» »

Ali je tukaj kakšen lasnik AMD E350 ( E-350 ) procesorja?

Ali je tukaj kakšen lasnik AMD E350 ( E-350 ) procesorja?

NSA Agent ::

Zanima me če je že kdo kupil prenosnik ali osebni računalnik s AMD E350 procesorjem?
Zanima me če je zadovoljen s sistemom in če bi par stvari poskusil na računalniku.

Probi kako kaj "Dark Messiah of Might and Magic" (Dark Messiah of Might and Magic) @ Wikipedia gor lafa?
(naloži igro (Multiplayer) vklopi consolo in not vpiš "cl_showfps 2" nato pa povej koliko slikic na sekundo dobiš in kakšne nastavitve uporablaš)
Na prenosniku s dvojedernem pentium procesorju (2.16Ghz) + nvidija 9400 G mobile grafični je igra na minimalnih nastavitvah ne igralna - 14 FPS MAX, min 3 FPS.

Pa zanima me če igra KarmaOnline gor dela (http://www.joymax.com/karma/)

tomazek9 ::

Jaz imam računalnik HP635. Kupil sem ga zato, da bom lahko brskal po spletu, Excel, Offisi... Enknrat me je pa pičilo da bi si inštaliral COD 2. Igra je skoraj na polni grafiki delala fenomenalno. Pozneje sem inštaliral COD 4 MW, Landwirtchafts Simulator 2011. COD 4 MW mi dela tako Single p. in Multy p. na srednji grafiki.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: tomazek9 ()

keitai ::

Če ti na prejšni specifikaciji ne dela kul, pol pozab, da bi ti na e-350.

RejZoR ::

Jezst ti lahko sprobam Dark Messiah na E-450. V končni fazi je zadeva dost podobna E-350. Ti pa lahko povem, da npr Defense Grid na GF 8400 GS ni igralen sploh, medtem ko sem ga na HD6230 (E-450) poganjal dost tekoče. Če si mogoče probal gor poganjat Doom 3 ti tud lahko povem. E-450 ga poganja povsem tekoče na High nastavitvah (Ultra nisem probal).
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

opeter ::

keitai je izjavil:

Če ti na prejšni specifikaciji ne dela kul, pol pozab, da bi ti na e-350.


Ne moreš primerjat Geforce-a 9400 in Radeona, integriranega v E-350. Slednji je namreč konkretno hitrejši.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

RejZoR ::

Okej, Dark Messiah dela na E-450 povsem tekoče na sledečih nastavitvah:
1366x768
Vse nastavitve nastavljene na max
Izklopljen FSAA
Trilinear Texture filter

Nato sem probal še z 2x FSAA in 4x Anisotropic texture filter in je delovalo rahlo počasneje ampak načeloma še vedno igralno. Če namesto FSAA samo zvišaš Anisotropic pa bojo texture rahlo bolj ostre, na hitrosti pa se ne bo kaj dosti poznalo. Testirano na Lenovo S205 netbooku.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

NSA Agent ::

hvala kolk je to tekoče? koliko slikic na sekundo?

cl_showfps 2 napiš v consolo.

RejZoR ::

Ok, sem igral še mal dlje, da sem prišel na bolj odprto območje. Ja, ko je zelo velik odprt nivo ramerate grdo pade, čeprav je kljub nizkemu fps začuda še vedno zelo igralno.

Hodniki 30-60fps, na zelo odprtih pa pade tud na 15fps. Vse nastavitve na max. Grem še probat če dam na priporočene in na najnižje...

Ok, to je čudno. Tud ko daš vse na najmanj se framerate skoraj nič ne spremeni. Če je ene 3-5fps razlike maksimalno. Tko sedaj nikli ne pade na 15fps ampak ostaja na nekje 22-25fps ves čas, če ni nasprotnikov pa se giblje tam okoli 30-35. Očitno mora bit neka fora z enginom, ker ob tolk zmanjšanih nastavitvah bi se moralo bolj poznat.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: RejZoR ()

NSA Agent ::

Ja igra nuca 256mb rama grafika pa dirextX 9.0, shadermodel 1.4 etc.
Ampak procesor pentium 4 2.6Ghz minium, 3.2Ghz max.
Tako da me je sam glede procesorja strah, ker je igra stara in ni nareta za večjederne procesorje.
Kej kaj veš če se da ta procesor navit?
Za Atome sem čul da se dajo navit na 2Ghz. Ampak cimer od kolega, pa ga je skuril, ko ga je na 2.0Ghz navil, s aplikacijo za navijanje, katero je dobil zraven prenosnika.

No hvala za podatke.

RejZoR ::

Probal sem AMD OverDrive program, ki je mišljen za navijanje AMD sistemov, pa zadeva ni delovala.
Edino kar lahko narediš je da prisiliš APU, da ves čas teče na max frekvenci in je ne niža na 800MHz. To pa je tud vse kar lahko narediš (vsaj na Lenovo S205). Kakšen ASUS al pa MSI sta ponavadi dost bolj OC friendly in imaš že v BIOS-u opcijo za te stvari. Podobno sem imel na ACER Aspire One. Lahko sem ga prisilil, da je skoz delal na 1,6GHz, nisem pa ga mogu navit. Ne preko BIOS-a in ne preko programov.

Zanimivo pa mi je, da npr Sanctum, Unreal Engine 3 baziran špil deluje presenetljivo bolje, pa je engine novejši in posledično bolj zahteven. Doom 3 je tud deloval izjemno lepo na Max detajlih. SimCity 4 in Torchlight isto. Je pa po drugi strani Killing Floor spet deloval hecno slabše kot bi pričakoval. Unreal Engine 2.5... Očitno se AMD Fusion obnese bolje v novejših špilih kot starejših.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

opeter ::

Po mojem pa je to odvino od grafičnega pogona. Recimo Supreme Commander 1 je dosti bolj zahteven od Supreme Commander 2.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

Isotropic ::

rejzor si zadovoljen s tem lenovo prenosnikom (al je netbook) in a450 na splosno?

RejZoR ::

Zelo. Razen neštetih malih felerjev Lenova na vseh koncih. Iz strojnega vidika je fajn, ker je fino zmogljiv, sam če bom drugič jemal podobno stvar skoraj sigurno ne bo Lenovo. ACER al pa ASUS če že.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kateri netbook?! (strani: 1 2 3 442 43 44 45 )

Oddelek: Kaj kupiti
2230270559 (91117) MrStein
»

Mini PC s SSD + HD, kateri ZBOX

Oddelek: Kaj kupiti
243929 (3357) Oldi
»

Prenosnik za faks - Kateri? - do 350 eur

Oddelek: Kaj kupiti
254123 (3614) lmorgh
»

Netbook za HD prezentacije

Oddelek: Kaj kupiti
194413 (3767) MK99
»

Half-Life 2: Lost Coast

Oddelek: Novice / Igre
303907 (2293) G-man

Več podobnih tem