» »

Vračanje prejete denarne socialne pomoči za časa življenja

Vračanje prejete denarne socialne pomoči za časa življenja

««
«
1 / 17
»»

Jernej88_ ::

Pozdravljeni!

Danes sem prejel vabilo od CSD-ja da se moram zglasiti na CSD za vračanje prejete denarne socialne pomoči za obdobje 01/2011.
Bral sem sedaj malo ostale forume in tam pravijo da uradno ni treba vračati socialne pomoči za časa življenja.
Pa me zanima vaše menenje in če ima morda kdo izkušnje.

LP
No more Slovenia!
  • zaklenil: bluefish ()

Tilen ::

Na kakšni podlagi pa ne bi bilo potrebno vračati za časa življenja? Kako boš pa po smrti vrnil?


Slovenski brezposelni: A da bi šli delat za 750 € na mesec? J*** se!
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

PaX_MaN ::

Vrnit jo je treba, če je bila neupravičeno prejeta.

Jernej88_ ::

S spletne strani ministrstva:

Dedovanje premoženja osebe, ki je prejemala denarno socialno pomoč

Zakon o dedovanju v 128. členu določa, da se dedovanje premoženja osebe, ki je uživala pomoč v skladu s predpisi o socialnem varstvu, omeji do višine vrednosti prejete pomoči.

Ta omejitev se izvede tako, da postane del zapustnikovega premoženja, ki ustreza vrednosti prejete pomoči, lastnina Republike Slovenije - če se je pomoč financirala iz proračuna Republike Slovenije - oziroma lastnina občine, če se je pomoč financirala iz proračuna občine.

Če se dediči zavežejo povrniti vrednost dane pomoči Republiki Sloveniji oziroma občini, dedujejo vse zapustnikovo premoženje.

V prejeto pomoč se izmed pravic, ki jih financira Republika Slovenija, šteje denarna socialna pomoč.

vir: mddsz.gov.si
No more Slovenia!

PaX_MaN ::

joze67 ::

Se pravi, da je prejemnik pomoči sedaj že no more in si ti (J88) dedič?

fosil ::

Če prav razumem je umrl nek tvoj sorodnik, ki je prejemal socialno pomoč, ti pa si po njem nekaj podedoval?

Stvar je taka, da če hočeš podedovat vse premoženje, boš moral odplačat socialno pomoč, ki jo je on dobil.
V nasprotnem primeru se bo država "usedla" na podedovano premoženje.
Tako je!

Jernej88_ ::

joze67 je izjavil:

Se pravi, da je prejemnik pomoči sedaj že no more in si ti (J88) dedič?

Ne. Jaz moram vrniti socialno pomoč za obdobje enega meseca 01/2011 že sedaj.

fosil je izjavil:

Če prav razumem je umrl nek tvoj sorodnik, ki je prejemal socialno pomoč, ti pa si po njem nekaj podedoval?

Stvar je taka, da če hočeš podedovat vse premoženje, boš moral odplačat socialno pomoč, ki jo je on dobil.
V nasprotnem primeru se bo država "usedla" na podedovano premoženje.

Nisem nič podedoval. Hočejo samo da vrnem socialno pomoč za mesec Januar 2011.
No more Slovenia!

Zgodovina sprememb…

St235 ::

Tisto kar si ti citiral se nanaša na primer ČE prejemnik socialne pomoči umre in se izkaže da je dejansko imel premoženje. Ti pa si še živ, tako da ne bodo čakal do tvoje dediščine ampak bodo znesek terjal takoj, ko ugotovijo, da si neupravičeno dobival pomoč.

Saladin ::

Tilen je izjavil:

Na kakšni podlagi pa ne bi bilo potrebno vračati za časa življenja? Kako boš pa po smrti vrnil?


Slovenski brezposelni: A da bi šli delat za 750 € na mesec? J*** se!


Sam sem šel enkrat tako pobirat jabolka (ko sem bil še na zavodu).

Čeprav smo se tisti dan pošteno nadelali, smo dosegli le polovico naše kvote. Plača pa se po efektu. To sem rekel svoji socialni svetovalki in mi je zgolj potrdila. Tako da tistih 750 EUR za pobiranje jabolk je utopija.
Dobro je kar nosi največ svobodne koristi/najmanj bolečine čim več sentientom
na najhitrejši, najvarnejši in najbolj moralen način za najdaljše obdobje.
"Utilitarianizem po Saladinovo"

fosil ::

Nisem nič podedoval. Hočejo samo da vrnem socialno pomoč za mesec Januar 2011.

