» »

Apple z dokazi nekoliko po svoje tudi v Haagu

Apple z dokazi nekoliko po svoje tudi v Haagu

ComputerWorld - Kmalu po vložitvi zahtevka za sodno odredbo o prepovedi prodaje Samsungovega Galaxy Taba 10.1 v Nemčiji se je izkazalo, da je Apple sodišču v Düsseldorfu predložil prirejene dokaze. Problematična je bila fotografija Galaxy Taba in Applovega iPada, saj so bile dimenzije prvega nekoliko popačene (razmerje med dolžino in širino je bilo zmanjšano), da je bil videti bolj podoben iPadu). Takrat smo se spraševali, ali je to Apple storil namenoma ali po pomoti, sedaj pa dvomov ni več. Istovrstno malverzacijo so si privoščili tudi v postopku pred nizozemskim sodiščem v Haagu.

V tem primeru je namreč Apple trdil, da sta pametna telefona iPhone 3G in Samsung Galaxy S preveč podobna. Samsungu očitajo kopiranje dizajna, za nameček pa so dodali še par točk kršitev patentov. Da bi laže dokazali prvi očitek, so med dokazno gradivo dodali sliko Galaxyja S, ki je različna od modela naprodaj na Nizozemskem. Resnični Galaxy S je daljši in širši od iPhona 3G, kar pa je Apple na fotografiji priredil.

V tem primeru niso spreminjali razmerja med dolžino in širino, ampak so fotografijo Galaxyja S toliko pomanjšali, da je na fotografiji iste velikosti kot iPhone 3G, ugotavljajo na nizozemski strani webwereld.nl. V resnici meri Galaxy S 122,4 x 64,2 mm, iPhone 3G pa 115,5 x 62,1 mm.

107 komentarjev

«
1
2 3

galu ::

Tožijo druge zaradi kopiranja njihove 'intelektualne lastnine', sami pa ponarejajo dokaze... - That is the definition of irony!
Tako to gre.

gendale ::

za tako izigravanje sodišča bi morala bit neka kazen.. recimo prepoved prodaje tvojih izdelkov za 1 mesec

Griffith ::

Sam to je pa res že prekomerno bolujozno.
Je pa tako. Sedaj mora Apple do konca za vsako ceno, ker jih Samsung lahko toži zaradi izpada prodaje, kar pa ne bo poceni.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Griffith ()

slo81 ::

Banda ameriška,na žalost lepšega izraza za njih nimam.
So preleni in zabiti ,da bi napravili kašen koristen telefon in se zatekajo k prevaram.To pomeni ,da jih je strah pred Samsungom.

OK.d ::

za kazen bi morala bit prepoved prodaje iphona ter ipada v EU
LPOK.d

amigo_no1 ::

Že 4 taka Apple tema v zadnjih štirih dneh.
Prvič je morda kdo še verjel da je bilo prirejanje naključje, sedaj so vsi dvomi odpravljeni 8-).

pleomax ::

Ampak to je čudno. MIslim,da so pri applu pa menda ja dovolj pametni,da so vedeli,da bodo to preučili in take napake hitro našli? Upam,da bo samsung dobil pravico v roke.

smash ::

OK.d je izjavil:

za kazen bi morala bit prepoved prodaje iphona ter ipada v EU


ne to pa ne, kupci smo zadovoljni z njihovimi izdelki, raje vidimo da samsung popuši :P

WarMaker ::

Po mojem je to "prirejanje" samo zato, da se dejansko VIDI podobnost izdelkov. Osebno se mi, sama velikost aparat, ne zdi pomembna, saj če bi to dejstvo naredilo to "ključno razliko", da si 2 izdelka "nista" podobna, potem dejmo naredit identično kopijo iphonea/ipada ki bo 1inch večje, pa bomo rekli, da so naši izdelki "večji"...

