» »

Android navigacija - katera?

Android navigacija - katera?

Temo vidijo: vsi
««
3 / 13
»»

Predator ^^ ::

Katero navigacijo priporocate? po moznosti danje offline,samo mapo povleces.
imam galaxy s3
Gnmstle

CaqKa ::

k4vz0024 je izjavil:

Katero aplikacijo za android 4.04 s pred naloženimi kartami, da omogočena prikaz vožnje na karti brez gps?

brez gps, a ni potem bolje imeti kar papirnati zemljevid v roki?
z mojega stališča lokaciranje na podlagi samo wifi postaj niti približno ni dovolj natančno za navigiranje... nujno je da imaš gps vklopljen.

Predator ^^ je izjavil:

Katero navigacijo priporocate? po moznosti danje offline,samo mapo povleces.
imam galaxy s3

meni google maps zadošča. v labs vklopiš precache in si tistih 20x20 milj kešaš v telefon. 10 takih območij lahko kešaš, v telefonu ostanejo 30 dni, potem se samodejno izbrišejo.
točno lokacijo na katero grem si predtem poiščem na wifiju, kliknem nanjo in jo zgoraj desno označim z zvezdico, tako imam na mapi puščico kje sem in zvezdico kam bi rad prišel.

čakam na to da bo gugl izdal nove mapse ki bodo delali offline.
ostale navigacije mi ne dajo neke ful dodane vrednosti napram temu načinu.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: CaqKa ()

Mavrik ::

Predator ^^ je izjavil:

Katero navigacijo priporocate? po moznosti danje offline,samo mapo povleces.
imam galaxy s3


Celi dve strani teme maš SAMO o tem. Daj preberi si malo.
The truth is rarely pure and never simple.

CaqKa ::

RejZoR je izjavil:

CaqKa je izjavil:

meni zadnje čase zadošča google maps.
v labsih imam enejblano precacheanje map.. pa si označim tisto kar rabim.
10 map po 20x20 milj si lahko shraniš na telefon. z klikom na krizec zgoraj desno pa se mi vklopi še sledenje in premikanje karte kje sem. to mi zadosca.


Ok, začetek bo ampak kaj pa če rabiš relacijo 120km daleč? Ne rabim zemljevid v širino, samo toliko, da pokriva tisto relacijo kamor sem namenjen in še malo zraven.

glede na to da lahko 10 map shraniš to pomeni da lahko greš do 10x20milj= 200 milj daleč, pa imaš keširane mape v mapsih.

edina jeba ki sem jo ta vikend opazil je ta da ne moreš kekširat višinske ali pa satelitske mape... google maps vedno keširajo samo tole običajno cestno mapo.

Predator ^^ ::

Torej se Sygic in iGo priporocata? Eni priporocajo eno,drugi drugo. Katera je boljsa? Pa delata obe offline?
Gnmstle

šernk ::

Obe sta offline za po slo in evropi ni dosti razlike, sygic pa recimo nima srbije vključene, tako da sam prefiriram igo, katerega pa na resoluciji od S3 še nisem testiral (mam vse že na compu...le časa ni za testirat če deluje FS ali ne)
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

Predator ^^ ::

Nerabim Srbije :) Zanima me predvsem katera najde boljse ppoti in je bolj pametna/manj butasta :)
Gnmstle

šernk ::

Meni igo zadostuje, pripeljal me je skoraj točno povsod (kjer zgreši en zgrešijo večinoma usi). Edina pomanjkljivost je da ne išče hišnih številk po črkah. Ponekod to ni problem...vendar ko te pripelje v LJ na litostroj ti pa iščeš črko H pod isto številko...hmmm ja...cel litostroj preiskat :D

drugače pa testiran do srbije, po celi sloveniji in po italiji in sem super zadovoljen.
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

Predator ^^ ::

Pri Sygicu je treba kupit mape?
iGo ne najdem..?
Gnmstle

šernk ::

Sygic mislim da ni treba kupit kart pobereš z neta.

igo my way...na travniku dobiš vse, karte pa tudi
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

kmetek ::

copilot imaš nekje za 39€ na marketu.....je kar kewl....igo android in sygic isto....

