» »

PS3 odklep novejsih verzij

PS3 odklep novejsih verzij

Dino23 ::

Lep pozdrav

Namen imam kupit ps3, nato ga nameravam odklenit. Klical sem v trgovino kjer mislim kupit konzolo, ampak so mi fantje rekli da se teli novejši ps3 ne dajo odklenit, ampak samo starejše verzije. Zanima me če je to res, pa kako naj vem ko kupujem ps3 če je novejša ali starejša verzija?

Hvala za odgovore, lp
  • zaklenil: Mavrik ()

Trixyy ::

glede piratstva nevem. Imaš pa 3 verzije, fat,slim in pa superslim. Prvi(najstarejši ima tipko za vstavljanje cdja na touch , slim ima navadno tipko brez toucha, super slimu pa se odpre cela plata in vstaviš cd noter ter zapreš . In pa seveda če gledaš po debelosti od najstarejšega do najnovejšega se lepo vidi .

hojnikb ::

odklenat se da sam do modela 3000 (fw večji od 3.55 se da downgrade-at na teh verzijah preko hardware flasherja). 3500 pa 4000 se pa ne da odklenat..
#brezpodpisa

Dino23 ::

Aha, torej tako..hvala trixyy, to me je zanimalo.

hojnik, lahko prosim malo bolj razlozis? Iskreno povedano, prvic slisim za polovico besed ki si jih bil napisal....hvala

LuGi ::

Model 3000 - starejsi modeli ki se jih da odkleniti ampak morajo biti na sistemski verziji 3.55 ce niso se da verzijo "znizat" z ustreznim programatorjem.

Novejse modele 4000 ala superslim ni mozno odkleniti.


Kupis Xbox360 problem resen :)

MajorM ::

Ali pa:
1. Kupi PS3
2. Kreiraj fake USA račun (po možnosti v USA državi ki nima davka)
3. Kupi PSN+ letno naročnino za 50$ in potem vsak mesec igraj "zastonj" igre ki jih dodajo v ta program
4. Kupuj igre na www.zavvi.com
5. Kupuj PSN igre preko USA accounta tako da na www.pcgamesupply.com kupiš predplačilno kartico s katero potem naložiš denar na USA account

Sicer ni zastonj kot je piratizirati, ampak za solidno ceno boš dobil zbirko ki jo nimaš šanse folgat preigrat (če imaš seveda še kakšne druge obveznosti v življenju). :)

dolenc ::

Na ps3 imaš nalepko, piše tudi na škatli, tako da je ne rabiš odprt, oznaka CECH-xxxx



Vse od(vključno s) cech-3000, se vsaj trenutno ne da naložit starejše verzije FWja od te, ki jo že vsebuje. Tako ,da nimaš kaj narest.
Ali se držiš legale, ali pa vzameš kakšnega rabljenega.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dolenc ()

Dino23 ::

LuGi, nekako sem fan ps že od prve verzije, tako da se bom kar drzal ps-ja se naprej :)

Major, tole pa zgleda zelo zapletene, a iskreno povedano mam dost dela in v sluzbi in doma, tak da to nekak ne pride v postev. Vseeno hvala za nasvet.

dolenc, torej ce te prav razumem, v trgovinah se ne da dobit teh starejsih verzij ps-ja? mah sej bi jaz kupil ta najnovejsi ps in si kupoval igrice, apmak mi je precej drago dajat 50-60e za eno igro.

MajorM ::

Sliši se zapleteno, ampak to narediš samo na začetku.
Če ti ni težko za špil počakat lahko potem po pol leta recimo dobiš za 20€. In glede na to da imaš kar veliko iger nazaj za preigrat, si dober za long long long time :)

opeter ::

Za 60 € dobiš 10 iger. No, jaz sem v preteklosti kupoval predvsem rabljene od tukaj:
http://www.game.co.uk/en/games/playstat...

Igre od 2 funtov (cca 3 €) naprej.

Sicer pa, napravi to, kar je MajorM napisal.
Playstation spletna trgovina - PSN ima vedno super akcije (kot recimo Steam na PC-ju), s kreditno lahko kupuješ igre.