Skratka, imho, apple to je zmanjšal (če sploh je) samo zato, da se dejansko vidi podobnost aparatov.

narodno ::

OMG kk na kurac mi grejo novice o tožbah. A ni Slo-tech, to je bolj stvar prava.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: narodno ()

eieieie1 ::

WarMaker je izjavil:

Po mojem je to "prirejanje" samo zato, da se dejansko VIDI podobnost izdelkov. Osebno se mi, sama velikost aparat, ne zdi pomembna, saj če bi to dejstvo naredilo to "ključno razliko", da si 2 izdelka "nista" podobna, potem dejmo naredit identično kopijo iphonea/ipada ki bo 1inch večje, pa bomo rekli, da so naši izdelki "večji"...

Skratka, imho, apple to je zmanjšal (če sploh je) samo zato, da se dejansko vidi podobnost aparatov.


Jup, se strinjam, ampak to pač mediji poberejo kot "ponarejanje dokazov", da se pol pač veliko piše in veliko krega pod novicami, da imajo strani čimveč klikov... Tisto zadevo z ipadom in galaxy tabom so pa nekateri prikazali kot razlog, da galaxy tab ni več prepovedan po Evropi ampak samo v Nemčiji lol

Anways, bomo videli kako se bodo stvari razvile...

WarMaker ::

eieieie1 je izjavil:


Jup, se strinjam, ampak to pač mediji poberejo kot "ponarejanje dokazov", da se pol pač veliko piše in veliko krega pod novicami, da imajo strani čimveč klikov... Tisto zadevo z ipadom in galaxy tabom so pa nekateri prikazali kot razlog, da galaxy tab ni več prepovedan po Evropi ampak samo v Nemčiji lol

Anways, bomo videli kako se bodo stvari razvile...


Se strinjam.

Seljak ::

Applu bi bilo potrebno dasti prepoved prodaje izdelkov po celi evropi,če se mu dokaže,da je blefiral,lagal in ne vem še kaj vse!To bi bil kar velik udarec za požreto jabolko 8-)

Phantomeye ::

WarMaker je izjavil:

Po mojem je to "prirejanje" samo zato, da se dejansko VIDI podobnost izdelkov. Osebno se mi, sama velikost aparat, ne zdi pomembna, saj če bi to dejstvo naredilo to "ključno razliko", da si 2 izdelka "nista" podobna, potem dejmo naredit identično kopijo iphonea/ipada ki bo 1inch večje, pa bomo rekli, da so naši izdelki "večji"...

Skratka, imho, apple to je zmanjšal (če sploh je) samo zato, da se dejansko vidi podobnost aparatov.



Velikost je KLJUČNEGA pomena, ker galaxy ni (samo)VEČJI ampak je DALJŠI.

Sploh pa, recimo da imaš prav. A ni potem logično, da bi moral apple to omenit ob predložitvi 'dokazov'?
Kao, samsunga smo pomanjšali z namenom lažjega zaznavanja podobnosti?

WarMaker ::

Phantomeye je izjavil:


Velikost je KLJUČNEGA pomena, ker galaxy ni (samo)VEČJI ampak je DALJŠI.

Sploh pa, recimo da imaš prav. A ni potem logično, da bi moral apple to omenit ob predložitvi 'dokazov'?
Kao, samsunga smo pomanjšali z namenom lažjega zaznavanja podobnosti?


Veš ti, kaj je apple predložil kot "dokaze". To je vse ena trufa :).
Itak pa vse, kar se piše, je napihnjeno. Še malo, pa bodo pisali, da je Steve poslal killerja na dom direktorja Samsunga... :D

Ne vem no, ne zdi se mi primerno za nek apple vse to, kar pišejo. Ne vem, zakaj bi to počeli.

nocutius ::

Kako naj bi kdo naredil dva touch telefona brez gumbov, ki si nista ne videz podobna? Ali pa pad/tab?
Dimenzije naprav pa so tudi pogojene s praktičnostjo oziroma namenom uporabe, in niso noben izum. Telefoni pa so bili tudi že prej takih oblik - oglati.

galu ::

eieieie1 je izjavil:

WarMaker je izjavil:

Po mojem je to "prirejanje" samo zato, da se dejansko VIDI podobnost izdelkov. Osebno se mi, sama velikost aparat, ne zdi pomembna, saj če bi to dejstvo naredilo to "ključno razliko", da si 2 izdelka "nista" podobna, potem dejmo naredit identično kopijo iphonea/ipada ki bo 1inch večje, pa bomo rekli, da so naši izdelki "večji"...

