» »

Devet desetin uporabnikov računalnikov ne pozna funkcije Išči

Devet desetin uporabnikov računalnikov ne pozna funkcije Išči

Slashdot - Dan Russell, ki dela kot antropolog pri Googlovem iskalniku, je postregel z zelo zanimivo statistiko: 90 odstotkov ameriških uporabnikov računalnikov ne pozna funkcije iskanja, do katere pridemo s pritiskom tipk Ctrl + F. To pomeni, da ti ljudje na dolgo iščejo in prebirajo cele dokumente, tudi kadar iščejo le eno ključno besedo. Russell ob tem pravi, da ga nepoznavanje osnovnih prijemov za delo z računalnikom, kamor gotovo sodijo tudi bližnjice za ukaze Izreži, Kopiraj, Prilepi, Razveljavi in Ponovi, vedno znova preseneča, čeprav je izjemno široko razširjeno.

Google se trudi, da bi na tem področju poskrbel za napredek. Tako so pripravili program, ki v kratkih lekcijah nauči učence osnove spleta, in kako se išče po spletu. Kdor iskanje po spletu obvlada, pa bo gotovo z veseljem preizkusil A Google a Day. Gre za preizkus, v katerem Google vsak dan postavi obskurno vprašanje, do odgovora na katero se je mogoče prebiti z brskanjem po spletu - vešči to naredijo v manj kot minuti. Kako hitro rešite današnje?

77 komentarjev

«
1
2

Phantomeye ::

Uporabljam vedno. Razen takrat ko dobimo rezultate za izpit. Takrat sem pa preveč živčen, da bi se spomnil na uporabo ctrlf za iskanje vpisne. (mogoče je pa razlog podzavesten in v bistvu nočem tako hitro priti do rezultata :P)

Yaqwsx ::

jaz raje F3

KoMar- ::

Bože mili. Ja, čisto možno. Pametno, da se bo Google trudil to statistiko spremenit.

bsaksida ::

Yaqwsx je izjavil:

jaz raje F3


To je ukaz za Iskaj naprej. To pomeni da eno ključno besedo najde oziroma odpre kot da bi prtisnu ctrl+f. Naslednič ko prtisneš skoči na naslednjo besedo. In da zapreš Najdi okno. Če bi še enkrat prtisnil f3, nadaluje iskanje z besedo ki si imel prej. F3 je zelo specifična funkcija. Ctrl+F je bolj razširjenjo in da tudi nekaj možnosti. Ctrl+H pa pri večinih programov je Najdi in zamenjaj.

edit: Damm. Zgleda da moram nazaj v 1. razred. Slovenc pa pravopisne napake.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bsaksida ()

Yaqwsx ::

stisni na namizju f3 pa bos vido, da ni samo isci naprej ...
pa tud v ostalih programih odpre funkcijo isci

tak, da nevem zakaj bi stisko, pa si prste lomo s kombinacijami ce 1 tipka isto funkcijo opravlja

smash ::

Alt-F4 kot vedno najde vse

Mr Hilter ::

Yaqwsx je izjavil:

stisni na namizju f3 pa bos vido, da ni samo isci naprej ...
pa tud v ostalih programih odpre funkcijo isci

tak, da nevem zakaj bi stisko, pa si prste lomo s kombinacijami ce 1 tipka isto funkcijo opravlja


KUL, v Operi mi odpre išči. Prej sem zmeraj ctrlf klikal.
10x

mdural ::

Correct! How to find the answer: Search [Bible translation 1611] to find the first edition of the King James Bible. Search [wild ox King James Bible] to find the Hebrew word "re'em" is now translated as "wild ox," but in the King James version it was translated
as "unicorn."
00:42

Sem se bal, da bo več kot minuto;((.

bsaksida ::

Yaqwsx je izjavil:

stisni na namizju f3 pa bos vido, da ni samo isci naprej ...
pa tud v ostalih programih odpre funkcijo isci

tak, da nevem zakaj bi stisko, pa si prste lomo s kombinacijami ce 1 tipka isto funkcijo opravlja


