» »

Android navigacija - katera?

Android navigacija - katera?

Temo vidijo: vsi
««
2 / 13
»»

Vanadium ::

imam copilot, samo apk instaliras, cuknes celo evropo dol (na 4 mbit liniji je trajalo skor 6-7 ur) in dela vrhunsko. Še celo pot do naše bajte je vrisana not pa so vuko*ebine :)

CaqKa ::

Mavrik je izjavil:

Sredi tuje države na avtocesti ti kar nekam drugam zapelješ in upaš da gre odcep v pravo smer?

Ker nas tehnologija tudi na psihološkem področju spreminja bom tak reko.
Kaj pa ko ni bilo navigacije, kako si naredil če je bila cesta po kateri si se mislil peljat zaprta?

Mavrik ::

Ja seveda. Saj vendar vem v katero smer se peljem. S tem pa res nimam težav. In po petdesetih metrih bo navigacija že imela izračunano pot


In potem pogruntaš da gre tisti odcep dejansko proti Slovaški in ne Sloveniji (ker si naključno zapeljal v eni vasi v drugo smer) in izgubiš eno uro preden se sploh lahko obrneš.

Sicer pa okej, očitno so Mapsi za vas potem dovolj če se samo po avtocestah in Sloveniji vozite. Ker drugače nekak ne vidim kak bi kdo neumnosti okoli orientacije troso, če bi se kdaj v kakem drugem velemestu vozo (še posebej po tistih ko majo bolj fucked-up prometni režim, Budimpešta je taka zelo "zanimiva" za vozit brez navigacije če ne ostajaš na glavnih ulicah)

Kaj pa ko ni bilo navigacije, kako si naredil če je bila cesta po kateri si se mislil peljat zaprta?


Se ukvarjal z bedarijami kot so zemljevidi, iskanjem tabel, in slepo vožnjo z upanjem da tisti izgovor za cesto vodi v približno pravo smer. In nova tehnologija mi prihrani veliko časa in ukvarjanja s tako brezveznimi stvarmi kot je iskanje poti in rerouting glede na promet.
The truth is rarely pure and never simple.

dunda ::

Mavrik - meni je navigacija v pomoč, ne pa škatla, ki bi ji slepo sledil. Še vedno imam sam rad občutek poznavanja prostora. In če zaradi česa spremenim cesto, bom za vraga vedel, kam se obrniti. Vsaj približno - takoj za tem, pa mi bo navigacija že pomagala, če bi slučajno zgrešil. Saj izračuna v sekundi.
Nikoli nimam teh težav.
https://www.kacnje.eu

CaqKa ::

Mavrik najprej govoriš o tem da je avtocesta zaprta in se vzame obvoz za tisti del, potem pa naenkrat zdramatiziraš z tem kako jebeno zanimivo je vozit v centru budimpešte...

pa odgovarjal sem na tvoj:
Sredi tuje države na avtocesti ti kar nekam drugam zapelješ in upaš da gre odcep v pravo smer?


normalno da mi je gps in navigacija dobrodošlo dopolnilo.
ampak govoriš o tem da "upaš" na pravo smer. seveda da zaupam svojemu intelektu. tvoj zgornji citat se namreč bere kot da človeški intelekt nima pojma, kaj je levo, kaj desno in kaj so smeri neba...
kar me zgrozi je to da si z zgornjim citatom človeški intelekt postavil na tak nizkoten nivo da je že kar hudo.

dunda ::

Da ne bomo zašli - najbolje, da se zadržimo okrog teh nenadnih sprememb.
Počakajmo na novi Sygic, ki naj bi prišel v teh dneh. IGO je pa itak čudnega obnašanja pri Androdih in Windows mobilih.
https://www.kacnje.eu

smile- ::

Testiral CoPilot, Sygic in iGo - zame zmaga iGo (vmesnik mi sicer ni všeč) definitivno pa zmaga s TOPMAP zemljevidi (monolit + navigo sistemi) - za balkan je pokritost enaka Adria Route

Goody ::

d0rK je izjavil:

Dela komu Sygic na SGS II ?