Skratka, imho, apple to je zmanjšal (če sploh je) samo zato, da se dejansko vidi podobnost aparatov.


Jup, se strinjam, ampak to pač mediji poberejo kot "ponarejanje dokazov", da se pol pač veliko piše in veliko krega pod novicami, da imajo strani čimveč klikov... Tisto zadevo z ipadom in galaxy tabom so pa nekateri prikazali kot razlog, da galaxy tab ni več prepovedan po Evropi ampak samo v Nemčiji lol

Anways, bomo videli kako se bodo stvari razvile...


Temu, gospoda, se rečejo zavajajoči dokazi.
Tako to gre.

Phantomeye ::

WarMaker je izjavil:

Phantomeye je izjavil:


Velikost je KLJUČNEGA pomena, ker galaxy ni (samo)VEČJI ampak je DALJŠI.

Sploh pa, recimo da imaš prav. A ni potem logično, da bi moral apple to omenit ob predložitvi 'dokazov'?
Kao, samsunga smo pomanjšali z namenom lažjega zaznavanja podobnosti?


Veš ti, kaj je apple predložil kot "dokaze". To je vse ena trufa :).
Itak pa vse, kar se piše, je napihnjeno. Še malo, pa bodo pisali, da je Steve poslal killerja na dom direktorja Samsunga... :D

Ne vem no, ne zdi se mi primerno za nek apple vse to, kar pišejo. Ne vem, zakaj bi to počeli.


Apple ni čisto nič drugačen od ostalih podjetij.

roCkY ::

Vsebolj na zadevo gledam kot na promocijski trik za skupino izdelkov. Po vseh medijih je zadeva aktivna. Dosegli so velik del populacije.

Neglede na izid (poravnava, odškodnina,...) bodo profitirali oboji.

WarMaker ::

roCkY je izjavil:

Vsebolj na zadevo gledam kot na promocijski trik za skupino izdelkov. Po vseh medijih je zadeva aktivna. Dosegli so velik del populacije.

Neglede na izid (poravnava, odškodnina,...) bodo profitirali oboji.


Sej je vedno tako. Apple toži Samsung, Samsung toži apple, 2 tedna se govori po vseh mediji o tožbah in potem se tožbi izničita. Tako se pač dela :).

gendale ::

vsi izdelki iz enega časovnega obdobja so si podobni

apple je postal (ali pa presegel) to kar se je microsoftu očitalo 15 let nazaj

zmaugy ::

Upam da bo Samsung imel nenadne težave pri zagotavljanju zaslonov za ipade. Če mi kdo šenka karkoli od Appla, bom z užitkom zabrisal v smetnjak. >:D

bluefish ::

Če mi kdo šenka karkoli od Appla, bom z užitkom zabrisal v smetnjak.
Za popolno zadovoljstvo boš pa ja kupil vsaj kak mali adapter in ga prestrigel na pol.

floyd1 ::

WarMaker je izjavil:

Po mojem je to "prirejanje" samo zato, da se dejansko VIDI podobnost izdelkov.

Saj, podobnost pa taka, če se ne V I D I ...

In Apple revežem, ki ne VIDIJO le dobrodušno pomaga. Je že kaka nominacija za Nobelovo :))?

