» »

Kontrolirana animacija v PowerPointu

Kontrolirana animacija v PowerPointu

MK99 ::

Pozdravljeni!

Pripravljam eno prezentacijo, ki naj bi vsebovala tudi 2-3 animacije. Te sem prvotno mislil narediti v Flashu, samo sem prišel do problema. Potreboval bi namrec nadzor te animacije, v bistvu samo stop/start. Ko bi v PP prišel na tak slide, bi potreboval moznost, da animacijo na slidu zacnem, ustavim, zacnem, ustavit,... in ko je konec, nadaljujem na naslednji slide.
Kot vem, s flashom to ni mozno, saj PP razume klik miške kot ukaz za naslednji slide. :/

Kako bi to izvedel?

TIA,
Matic

MK99 ::

Našel (vsaj zacasno) rešitev.. AVI movie. Ce flash animacijo spremenim v AVI clip, lahko potem ta clip v PP nadziram s klikom miške. Vsaj nekaj je, s tem, da sem takoj omejen na uporabo miške..

Ce mogoce kdo pozna še kakšno alternativo..


LpM

urban99 ::

mogoče klipe razreži in porazdeli po slajdih, če je vse kar rabiš start/stop.

Je pa PP zelo zatežen glede videov in po mojih izkušnjah tudi precej muhast. Za prezentacijo stvar definitivno delaj na preizkušenem okolju (svoj laptop).

MK99 ::

PP v bistvu pusti start/stop posameznega filma. Torej mi sploh ni treba rezati, ceprav verjetno bom, da dobim manjše velikosti datotek in manj moznosti za probleme.

Ja, sem z videi tudi jaz ze imel probleme, predvsem je zelo obcutljiv kar se codeksov tice.

LpM

Gandalfar ::

> Kot vem, s flashom to ni mozno, saj PP razume klik miške kot ukaz za naslednji slide. :/

Ce kliknes znotraj flash containerja, bi moral flash prestrezti klik miske.

darkolord ::

Lahko pa tudi direkt v slajd dodaš gumbke, s katerimi kontroliraš flash container

MK99 ::

Flash v PP mi nekako ne gre. Dokaj komplicirano za import pa še potem zelo cudno deluje. Moram za vsako predvajanje zapreti PP in ga ponovno odpreti, ker flash pri drugem predvajanju sploh ne deluje.

Mislim, da sem se kar odlocil za avi. Konvertiram swf v avi in ga potem enostavno kontroliram s klikom. Tudi nisem omejen s MB, tako dam max kvaliteto in izgleda super, tudi na hd ekranu.

Hvala vsem za pomoc!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

HTML5 bo končan do julija 2014

Oddelek: Novice / Brskalniki
269309 (8218) Key Quest
»

Microsoft predstavil animiran spletni iskalnik Tafiti (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
8010079 (7123) Matek
»

Osnove grafičnega oblikovanja in prezentacija!

Oddelek: Izdelava spletišč
52033 (1902) Vice
»

Flash (strani: 1 2 )

Oddelek: Programiranje
754415 (3574) kleDo
»

Home page

Oddelek: Programska oprema
51397 (1305) webcreator

Več podobnih tem