Dela, se pa zgodi, da moraš Sygic dvakrat zagnat. Se prvič začne zaganjat in se takoj zapre (kdaj pa kdaj). Ko enkrat dela pote dela. Ga pa ni med podprtimi telefoni na Sygic strani.

mcgeek ::

Goody je izjavil:

d0rK je izjavil:

Dela komu Sygic na SGS II ?


Dela, se pa zgodi, da moraš Sygic dvakrat zagnat. Se prvič začne zaganjat in se takoj zapre (kdaj pa kdaj). Ko enkrat dela pote dela. Ga pa ni med podprtimi telefoni na Sygic strani.


Na SGS II (morda tudi na katerem drugem telefonu) se program zapre, če se aktivira proximity senzor. Takrat ga je potrebno ponovno zagnati od začetka.

Goody ::

mcgeek je izjavil:

Goody je izjavil:

d0rK je izjavil:

Dela komu Sygic na SGS II ?


Dela, se pa zgodi, da moraš Sygic dvakrat zagnat. Se prvič začne zaganjat in se takoj zapre (kdaj pa kdaj). Ko enkrat dela pote dela. Ga pa ni med podprtimi telefoni na Sygic strani.


Na SGS II (morda tudi na katerem drugem telefonu) se program zapre, če se aktivira proximity senzor. Takrat ga je potrebno ponovno zagnati od začetka.


Aja, tudi med delovanjem? Sam tega še nisem opazil. Je pa vsekakor možno, ker se zapre (če se), na začetku, ko ga imam v roki, pol ga navadno odložim. Thx za info.

d0rK ::

Meni se Sygic sploh ne zažene. Moram vsaič ubit proces.

Veron ::

Hm, je blo podobno pri meni, ampak to zato, ker sm kopiral fajle v podmapo in ne direktno v root mapo.
Na koncu sem imel mape maps in ostale direktno v root mapi pa je delalo.

krneki0001 ::

V retail verziji sygica sem dobil kartico, kjer so vse mape na root-u. Do sedaj mi je samo enkrat zajamral, da je pod 10mb rama in da naj pokilam kak proces, vendar se je štartal in normalno deloval. Pa imam sygic mobile na svojih telefonih že nekaj let.

SkyEye90 ::

Sygic obstaja 7-dnevna poizkusna verzija, kaj pa je potem? Ima kakšno omejitev ali sploh ne deluje več?

SkyEye90 ::

Sem stestiral Sygic in nisem kaj preveč navdušen, predvsem me moti naslednje:
- krožna križišča mu niso najbolj pri srcu, nevem zakaj reče "v križišču zavijte desno, izberite tretji izvoz"... kaj pomeni zavijte desno? Pa saj ne mislim kontra v krožnega zapeljat
- ikona krožnega križišča, ki sledi (levo spodaj), bi lahko imela s sivo narisane tudi ostale odcepe, ne pa le en izvoz
- na poti od Ljubljane do Umaga me je na začetku koprske obvoznice hotel peljati dol iz avtoceste in verjetno skozi cel Koper??
- v pokončnem položaju je na zaslonu 'hitrost' in 'kilometrov do cilja', manjka 'prihod na cilj' (na žalost imaš lahko na zaslonu le dve informaciji)
- požira besede, ko hoče povedati "ostanite na cesti 42 kilometrov", reče "ostanite na cesti dva in kilometrov"
- omejitev hitrosti takoj ko prevoziš cestninsko postajo se 3x zamenja med 60 in 130
- ko med navigacijo program zaprem v ozadje (da naprimer opravim klic) in potem program pokličem iz ozadja kar pozabi kam sem že želel iti, potrebna je ponovna nastavitev želenega cilja

Sicer ima Sygic tudi svoje prednosti, predvsem sem bil zadovoljen z odzivnosjo, ima pregleden 3D zaslon, pred križišči pokaže kateri pasovi kam zavijejo, opozorila za prekoračeno hitrost in še kaj se najde.