Ali pa še boljše, plačaš letno članarino PSN+ in dobiš dostop do velikanske baze brezplačnih iger (in to ne kar nekih brez zveznih naslovo, ne ...), obenem pa lahko še dodatno poceni kupuješ druge igre v sklopu PSN, ki ostanejo v tvoji lasti, četudi PSN+ naročnine več ne bi plačeval.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

kriko07 ::

Brezveze kupit ps3 če ne boš igral preko interneta
Tudi jaz sem velik fan ps3ja ampak bom sedaj še nabavil xbox 360 da bom igral krekane igre

opeter ::

Seveda pa, če hočeš igrati vedno najnovejše naslove, boš moral kar odpreti denarnico.
V vsakem primeru, starejši naslovi so res poceni.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

DarwiN ::

Dino, točno takšno dilemo sem imel sam pred tedni, ko so nečaku kupovali konzolo. Z očetom sta bila zvesta Playstationu, online ne igrata, potrebno je bilo samo nabavit odklenjeno zadevo. In pol je bila vsa štala s temi PS verzijami, iskanjem rabljene konzole, itd.

No, na koncu smo pri playgame.biz naročili nov jtag-an Xbox360 z 250Gb diska in dvema yostickoma. Gor sem za đabe naložil ene 20 najboljših in najnovejših iger vseh žanrov ter cirka 20 popularnih arkdanih in zadeva špila tako da je jok... Jtag pomeni, da je lahko vse na disku. Nobenih CDjev ali DVDjev.. 2x sta pripeljala konzolo na copy party in zdaj je 2/3 diska polnega, iger pa toliko, da mi ne bosta tečnarila vsaj še celo leto.. :)

Kompliciranje je popolnoma odveč.. Stvar je identična, le črna škatlja je za 5% drugačna in pa pozdrav ob vklopu konzole je drugačen :).. Igre enake, grafika enaka. In vse špila v nulo. Na PS sta že povsem pozabila.. Vse je samo v tvoji glavi. ;)
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

black ice ::

Za začetek recimo, da God of War, Gran Turismo in Uncharted ne boš našel na X360.

M-XXXX ::

black ice je izjavil:

Za začetek recimo, da God of War, Gran Turismo in Uncharted ne boš našel na X360.

Forza motor sport, Gears of War, Halo.

Your point?

opeter ::

Pač, ekskluzive. Vsak naj se odloči, kaj je njemu pomembno.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

Dino23 ::

Aha, torej je grafika pri ps3 in xboxu enaka? nekje sem bil zasledil, da naj bi ps3 imel boljso grafiko, ceprav sam iz izkusenj ne vem.
Torej pomoje bi bilo najboljse vzet nov xbox? in imam mir. Ali pa pocakam na placo pa kupim oboje hehe

Aja, sem tudi velik ljubitelj dirkacin, ampak kok sem jaz bral po forumih, ima xbox zelo malo kompatibilnih volanov za ustimat. Je v tem kaj resnice?

DarwiN ::

Grafika je enaka, oziroma odvisna od opazovalca. ;)

Volanov je pa res manj kompatibilnih na xboxu, ampak saj rabiš samo enega, a ne. Logitechovi pač ne špilajo. Imaš pa microsoftovega poceni (40€), potem Mad Catz (100€), in pa Fanatec kot najkvalitetnejši volani (+300€), ki so kompatibilni tako za xbox kot tudi PC in ps3. Skratka vsi cenovni razredi.
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

hojnikb ::

glede grafike:
hardwaresko ma xbox bolšo grafično in slabši procesor (3 2 nitna powerpc jedra), vendar je enostavnejši za programirat, zato je tudi v večini primerov lead platforma za večplatformne igre..
PS3 ma bolši procesor (eno 2 nitno powerpc jedro in 8(7 aktivnih, 6 uporabnih) pomožnih jeder.Ma pa slabšo grafično kartico..Pr ps3 je poleg bol kompleksne arhitekture proca problem tut memory arhitektura, saj je razdeljena na 2 dela, (2x256mb) medtem ko ma xbox 512mb za za grafo in proc + 16mb edrama na grafi..