Verjetno si imel kakšne prihodke, ki jim jih nisi povedal, sedaj so imeli pa kontrolo in so zadevo odkrili.
Tako je!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: fosil ()

mojsterleo ::

denarna pomoc se more takoj/cimprej vrniti, ce je bila neupraviceno prejeta. ce si imel1/2011 kak prihodek belezen ali so ugotovili karkoli drugega bos moral vrniti.
vabilo si pa prejel zato, ker ima po zakonu stranka pravico da se izjasni o dejstvih pred izdajo odlocbe.

Jernej88_ ::

fosil je izjavil:

Nisem nič podedoval. Hočejo samo da vrnem socialno pomoč za mesec Januar 2011.

Verjetno si imel kakšne prihodke, ki jim jih nisi povedal, sedaj so imeli pa kontrolo in so zadevo odkrili.

Nisem imel nikakršnih prihodkov, ker 12/2010 sem jo tudi dobil in tiste ni potrebno vrniti. Drugače 12/2010 ne bi dobil.

mojsterleo je izjavil:

denarna pomoc se more takoj/cimprej vrniti, ce je bila neupraviceno prejeta. ce si imel1/2011 kak prihodek belezen ali so ugotovili karkoli drugega bos moral vrniti.
vabilo si pa prejel zato, ker ima po zakonu stranka pravico da se izjasni o dejstvih pred izdajo odlocbe.

Saj tako jim povem da nimam nič, edino to kar vidijo na meni.
No more Slovenia!

Zgodovina sprememb…

mojsterleo ::

a v vabilu razlog ni naveden? kot prihodek se upošteve vse, kar se logira na tvojem računu. tudi če samo pokrivaš limit, recimo.

Jernej88_ ::

Razlog je neupravičeno prejeta denarna socialna pomoč in sklenitev dogovora o vračilu.
No more Slovenia!

kmetek ::

Ko bi bila država in DURS tako aktivna kje drugje, kjer se milioni kradejo.

jalovec09 ::

Dokler ne slikaš tiste tvoje ődločbe˝iz CSD-ja mlatimo prazno slamo.

Slikaj, izbriši svoje podatke in prlimaj sem, šele nato pa bomo debatiral naprej

Socialna pomoč je zgolj za izjemne hude stiske v revščini, ko ni več izhoda, ne pa za živet z njo, delat na črno in se imet lepo.

IN JA VRAČA SE, če si imel v času prijemanja nepremičnino....vrne se toliko, kolikor so dobil, ampak ne ti, temveč dediči, ko tebe ni več.

Vrača se tudi, če si neupravičeno dobival socialno pomoč....zgleda si lagal v vlogi.

Zgodovina sprememb…

PaX_MaN ::

Ko bi bila država in DURS tako aktivna kje drugje, kjer se milioni kradejo.

A nis slišu, lansko leto so zaplenili 50 miljonov tazelenih!

Jernej88_ ::

jalovec09 je izjavil:

Dokler ne slikaš tiste tvoje ődločbe˝iz CSD-ja mlatimo prazno slamo.

Slikaj, izbriši svoje podatke in prlimaj sem, šele nato pa bomo debatiral naprej

Socialna pomoč je zgolj za izjemne hude stiske v revščini, ko ni več izhoda, ne pa za živet z njo, delat na črno in se imet lepo.

IN JA VRAČA SE, če si imel v času prijemanja nepremičnino....vrne se toliko, kolikor so dobil, ampak ne ti, temveč dediči, ko tebe ni več.

Vrača se tudi, če si neupravičeno dobival socialno pomoč....zgleda si lagal v vlogi.


Bom poiskal papirje in prilimam odločbo CSD.
Jaz nimam nobene nepremičnine in je tudi še nikoli nisem imel. Vrniti jo pa moram jaz pa ne moji dediči!
No more Slovenia!

Jernej88_ ::

Evo vam Odločba CSD:



No more Slovenia!

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: OmegaBlue ()

Tilen ::

Saj to je pravilno in v skladu z zakonom katerega se v preteklosti ni izvajalo.