Pogley v program Notepad ali pa Registery editor, boš vidu kaj F3 je. Microsoft Word 2007 pa ne uporablja F3 ukaz za iskanje ampak je nekaj čist drugega. Ctrl+F pa v vseh programih išče. Za namizje pa odpre Išči ki je od windowsa. Ampak v večino programa za urejevanje dokumentov je Ctrl+F za iskanje.

amigo_no1 ::

Mr Hilter je izjavil:

Yaqwsx je izjavil:

stisni na namizju f3 pa bos vido, da ni samo isci naprej ...
pa tud v ostalih programih odpre funkcijo isci

tak, da nevem zakaj bi stisko, pa si prste lomo s kombinacijami ce 1 tipka isto funkcijo opravlja


KUL, v Operi mi odpre išči. Prej sem zmeraj ctrlf klikal.
10x

Tam si lahko nastaviš tudi Alt+F4 kaj podobnega za iskanje :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: amigo_no1 ()

PrimozR ::

bsaksida je izjavil:

Yaqwsx je izjavil:

jaz raje F3


To je ukaz za Iskaj naprej. To pomeni da eno ključno besedo najde oziroma odpre kot da bi prtisnu ctrl+f. Naslednič ko prtisneš skoči na naslednjo besedo. In da zapreš Najdi okno. Če bi še enkrat prtisnil f3, nadaluje iskanje z besedo ki si imel prej. F3 je zelo specifična funkcija. Ctrl+F je bolj razširjenjo in da tudi nekaj možnosti. Ctrl+H pa pri večinih programov je Najdi in zamenjaj.

edit: Damm. Zgleda da moram nazaj v 1. razred. Slovenc pa pravopisne napake.

Popravi še iskaj (imamo lepo slovensko besedo, išči).

Sicer pa, dost mindfuck da samo 10% uporabnikov pozna Ctrl+F, eno izmed bolj uporabnih funkcij browserjev/office programov. Sploh za iskanje rezultatov izpitov, kot rečeno :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: PrimozR ()

xxxgeekxxx ::

Američani :))
Ke te češ

bluefish ::

Niso le Američani ampak precej folka.
Zaskrbljujoč je že pogled na tehnične strani kot je tudi ST, kjer je očitno lažje odpreti temo s povsem osnovnim vprašanjem in na odgovor čakati par ur ali celo dni, kot pa vtipkati nekaj ključnih besed v Google ali na samo stran.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bluefish ()

Lion29 ::

smash je izjavil:

Alt-F4 kot vedno najde vse


I feel so stupid! I actually fell for that! ;((
Founder and CTO @ Article-Fatctory.ai

darkolord ::

KUL, v Operi mi odpre išči. Prej sem zmeraj ctrlf klikal.
V Operi za iskanje dela tudi pikica ("."). Še precej bolj priročno od F3.

js osebno ::

Sem se toliko navadil, da sem ob prebiranju neke bedne šolske literature hotel poiskati neko ključno besedo. Najprej sem z normalno kretnjo (mezinec in kazalec na levi roki) poskusil pritisniti kombinacijo na knjigi. Nato sem bebasto gledal v knjigo, "kdaj se bodo te besede obarvale, dammit". Kmalu sem ugotovil, da nekaj ne štima :/

PS: Sem za digitalizacijo vsega učnega materiala!

Jupito ::

Ta statistika torej dokončno* pojasni množico kretenov, ki po forumih vztrajno sprašujejo in trdijo tako očitne reči, da boli glava (tudi/še posebej po tem, ko jim serviraš povezave, kjer imajo vse pojasnjeno).>:D

*Torej ne gre (le) za pandemijo lenoritisa in nepismenosti.
I used to be with it, but then they changed what it was.
Now what I'm with isn't it and what's it seems weird
and scary to me. It'll happen to you!

fosil ::

Pisalni stroji tudi niso imeli iskanja, tako da ne vem zakaj bi bil računalnik kej drugačen :D
Tako je!

