreden. Pozablja pa, da je en folk praviloma ustvaril ta sistem katerega sadove on zanje.
So se pa usteli vsekakor, ker so podcenjevali kake pizde so lahko nekateri. Moral bi jim bolj vcepit v glavo, da tudi ce ti placas za svojo solo je to solo se kar nekdo nucal zgradit pa naredit njemu dosegljivo.
Nekdo se je rabil zrtvovat, da imas ti vec moznosti tko kot se bos ti zdej, da jih bodo imeli ostali. Suck it up bitch.

Mato989 ::

Aston_11 je izjavil:

Mato989 je izjavil:

Tako je, na žalost, zato pa delam na črno in imam 5 mestno cifro že na strani, seveda ne na banki, in tudi ene 2 kili srebra in zlato itd... pač ciganija podpira ciganijo brezdelniško in zabušantsko.
Sedaj pa razmisli v smeri, da te zjebe zdravje in da ne moreš več delati. Sitauacija je realna, dopolniš jo lahko po
želji z drugimi scenariji. Fašeš socialo....


Nekaj je invalidska pokojnina drugo je pa socialna. Če ne moreš več delat upravičeno dobiš invalidnino in to ni socialna (lahko se gremo kregat da neke vrste je) Ampak mi ne govorimo o delu nesposobnih ljudeh, ampak govorimo o ljudeh ki bi lahko delali, ampak so v svoji zgodovini sprejemali takšne in drugačne odločitve (raje žuranje kot vlaganje v sposobnosti in mreženje) potem pa ko ni šihtov pa moramo pokrivat to mi, ker oni niso vlagali financ v sebe ampak v alkohol in zabavo...

In to je problem o katerem govorim... pa da ne bo pomote, sam sem se tudi napijaval pa zajebaval, ampak sem pač vedo kje je meja, in da če do 30tega naredim dobro osnovo bo naprej lažje, če pa pri 30tem nimaš nič delovne dobe, in magistrsko, pa je težava potem pa kaj ti ostane, socialna, ampak si je ne zaslužiš, ker si prej metal denar stran namesto v svojo rast.

MadMen ::

Mato989 je izjavil:

Aston_11 je izjavil:

Mato989 je izjavil:

zato stop socialkam!
Samo zaradi tega, ker si po svojih besedah zaposljiv, tako vehementno kurčiti, da stop sociali...


Zanima me tak realno, zakaj bi moral jaz, plačevat socialo nekaterim ki so v mojih letih se zajebavali, hodli po turističnih krajih, uživali, se šolali zastonj, medtem ko sem jaz se vsemu temu odpovedal da imam kompetence, znanja in dober CV ki odpre marsikatera vrata tudi na območjih kjer ti zgoraj opisani žurerji trdijo da ni šihtov...

Res mi ne gre to skupaj, torej podpiramo kolektivno lenobo in nedelo in zajebavanje, namesto take kot sem jaz ki smo se marsičemu odpovedali samo zato da bi varčevali, se izobraževali, imeli izkušnje itd...

Torej kaj izmed tega je prioreteta ki jo je vredno nagradit? Če ono prvo, potem razumem zakaj je toliko sposobnih odšlo :)

Lej zavedaj se da si egocentričen in nisi intelektualno sposoben razumet socialne problematike.

Mato989 ::

Utk je izjavil:

Prvič, če so še tako neumni, ne moreš jih pustit crknit. 280 evrov sociale sicer ni daleč od tega.
Drugič, ta tema je v glavnem o teh, ki imajo nepremičnino, in če jo imajo, so jo očitno enkrat naredili ali kupili, to pa niso tvoji kolegi, ki nimajo nič. Če so postavili bajto, za rečmo 100 jurjev, brez skrbi, da so plačali tudi en kup davkov, dovoljenj, pa očitno so tudi denar morali nekje zaslužit in še tam plačat davke. Ti potencialni 3 jurji letno ne pomenijo kaj dost - pa še to bi bli 3 jurji samo, če ne bi imeli res nobenega dohodka. Če ima nekdo 450 evrov penzije itak ne dobi več ničesar.