Predator ^^ ::

Kje pa poberem karte? Zaliv?
iGo ni na google play..Je pa navigon
Gnmstle

Mavrik ::

Mrš pirati.
The truth is rarely pure and never simple.

Predator ^^ ::

Saj sploh ni sygic map na tpb :D
ker je en komentiral na GP da se placa 30e za mape centralne eu?
Gnmstle

fujtajksel ::

Kwestion: a iGo za Android + karte se da legalno kupit, kje in za kolk? Sem na hitro gugljal pa nisem našel :) :) :)

Kaj pa Navigon, kolk računajo? Mi gre na živce da nimajo objavljenega cenika, ne da bi najprej app instaliral.

Mavrik ::

Predator ^^ je izjavil:

Saj sploh ni sygic map na tpb :D
ker je en komentiral na GP da se placa 30e za mape centralne eu?


Sygic trgovina: Buy Sygic Android
The truth is rarely pure and never simple.

šernk ::

navigon je free. temu primerna je pa tudi karta. ima vrisane vse ceste, ki so obstajale 200let nazaj, nima pa niti ene, ki je bila zgrajena 30 let nazaj. tako te recimo iz moje lokacije pelje na 10km pot v 2km oddaljen kraj. seveda po tisti poti niti peš ne boš prišel, ker praktično ne obstaja več.

jaz ga vsekakor ne bi uporabljal za navigacijo.
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

Vanadium ::

Sej obstaja tudi zastonj navigacija za androide. Res da karte niso prva liga samo se izboljšuje počasi.

fujtajksel ::

šernk je izjavil:

navigon je free. ...

Aha izgleda da je bil free. Zdaj želijo 60€ za evropsko izdajo.

Btw Navigon sem imel na prejšnjem SE dumbfonu in je bil presenetljivo uporaben glede na okoliščine (ne vem kolk na podeželju, ampak tam se tudi aktualni standalone Gremlini včasih slabo znajdejo). Sicer je rabil data prenos ampak je bil skromen. Pol pa enkrat ni bil več zastonj...

Legal iGo anybody?

k4vz0024 ::

Zakaj ne bi imel off-line zemljevide vnaprej pripravljene na tablici?

Pithlit ::

fujtajksel je izjavil:

Legal iGo anybody?

Please be aware that you cannot purchase and download the iGO My way application for Android to your mobile phone.
This iGO My way navigation solution for Android is available to our business clients only.

Velja tudi za Primo.
Life is as complicated as we make it...

UpRising ::

Glede na to da teme že dolgo ni bila aktivna, me zanima kaj je ta trenutek najbolje namestit na androida. Imam sony xperio z.
V bistvu mi je vseeno, ali je aplikacija plačljiva ali ne. Rad bi imel nekaj z prednaloženimi mapami...

Mavrik ::

Nobena od omenjenih aplikacij ni šla nikamor, tako da so nasveti še vedno veljavni.
The truth is rarely pure and never simple.

šernk ::

No če ste že načeli spet temo. Igo primo mi ne deluje na androidu 2.1 a je samo za 2.3 in novejše? Vrže mi error neznana datoteka pri zagonu .apk :|
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

oo7 ::

Jaz moram drug teden v Italijo in imam navigacijo Sygic na svojem Samsungu Tab.Ker moram imet sim kartico v Tabu,da dela GPS pa,ko bom čez mejo me zanima,če bo konec meseca velik račun za mobitel?

Pa,ko si v Italiji,ko zamenja omrežje ali takrat navigacija dela normalno ali se kaj ustavi?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: oo7 ()

Anney ::

Uporabljam sygic in navigon obe sta odlični in obe imata možnost rednalozenih kart brez prenosa podatkov samo gps.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Anney ()

dunda ::

IGo in Sygic sta zelo v redu. IGO je sicer samo piratska, saj je ne moreš kupiti, je pa po mnenju mnogih (tudi mene) boljša.