Mr Hilter ::

darkolord je izjavil:

KUL, v Operi mi odpre išči. Prej sem zmeraj ctrlf klikal.
V Operi za iskanje dela tudi pikica ("."). Še precej bolj priročno od F3.

Holy shit! Are you a wizard?

Na naslovu ''opera:config'' pa ne najdem kje se nastavlja bližnice? Drgač vem da je pod Preferences.

T-h-o-r ::

ja, pogruntal to v SŠ in zdaj na faksu


jesus, pol pa so eni, kot da jim ameriko odkriješ :D
Why have a civilization anymore
if we no longer are interested in being civilized?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: T-h-o-r ()

Yaqwsx ::

bsaksida je izjavil:

Yaqwsx je izjavil:

stisni na namizju f3 pa bos vido, da ni samo isci naprej ...
pa tud v ostalih programih odpre funkcijo isci

tak, da nevem zakaj bi stisko, pa si prste lomo s kombinacijami ce 1 tipka isto funkcijo opravlja


Pogley v program Notepad ali pa Registery editor, boš vidu kaj F3 je. Microsoft Word 2007 pa ne uporablja F3 ukaz za iskanje ampak je nekaj čist drugega. Ctrl+F pa v vseh programih išče. Za namizje pa odpre Išči ki je od windowsa. Ampak v večino programa za urejevanje dokumentov je Ctrl+F za iskanje.


sem pogledal in mi prav tako f3 odpre isci.

dr.Akula ::

V operi je fino, ker s piko (.) lahko iščeš navadno besedilo, z vejico (,) pa po linkih.
ni podatka

cekr ::

To da toliko uporabnikov ne pozna osnovnih funkcij, samo pomeni, da imajo ljudje v življenju za početi tudi kaj drugega, kot pa po cele dneve čepeti pred ekrani. Ta odstotek je čisto normalen mogoče še zelo optimističen.
Sinclair ZX Spectrum [Zilog Z80A - 3.5 MHz, 48kB, dvojni kasetofon,
TV-OUT, radirke, Sinclair-Basic], Sinclair ZX-81 [Z80A, 3.25MHZ, 1kB]

bluefish ::

cekr je izjavil:

To da toliko uporabnikov ne pozna osnovnih funkcij, samo pomeni, da imajo ljudje v življenju za početi tudi kaj drugega, kot pa po cele dneve čepeti pred ekrani. Ta odstotek je čisto normalen mogoče še zelo optimističen.
A hkrati zapravljajo ta isti čas za pomikanje po nekaj deset ali sto strani dolgih tekstih v iskanju ene besede/besedne vezeve/stavka?

Zanimivo, da se ne vprašajo, če obstaja kaka enostavnejša pot.

cekr ::

bluefish je izjavil:

cekr je izjavil:

To da toliko uporabnikov ne pozna osnovnih funkcij, samo pomeni, da imajo ljudje v življenju za početi tudi kaj drugega, kot pa po cele dneve čepeti pred ekrani. Ta odstotek je čisto normalen mogoče še zelo optimističen.
A hkrati zapravljajo ta isti čas za pomikanje po nekaj deset ali sto strani dolgih tekstih v iskanju ene besede/besedne vezeve/stavka?

Zanimivo, da se ne vprašajo, če obstaja kaka enostavnejša pot.


Hočem samo povedat, da se večini ljudi j....e za internet oz. računalnike na splošno.
Sinclair ZX Spectrum [Zilog Z80A - 3.5 MHz, 48kB, dvojni kasetofon,
TV-OUT, radirke, Sinclair-Basic], Sinclair ZX-81 [Z80A, 3.25MHZ, 1kB]

Bananovec ::

Pravijo, da življenje ne pride s tutorialom (vodičem), pa tudi brskalniki ne. Če pa že pridejo kakšna navodila, pa je še zraven en kup neupobnik informacij in valda je težko komu to tudi prebrati.
Its only copying if samsung does it. And unless we patent this in 5 years,
this is the shittest tech ever ... and we'll sue you.
Regards, Apple

bluefish ::

cekr je izjavil:

bluefish je izjavil:

cekr je izjavil:

To da toliko uporabnikov ne pozna osnovnih funkcij, samo pomeni, da imajo ljudje v življenju za početi tudi kaj drugega, kot pa po cele dneve čepeti pred ekrani. Ta odstotek je čisto normalen mogoče še zelo optimističen.
A hkrati zapravljajo ta isti čas za pomikanje po nekaj deset ali sto strani dolgih tekstih v iskanju ene besede/besedne vezeve/stavka?