Socialna podpora in smrt - država bo zahtevala denar nazaj

Tukaj smo zelo podrobno že govorili glede socialne pomoči. Tudi tukaj :

Socialna pomoč še vedno sramotnih 229 evrov
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

amigo_no1 ::

V tej odločbi csd nič ne piše o tvojem domnevnem problemu vračanja ?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: amigo_no1 ()

St235 ::

To je odločba da si dobil denar. zdaj so pa zgleda pogruntal, da si imel neke dohodke. Ali si še kaj delal prek ŠS?

jalovec09 ::

Sem bral pa nikjer ne piše, da moraš vrniti.

Duhec ::

Tudi jaz ne vidim, da bi moral kaj vrniti. To je zgolj odločba kako so prišli do zneska 160,66€, namesto 229.52€.
Dodeljena denarna socialna pomoč ti je od 1.12.2010 do 28.2.2011 znašala namesto polnih 229,52€ samo 160,66€, kar je točno 30% manj (-68,86€) zaradi tega, ker imaš stalno prebivališče prijavljeno pri starših in imaš s tem zagotovljeno 30% osnovne oskrbe. Vse to piše na prvi kopiji.
Delo preko ŠS, ki je prikazano tudi na prvi strani (datum je pred nastopom dneva socialne pomoči in ni vplival na končno višino zneska socialne pomoči) je po mojem prikazano samo kot info, da imajo podatke o tvojih priložnostnih prohodkih.
Lahko pa se seveda motim.

Jernej88_ ::

St235 je izjavil:

To je odločba da si dobil denar. zdaj so pa zgleda pogruntal, da si imel neke dohodke. Ali si še kaj delal prek ŠS?

Niti minute, ker nimam niti statusa.
No more Slovenia!

Zgodovina sprememb…

Jernej88_ ::

amigo_no1 je izjavil:

V tej odločbi csd nič ne piše o tvojem domnevnem problemu vračanja ?

Saj to je glih. Nato pa samo enkrat dobim vabilo.

Vabilo:

Vabilo

No more Slovenia!

Zgodovina sprememb…

  • zavarovalo slike: WarpedGone ()

opeter ::

To pa pomeni, da si vseeno imel neke prihodke ...
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

jalovec09 ::

...in si jih skril.

Čimprej vrni.

Brias ::

veliko moznosti je ,,,,

- si bil na zavodu za zaposlovanje, nisi udelezil kake delavnice, neopraviceno izostal, in so te brisali iz evidence zavoda?
- imas racun na dveh bankah in oni zahtevajo samo zadnje tri izpiske iz NLB .... :)
- ali imas avto, koliko je vreden
- ali imas delnice - si sploh prinesel potrdilo od KDD?
- ali je kdo prek bolhe kupil kaj od tebe in ti denar placal preko racuna v banki
- tudi ce si 2 meseca sparal samo denar od socialne in januarja ta denar pokril da placas mastercard, limit .... to je tvoj priliv... socialna ni za sparati ampak za porabiti, preziveti ...
- si delal prek studenta?
- je slucajno student tebi nakazal denar od nekoga na banko, in se isti dan vrnil, tebe niso obvestili, vendar preglej izpiske, ker oni tega ne morejo izbrisati ...
- si lastnik kake njive, parcele, vinograda .... mogoce si podedoval pa niti ne ves ....
- si v skupnem gospodinjstvu, je mama dobila 13to placo, bonus?

Med vaše dohodke spada:

plača, bolniško nadomestilo, starševsko nadomestilo (porodniško nadomestilo, očetovsko nadomestilo...)

pokojnina,

dohodki iz študentskega dela,

avtorsko delo.

dohodki iz premoženja,

dohodki iz kmetijske dejavnosti,

dohodki iz dejavnosti,

preživnina, ki jo prejemajo otroci,

družinska pokojnina, ki jo prejemajo otroci,

nadomestilo življenjskih stroškov, ki ga izplačuje Zavod RS za zaposlovanje in naslova aktivne politike zaposlovanja,

invalidnina,

varstveni dodatek,

vsi ostali prejemki Zavoda za pokojninsko in invalidsko zavarovanje, razen dodatka za tujo pomoč in postrežbo,

katastrski dohodek,

dobiček iz naslova opravljanja samostojne dejavnosti,

dobiček iz naslova opravljanja kmetijske dejavnosti,

in drugi dohodki po zakonu o socialnem varstvu.