Mare3 ::

Pred križišči ti tudi iGO pokaže kateri pasovi kam zavijejo, če so pred križiščem tudi table, tudi njih izpiše na zaslonu, tudi opozorila za prekoračeno hitrost ima in so vsaj pri meni vedno bila točna.

Pithlit ::

SkyEye90 je izjavil:

krožna križišča mu niso najbolj pri srcu, nevem zakaj reče "v križišču zavijte desno, izberite tretji izvoz"... kaj pomeni zavijte desno? Pa saj ne mislim kontra v krožnega zapeljat

Ko bi ti vedel kolikorak sem doživela folk vozit v kontra smeri po krožnem se takemu opozorilu sploh ne bi čudil...
Life is as complicated as we make it...

Joze_K ::

hm,... poznam iGo iz samostojne navigacije....
rabil bi za Android, kot veselo pišete,... ampak ga nikjer ne najdem (ali sploh obstaja - še na uradni strani jih ne najdem?)...
pa Garmin?
Nenazadnje je naslov te teme Android navigacija,... pa se mi zdi, da se vsepovprek piše.... ?!
Torej, kje pa so te navigacije? :8)

dunda ::

Za IGO na Androidu skoči na slo-android forum. Zadeva res ni podprta s strani proizvajalca, vendar obstaja (kakšen skin pa še dodela zadevo) ...
https://www.kacnje.eu

Joze_K ::

ok, hvala,... nekaj sem našel....

sedaj pa me zanima tale problem
za resolucije: 480x320, 320x240, 800x480 (pogojno za ločljivosti 400x240, 854x480


imam namreč tablico Samsung Galxy Tab 10.1 - resolucije 1280.... in pa android 3.1 je gor
a bo to problem?

Sem imel instaliranega Sygica,... pa je neužitno (grdo) za gledat

dunda ::

Ne vem, sam uporabljam na SGSju 800x480 in dela v redu. Boš moral še malo posurfat ali pa kar probat. Vem, da se nekateri ukvarjajo z različnimi velikostmi.
https://www.kacnje.eu

Joze_K ::

a sploh obstaja kak navigacijski android system, ki podpira 1280 x 800 resolucijo?
Kdaj bo pa iGo, ali Garmin dal uradni android ven?
Če tako pogledaš, je sedaj nakup ločene navigacijske naprave počasi nesmiseln...

mat11 ::

Sygic
mat

Nikonja ::

kako boš sploh navigiral z tablico ? a to že malo prevelik ekran in rahlo moteče pri vožnji !

karafeka ::

Joze_K je izjavil:

a sploh obstaja kak navigacijski android system, ki podpira 1280 x 800 resolucijo?


Original igo ne podpira take resolucije, imaš pa nekaj skinov, ki se temu približajo.

Poglej tule www.mobilepassion.org/viewtopic.php?f=8... . Moraš biti registriran, da lahko vidiš linke za prenos. Pa preberi si malo poste na tem forumu. Nekje se je omenjal apk, ki avtomatsko prilagodi (raztegne) sliko.

ducky ::

Izkušnje:

Men osebno sta najboljša Sygic in iGo. Imata najboljšo pokritost kart za Slovenijo (na iGo sem naložil teleatlasove karte za evropo in od local providers (monolit oz. navigon) za slovenijo in balkan). S tem da ima po mojih izkušnjah Sygic malo boljši vmesnik, meniji delujejo najbolj tekoče/najhitreje. Pa meni osebno je Sygic tudi najlepši.

