» »

Netbook za HD prezentacije

Netbook za HD prezentacije

MK99 ::

Pozdravljeni!

Trenutno imam v lasti cca 7let star MSI 15" prenosnik, ki mi sluzi dovolj dobro za moja potovanja, ki me zanesejo stran od domacega namiznega PCja. Pojavil pa se je problem, ker ne podpira HD niti 16:9 formata na externem monitorju oz. projektorju. Tako sem na lovu za cim manjšim in cim lazjim netbook prenosniku, primarno za multimedijske prezentacije.

Rabil bi torej nekaj, ki brez problemov podpira full HD na externem monitorju, ali preko VGA ali preko HDMI povezave. Mora biti sposoben predvajanja PowerPoint prezentacij in vse šare povezane z njim (flash podpora, movie podpora, zvok). Seveda rabim klasicne zadeve kot wi-fi, bluetooth (tole ni nujno, imam usb adapter), mreza, usb,..
Poleg prezentacij bi ga potreboval samo še za maile, browsanje, pregledovanje fotk na terenu,..

Skratka, primarno gre za prezentacijski prenosnik z osnovno office in net podporo, za ostalo imam drug prenosnik in domaci PC. Ja, avtonomijo bi si zelel vsaj 5-urno, od normalnem delu.

Kaj bi priporocali?

Gledal sem tole Asus EEE serijo, primarno 1015B (http://www.mimovrste.com/artikel/275036..., pa nisem preprican, ce je to dovolj za moje zahteve? Od EEE serije, je ta najzmogljivejši, ce se ne motim, pa je dovolj z predvajanje HD vsebin na esternem monitorju?

Hvala vnaprej!
Matic

RejZoR ::

Obvezno mora bit AMD Fusion oz vsaj ION2. Ta dva chipseta podpirata strojno pospeševanje HD filmov.
Omenjeni ASUS bi pomoje čist dobro opravljal nalogo. Če ti finance niso problem si lahko omisliš kakšnega Lenovo S205 z E-350, ki je še boljši ampak tud kar precej dražji. Ampak vseeno, tisti ASUS bi moral bit dovolj, če ti je cena zelo pomembna, sam grafični del je pri obeh zelo podoben, edina večja razlika je procesor. E-350 je precej hitrejši.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

MK99 ::

Niso mi finance ravno problem (itak vem "vec denarja - vec musike") samo ravno temu bi se rad izognil, ker res ne rabim še enega prenosnika. Res bi rad nekaj majhnega & lahkega, ki dobro opravlja moje zahteve glede prezentacij, that's it.

Sem pogledal S205, izgleda super. Tistih 70eur dodatka sploh ni problem, ker gre za res veliko boljši model a vseeno še z 1.3kg. Sicer je avtonomija deklarirana na(samo) 5ur (Asus EEE deklariran 8.5), ampak to bi še nekako šlo.

MK99 ::

Mislim, da je EEE 1015B kar OUT. Sem bral zdaj par review-jev pa je zelo slabo ocenjen, tudi HD predvajanje. VELIKO bolje se je obnesel 1215B, ki je predvajal Full HD video z 60fps brez vseh problemov. Tako je 1215B v igri.

Pa da postavim omejitve, bo lazje: do 400eur in do 1.5kg.. Kaj bi bil best-buy?

rdecaluc ::

Lahko priporočam Lenovo thinkpad x121e (E-350), oz. S205.. Cena pod 400€
Est modus in rebus. ,typos

janezk999 ::

rdecaluc je izjavil:

Lahko priporočam Lenovo thinkpad x121e (E-350), oz. S205.. Cena pod 400€


kje se ga pa da kupiti?

rdecaluc ::

V tujini (nemčija) je x121e zelo poceni, S205 še ceneje.

Sicer pa tudi pri nas lahko kupiš.. še najceneje tukaj.

Lp
Est modus in rebus. ,typos

janezk999 ::

rdecaluc je izjavil:


Sicer pa tudi pri nas lahko kupiš.. še najceneje tukaj.

Lp


erm, pa bi kot podpovprecen uporabnik uspel na tole zinstalirat 64-bitne win?

hvala

rdecaluc ::

Seveda lahko.

Microsoft je posebej za to ustvaril program s katerim ORIGINALNE windowse spraviš na USB ključek (vsaj 8 GB velikosti). Od tu je pa samo še trivialna zadeva pritiska knofa da zažene z USB-ja.

Seveda če ti nagajajo windowsi lahko uporabiš ročno varianto, ki traja vsega skupaj nekaj minut in obsega vpisovanje komand v konzolo CMD..