Kot dohodki pa se ne upoštevajo namenski dohodki, ki so določeni z zakonom, kot so štipendije, otroški dodatki...


KAJ ŠE?

Denarna socialna pomoč se poveča za DODATEK ZA POMOČ IN POSTREŽBO, če:

ste nezmožni za delo,

nujno potrebujete pomoč druge osebe,

tega dodatka ne prejemate po drugih predpisih.


KDAJ NE?

Denarna socialna pomoč se ne dodeli samski osebi oziroma družini, ki ima prihranke oziroma premoženje, ki dosega ali presega višino 60 osnovnih zneskov minimalnega dohodka (trenutni znesek od 01.07.2008 je 13.302,00 EUR).

V to premoženje se ne šteje:

stanovanje, v katerem posameznik oziroma družina živi in ki ga predpisi o stanovanjskih razmerjih določajo kot primerno stanovanje,

premoženje, ki daje dohodke, ki se po tem zakonu upoštevajo pri ugotavljanju lastnega dohodka,

predmeti, ki so po predpisih o izvršbi in zavarovanju izvzeti iz izvršbe razen gotovina iz 5. točke 79. člena Zakona o izvršbi in zavarovanju (Uradni list RS, 51/98, 72/98 - sklep US in 11/99 - odločba US) in

osebno vozilo v vrednosti do višine 35 osnovnih zneskov minimalnega dohodka. (trenutni znesek od 01.07.2008 je 7.759,50 EUR)

v primeru, ko ima družina dve osebni vozili vredni manj kot 35 osnovnih minimalnih dohodkov, je potrebno vozilo manjše vrednosti upoštevati in denarno socialno pomoč zmanjšati na podlagi 31 .člena zakona o socialnem varstvu, razen v utemeljenih primerih (npr. ni javnega prevoznega sredstva, bolezen,itd.). Vzdrževanje osebnega vozila namreč predstavlja za upravičenca do denarne socialne pomoči visok strošek.

Prav tako denarne socialne pomoči ne morete dobiti, če ste brez sredstev za preživetje po svoji krivdi ali si ne prizadevate, da bi rešili svoj položaj (npr. ne išćete ali odklanjate zaposlitev oziroma vključitev v programe na zavodu za zaposlovanje, ne uveljavljate drugih pravic, ki bi jih lahko, kot so preživnine, državne pokojnine).



pa se malo copy - paste ... prvo ena zanimiva ...

Prav tako denarne socialne pomoči ne morete dobiti, če ste brez sredstev za preživetje po svoji krivdi ali si ne prizadevate, da bi rešili svoj položaj (npr. ne išćete ali odklanjate zaposlitev oziroma vključitev v programe na zavodu za zaposlovanje, ne uveljavljate drugih pravic, ki bi jih lahko, kot so preživnine, državne pokojnine).

jalovec09 ::

Če si nad 26 let se dohodki od staršev ne štejejo, ampak samo svoji.

Mogoče jih je pa res šparal

Zgodovina sprememb…

Jernej88_ ::

opeter je izjavil:

To pa pomeni, da si vseeno imel neke prihodke ...


jalovec09 je izjavil:

...in si jih skril.

Čimprej vrni.

Nisem :) Lahko pogledajo vse bančne izpiske pa ne bodo nič našli, no mogoče kakih 20 centov ki je trenutno gor.

jalovec09 je izjavil:

Če si nad 26 let se dohodki od staršev ne štejejo, ampak samo svoji.

Mogoče jih je pa res šparal

Star sem komaj 23 let, in nimam niti denarja da bi si podaljšal osebni dokument.
No more Slovenia!