IGO seveda deluje tudi na zadnjih Androidih (recimo pri meni na 4.2.2).
https://www.kacnje.eu

Maglorfin ::

Po nekajdnevnem "študiju" povezanih tem na forumu sem se odločil, da na svojem Galaxyju S II poskusim z navigacijo Sygic. Glede na to, da imajo do 14. 5. "akcijo", so me prepričali, da sem za 30 EUR nabavil kartografijo kompletne Evrope. Na telefon sem si zaenkrat potegnil samo zame bolj zanimive države (SLO, A, I, D, F, UK ...), saj kot razumem, si lahko dodatne države na telefon naložiš (ali izbrišeš) kadarkoli, potem ko enkrat kupiš licenco. Testiral sicer še nisem zelo pošteno, na dveh ali treh vožnjah, ampak kolikor sem, mi je zadeva dopadljiva in všečna, tehnično in "na pogled", vmesnik se mi zdi dovolj intuitivno zastavljen in karte lepo izrisane. Je pa res, da sem pri naključnem iskanju par random naslovov opazil, da za Slovenijo (še) ni ne vem kako dobre pokritosti hišnih številk, tako da upam, da bodo to čimprej izboljšali.

Bom pa vesel, če lahko kdo napiše, kje se dobi dodatne POI-je po državah/kategorijah in kako se jih naloži tako, da potem tudi oni delujejo brez kakršnekoli povezave (npr. ko si v tujini).
When you look into the abyss,
the abyss also looks into you.

dejanslo ::

Hvala za info, ta cena (in free map updates) je prepričala tudi mene v nakup :)
There`s More Than One Way To Do It

CaqKa ::

vemo pa da je vsaj ena sprememba na vidiku :) in sicer google street view

knesz ::

Mislim, da bo za Sygic v Slo po novem uradni zastopnik PIRS. Mogoče bodo na začetku kakšna ugodna akcija.
Mogoče še kot zanimivost, v zadnjih verzijah Pirs za android je možen tudi direkten vnos zadetka v Sygic, Copilot in Navigon. Ostale navigacije pridejo kasneje (oz. niso še testirane).

mared ::

kaj ste vsi spregledali NAVIGON Europe? Za njim stoji GARMIN. Ima podobno logiko osvežitve kart.
http://goo.gl/tw2Ry

Že uporabljam več kot leto dni in lahko samo pohvalim.

dunda ::

Sam iz navdušenja spremljam navigacije na Androidu. Pred Navigon bi (z velikim naskokom) postavil IGO in malo pod njim tudi Sygic.
https://www.kacnje.eu

Alamar ::

Sem sprobal vse in mi zaenkrat najbolj ustreza copilot.

MrStein ::

Če prav razumem je pri vseh podobno:
plačaš 30-60 EUR in dobiš app ter mape?

Kako pa je z update-i za mape?

Pa še to: Včasih so bile Adria mape, zdaj vse enako dobro pokriva Slovenijo?

PS: Google Navigation še vedno ne podpira Slovenijo?

---
Aha, zdaj vidim, da pri Sygic piše:
Time unlimited license for Android
Free updates for app, maps and POIs

Torej so update všteti v nabavno ceno? Kaj pa pri drugih?
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MrStein ()

king67 ::

hojnikb je v temi o Garminu za Android navedel:

Mavrik je danes ob 11:25:18 izjavil:
Garmina ni, je pa precej drugih navigacij okoli katerih smo že veliko črnila prelili v Android navigacija - katera?.

Seveda je
https://play.google.com/store/apps/deta...

Ta navigacija je samo za Avstralijo.

lp,
king67

Pithlit ::

Se bo treba naučit linke limat...
Life is as complicated as we make it...

king67 ::

https://play.google.com/store/apps/deta...

Zdaj pa menda bo. Prej sem samo post od hojnikb prilepil, sem mislil, da bo šlo.

lp,
king67

Pithlit ::

Sem najdla ja... ampak glede na to kako je omejena zadeva (dejansko na avstralijo)... je res kot da ga ni. Glede na to da sem jaz v sloveniji mi ne pomaga dosti navigacija po Sydneyu ko iščem naslov Janeza iz Spodnjega Dupleka.