Tvoja izbira :D
Est modus in rebus. ,typos

MK99 ::

Pozdravljeni!

Zdaj sem se koncno odlocil, da vzamem Lenovo x121e. Se mi zdi, da ponuja najvec za svoj denar.
Me pa zanima kako to, da ga v celi Slo ponuja samo en trgovec?? Ce se ne motim gre za relativno nov model in ni ukinjena proizvodnja linija.. Nekako s slabim obcutkom kupim nekaj, kar ponuja samo en trgovec. :/

Sem tudi razmišljal, da bi vzel v Nemciji, je cca 70eur cenejši, samo je potem problem s tipkovnico.

TIA,
Matic

RejZoR ::

Enako z Lenovo s205. Pri nas ga trži samo ena trgovina. WTF!?
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

rdecaluc ::

Bigbang ga ima (s205).. pa velik drugih tud.

Sam treba znat poiskat ^^-

edit: Sicer pa x121e bo v Sloveniji šele izšel.. zato jih je tako malo. Več info. pa na Lenovo Slovenija hotline :P
Est modus in rebus. ,typos

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: rdecaluc ()

MK99 ::

X121e ni namenjen za maloprodajo. Za maloprodajo imamo namenjen Thinkpad Edge E125, ki je skoraj identičen (po mojem mnenje celo boljši prenosnik) z enakimi karakteristikami. Predlagam model P/N:NWW23SC. Oglejte si ga na internetu.


Odgovor Lenovo Slovenija, na moje vprašanje glede dobave x121e.

Zdej naj mi pa kdo razlozi tole njihovo filozofijo.. :/

MK99 ::

Pozdravljeni!

Sem naročil x121e iz Anglije, je ze v tranzitu :)
Bi pa prosil za informacijo, kateri ram naj dokupim zanj? Bi rad dodal še 4GB..

Hvala, lp, Matic

janezk999 ::

MK99 je izjavil:

Pozdravljeni!

Sem naročil x121e iz Anglije, je ze v tranzitu :)
Bi pa prosil za informacijo, kateri ram naj dokupim zanj? Bi rad dodal še 4GB..

Hvala, lp, Matic


sicer ni odgovor, ampak vprašanje: kje iz Anglije? Se tudi sam zanimam za nakup

Spock83 ::

Meni je zanimiva Intelova tehnologija za brežični prenos HD signala direktno na TV ali Projektor. Zna biti uporabna zadeva.

rdecaluc ::

Zagrabi en 1333mhz SODIMM DDR3.. probi dobit isto firmo. Stane pa recmo okoli 20-30€.

Jst sm dobu že zraven pri nakupu palčko rama 4gb gratis.
Est modus in rebus. ,typos

MK99 ::

Bom verjetno vzel ja, thx..

Še eno vprašanje za obstojece uporabnike. Lenovo ima dokaj dober program za baterijo, napiše vse mozne statistike, nikjer pa ne najdem podatka, koliko casa prenosnik dela od zadnjega polnenja?? Me cisto informativno zanima koliko casa ga uporabljam, pa nikjer ne najdem tega podatka :/
Treba instalirati še kakšen drugi program?

rdecaluc ::

Jst sm pogleu 2 HD filma vsakega po 150min nekje. Pa mi je na koncu ostalo še kar nekaj baterije. Prav testirat pa nisem šel. Imam pa namen prav z burn testom pogledat kako dolgo zdrži.
Est modus in rebus. ,typos

MK99 ::

Ma malo smešno se mi zdi, utility od Lenovo belezi prakticno vse od baterije: od napetosti, toka, proizvajalca, serijske, model,.. ma vse lahko vidiš o bateriji, nekaj tako osnovnega kot koliko časa je od zadnjega polnjenja pa ne.. :/

Jaz sem vceraj cca 4 ure instaliral, pa danes cca 3, pa mi še vedno pravi 1:15.. Tak da, za moje pojme super baterija!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kateri netbook?! (strani: 1 2 3 442 43 44 45 )

Oddelek: Kaj kupiti
2230271346 (91904) MrStein
»

tablet PC ali netbook?

Oddelek: Kaj kupiti
242933 (2762) SLO_Matej
»

Najbolj vzdržljiv laptop

Oddelek: Kaj kupiti
255544 (4866) pegasus
»

Prenosnik za faks - Kateri? - do 350 eur

Oddelek: Kaj kupiti
254148 (3639) lmorgh
»

Izbiram netbook, Thinkpad Edge E11 vs Asus Eee PC 1215B vs ?? ?

Oddelek: Kaj kupiti
164124 (3657) 69charger

Več podobnih tem