Zgodovina sprememb…

Jernej88_ ::

Brias je izjavil:

veliko moznosti je ,,,,

- si bil na zavodu za zaposlovanje, nisi udelezil kake delavnice, neopraviceno izostal, in so te brisali iz evidence zavoda?
- imas racun na dveh bankah in oni zahtevajo samo zadnje tri izpiske iz NLB .... :)
- ali imas avto, koliko je vreden
- ali imas delnice - si sploh prinesel potrdilo od KDD?
- ali je kdo prek bolhe kupil kaj od tebe in ti denar placal preko racuna v banki
- tudi ce si 2 meseca sparal samo denar od socialne in januarja ta denar pokril da placas mastercard, limit .... to je tvoj priliv... socialna ni za sparati ampak za porabiti, preziveti ...
- si delal prek studenta?
- je slucajno student tebi nakazal denar od nekoga na banko, in se isti dan vrnil, tebe niso obvestili, vendar preglej izpiske, ker oni tega ne morejo izbrisati ...
- si lastnik kake njive, parcele, vinograda .... mogoce si podedoval pa niti ne ves ....
- si v skupnem gospodinjstvu, je mama dobila 13to placo, bonus?


1. Ne
2. Ne, ker sem moral prej ko sem oddal vlogo priložiti izpisek od banke in to kar za 6 mesecev za nazaj.
3. Ne
4. Ne, sem jih pa prodal že cca. 5 let nazaj
5. Ne
6. Socialno sem takoj porabil oz. takoj dvignil iz banke ker sem nujno potreboval denar.
7. Ne
8. Ne
9. Ne
10. Mama že 5 mesecev ni dobila plače.
No more Slovenia!

Brias ::

ok, se to da razcistimo .....za vsak slucaj ...

oni tebi odobrijo za 3 mesece ....

VENDAR .... ce se je v teh 3 mesecih karkoli spremenilo glede prilivov oz financne slike si DOLZAN to javiti CSD-ju ..

tudi ce je studenstki servis pomotoma nakazal denar in isti dan bi ga banka vrnila, je to tvoj priliv in si v prekrsku ...

mozno je da si sel kam na dopust, brez da vzames dopust na sami borzi dela, in te niso mogli kontaktirati...

mozno je da so se zmotili, mozno da je za kako uro legel tebi kak denar, pa niti ne ves, po pomoti....

glede izpiskov za 6 mesecev, .... prinesel si nlb, verjetno da vcasih niso gledali ce imas drug racun, sedaj so povezani z dursom ... vcasih so rabili dovoljenje od sodnika za pregled in so to zelo redko izvajali, sedaj naredijo to z 2-3 kliki na misko :)

je moznost, da so ga kaj kiksnili ... zelim ti sreco, in me resnicno zanima kako se bo 29.9. razpletlo ...

Jernej88_ ::

Brias je izjavil:

ok, se to da razcistimo .....za vsak slucaj ...

oni tebi odobrijo za 3 mesece ....

VENDAR .... ce se je v teh 3 mesecih karkoli spremenilo glede prilivov oz financne slike si DOLZAN to javiti CSD-ju ..

V tem obdobju (1.12.2010-28.2.2011)za katero sem prejel denarno socialno pomoč, bi po tem takem moral prejeti 3-krat če gre za obdobje 3-eh mesecev? Jaz pa sem jo samo 2-krat.

Brias je izjavil:


glede izpiskov za 6 mesecev, .... prinesel si nlb, verjetno da vcasih niso gledali ce imas drug racun, sedaj so povezani z dursom ... vcasih so rabili dovoljenje od sodnika za pregled in so to zelo redko izvajali, sedaj naredijo to z 2-3 kliki na misko :)


Izpiski:
Prinesel sem izpiske od dveh bank pri katerih imam odprti račun(nobena ni NLB)

Bom poročal kaj se bo zgodilo 29.9, z veseljem. ker tudi mene zanima kaj bo...
No more Slovenia!

Zgodovina sprememb…

jureus ::

Hmmm dveh bank, kolikor jaz vem, moraš imeti račun le na eni banki, če želiš prejemat denarno socialno pomoč, to piše v navodilih.

koyotee ::

kaj naj ti rečem? spravi se nekaj delat, pa ne mi rečt da ni nikjer nič!!!!!!!!!!
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

amigo_no1 ::

jureus je izjavil:

Hmmm dveh bank, kolikor jaz vem, moraš imeti račun le na eni banki, če želiš prejemat denarno socialno pomoč, to piše v navodilih.

Nope, saj itak zahtevajo izpiske prometa od vseh.