Wisepilote je bedna, ker kljub temu, da si naložiš vse mape na kartico, za izračun poti na začetku še vedno rabiš prenos podatkov - ne vem kera bedna fora, ker drugače bi bla navigacija precej dobra (za Slovenijo ja, za tujino ne zaradi prenosa podatkov). Vmesnik in delovanje se mi zdita zelo vredu, pa tudi zemljevid je našel vse hišne št., ki sem jih iskal.

Copilot bi bla kar dobra, samo so karte za Slovenijo porazne. Drugače ima dobre funkcije, samo kaj, če že prvega naslova, ki sem ga vtipkal, ni najdlo.


Sicer pa, če kdo rabi, tukaj delujoča verzija Sygica 1.2.3.:
http://www.4shared.com/android/HXbI6y7-...
Želene karte pa potem po želji prenašate kar na telefonu, lahko pa tudi preko računalnika s pomočjo programa na naslednjem linku in potem samo kopirate na telefon: http://www.4shared.com/rar/pr9-yNsM/Syg... -možno je, da vam pri prenosu večje količine kart naenkrat javi napako, tako da jih v tem primeru izberite manj naenkrat in jih prenesite v več korakih (npr. namest celotne evrope naenkrat jih prenesite večkrat po npr. 10 kart)..

;-) ::

Sygic je zakon iz iPhone, na androidu je ne usposobim (za free seveda).

Je kaka dobra free navigacija ?

dunda ::

Kot že veliko krat napisano - Sygic in IGO sta najbolj popularna (po mojem tudi najboljša). Sygic je lepši in odzivnejši, IGO pa vsebinsko boljši (vodenje ...). IGO za Androida, ki je grdi maček pri proizvajalcu (ki ima očitno neke pogodbe z določenimi operaterji), se lahko olepša (in izboljša) s pomočjo skinov (recimo Mariupol).
https://www.kacnje.eu

;-) ::

sygic ni free

dunda ::

Drži. Pa tudi IGO ni :D
https://www.kacnje.eu

Pithlit ::

Ja sam... A je iGO sploh za dobit v prosti prodaji?
Life is as complicated as we make it...

sirotka ::

Moj glas gre navigonu, ker ima meni osebno najboljši prikaz kart, najboljše menije in dokaj dobro slovensko glasovno vodenje.

Fizikalko ::

d0rK je izjavil:

Dela komu Sygic na SGS II ?


Ja in to odlično!

dunda ::

Pithlit je izjavil:

Ja sam... A je iGO sploh za dobit v prosti prodaji?

Ne.
https://www.kacnje.eu

luks1 ::

Ali je navigacija Sygic brezplačna???

ducky ::

luks1 je izjavil:

Ali je navigacija Sygic brezplačna???


v kakem smislu?
če misliš glede prenosa podatkov, potem ne..

luks1 ::

Ne, preko GPS.

ducky ::

ups, mislil sem: uporablja izključno GPS in ne potrebuje prenosa podatkov, tako da nič ne zaračunava če si to mislil..

dunda ::

luks1 je izjavil:

Ali je navigacija Sygic brezplačna???

Samo navigacijo (aplikacijo) pa moraš kupiti ... običajno je na voljo v različnih kompletih z zemljevidi ...
https://www.kacnje.eu

power12 ::

Jst bom pa samo rekel, najboljša izbira je Nokia ( ok zdej bodo vsi začeli pljuvati Symbian itd... Jst imam Nokio C7, Symbian Belle ga ne zamenjam za noben drug telefon ) sam sistem dela odlično za moje potrebe predobro !

