» »

Android navigacija - katera?

Android navigacija - katera?

Temo vidijo: vsi
««
13 / 13
»
»»

SG_101 ::

Kje bi naj bilo to za 6 eur? Sem vse pregledal pa ne najdem

Ghost007 ::

Joze_K je izjavil:

tega Sygic-a najbolj ne razumem.. sem iskal v androidu pa je kup Sygic Appov.. v čem je tu logika.. sem si nato naložil Sygic GO.. nato mape central europe.. kot vidim deluje le do 75 km, nato pa mesečno 5,99e ali letno 19,99 - kako to,da je v prejšnjem postu govora o lifetime celo Traffic verziji za 6e --- ???


Tomtom go z 75km free? https://play.google.com/store/apps/deta...

Sygnic je samo sygnic z lifetime naročnino.
https://eshop.sygic.com/en/

Lahko tudi skoz android app direct kupiš.

Imam vse te navigacije in kot ze zgoraj re ceno. Idealnega appa ni sej za moje pojme vsakemu nekaj manjka.
Od točke A do točke B te pa pripelje prakticno vsak od teh.
Here we go, maps+Velociraptor - Speed Limits & Speedometer, sygic, tomtom.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Ghost007 ()

MrStein ::

Ghost007 je izjavil:


Tomtom go z 75km free? https://play.google.com/store/apps/deta...

To je začasno. Sem imel, potem pa zahteval licenco. Nekaj mesecev dela 80 km zastonj na mesec. Potem pa zahteva nakup.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Ghost007 ::

Ja tomtom in Sygnic pač nista free. Se splačata? Odvisno, če rabiš kero od njihovih unikatnih funkcij.
Sygnic ima dober route planer za multistop direkt na telefonu samem. Tomtom pa easy web route planer za multistops z opcijo najhitrejse, najkrajše in razburljive rute.
So pa Waze, Maps in Here We Go free, vendar z omejenim multistop planingom. Plus dosti drugih ki bazirajo na open street maps. Waze ima tudi unikatno map filozofijo, vendar ni razširjen v sloveniji. https://www.waze.com/sl/livemap
Ima pa tudi nekaj funkcij ki bi si jih želel v drugih navijah.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Ghost007 ()

dejanslo ::

SG_101 je izjavil:

Kje bi naj bilo to za 6 eur? Sem vse pregledal pa ne najdem


Imaš na voljo tudi in-app purchase. Da bo jasno, govora je samo o traffic (world) addonu.
There`s More Than One Way To Do It

Bellzmet ::

Tole je free:

TomTom Amigo

https://play.google.com/store/apps/deta...

Ghost007 ::

Ta Offline navigacija https://play.google.com/store/apps/deta...
je dobesedno kopija Sygic. Malenkost drugacen UI vendar razlike niso omembe vredne je free.
Ne vem ce uporablja tudi TOMTOM mape kot Sygic.

MagicEarth tudi ni bad in je prav tako free. Uporablja opeenstreet mape.

TomTom Amigo kot je bilo omenjeno zgoraj pa planira zgleda nadomestiti navadni TOMTOM? Ne vem nekaj bral. Je pa online navi.
Uporablja se lahko tudi kot navadne speedometer preko bilo kere druge navigacije kot overlay, recimo google maps.

Jaz osebno s enisem našel idealne navigacije za moje potrebe. Najblizje pa prideta prav magicearth in offline navigacija.
MagicEarthu manjka da ne kaze trenutne ceste po keri vozis. Ostale funkcije so za moje potrebe na nivoju, kot prikaz hisnih stevilk takoj na mapi brez da moras se dotikati cesa. Avtomatično priblizevanje in zomiranje glede na premik avta.
Offline pa ima trenutno cesto jo pa malo jebe pri priblizevanju in zomiranju.
Ostale so pa prakticno neuporabne iz tega vidika. Waze in google maps sploh ne prikazujeta hisnih stevilk na mapi, razen ce gor stisnes.
Govorim o free ride načinu kjer iščeš hišno številko in najbližje ulice samo z pogledom na telefon.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Ghost007 ()

Invictus ::

Sam za offline navigacijo uporabljam HERE Maps. Za avto dober, če greš peš ali s kolesom, mu manjka cel kup poti...