Kaj pa, ja vem šok, če so bajto podedovali? Poznam tudi take primere, in niso plačevali nič v blagajno nikoli? Prejemajo pa socialno :)

Mehmed je izjavil:

Mato sodi samo po tem kok je kdo trenutno vreden. Pozablja pa, da je en folk praviloma ustvaril ta sistem katerega sadove on zanje.
So se pa usteli vsekakor, ker so podcenjevali kake pizde so lahko nekateri. Moral bi jim bolj vcepit v glavo, da tudi ce ti placas za svojo solo je to solo se kar nekdo nucal zgradit pa naredit njemu dosegljivo.
Nekdo se je rabil zrtvovat, da imas ti vec moznosti tko kot se bos ti zdej, da jih bodo imeli ostali. Suck it up bitch.


Ta folk je večinoma zdaj mrtev.... to sobili udarniki in ostali komunisti oz. njih mladina v delavskih brigadah... oni so edini žrtvovali svoj čas in vseza naše dobro, vse kar so zgradili pa danes njihova baby boom generacija uspešno potaplja že zadnjih 15 let, oz kar vse od leta 1995, ali pa rečmo temo z ukinitvijo SDKja, ki je prelomnica vsega.

MadMen je izjavil:

Mato989 je izjavil:

Aston_11 je izjavil:

Mato989 je izjavil:

zato stop socialkam!
Samo zaradi tega, ker si po svojih besedah zaposljiv, tako vehementno kurčiti, da stop sociali...


Zanima me tak realno, zakaj bi moral jaz, plačevat socialo nekaterim ki so v mojih letih se zajebavali, hodli po turističnih krajih, uživali, se šolali zastonj, medtem ko sem jaz se vsemu temu odpovedal da imam kompetence, znanja in dober CV ki odpre marsikatera vrata tudi na območjih kjer ti zgoraj opisani žurerji trdijo da ni šihtov...

Res mi ne gre to skupaj, torej podpiramo kolektivno lenobo in nedelo in zajebavanje, namesto take kot sem jaz ki smo se marsičemu odpovedali samo zato da bi varčevali, se izobraževali, imeli izkušnje itd...

Torej kaj izmed tega je prioreteta ki jo je vredno nagradit? Če ono prvo, potem razumem zakaj je toliko sposobnih odšlo :)

Lej zavedaj se da si egocentričen in nisi intelektualno sposoben razumet socialne problematike.


Aha, oni pa niso egocentrični ki so zapijavali po žurkah namesto vlagali v sebe? Oni so pa delali to v dobro vseh nas predvsem mene :)

Lolz

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Mato989 ()

Invictus ::

Knez Fjodor je izjavil:

Tu spet grozno prevladuje miselnost, da so ljudje za vse sami krivi. In da ima človek neomejene možnosti, da se reši iz težav. Večinoma to govorijo tisti, ki vedo malo in ki imajo tudi nekoliko sreče v življenju.

Saj so. V veliki meri.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Mehmed ::

Mato mislim da ti se nisi dovolj vlozil vase. Ce bi sluzu neke miljone se ne bi sploh ubadal s temi brezveznostmi.
Tko si pa sam korak dva pred temi lenuhi, ceprav si sprintal celo pot. In jih je zdej treba spotaknit, ker to ni normalno, oni bi morali imeti dva kroga zaostanka, ne dva koraka. Ti bi moral vse tri medalje dobit, ker si tok truda vlozu, tko bosta pa zraven tebe na odru se dva, ki se lahko tudi sprehodita do tja ce hoceta.
Jeben filing verjamem.

Invictus ::

Mehmed je izjavil:

Mato sodi samo po tem kok je kdo trenutno vreden. Pozablja pa, da je en folk praviloma ustvaril ta sistem katerega sadove on zanje.
So se pa usteli vsekakor, ker so podcenjevali kake pizde so lahko nekateri. Moral bi jim bolj vcepit v glavo, da tudi ce ti placas za svojo solo je to solo se kar nekdo nucal zgradit pa naredit njemu dosegljivo.
Nekdo se je rabil zrtvovat, da imas ti vec moznosti tko kot se bos ti zdej, da jih bodo imeli ostali. Suck it up bitch.

Noben se ni rabil žrtovat.

Vsi so imeli plače, in so opravljali delo. Nihče ni della zastonj.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x
««
15 / 17
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Socialna pomoc? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
12024368 (18927) shadeX
»

Vracanje socialne pomoci

Oddelek: Loža
417223 (5570) jalovec09
»

Izguba zaposlitve

Oddelek: Loža
478649 (7050) Pithlit
»

Socialna pomoč še vedno sramotnih 229 evrov (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Loža
32569522 (60696) jype

Več podobnih tem