No da se vrnem nazaj, zakaj Nokia zaradi Nokia Maps ( ki je najboljša zadeva kar se tiče navigacije ) vse imam zastonj, karto potegnem dol in imam GPS in kartografijo zastonj ter natančen do 5 metrov. Imaš tudi Walk navigacijo, glasovno vodenje, samo iskanje poti je 10 krat hitrejše kot pri Garminu ( oz. cela kartografija in sistem je boljši od Garmina in od ostalih navigacij) tisti ki imate nokio veste o čem govorim. Zadeva je top, in ne vem kaj ljudje vidite v Androidih ? :|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: power12 ()

SkyEye90 ::

Nokia (ravno C7) se mi je zamerila zaradi ene zadeve, enkrat so oglaševali eno akcijo, da so na Ovi Store (oz. karkoli že imajo) brezplačne igre itd. Kolegu sem jih naložil kar nekaj, nakar ugotoviva, da se pred aplikacijo prikažejo reklame. Nebi bilo problema, če zadeva nebi potrebovala GPRS povezave in prenosa podatkov. Kjer signala ni imel, iger preprosto ni mogel zagnati, ker se niso prikazale reklame, tudi igra ni šla naprej! Samo toliko, sicer pa kakor komu paše. Sam dam glas za Garmina, ki sem ga dolgo časa uporabljal na Symbianu, trenutno pa uporabljam Sygic, super navigacija, le najboljše poti ne najde vedno tako dobro kot jo je Garmin :)

JayKay ::

ker zraven navigacije uporabljamo se druge stvari.

Pithlit ::

Zakaj že je treba v temo, z naslovom "Android navigacija - katera?", vleči Nokio? Bom pa rekla tako... kdor tako hvali te nokia maps zadeve očitno še ni uporabljal pametne navigacije.

Nobody likes a fanboy.
Life is as complicated as we make it...

mayhem ::

Pozdravljeni.....

Zanimam me , kaj uporablja navigacija Copilot ali je treba imeti internetno povezavo ali gre lahko samo prek GPS-ja kot naprimer IGO katerega sem imel prej.
IGO ne morem več namestiti, ker ima pre slabo resolucijo za moj telefon.

Hvala vnaprej
Lep pozdrav.....

GupeM ::

Copilot namestiš, izbereš področje (recimo vzhodna evropa/Slovenija) ki bi ga rad imel ter daš download (proporočam Wi-Fi). Potem imaš to mapo za vedno oz. se verjetno da updatat ampak nisem prepričan.

mayhem ::

Aha potem rabi samo mapo katero želim in si jo prenesem. SE pravi, da ne rabi internetne povezave, za navigiranje :)

Thx........
Lep pozdrav.....

GupeM ::

Tako je. Ena mapa je celo zastonj (po želji katero izbereš). Jaz sem izbral Osrednjo vzhodno Evropo in dobil mape za Hrvaško, Češko, Estonijo, Madžarsko, Latvijo, Litvo, Poljsko, Slovaško in Slovenijo. Če želiš več map, moraš naslednje plačati. Kako točno se pa obnese pa še nisem preizkusil.

Mavrik ::

Jaz sem mel s starejšo verzijo Copilota težave, ker so bile črke napisov (recimo omejitev hitrosti, etc.) premajhne, da bi jih lahko hitro med vožnjo prebral s telefona nameščenega na ročko na vetrobran. Posledično sem ga nehal uporabljati in sem preklopil na Sygic.
The truth is rarely pure and never simple.

dunda ::

V teh dneh se mučimo z IGO PRIMO. Odlična zadeva, le nekaj stvari fantje še likajo, drugi pa testiramo.
https://www.kacnje.eu

k4vz0024 ::

Katero aplikacijo za android 4.04 s pred naloženimi kartami, da omogočena prikaz vožnje na karti brez gps?
««
2 / 13
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Najboljša offline avto navigacija (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
566236 (2290) Bye
»

Navigacija na telefonu

Oddelek: Na cesti
242337 (1195) KTr1sk
»

Sygic - navigacija - nakup (strani: 1 2 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
5517023 (11725) dunda
»

Low budget navigacija

Oddelek: Kaj kupiti
273389 (2263) krneki0001
»

Google navigacija

Oddelek: Mobilne tehnologije
305273 (4313) Qushaak

Več podobnih tem