» »

Nakup Xbox 360; katero verzijo in kje

Nakup Xbox 360; katero verzijo in kje

Dromar ::

Pozdravljeni!

Sem pred nakupom konzole Xbox 360, rad bi jo imel odklenjeno za varnostne kopije. Nobenih demotov, filmov in podobnega crapa ne bom nalagal na disk, zato me zanima, če je 4gb verzija dovolj močna ali ne.

Zanima me, če se na 4gb disk da inštalirat igro, da jo konzola ob siceršnji prisotnosti DVDja v pogonu lahko bere iz diska, da se ne obrabi laser. Kako sploh je z laserjem? Če se torej ne bi dalo inštalirat na 4gb disk, ker je premajhen, se laser hitro pokvari?

Katero trgovino mi svetujete? Goblin se mi zdi svinjsko drag, playgame.biz ima tudi rabljene konzole, za katere piše, da so rabljene maximalno 1 uro-jim gre verjeti? Cenejše so namreč za dobrih 20€ in imajo prav tako 1 leto garancije.

Najlepša hvala za odgovore :)

LenartB ::

glede diska ter prostora lahko uporabljaš po novem updajtu tudi USB ključke ali zunanje diske(ki so formaterani v xbox format)
Laser se ne pokvari ker je zelo kvaliteten.

kupi na playgame.biz,poznam jih osebno,konzole kdaj odprejo samo da jih stesterajo(npr.pride nov update za odklep,in dajo notr špil in vidjo če dela vse )

Seveda je prišel tudi nov hack za xboxe z katerem boš lahku kmalu igral vse igrice iz USB diska ali notranjega brez DVDjev (novejša oblika JTAG odklepa za vse modele)



lp

chuck ::

Jst ti priporočam Goblin.si, dobiš to kar plačaš. Imajo super tehnično pomoč, kadar rabiš update odklepa so na voljo v CE, LJ in MB (meni so zastonj nadgradili iz 1.9 na 1.91 na Slimu) in mi ni treba pošiljat po pošti. Prav tako priložijo odlična navodila za uporabo.

Razlika med 250GB in 4GB je samo v disku, barvi (4GB je matt črne barve) in slušalkah (pri 4GB jih ni). Če imaš disk lahko igre inštaliraš na disk, kar pomeni, da je Xbox tišji, se manj segreva in laser ne trpi. Če gor priklopiš USB disk ali USB ključek lahko uporabljaš max 16GB ne glede na kapaciteto USB naprave.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: chuck ()

c3p0 ::

Sam priporočam "namenskega" odklepalca, jih je par po Sloveniji. Večinoma ceneje, hitreje in veš kje imaš garancijo.

Xbox zaščita je (spet) zlomljena, tako da se kaj kmalu obeta zaganjanje backupov iger iz USB diska, homebrew in ostale dobrote.

urbancek22 ::

Js se odločam za nakup xboxa in me zanima katerega naj kupim... sem gledal nekaj na goblinu pa se ne spoznam tolk na te zadeve in me zanima ker bi bil najbolša opcija... zanima me tudi kaj je to ixtreme in jtag? zanima me tudi kakšna je kaj grafika oz. če lahk en prlima link da pogledam ... hvala

libreus ::

Se pridružujem vprašanju zgornjega kolega. :)

LuGi ::

Kratko in jedrnato..

iXtreme - neposreden zagon iger preko DVDja
JTAG/RGH - neposreden zagon iger preko zunanjega diska

libreus ::

Sicer original je še vedno original + update lahko lepo redno daješ itd. ...

zigazandar ::

mene samo zanima ce se da s t prvim xboxom igrati tudi novejse špile kot so mass efect 3 red dead redemtion fifa 12 npr.

lp zigazandar

c3p0 ::

jasno da ne

JOKER ::

Eni imate res čudna vprašanja ....
Konzolo lahko kupiš danes in drugo leto izide igra jo lahko BP igraš.

