» »

Kakšne kable potrebujem za digital out povezavo na receiver

Kakšne kable potrebujem za digital out povezavo na receiver

Surfer_D ::

Imamo home theatre receiver in soundblaster live 1024 z digital out izhodom. Kakšen kabel potrebujem za povezavo. Ali je en kabel dovolj, ki gre iz digital out izhoda v receiver. Po moje rabim kabel ki gre iz male banance na soundblasterju v receiver z 2 cinch konektorji (RCA).

Drugače pa kaj samo v win vklopim digital out in stvar deluje.

Če se komu da nej mal razloži, lahko tut povezavo na receiver itd...

BlackHole ::

Je tako kot si rekel.

CaqKa ::

če je digitalna povezava.. torej na recevierju 'digital in' (verjetno cinch) in na sbju 'digital out' (verjetno 'mono' bananca) potem potrebuješ kabl ki bo na eni strani mono banana na drugi pa en cinch. dalje moraš na sbju samo še digital out obkljukat in na recevierju dat digital in.

če imaš stereo in dva cincha je tisto ponavadi analogna povezava na dva kanala(levi in desni) zato tudi 2 cincha.
pri digitalnem je pa itak vse v en signal zakodirano in potrebuješ samo en kabl.
poglej zadaj ne receiver kake priključke sploh imaš.

Surfer_D ::

Imam praktično vse vhode in izhode - ojačevalec je yamaha rx-v630.

Če imaš izkušnje mi prosim svetuj kam naj vtaknem kabel v receiver in kakšen kabel predvsem!

Thanks

CaqKa ::

glej moj prejšni post...
kabl pa pač naj bo en oklopljen. če ja pa daljša razdalja pa bo najboljše da je koaxialni.

Surfer_D ::

Že dela - zadevo se rihtal pri nekemu kolegu od sorodnikov in morm rečt da kr lepo špila.

BlackHole ::

Imava podobne reciverje. Jaz imam digitalni izhod iz zvočne priključen na DVD-in (digital), DVD komponento pa preko optičnega kabla.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Soundbar ne igra

Oddelek: Pomoč in nasveti
121450 (1300) eno_ime
»

HDMI + Surround + TV

Oddelek: Zvok in slika
232322 (2027) Killermode
»

AC3 na A/V center

Oddelek: Zvok in slika
291955 (1639) gregy
»

AC3 digitalni izhod na SB Live! Value

Oddelek: Zvok in slika
91134 (990) zile
»

digitalni vhod na SB live 5.1

Oddelek: Zvok in slika
131261 (1069) VASkO

Več podobnih tem