Ampak ja, imaš prav... obstaja.
Life is as complicated as we make it...

Tim10 ::

Hojnik, ali si moslil IGO, ker IMO nisem našel? Koliko pa stane IGO če norda veš? Hvala lepa.

Massacra ::

Kupljena licenca in zamenjava smartphona-kako je s tem? Se da prenest na novegs?

mm46 ::

Aplikacija kupljena na Play/App store je vezana na tvoj račun, tako da dokler ne menjaš za telefon z drugim OS ni problema.

dejanslo ::

Mimogrede, sem malo uporabljal Sygic. Prej sem bil Garmin user. Aplikacija je super, vodenje tudi (ful so fajn tisti opozorilni piski pred ostrimi ovinki - ne vem, a računa to glede na hitrost premikanja?), same mape pa tak-tak. Sem iskal naslov na Dunajski v LJ, pa ga ni našlo (je pa našlo sosednjo številko). Je pa me dobro vodil čez neke rovte v Halozah iz enega mesta v drugo.
There`s More Than One Way To Do It

king67 ::

Zdi se mi, da iGo dobiš samo na travniku. Dela super, pa tudi med več kartami za isto regijo lahko izbiraš. Priporočam.

lp,
king67

jnovak ::

#1 izbira je CoPilot!
Sygic je tudi dobra izbira.

berlingo ::

Zdravo,
vidim da kar pohvalite Sygic. Jaz pa imam s to navigacijo eno samo s*anje. Ne vem zakaj. Naj najprej povem, da imam verzijo 13.1.0 in jo uporabljam na telefonu LG L9.

Preklel sem jo na Dunaju, kjer me je takoj ko sem zapeljal v mesto navigacija pustila na cedilu. Kar naprej se je zgubljala, se ni mogla odločit po kateri poti me bo vodila do cilja, ko se je avto ustavil npr. pri semaforju se je kurzor začel vrteti kot ventilator.

Tudi na avtocesti Zagreb - Split in tudi v obratni smeri, na nekaj mestih sploh ni vedela navigacija kje smo in podobno.

Danes pa mi je pokrov dvignil obisk oz. bolje rečeno iskanje živalskega vrta v Zagrebu. Na koncu sem ga našel "na pamet". Pri povratku v Ljubljano, pa me je hotela navigacija odpeljat vseskozi dol z avtoceste in še naj bi vozil skozi vsako bencinsko črpalko ob poti. Pa nimam vključenega izogibanja avtocestam. BEDA!

Pojma nimam kaj je narobe! Ima kdo podobno izkušnjo, nasvet?

Hvala in pozdrav.

JayKay ::

tvoj gps ne dela vredu. probaj s kakim appom stestiral kak kaj obrdzi fix.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: JayKay ()

berlingo ::

Sem tudi sam razmišljal o tej možnosti.

Morda kdo ve ali imajo LG jevi modeli L9 težave z GPS-om, ali je slučajno pri mojem ta težava? Je pa aparat še v garanciji, tako da okrog tega najbrž ne bo težav.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: berlingo ()

fujtajksel ::

Ma, vsi mobiji imajo po malem težave z GPS. Kakšni BT GPS moduli precej bolje lovijo v težavnih razmerah.

Invictus ::

Znotraj mest imajo vsi GPSi probleme, ker je signal blokiran s strani stolpnic.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x
««
3 / 13
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Najboljša offline avto navigacija (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
566235 (2289) Bye
»

Navigacija na telefonu

Oddelek: Na cesti
242336 (1194) KTr1sk
»

Sygic - navigacija - nakup (strani: 1 2 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
5517021 (11723) dunda
»

Low budget navigacija

Oddelek: Kaj kupiti
273389 (2263) krneki0001
»

Google navigacija

Oddelek: Mobilne tehnologije
305272 (4312) Qushaak

Več podobnih tem