» »

Epson C60 chip resetter

Epson C60 chip resetter

VASkO ::

Kdo ve kako se resetira cip na kartusah epsona C60? Sem iskal po netu in nasel dva software reseterja:
InkLevel (nazalost ni za c60)
Fen-X (ga je kdo ze sprobal?)

ali pa ima kdo hardware reseterja za cip za c60 tiskalnik?

ComANDO ::

Oj,

Mi pošlješ ta dva program , da ji sprobam. Kje si pa najdo te zadeve ?!

Jaz imam rester za Epson 680.....

drej26@email.si

VASkO ::

inklevel je predelal en rus in ga dobis zastonj, zal pa deluje le preko LPT povezave s printerjem. dobis ga tukaj
fen-x pa nisem nasel free verzije pa glih najbolj ne verjamem, da ti posljejo program po mailu, ko jim nakazes okoli 4 jurje na TR.
linka do strani pa nimam trenutno (ne najdem), mam pa ga doma

VASkO ::

zdaj sem pa gledal po netu in je v ameriki kar nekaj univerzalnih chip resetterjev za epsone za dobit, samo kurc, ce pa ne posiljajo izven US. Napravice kostajo pa samo od 15$ dalje. Ena stacuna pa posilja worldwide, samo kaj, ko za stroske posiljanja kasirajo 80$

mogoce kdo ve, kje bi se dalo kaj takega kupit pri nas, ali ima mogoce kdo kaksen nacrt za izdelavo te napravice? mora bit cist simpl

VASkO ::

ma saj sem pricakoval, da noben ne bo nic znal rect na to temo

dirtyh ::

Kaj a če ga refillaš moraš pri epsonu še to izvest. Kako bo pa kaj s kompatibilnimi kartušami.
Pa najbrž za c62 še itak ni refill-a

LP
I know what you're thinking: "Did he fire six shots, or only five?" Well, to tell you the truth in all this excitement, I've kinda lost track myself. But, being this is a .44 Magnum, the most powerful handgun in the world, and would blow your head clean off, you've got to ask yourself one question: "Do I feel lucky?" Well, do ya punk?
- Harry Callahan

VASkO ::

ja pri epsonu je vsa informacija o ponosti kartus zapisana na cipu na kartusi in brz, ko se katerakoli (barvna, crna) kartusa sprazni, ne mores vec printat in imas dve moznosti:
1. kupis novo kartuso s cipom, originalno ali kompatibilno
2. kupis refill paket in refilas kartuso in resetiras cip

naredi sam reseter sem nasel tukaj!!!

danes ga bom skupaj zlotal, socket za cip sem si naredil iz radirke :), upam, da bo delalo, ker drugace mi ne preostane drugega, kot narociti hardware resetterja iz Nemcije, kjer pa postnina in drugi stroski pridejo okoli 4 jurje pri ceni 6 jurjov za reseterja samega. drzi pesti

dirtyh ::

k :D , DRŽIM PESTI

P.s:upam da boš kaj poročal o rezultatih:D
I know what you're thinking: "Did he fire six shots, or only five?" Well, to tell you the truth in all this excitement, I've kinda lost track myself. But, being this is a .44 Magnum, the most powerful handgun in the world, and would blow your head clean off, you've got to ask yourself one question: "Do I feel lucky?" Well, do ya punk?
- Harry Callahan

VASkO ::

jupi, deluje

naprava zna brati vse intellidge cipe na kartusah, cip se da fajn resetirati, skoda, da program se ni spisan tako, da bi v cip vpisal informacije, ki jih vpise uporabnik sam, ampak, to je ze smetana. drugace pa lepo resetira cip za crno in barvno kartuso

takole, pa sem prihranil 10 jurjev :)
za material sem dal 360 SIT (7 uporckov 1kOhm, 4 zenerji 3V3, ploscica naluknjana za lotanje) pa kabel sem si vceraj skupaj naredil -> se splaca

le socket mam bolj taksen, kot je oni na sliki (z linka), sem uporabil radirko in noter vrezal kvadratek velikosti cipa in skozi zapikal pine, rad bi naredil lepse pa ne vem, kak...

dirtyh ::

Dobr>:D to!