Zanimivo, da se ne vprašajo, če obstaja kaka enostavnejša pot.


Hočem samo povedat, da se večini ljudi j....e za internet oz. računalnike na splošno.
Žal ali pa na srečo postaja računalniška pismenost tudi del funkcionalne pismenosti. Ampak jasno, vsakomur svoje.

Lonsarg ::

Nekaterim ljudem se tudi jebe za zavezovanje čevljev ali brisanje riti. In taki potrebujejo stalno nego, da folgajo.

Isht ::

Tako pomanjkljiva računalniška pismenost ni nič nenavadnega tudi pri ljudeh, ki so dnevno več ur za računalniki.

Npr. moj šef brska z IE, in namesto da bi URL naslov preprosto vtipkal v Address bar, klikne na File, potem 'Open', nakar vpiše URL. Chrome, ki menijev sploh nima, ga je popolnoma zmedel.

Bližnjice na tipkovnici pa so takim ljudem sploh popolna neznanka, uporaba osnovnih funkcij (kamor spada tudi Search) pa je seveda za njih že kvantna mehanika.

Jumping Jack ::

Firefox ima opcijo "Search for text when I start typing".
Zakaj bi se matral s pritirkanjem bližnjic, če lahko enostavno začnem tipkat, kar iščem?
(Ta opcija izkorišča dejstvo, da v brskalniku navadne tipke (črke in številke) večino časa nimajo nobene funkcije - torej zakaj jih ne bi po defaultu uporabil za iskanje?)

digitalcek ::

cekr je izjavil:

To da toliko uporabnikov ne pozna osnovnih funkcij, samo pomeni, da imajo ljudje v življenju za početi tudi kaj drugega, kot pa po cele dneve čepeti pred ekrani.


To pomeni tudi to, da ljudje zaradi sofisticiranih naprav in neštetih funkcij, ki so same sebi namen, ne berejo več navodil. Ker je veliki večini dojadilo. Ali ker so obupali.

Mobilni telefon: 35 strani navodil, keramična plošča na štedilniku: 12 strani navodil, hladilnik z vgrajenim monitorjem: 18 strani navodil, fotoaparat: 25 strani navodil, digitalna kamera 32 strani navodil. Itd.

In ravno zaradi tega ljudje poznajo omenjene napreve oz. njihove funkcije le približno. Ogromna večina na fotoaparatih uporablja zgolj avtomatsko funkcijo. Na kamerah pravtako.

Leta 1980 so naši VHS videorekorderji imeli samo šest funkcij: predvajanje, snemanje, pavza, previjanje naprej, previjanje nazaj, stop. Popolnoma dovolj za snemanje in predvajanje!

Fotoaparati pa so imeli avtomatsko fukcijo, prioriteto zaslonke, prioriteto časa, ter mogoče fukncijo, kjer si kombiniral čas in zaslonko. Ter seveda sprožilec. Štiri ali pet funkcij torej...

Zgodovina sprememb…

Spc ::

Tisti, ki ne uporablja Ctrl + F oz. F3 je malo hecn.

Ena izmed zelo uporabnih funkcij.
Jaz podzavestno uporabljam Ctrl + F če kaj iščem.
 