Važno da mama že 5 mesecev zapored ni dobila plače, njega pa štrafajo za nek drobiž ;((.
Če je bila vloga vloženo & odobrena do 15. isti mesec, potem bi moral dobiti 3x.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: amigo_no1 ()

jalovec09 ::

Delo vsekakor je, saj sem jaz mimogrede poslal ponubo ter CV in so me v roku 1-2 tedna vabil 4 na razgovor, ampak plača bi menda bila minimalna, prijavljal sem se tud na tako delo, kjer ne rabiš izobrazbe.

To, da si sedaj ostal popolnoma brez enga evra bi lahko že prej vedel, vsak bi moral imeti med največjo socialno ogroženostjo vsaj 800 evrov doma v nogavici.

V glavnem treba bo it delat, najdi si delo, ki te vsaj malo zanima, ne treba it delat nekam, kjer boš vsak dan z muko hodil na šiht...naj te delo veseli....tud proizvodnja je OK.

Ko se boš zaposlil, boš 1 mesec še brez dohodkov, za tisti mesec si še upravičen do soc.pomoči, ko dobiš palčo se ti ukine soc.pomoč. oz javiš na CSD.


Znajo pa dobr strašit, pa ne samo na CSD tud drugje, praktično ljudje vsak dan kršimo zakon, že to da se po cesti pelješ 51km/h si v prekršu, že to, da nekoga je*eš preko neta si kršil zakon, da nekoga spravljaš/siliš si kršil zakon....pa vem, da o pravu nimam pojma.

Zgodovina sprememb…

koyotee ::

menda je bolje minimalc kot 220€??? razen če si gnil ko albanc...
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

jalovec09 ::

Minimalna plača + malica + prevoz (ki je ponavadi višji) + .....na konc dobiš namesto 500 ven 600-650 evrov.

Tud v času prijemanja soc.pomoči se moraš prehranjevat in to iz soc.pomoči, tam si vsaj plačan.

amigo_no1 ::

Se strinjam dela je dovolj, samo plačujejo bolj po Gorenjsko :D.
Potem še 229E ni.

+ malica + prevoz
ni plača !

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: amigo_no1 ()

jalovec09 ::

Jaz pa mislim, da so ti našli delo, pa si ga odklonil, zato moraš vrniti soc.pomoč.

Jernej88_ ::

koyotee je izjavil:

kaj naj ti rečem? spravi se nekaj delat, pa ne mi rečt da ni nikjer nič!!!!!!!!!!

Saj bi se, če bi bilo kaj dela za mojo izobrazbo. Jaz jim ne bom delal za 2. stopnji nižje, ker sem zato študiral.
No more Slovenia!

koyotee ::

kar pa je edino pravilno :)
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

Jernej88_ ::

jalovec09 je izjavil:

Jaz pa mislim, da so ti našli delo, pa si ga odklonil, zato moraš vrniti soc.pomoč.

A da bi mi tako našli delo da mi nebi javili? Dvomim.
No more Slovenia!

Tilen ::

Minimalna plača v Sloveniji je 748,1 BTO (526,80 EUR). Malica (147 EUR) + minimalen prevoz (cca 26 EUR). Minimalno izplačilo PO ZAKONU je torej 700 EUR. Minimalno! Brez dodatka na delovno dobo.


p.s. Če ima oseba 20 let delovne dobe je minimalno izplačilo 750 EUR.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

Jernej88_ ::

koyotee je izjavil:

kar pa je edino pravilno :)

Pravilno je to da ti ponudijo 2. stopnji nižje?
No more Slovenia!

koyotee ::

kaj pa si po izobrazbi?
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

Jernej88_ ::

Tilen je izjavil:

Minimalna plača v Sloveniji je 748,1 BTO (526,80 EUR). Malica (147 EUR) + minimalen prevoz (cca 26 EUR). Minimalno izplačilo PO ZAKONU je torej 700 EUR. Minimalno!

Za 700 € hodijo nekateri programirat z višjo strokovno izobrazbo!
No more Slovenia!
««
«
1 / 17
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Socialna pomoc? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
12024368 (18927) shadeX
»

Vracanje socialne pomoci

Oddelek: Loža
417223 (5570) jalovec09
»

Izguba zaposlitve

Oddelek: Loža
478649 (7050) Pithlit
»

Socialna pomoč še vedno sramotnih 229 evrov (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Loža
32569523 (60697) jype

Več podobnih tem