» »

QDI PlatiniX 2E/333 + Celeron 1.7 (bo al ne bo?)

QDI PlatiniX 2E/333 + Celeron 1.7 (bo al ne bo?)

matic ::

Ni mi cist jano.. Celeron 1.7 je na 478 podnozju..
Plata PlatiniX 2E/333 ima 478 podnozje in pise da podpira procesorje:
Support Socket 478 processors
Support Intel Willamette-478 1.5/1.6/1.7/1.8/1.9/2.0GHz
Support Intel Northwood-478 1.6/1.8/2.0/2.1/2.26/2.4/2.53/2.6/2.66/2.8GHz


Kjer ni omenjenga procesorja (celerona)... a bo ta delal na tej palti al ne!? A so te novi celeroni - Willamette al ... ? Nisem tok na tekocem s tem in nevem .. :\

Njena sorodna plata PlatiniX 2D pise da podpira Celerona in tut na neki drugi strani sem nasel, kjer pise, da podpira! Na sami QDIjevi plati pa ne pise.. in tut v PDF navodilih Celerona ne omenja... samo P4! Malo me j strah da se nisem nategnil!!

Prosim za čimprejšnjo pomoč! Dokler lahko še kaj ukrepam...

Hvala!

Še linki, komu v pomoč:
- QDI-grp PlatiniX 2E/333 uradna stran
- neka druga stran z omenjeno palto 2E

Dr_M ::

jao......a se podnozje ujema?? SE?? no pol gre skup...:\

[dodatek by bastadu: Malo si pretiraval, se ti ne zdi?]
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: bastadu ()

matic ::

Dragi Dr M. tudi podnozje Celerona Tulatin (FC-PGA) se ujema z starimi Celeroni ... ki nevem kako se imenujeno.. npr. Celeron 466, ki ga imam doma, NE gre na danasnje plosce, ki podpirajo Celerone Tulatin! :\

Tako sem se 1x ze nategnil! ;( Kupil sem plato in hotel gor dat svojega starega Celerona 466! Podnozje in vse je pisalo.. racunalo pa ni delalo.. nakar sem izvedel zalostno novico! :O

Torej.. ne mi govorit, da se podnozje ujema!!!!!!!!!!!!!!! ;((

Klemenn ::

ja ti tanovi so fcpga ta stari so pa ppga...pa naj bi šli skupaj...ampak ne grejo>:D

matic ::

Pa se eno vprasanje.. trenutno sploh nimajo plate PlatinX 2E/333 a6 na zalogi, pa nevem, ce nebi vzel kar paltinX 2D, ki pa ne podpira DDRama 333, ampak samo 266.. Je tut nekaj cenejsa!

Kaksna je dejansja razlika med ddr 333 in 266.. al je sploh kdaj opazna.. ali... :\

Asgard ::

ti vzemi via p4pb FL oznako, ki ima ze firewire gor. verjem mi je ql plata, ka sem do sedaj sestavljal masine z QDI platam sedaj pa se sam vie sponamo, no tud kak qdi se najde, pa se navijat se da lepo !!!


ps. ogovor na tvoje prvo vprasanje : na to plato gre procesor narejen na podnozju za p4 in sicer od 1,7ghz naprej in nic manjsi, ter ostale kistice od intela na p4 podnozju !!!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Asgard ()

matic ::

Asgard: ma nisem tega nic spraseval.. imam na voljo in ze placano QDI PlatinX 2E plato.. lahko vzamem edino PlatinX 2D plato... in sem jo tudi ze vzel!

Me pa se vedno zanima kolk je kaj razlike med ddr 266 in 333.. verjetno kakih 5%.. kar sploh ni opazno.. Sicer sem iskal po forumu ce je ze kje kaj na to temo, pa nisi nisem nic nasel, kar bi bilo dirktno na to..

suse80 ::

Za tiste, ki še ne vedo, gredo celeroni takole:

350Mhz do tam nekje 566 S370 socket PGA
600 MHz do 1100 MHz ( 128kb) jedro coopermine 0,18, FCPGA socket 370
1100a (256 kb) in naprej jedro tualatin 0,13 do 1,4 Ghz podnožje FCPGA2 socket370
1,7 do 2,2 GHz jedro Villiamete (P4), podnožje FCPGA2 socket 478


.......

Spajky ::

300-533 PPGA
500-1100 Fcpga
1-1,4 Fcpga2
1,7+1,8 Williamette
2 in dalje Northwood...
"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...

Dr_M ::

matic a sm ti jest kriv da nimas pojma kaj kupujes??
seveda je razlika med 3 leta staro plato pa cist novim procesorjem.ukluc mozgane mal...:\ :\ :\
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

suse80 ::

Spajky, tu je ena zmeda...
Celeroni do 2,2 ghz so Willamette jedro s 400 MHzFSB in ne Northwood, kot ti trdiš.
Northwood jedro ima 533 Mhz FSB in je namenjeno P4 od 2,26 Ghz dalje. Stvar sem prebral na Intelovih straneh, pa tudi v reviji Monitor številka 7/8 stran 30-...


Link na Intelovo stran...


Obiščite stran o astronomiji ijn astrologiji http://www.mojevesolje.org

matic ::

Vsem hvala za informacije!

[dodatek by SuLc: Dr.M in matic... dejta se mal umirit no. Tuki smo zato, da si pomagamo, ne pa da se zmerjamo]

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: gkovac ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

prosim ocenite mi računalnik???

Oddelek: Kaj kupiti
261685 (1042) Jan987
»

rabljen procesor??

Oddelek: Kaj kupiti
392428 (1789) Balandeque
»

Tualatin Upgrade Adapter nasel v ZG!!! (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Strojna oprema
14411282 (7620) Spajky
»

ABIT BE6, staró ja...

Oddelek: Kaj kupiti
251503 (1282) dvokolaš
»

Celeron 1300 DA/NE

Oddelek: Navijanje
161279 (948) JakobSTR

Več podobnih tem