Maska je modelirana po Guidoto Fawkesu, ki je l. 1605 v okviru manjše skupine rimokatoliških upornikov pripravljal bombni atentat na takratnega angleškega kralja Jakoba I., ker je bil slednji pač napačne vere. Modernizirana različica iz novele in filma zadeva boj proti absolutističnemu angleškemu vladarju.
vir: GuardianTime Warner sicer (še?) ni na spisku uradnih tarč haktivistične skupine, je pa vseeno vsaj pomenljivo, če ne že kar odkrito ironično (ali sarkastično, pač odvisno od tega, koga se vpraša), da podporniki skupine z nakupi mask financirajo eno največjih svetovnih medijskih hiš. Time Warner je član obeh velikih interesnih združenj - RIAA in MPAA - ki tako na domačih tleh kot drugje po svetu vsiljujejo ideje o poceni in hitrem preganjanju kršitev avtorskih pravic, namesto da bi pač javnosti ponudili storitev, ki jo želi, po ceni, ki jo je pripravljena in zmožna plačati.
Če damo ironijo na stran, se še nekoliko večji nateg povzroča s cenovno diskriminacijo - maska v ZDA stane $6.49, v Veliki Britaniji £5.16 ($8.35, +29%), v evro območju pa kar EUR10.50 ($15, +130%), čeprav je po vsej verjetnosti narejena v isti tovarni na Kitajskem, s transportom pa vsaj med kontinentalno Evropo in Otokom ni pretirane razlike.
V filmu so jih vsi Londončani dobili zastonj na predvečer 5. novembra.