Odkar imaš data paket v tujini, je Google Maps najboljši...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Ghost007 ::

Jaz uporabljam kombinacijo razlicnih appsov. Vcasih mam tomtom Amigo v overlay nacinu ker se mi zdi da ima najbolse omejitve hitrosti od vseh ostalih opcij. Je pa precej neuporaben kot standalone app sploh ce rabis vpogled v hisne stevilke. Prek imam ali googlemaps ko iscem neko ulico ali navigacijske točke, ki sem si jih prej oznacil na google mapi. Ponavadi jih mam do 20. Ce pa ne iscem nobene ulice in rabim samo free ride pa imam ali magic ali offline zaradi hisnih stevilk in dokaj spodobnega pogleda na okolico in imena ulic.
Nekatere navigacije imajo fixirana imena na mapi in se hitro zgodi, da izgine iz ekrana, druge pa spet dinamicno prilagajajo napise kar je tudi uporabna funkcija vendar do zdaj našel samo dve navigacijo z to opcijo in se mi obe ne dopadeta.
Waze n google pa imata se eno dobro lastnost in to je google online search. Pri vse ostalih navigacijah lahko isces le po imenu ulic in pio točkah. Tak da ce ti kdo rece da te caka pri Optiki blabla, google to najde.

Kodrnusa ::

Uporabljam Here maps. Bil na večih kontinentih. Dela preverjeno pa še free je.

MrStein ::

Sygic Real View reklama:



Sygic Real View v realnosti:




A je res tak zanič? Je kdo probal?
A ima kaki drugi app to boljše?
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Yossarian ::

Jaz imam Sygic Real View. Zadeva ni ravno uporabna. Najprej moraš telefon natančno postavit, da ti kaže približno na sredo ceste. Nekje, kjer ni več zaporednih možnosti za izvoz, je še pogojno uporabna, kjer pa si izvozi sledijo drug za drugim (npr. kakšno krožišče ali pa v mestih), pa je neuporabna. Problem je namreč, da je vse skupaj zelo nenatančno. Nato sem nehal uporabljat.
Nikoli se ne prepiraj z idiotom, ker te bo potegnil
dol na svoj nivo in te premagal s svojimi izkušnjami.

FTad ::

Enkrat spomladi bo na voljo Android auto opcija za Sygic. Ze komaj cakam.

MrStein ::

Yossarian je izjavil:

Jaz imam Sygic Real View. Zadeva ni ravno uporabna. Najprej moraš telefon natančno postavit, da ti kaže približno na sredo ceste. Nekje, kjer ni več zaporednih možnosti za izvoz, je še pogojno uporabna, kjer pa si izvozi sledijo drug za drugim (npr. kakšno krožišče ali pa v mestih), pa je neuporabna. Problem je namreč, da je vse skupaj zelo nenatančno. Nato sem nehal uporabljat.

Torej je tista reklama direktna laž?

Škoda.

(če bi kdo filozofiral: app-e ki v živi sliki zamenjajo objekte, smo imeli že leta 2010, to je pred 10 leti. Na iPhone 3GS.)
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Mavrik ::

Obstaja precejšnja razlika med menjavo slike v statičnem prostoru in med vožnjo avta. Nisem videl še appa, ki bi prišel blizu delovanju. Google Maps ima morda najboljši sistem, ampak samo za pešce - glih zato ker je v avtu to presenetljivo težko rešiti.
The truth is rarely pure and never simple.

Yossarian ::

MrStein, jaz sem ti povedal svojo lastno izkušnjo. Saj spodnji video kaže točno tako, kot je. Problem nastane pri večjih hitrostih ali pa ko so izvozi oz. stranske ceste druga za drugo; takrat pa ni več točna.
Nikoli se ne prepiraj z idiotom, ker te bo potegnil
dol na svoj nivo in te premagal s svojimi izkušnjami.

MrStein ::

Ja, saj. To so zgleda samo video dali v ozadje slike in to je to (genlock, kot se je davno tega reklo).
Čisto nič se slika ne prilagaja, ne upošteva se smer, naklon, nič.

Ker ravno takrat bi bilo koristno, če bi ti na živi sliki kazalo, na kateri pas moraš iti, na kateri izvoz in podobno.

No ja, mogoče čez 10 let...

Ali pa že letos:
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MrStein ()

Yossarian ::

Po mojem bo to izvedljivo, ko bo navigacija pri hitrosti vsaj 50-60 km/h natančna na en meter.
Nikoli se ne prepiraj z idiotom, ker te bo potegnil
dol na svoj nivo in te premagal s svojimi izkušnjami.

MrStein ::

Odvisno. Slediti cesti (oziroma robu ceste) ni tak hudo. Zadeti ali je prvi odcep ali drugi malo bolj. No, če pravilno prepozna oba in po mapi ve, da moraš iti na prvega, bi to tudi šlo.