Prav zaradi tega sem jaz otrokom kupil XBOX konzolo (zdaj imamo že tretjo generacijo), saj ni potrebno nonstop spremljat razvijanje grafičnih kartic in konfiguracijo računalnika, ki pri naslednji izdaji igre za PC naredijo dodatne stroške, če ne pa ti igra šteka ... itd.

Pri konzoli pa .... vstaviš igro in igraš.

Tisti, ki se ne spoznate dovolj na konzole naj vam povem, da vas lahko Microsoft zasači če ste z odklenjeno konzolo na LIVE prijavljeni.
Ponavadi delajo štih probe pri izidih novih iger, ko jo nekateri ponavadi prehitro pričnejo igrat .... vklopiš Xbox in ga lahko samo še vstran vržeš, saj ne dovoljuje iti na LIVE pa še iger ni možno več inštalirat na disk. Ne vem če tisti ki odklepajo tudi opozorijo svoje kupce.
________________________________________________________
Ka te češ ....

LuGi ::

vklopiš Xbox in ga lahko samo še vstran vržeš, saj ne dovoljuje iti na LIVE pa še iger ni možno več inštalirat na disk.

Smeh

Pač live je onemogočen in to je tudi vse. In zaradi tega bi ti vrgel stran konzolo? :))

JOKER ::

Meni ko so BANali konzolo pred tremi leti, sem lahko od nje uporabil še samo disk 120GB.
Ni dovoljevalo iz DVDjev shranjevat iger na disk + na Live nisem mogel.
Nabijanje igre tja v tri dni je zame totalno butasto ... LIVE je zakon. Brez LIVE je konzola zame NIČVREDNA.

Če pa je tebi point v temu, da imaš doma 100 piratskih iger in nobene dokončane, je pa tvoj problem.
________________________________________________________
Ka te češ ....

LuGi ::

To so skenslali ker niso imeli pravice to narediti.

Tebi in ostalih 5% slovencev ;)

JOKER ::

Spomnim se, kod da bi bilo včeraj .... bila je nedelja, vklopim zjutraj konzolo .... pa napis na ekranu, da imam BAN.
Kar mrak mi je padel na oči .... edino disk je bil uporaben.

BANane konzole so se potem prodajale kot vroče žemljice na bolhi in je bilo jo kar težko prodat, nakar sem jo dal na eBay in je v štirih dneh bila prodana.
Pač brez diska in kupcu sem povedal, kaj se je zgodilo.

Kaj je nauk te zgodbe? Od takrat naprej imam original konzolo, prav tako pa kupujem originale in zanje plačam 90€ če je treba (COD Black Ops Special Edition - zadnji kos). Res je, da v zbirki nimam 30-40 iger, ampak 20-22 , spim pa mirno! 8-)
________________________________________________________
Ka te češ ....

c3p0 ::

Tisto z diskom je veljalo le en kratek čas.

JOKER ::

Hja, takrat je bilo pač tako ...
Vedite fantje, da so moji otroci danes stari malo več kot 18 let in imamo Xbox doma od kar je izšla tista velika, težka črna škatla, tako da vem, kaj se je kdaj dogajalo. Še danes smo zvesti Xboxu ... občasno še "udarimo" kakšen družinski turnir v nogometu ... drugače pa streljanke, žena pa kakšen fliper zaigra, tako da občasno res zadeva zadovolji vsakogar.
________________________________________________________
Ka te češ ....

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: JOKER ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo

XBOX 360 JTAG in podobno...

Oddelek: Konzole
143302 (2513) Loser
»

[XBOX 360] Nasveti (strani: 1 2 3 417 18 19 20 )

Oddelek: Konzole
988199868 (77041) radovednik

PS3 odklep novejsih verzij

Oddelek: Konzole
329822 (6090) Mavrik
»

Playstation 3 ali xbox 360 (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Konzole
10534128 (23323) Pesimist

Vse o Xbox 360 (strani: 1 2 3 436 37 38 39 )

Oddelek: Konzole
1943116597 (58107) Mavrik

Več podobnih tem