» »

AC3 na A/V center

AC3 na A/V center

gregy ::

sicer je v malo drugacnejsi obliki tole vprasanje ze bilo postavljeno, vendar neodgovorjeno .. zato ga bom formuliral "po domač" :)

kako lahko spravim sound AC3 (divx) na sourround fersterker .. kaksna zvocna mora biti .. fersterker sprejema namrec samo stereo (dva cinca) DVD je ze priklopljen preko optike .. ali pak sprasujem gluposti? :\ :8)

SasoS ::

Jah...prek stereo činčev ga ne boš spravil :D. Spravit morš digitalni signal, preko optike al pa rca vhoda. digital out imaš večinoma na vseh novejših zvočnih, za optiko rabiš imet kak liveware al-kua-je-že-tist-bay-od-soundblasterja.

CaqKa ::

preko digitalnega kabla morš priklopit. ali koaxialnega ali pa optičnega.
ko imaš to še moreš v windows sound mixerju vklopit digital output.
najdeš ga nekje pri advanced nastavitvah za glavni / master kanal

ostalo je odvisno od tvojega predvajalnika medijskih datotek. oziroma od ac3 kodeka.

gregy ::

hvala lepa za odgovor, zanima pa me še kako lahko uporabim S/PDIF izhod (A/V center je sony) in ali lahko uporabim na A/V centru vhod za DVD .. da ga takrat odklopim ... pa še to .. kar nekaj firm sem poklical naokoli .. ali sploh ne vejo za S/PDIF kabel, ali so sicer slišali zanj .. uglavnem nikjer ga ni ... kaj pa dolžina .. cca 12 metrov ...

hvala vnaprej

CaqKa ::

kaj je to av center?
spdif kabla verjetno ne poznajo.. poznajo ga verjetno pod izrazom "digitalni kabel za zvok" pri tem pa še omeniš da je ta kabl lahko koaxialni ali pa optični, vendar kolikor sem te razumel ti potrebuješ koaksialnega.

12m em zakaj pri hudiči rabiš 12 metrov?

če ga res rabiš 12m potem idi v eno trgovino z elektroniko pa ti ga naj skup naredijo. (rabiš 12m kabla, in 2 činča)

gregy ::

Avdio Video center :) .. sourround receiver ... SONY
12 metrov ga pa rabim ker imam PC v eni sobi .. TV z receiverjem pa v drugi sobi ... ali lahko ta dolžina kaj vpliva na kvaliteto?

.. a cinci so pa navadni lahko?

hvala lepa za odgovore

CaqKa ::

ja navadni so... no razn če maš banance.. samo bananca bo kvečjemu na računalniku pa še tam ne verjamem..

gregy ::

bojo kr cinci :)

a lahko kaj dolžina 12 metrov vpliva na kvaliteto? .. pa upam, da bom dobil kaksno pocen varianto kabla .. v A do Ž so mi ponujal sicer original in zgornja klasa 7.990 za meter .... ne se hecat .. prodam vse :)

morn jutr poklicat mi bo povedal za eno cenejso varianto ... a slucajno ves kaksen koaksialc je to?

gumby ::

dolzina ni problem... jaz mam nekje 15m linijo in dela vse ok. samo koaksialni kabel si zrihtaj, po moznosti tankega 75 ohm (ta se uporablja naprimer za videokamere v trgovinah). drugace bo pa 50 ohm tud dober, tega pa ziher dobis

gumby ::

aja... 7990 sit/m je verjetno audiofilski digitalni kabel. tega ne rabis:P

gregy ::

kulk si pa dal ... 15 metrov pravis in ni problemov ...

gumby ::

dve pivi se mi zdi... dobil em od monterjev :D

gregy ::

kam si ga konektal na fersterkerju ... digital IN ?

gumby ::

ja, digitalni vhod rabis

gregy ::

se pravi da ko bom hotel gledat divx z ac3 samo odklopim DVD ki je vklopljen v digital IN, in vklopim coax iz PCja .. sej fersterker itak potem prvo zagrabi digitalni sound ce je, ne?

gumby ::

a imaš samo en digitalni vhod na ojačevalcu?

daj napiši točen tip...

gregy ::

enga na žalost .. SONY STR DE485 E opis izdelka

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: gregy ()

gumby ::

hmm... tale ima optični in koaks vhod. sta to oba za en kanal ali je vsak za svojega?

dvd bi lahko priklopil na optiko ali 5.1 vhod, računalnik pa na koaks, če gre...

sicer pa za DD/DTS preko računalnika rabiš AC3 filter, na katerem nastaviš "SPDIF out".
DTS mi je uspelo spravit k življenju samo z intervideo dekoderjem. (bla je že debata o DTS, če najdem topic bom dal link tule)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: gumby ()

gregy ::

hmm ja .. DVD ima samo coax za DIGITAL OUT, torej ostajam na coaxu, ker za DVD ne morem uporabiti optike ... bom pač tistih dvakrat na teden ko si pogledam kakšen film preklopil zadaj na fersterkerju en cinc ... :))