Lion29 ::

cekr je izjavil:



Hočem samo povedat, da se večini ljudi j....e za internet oz. računalnike na splošno.


hahaha, yes...sure
Founder and CTO @ Article-Fatctory.ai

Tear_DR0P ::

sem sprobal to googlovo igro in sem razočaran, kljub temu, da sem iz prve podal pravilen odgovor, sem porabil še 10 minut za iskanje različnih zelo natančnih odgovorov (iščejo površino), nakar sem obupal in prosil za full answer. izkazalo se je, da je moj odgovor bil napačen, ker square miles nisem izpisal v celoti, ampak sem napisal "mi?" - ffs.
"Figures don't lie, but liars figure."
Samuel Clemens aka Mark Twain

digitalcek ::

Lion29 je izjavil:

cekr je izjavil:


Hočem samo povedat, da se večini ljudi j....e za internet oz. računalnike na splošno.

hahaha, yes...sure


Hi, hi, hi, yes sure: 14 dni ali več na dopustu - brez računalnika/brez spleta/brez problema.
Nobenih slabih vesti (če ne bereš časopisov), nobenih nebuloz na ST, nobenih vesti, kdaj in kako je kam vdrl kakšen mulc brez ega. In kakšno škodo je naredil. In katere policije ga lovijo...

In kateri minister je odstopil v tistih 14-ih dneh.

Isht ::

digitalcek:
seveda. Ko pa prideš nazaj, pa spet na polno.

Mislim pa, da spletna nepismenost ni toliko prisotna pri obiskovalcih Slo-Techa. Problematični so Facebookaši, ki jim Farmville predstavlja višek internetne izkušnje, in podobni 'casual' uporabniki. Nekateri pač ne premorejo dovolj koncentracije, da bi si z malo raziskave olajšali internetno (oziroma kar računalniško) izkušnjo. K računalniku in spletu pristopijo enako, kot k štedilniku: gumb za vklop, pa konec.

Pač, nekoč so računalnike uporabljali tisti, ki jih je računalnik zanimal kot tak, pa so se zaradi svoje narave v zadeve poglobili. Sedaj pa mora vsaka stara mama, vsak najstnik, imeti PC, ne glede na to, ali ga samo računalništvo zanima, ali pa hoče le 'odpreti facebook in objaviti svoje seksi fotke'.

Jst ::

Ni ga čez programa Everything.
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

digitalcek ::

Isht je izjavil:


Nekateri pač ne premorejo dovolj koncentracije, da bi si z malo raziskave olajšali internetno (oziroma kar računalniško) izkušnjo. K računalniku in spletu pristopijo enako, kot k štedilniku: gumb za vklop, pa konec.


Ne gre za koncentracijo.
Gre mogoče tudi za razmišljanje: če sem dal 800 evrov za notesnik, želim, da z njim delam brez napora, z malo razmišlajnja, itd. Dodajmo še (delno) nerazumljiva navodila, neumne opcije, ki so plod iber pametnih programerjev, dejstvo, da gumb za iksanje NI PRI VSEH PROGRAMIH na desni čisto zgoraj (kar meni pove zelo veliko), pa smo tam...

In ja, če nekdo kupi fotoaparat, kjer samo body stane 1000 do 2000 evrov, bi jaz, če bi bil prodajalec fotoaparatov, nudil novim kupcem vsaj triurni brezplačni tečaj, na katerem bi prvih dveh urah šli skozi bolj pogosto uporabljene nastavitve, tretjo uro pa bi kupci lahko spraševali o kakšnih manj uporabnih nastavitvah...

In naenkrat bi imel 3000 zvestih kupcev. Ter 3000 e-mailov.

bluefish ::

Gre mogoče tudi za razmišljanje: če sem dal 800 evrov za notesnik, želim, da z njim delam brez napora, z malo razmišlajnja, itd. Dodajmo še (delno) nerazumljiva navodila, neumne opcije, ki so plod iber pametnih programerjev, dejstvo, da gumb za iksanje NI PRI VSEH PROGRAMIH na desni čisto zgoraj (kar meni pove zelo veliko), pa smo tam...
Saj lahko delaš povsem brez napora. Drugo pa je, če se ti res da listati po parih straneh vsebine za iskanje le ene besede.
Pozicija gumba ali polja za iskanje pa je odvisna od posameznega programa in ne od računalnika ali operacijskega sistema. Ravno zato je dobro poznati nekaj najbolj osnovnih bližnjic, ki so v večini primerov univerzalne in delujejo skorajda povsod.