(pomisli tako: kako pa človek ve, kje mora iti?)
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Yossarian ::

Saj ravno ti odcepi so zaenkrat problematični (beri: netočni).
Nikoli se ne prepiraj z idiotom, ker te bo potegnil
dol na svoj nivo in te premagal s svojimi izkušnjami.

LeXani ::

Nisem na tekočem, katero mi priporočate? Google maps me je razočaral večkrat usmerjal na makadam-brezpotja, slabo načrtovanje poti in postankov.. potrebujem nekaj bolj zanesljivega. Sygic?
Čas prve prijave 04.11.2005

Yossarian ::

Po mojih izkušnjah (Sygic, Google Maps, Go, iGo, Maps.Me, Here), te zna vsak kdaj zapeljati na kakšno čudno cesto, ampak zaenkrat še samo najbolj zaupam Sygic.
Nikoli se ne prepiraj z idiotom, ker te bo potegnil
dol na svoj nivo in te premagal s svojimi izkušnjami.

GupeM ::

Google maps v Sloveniji dobil še dodatno funkcionalnost in sicer prikaz trenutne omejitve hitrosti.

Včeraj zvečer še ni delovalo, danes zjutraj pa že. Vsaj na Androidu. Za iOS pa ne vem.

Dela tudi na Android Auto.

MrStein ::

MrStein je izjavil:

Ja, saj. To so zgleda samo video dali v ozadje slike in to je to (genlock, kot se je davno tega reklo).
Čisto nič se slika ne prilagaja, ne upošteva se smer, naklon, nič.

Ker ravno takrat bi bilo koristno, če bi ti na živi sliki kazalo, na kateri pas moraš iti, na kateri izvoz in podobno.

No ja, mogoče čez 10 let...

Ali pa že letos:

Ja, seveda. "letos" :))
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MrStein ()

MrStein ::

Kateri app omogoča predvajanje navodil preko Bluetooth kot "phone call", torej da prekine radio, pove sporočilo in potem spet igra dalje radio?

Google Maps je to včasih imel (vsaj zdi se mi), po novem pa nima te opcije (razen na iOS, ampak sprašujem za Android).
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

GupeM ::

Ne bi vedel. Mogoče samo kot alternativa, kakšen internetni radio, ki bi ti predvajal preko bluetootha? Tako ne bi rabil preklapljati na "phone call," ker bi v bistvu že radio predvajalo kot media. Če seveda nisi omejen s prenosom podatkov, pokritostjo signala itd ...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: GupeM ()

MrStein ::

Ja, to je ena možnost, ampak zanima me, če je tudi druga.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Yossarian ::

Ne vem, če je to, ampak na moji Toyoti grem na avtoradiu pod:
- Setup
- Bluetooth
- Paired device list
- ime mojega telefona in tam imam dve možnosti:
1. da se preko radia predvaja telefon
2. da se preko radia predvaja glasba

Če izberem opcijo 1, se preko radia predvajajo samo klici (torej prostoročno telefoniranje).
Če izberem opcijo 2, se preko avtoradia predvaja poleg glasbe tudi glas od navigacije.

Kot privzeto je nastavljeno oboje.
Nikoli se ne prepiraj z idiotom, ker te bo potegnil
dol na svoj nivo in te premagal s svojimi izkušnjami.

Badwolff ::

Google maps na androidu sigurno ma to default. Sam imam sicer izklopljeno govorno navigacijo.

ncc2000 ::

MrStein je izjavil:

Kateri app omogoča predvajanje navodil preko Bluetooth kot "phone call", torej da prekine radio, pove sporočilo in potem spet igra dalje radio?

Google Maps je to včasih imel (vsaj zdi se mi), po novem pa nima te opcije (razen na iOS, ampak sprašujem za Android).


Syigic to dela bp.

Moja izkušnja pri uporabi navigacije in njeni točnosti: veliko je odvisno od kvalitete delovanja gps sprejemnika v napravi z navigacijo. Konkreteno imam sygic že leta, trenutno na dveh telefonih. Na slabšem je natančnost vodenja bistveno manj točna in pravočasna, ko gre za kakšne zapletene situacije.
««
13 / 13
»
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Najboljša offline avto navigacija (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
566236 (2290) Bye
»

Navigacija na telefonu

Oddelek: Na cesti
242336 (1194) KTr1sk
»

Sygic - navigacija - nakup (strani: 1 2 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
5517021 (11723) dunda
»

Low budget navigacija

Oddelek: Kaj kupiti
273389 (2263) krneki0001
»

Google navigacija

Oddelek: Mobilne tehnologije
305273 (4313) Qushaak

Več podobnih tem