še eno vprašanje .. ta koaksialc o katerem se pogovarjava ni isti kot antenski ... ? :8) :\

gumby ::

ne, ta koaks je tanjši, 2 mm premera nekje.
uporabiš lahko tudi dvojni tanki koaks 50 ohm za povezovanje komponent... tega ponavadi imajo v trgovinah. vprašaj za "mikrofonski" kabel...

gregy ::

hmm .. vedno blizje sem :8)

a si cinche sam lotal? .. obstaja kaksna skica za lotanje teh cinchev .. so to navadni? kot pri stereo .. rdec in bel .. ali so to posebni chinchi ...

v a do ž mi ponujajo 12 metrov narejenega kabla za 9.990 Sit .. halo !?

sem klical mal naokol in imajo 75 Ohm kabl po 60 sit/meter, sam imajo sam tadebelega .. moram zvrtat tankega ... pa še nekoga ki bo znal cinch zalotat .. se lota isto kot navadni cinch?

t.g hvala ti za potrpljenje z mano .. upam, da bo tudi komu drugemu koristilo tole dopisovanje :)

gregy ::

še nekaj .. zlati činči ali navadni .. mislim pozlačeni?

gumby ::

navadni činči so v redu... pozlačeni imajo boljši kontakt, ampak za digitalni prenos je čisto vseeno. barva je se mi zdi oranžna za digitalni audio, nisem ziher. uporabi pač tisto, kar lahko dobiš, ker oranžnih verjetno ne boš.
za kabel pa poglej v kako trgovino z audio opremo... tam ponavadi imajo tanke koaksialne kable... debelega antenskega pusti na miru, ker je predebel in pretrd.
kabel nalotat na činč konektor pa ni nobena znanost... sredinsko žilo nalotaš na sredinski kontakt, oplet pa na "ohišje" konektorja :)
če nisi domač v tem prosi kakega kolega, da ti to naredi

10k sit za 12m kabla je pa neumnost... za cel 100m kolut sem plačal manj v big bangu. konektorji so pa po 250 sit nekje

če ti kaj ni jasno samo vprašaj:)

gumby ::

tule je še tista tema o DTS-u... tam imaš link do potebnih filterjev

gregy ::

ql .. kabl sem naredil .. sem ga tudi sprobal na povezavi DVD - receiver .. dela .. hvala

no medtem ko zvoka iz PCja še nisem dobil, sedaj moram sploh pogledat ce je SPDIF out priklopljen na plato .. tudi to je možno .. i guess

potem bom pa še pregledal zgornji članek oz. sprobal glede DTS-a. ni hudic da ne bom dobil nekega sounda ven ...

a je možno da ni SPDIF priklopljen ker je priklopljena 5.1 kartica na plato?

gumby ::

možno je, da moraš nekje nastaviti, da se en navaden izhod "spremeni" v spdif izhod... malo poglej

na moji SB Live! value (ta prvi live kartici) sem moral dograditi konektor za spdif izhod, ker ga originalno ni - so samo kontakti na kartici.

DTS bo pa znal malo nagajat, vsaj meni je... ampak pametnejši popusti, pravijo. zdaj dela:D

gregy ::

sem mu vklopil povsod kje je karkoli pisalo SPDIF :) .. vse tiho .. zato sem sedaj podvomil ce je spdif sploh priklopljen .. matr zdej sn pa u sluzbi pa ne morem to pogledat .. zdej me bo pa do večera najedal .. al je priklopljen al ni :D :D

gregy ::

hmm .. vse priklopljeno .. kot je v manualu za plato .. kabl preverjen na povezavi DVD - receiver ... obstaja kaksna varianta da preverim ce pride signal sploh do spdifa .. ker zdej ne vem .. al mi spdif ne dela, ali pa se receiver krega :)?

gumby ::

ne vem...
ce je kabel dober in stvar ne deluje, potem je verjetno software problem...

gregy ::

evo problem resen

post je na tem forumu


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Budget surround soundsystem za dnevno

Oddelek: Zvok in slika
475991 (4776) Bearrorist
»

Zvočniki Logitech Z-5500 (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Kaj kupiti
33048372 (16866) Matej_K
»

Optični kabel in 5.1 zvok

Oddelek: Zvok in slika
164942 (4271) shark_nm
»

Creative Labs bo začel prodajati svoje procesorje

Oddelek: Novice / Procesorji
364138 (3035) Jst
»

[Hi-Fi] - DTS, Dolby Digital, Dolby Pro Logic II,... (strani: 1 2 )

Oddelek: Zvok in slika
537600 (6355) gumby

Več podobnih tem