In ja, če nekdo kupi fotoaparat, kjer samo body stane 1000 do 2000 evrov, bi jaz, če bi bil prodajalec fotoaparatov, nudil novim kupcem vsaj triurni brezplačni tečaj, na katerem bi prvih dveh urah šli skozi bolj pogosto uporabljene nastavitve, tretjo uro pa bi kupci lahko spraševali o kakšnih manj uporabnih nastavitvah...
Tisti, ki kupi tako drag body ima sam pri sebi že razčiščene osnovne pojme o fotografiji. Če jih nima, naj mu prodajalec svetuje nakup kompakta ali vstopni model DSLR-ja, ki ima en kup vodičev korak po koraku že na samem aparatu.

Sploh pa, kako je brezplačni tečaj drugačen od tega, da sam poiščeš najbolj elegantno rešitev za nek problem? Lahko folku tudi ob nakupu računalnika ponudiš brezplačen tečaj, pa se ga večina ne bo udeležila češ: "Saj tiste osnove pa že poznam in ne rabim, da mi solijo pamet in kradejo čas."

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bluefish ()

MKC00 ::

Današnje vprašanje strica Googla
Contrary to popular belief, the Sahara isn't the biggest desert on Earth. How many square miles is the largest?

Če vpišem odgovor 5.5 million ali 5500000 ali 5.500.000 ničesar ne prizna. V čem je štos?

How to find the answer: Search [deserts by size] to get a list of all known deserts, including Antarctica, which is a polar desert. Search [Antarctica square miles] to learn that it's 5.5 million square miles.

jlpktnst ::

Zadeva je preprosta,

avto naprimer moraš naredit precej obširen izpit, pa še potem ne znajo vozit vsi.

Pc, te nikjer nihče ne uči uporabljat. Javno izobraževanje ... še mladina ne zna uporabljat pcja, kaj šele starejši. Je pa postal bistveni del življenja in nuja. In nihče vam ni povedal kako ga uporabljat. Seveda da so problemi.

bluefish ::

Javno izobraževanje ... še mladina ne zna uporabljat pcja, kaj šele starejši.
In to kljub takim in drugačnim obveznim predmetom informatike, ponekod že v OŠ. Če se ne želiš naučiti, ti znanja nihče ne more vsiliti.

bf4ed ::

Manj jih zna delat z PC, toliko več dela za mene 8-)

cekr ::

Ugotovite, kakšen je odstotek slovenske populacije, ki je že sploh slišala za slo-tech in boste prišli do zelo zanimivega procenta. Za brskane po rumnenih strani tipa 24kur, ne potrebuješ funkcije išči, kaj šele kaj bolj konkretnega.
Sinclair ZX Spectrum [Zilog Z80A - 3.5 MHz, 48kB, dvojni kasetofon,
TV-OUT, radirke, Sinclair-Basic], Sinclair ZX-81 [Z80A, 3.25MHZ, 1kB]

$%&/() ::

MKC00 je izjavil:

Današnje vprašanje strica Googla
Contrary to popular belief, the Sahara isn't the biggest desert on Earth. How many square miles is the largest?

Če vpišem odgovor 5.5 million ali 5500000 ali 5.500.000 ničesar ne prizna. V čem je štos?

How to find the answer: Search [deserts by size] to get a list of all known deserts, including Antarctica, which is a polar desert. Search [Antarctica square miles] to learn that it's 5.5 million square miles.



Enako zanima mene.

black ice ::

$%&/() je izjavil:

MKC00 je izjavil:

Današnje vprašanje strica Googla
Contrary to popular belief, the Sahara isn't the biggest desert on Earth. How many square miles is the largest?

Če vpišem odgovor 5.5 million ali 5500000 ali 5.500.000 ničesar ne prizna. V čem je štos?

How to find the answer: Search [deserts by size] to get a list of all known deserts, including Antarctica, which is a polar desert. Search [Antarctica square miles] to learn that it's 5.5 million square miles.



Enako zanima mene.