Kaj to pomen v praksi; Načeloma je grafika enaka, pri nekaterih igrah (multiplatformne ponavad) je pa xbox v prednosti, ker je lead platforma. Ima pa tudi ps3 pri svojih ekskluzvah kr dobro grafiko glede na starost same konzole..
#brezpodpisa

kriko07 ::

http://playgame.biz/product_info.php?cP...
Kaj pravite na ta xbox 360,mam že ps3 slim doma pa bom imel ps3 preko neta,ta xbox pa offline

Dino23 ::

Super, torej glede volana naj me ne skrbi, se ga da dobit po solidni ceni.

Uf hojnik, zdajle s tem si me skor prepricu v nakup xboxa, ceprav sem 10 min nazaj se bil za ps3 :)

Upam da nisem prevec tecen, ampak par minut nazaj med prebiranjem razlik med ps3 in xboxom sem naletel na tale stavek o xboxu "Poglej kaj ti bol ustreza, katere zvrsti igre (ekskluzive) in seveda to ali bi rad plačevav gold account da igraš preko neta ali bi raje kupil ps3 da ne bo treba plačevat za igranje preko neta."

Torej ce sem jaz prav razumel, je treba nekaj placevat da lahko igras preko neta? :|

kriko07 ::

Da
Za xbox 360 treba plačevati na leto 40€,ali na mesec mislim da je gold account 10€....
Zato sem raje kupil ps3,sedaj je pa to mal drag šport in bom kupil še xbox 360 da bom igral offline.

DarwiN ::

kriko, tale nima diska.. Menda si ne boš z DVDji rok mazal? Ali pa že imaš zunanjega?.. Ni boljše dati še tistih 40€ zraven za notranji disk?..
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

Dino23 ::

Aha, torej tako...hvala..Mislim da se bom odlocil kar za ps3.

kriko07 ::

darwin imam 2 zunanja diska po 600G,in je čist ok
Samo lepo naložim igre gor in dam na xbox pa dam usb inputs pa je

PS3Pro ::

Veliko ljudi govori,da se ne da odklenit PS3 Super Slim (najnovejši) ampak se da :) Kot program ali čip(težje). Spodaj je še link do strani kjer lahko oni vstavijo čip :)
Program:

Vstavljanje čipa:

http://www.konzolko.si/playstation-3-ps...

Upam, da pomaga :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: PS3Pro ()

hojnikb ::

Tale ODE je pa res strašno uporaben, ko ti ga pa Sony skencla z taprvim updejtom (kar je že bilo) :)
#brezpodpisa

c3p0 ::

ODE tehnično sploh ni odklep, ampak emulator, ki z novimi špili in updateom ne deluje več. Stran vrženih 90€.

medenko ::

res je težko kupiti rabljeno igro za x €, jo odigrati in prodati naprej za x € - 2-3€ ceneje....

hojnikb ::

kje pa piše, da morš met ODE samo za pirate igrat ?
Kaj pa če nekdo hoče met originale lepo pospravljene in lep gnat ODE iz diska hassle free... Pa še bluray pogon ne uničuješ...
#brezpodpisa

medenko ::

Nismo po župi priplaval ;)

hojnikb ::

Ni pa treba metat vsakega, ki ma kej takega v koš za pirate..
#brezpodpisa

Mavrik ::

medenko je izjavil:

Nismo po župi priplaval ;)


That.
The truth is rarely pure and never simple.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

PS3 vs. Xbox 360 (strani: 1 2 3 47 8 9 10 )

Oddelek: Konzole
478262442 (8680) Larisabrownb
»

[PS3] Nakup PS3 (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Konzole
23649591 (24939) hojnikb
»

[XBOX 360] Nasveti (strani: 1 2 3 417 18 19 20 )

Oddelek: Konzole
988199275 (76448) radovednik
»

Playstation 3 ali xbox 360 (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Konzole
10533980 (23175) Pesimist
»

PS3 - XBOX 360 (strani: 1 2 )

Oddelek: Konzole
578657 (7086) mgermo

Več podobnih tem