Sedaj me pa zanima par stvari:
- kje pogledaš ali je 3V ali 5V(ali se to vidi sele ko port odpreš in vidiš kolk priklučkov ima)?
- kako je s tem čipom, ti pač prižgeš računalnik, priklopiš kabel na tole zadevo in pol postaviš čip tja not in zaženeš program in se ti resetira, torej gre slika kolk maš še not na full. Pa to je enako za barvno in pa črno. Pol pa pač čip ven vzameš in preklopiš nazaj na printer?
-pol pa še to, anjbrž se ti pol normalno odčitava in ko spet zmanjka spet nafilaš in resetiraš?
-pa se to ali se da to probat recimo sedaj ko imam se kartušo original not (rad bi videl če dela) ali moram počakat da bo prazna in pač resetirat pa nafilat?

To pa moram probat enkrat>:D ko bo kak refil za 62.

LP
I know what you're thinking: "Did he fire six shots, or only five?" Well, to tell you the truth in all this excitement, I've kinda lost track myself. But, being this is a .44 Magnum, the most powerful handgun in the world, and would blow your head clean off, you've got to ask yourself one question: "Do I feel lucky?" Well, do ya punk?
- Harry Callahan

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: dirtyh ()

VASkO ::

1. z multimetrom zmeris napetost porta, moj je 5V in vezje deluje
2. ja, vezje priklopis na LPT port (za printer) in preko programa lahko poljubno pises po cipu informacijo o izpraznjenosti (0% -> polna kartusa)
3.tako resetiran cip ni nic drugacen od originala, torej je uporaben, dokler pac ne crkne flash pomnilnik v njemu (mnogomnogokrat uporaben, prej ti bo printer crkno :))). samo tisti biti, ki nosijo informacijo o IZPRAZNJENOSTI kartuse, se pri resetiranju postavijo na 0 (0% -> polna kartusa)
4. cip lahko postavis na polno, kadarkoli se ti sprdne, da si to zazelis. ni pa dobro, ce ga postavis na polno in ne nafilas kartuse, ker tako lahko unicis glavo, ko se kartusa dejansko sprazni, v cipu pa je zapisano, da je se npr 50% poln in se prezgejo tranzistorcki na glavi, ki bi se morali hladiti s curkom crnila, tega pa pac ni. torej cip resetiras in napolnis kartuso.

To pa moram probat enkrat ko bo kak refil za 62.

kaj pa s tem mislis? saj pa refil barve so v bistvu za vse printerje misljene...

dirtyh ::

10X

Najbrž bom še eno original kupil ker si ne morem privoščit, da se mi printer zamaže, mam nekaj pomembnega za sprintat(pa še čas me preganja) , pol bom pa vsekakor probal, tist bom pa probal ze ta taden skup spajkat, ker me res firbec matra:) .
Glede refilla, ja saj je logično da vsi epsoni isto tinto uporabljajo (my mistake, ker še nikol nisem refillov)

LP
I know what you're thinking: "Did he fire six shots, or only five?" Well, to tell you the truth in all this excitement, I've kinda lost track myself. But, being this is a .44 Magnum, the most powerful handgun in the world, and would blow your head clean off, you've got to ask yourself one question: "Do I feel lucky?" Well, do ya punk?
- Harry Callahan

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: dirtyh ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Reset Epson kartuš

Oddelek: Strojna oprema
256048 (553) matrix2
»

Neoriginalne barve za tiskalnik?

Oddelek: Kaj kupiti
242576 (2022) ;-)
»

Refilli za tiskalnike

Oddelek: Strojna oprema
282921 (2298) OZZY
»

Kako poceni refilat Epsonov C60 tiskalnik?

Oddelek: Pomoč in nasveti
6834 (799) Brane2
»

HP vs EPSON

Oddelek: Kaj kupiti
91020 (973) cekr

Več podobnih tem