Je kateri od vaju poskusil
5.5 million square miles

opeter ::

bluefish je izjavil:

cekr je izjavil:

To da toliko uporabnikov ne pozna osnovnih funkcij, samo pomeni, da imajo ljudje v življenju za početi tudi kaj drugega, kot pa po cele dneve čepeti pred ekrani. Ta odstotek je čisto normalen mogoče še zelo optimističen.
A hkrati zapravljajo ta isti čas za pomikanje po nekaj deset ali sto strani dolgih tekstih v iskanju ene besede/besedne vezeve/stavka?
Zanimivo, da se ne vprašajo, če obstaja kaka enostavnejša pot.

Če bi bili ljudje na delovnih mestih plačani za efektivnost, bi bilo ene 50% trenutno zaposlenih na svetu v trenutku brezposelnih.

cekr je izjavil:

Ugotovite, kakšen je odstotek slovenske populacije, ki je že sploh slišala za slo-tech in boste prišli do zelo zanimivega procenta. Za brskane po rumnenih strani tipa 24kur, ne potrebuješ funkcije išči, kaj šele kaj bolj konkretnega.

Seveda, da ne potrebuješ. Saj če gledaš katerega od Proplusovih programov, te vsakih 25-30 minut bombardirajo z različnimi reklamami za svoje spletne "portale". Verjemi, da velika večina slovenske populacije dnevno gleda televizijo.

* * *

Sicer pa, vse to nič ne pomeni. Vsaj v praksi je tako. Važen je rezultat. Če to nekdo najde v 1 minuti ali 1 uri (oz. več) ... glavno, da najde. Zaradi tega v javni upravi še nihče ni izgubil službe.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: opeter ()

TESKAn ::

Pri nekaterih ljudeh "najdi odgovor" pomeni enako, kot "postaj vprašanje na n forumih, nekje ti bo že nekdo serviral odgovor". Gre na živce...
Uf! Uf! Je rekel Vinetou in se skril za skalo,
ki jo je prav v ta namen nosil s seboj.

MrStein ::

digitalcek je izjavil:


In ja, če nekdo kupi fotoaparat, kjer samo body stane 1000 do 2000 evrov, bi jaz, če bi bil prodajalec fotoaparatov, nudil novim kupcem vsaj triurni brezplačni tečaj, na katerem bi prvih dveh urah šli skozi bolj pogosto uporabljene nastavitve, tretjo uro pa bi kupci lahko spraševali o kakšnih manj uporabnih nastavitvah...

In naenkrat bi imel 3000 zvestih kupcev. Ter 3000 e-mailov.

Hmm, samo zakaj potem v vsakem drugem postu jamraš, če pa imaš tako dobre poslovne ideje?

Nazaj na topic...

MKC00 je izjavil:

Današnje vprašanje strica Googla
Contrary to popular belief, the Sahara isn't the biggest desert on Earth. How many square miles is the largest?

Če vpišem odgovor 5.5 million ali 5500000 ali 5.500.000 ničesar ne prizna. V čem je štos?

He he, jaz sem se tudi mučil. Najprej bolj točno cifro iz wikipedie, potem pogledam answer. Pa še vedno ne prime. Verjetno treba dobesedno vpisati "5.5 million square miles".

Kar je zanimivo. Tudi če pogledaš rešitev, še vedno ne sprejme. Če bo njihov tutorial za userje tudi tak, potem bog pomagaj... ;)
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MrStein ()
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

The Intercept: Britanski nadzor telekomunikacij hujši od ameriškega

Oddelek: Novice / NWO
3013196 (9425) matijadmin
»

Facebook predstavil Graph Search

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
114926 (3702) Ales
»

Chrome dobiva razširitve za Omnibar

Oddelek: Novice / Brskalniki
94416 (3863) ikeman
»

Oddaljeno brisanje aplikacij z Androida

Oddelek: Novice / Android
327320 (6188) driver_x
»

VPIS V ISKALNIKE

Oddelek: Operacijski sistemi
81722 (1575) kuntek

Več podobnih tem