Lion29 ::

zmaugy je izjavil:

Upam da bo Samsung imel nenadne težave pri zagotavljanju zaslonov za ipade. Če mi kdo šenka karkoli od Appla, bom z užitkom zabrisal v smetnjak. >:D


kolko jaz vem, ima ipad display od LGja (tako 1ka kot 2ka)....


od samsunga imajo RAM pa nand
Founder and CTO @ Article-Fatctory.ai

Mavrik ::

Pa seveda procesor :)
The truth is rarely pure and never simple.

guest #44 ::

Apple...a dirty, no good company selling you way overpriced shit! Buy apple and get raped for only 499$ without lube. The oiled version of rape is just 200$ more!

Oh...

Lion29 ::

ja katerega apple oglasuje kot svojega :D
Founder and CTO @ Article-Fatctory.ai

nekikr ::

so med dokazno gradivo dodali sliko Galaxyja S, ki je različna od modela naprodaj na Nizozemskem

A to pomeni, da je v Ameriki (ali kje drugje) naprodaj model, ki ni tak in ustreza zgornjim slikam? Saj ne, da ne spremeni dejstva, da si tega ne bi smeli privoščiti, me pa firbec matra...

buneech ::

So drugi modeli. Majo 4 različne verzije Galaxy S v Ameriki: Fascinate, Captivate, Epic 4G in Vibrant.

Bananovec ::

Dva objekta ne rabita imeti istih dimenzij, da sta si podobna. Matematika 8. oz. 9. razreda. Nažalost pri Applu in marsikaterem drugem podjetju ta podobnost dela velike težave.
Its only copying if samsung does it. And unless we patent this in 5 years,
this is the shittest tech ever ... and we'll sue you.
Regards, Apple

bosko1982 ::

ampak noben telefon ne bo imel samo ene tipke... samo Apple...
katastrofa od človeštva...

morbo ::

Tale novica me spominja na Iranski režim, ki s Photoshopom retušira neuspele izstrelitve raket in potem to da v javnost, kjer teh internetz nerds v 0.034 sekunde odkrijejo da gre za fejk.

Inšalah nihče ne bo opazil da smo priredili gradivo!

CyberDuck ::

Hahahah, carji, na koncu bojo vse nabili na kur** :)

nekikr ::

Čakaj malo, kakšen Photoshop neki? Če dejansko obstaja tak model, potem to ni Photoshop ampak neumen poizkus, da bi na nizozemskem tožili zaradi telefona kakršnega tam ne prodajajo, drugje pa. To je velika razlika. Jih ne zagovarjam, tako šlampasti dokazi niso opravičljivi (povsem komot bi posavili tja zraven nizozemski model, pa bi bila podobnost še vedno čisto očitna. 1 dodatni milimeter ne spremeni dejstva, da je samsung skopiral vse (izdelek, UI, embalažo, celo pokrivalo za iPad).

mihec87 ::

Ahaha pokrivalo, taka podobna pokrivala so že obstajala ko je apple z iphonom še nosu pleničke,še dobr da niso skopiral baterije(oh wait they do(obedve so oglati,dajejo elektriko,polnjive))...

Gdaj si bojo ljudje prišli gor da z apple ne dobijo nič kaj premium pač pa malo prepakiran stuff ki je že obsajal v takšni ali drugačni obliki..

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mihec87 ()

roCkY ::

Se ne spomnim, ko sem imel Appla v roki. Ali ima hrapavo zadnjo stran? To je ena od zadev, ki je pri rokovanju z SGS2 zelo dobrodošla.

Sam sem Appla izločil ker presega 120 g teže. To mi je najvč kar sem pripravljen s sabo tovorit odkar sem odložil Nokio E61.
SGS2 pa se je znašel v žepu, ker se je prejšnji sicer galaxy nižjega ranga ponesrečil. Niti malo pa mi ni žal po sedaj skoraj 2 mesecih.

Kaj je skoporano in kaj narejeno zaradi potreb, bo tu precej težko realno dokazat.

Definitivno bo zelo podobnih aparatov še kopica.

Verjetno ni problem spravit skup podobne dvojančne dvojčke iz preteklosti. Pa ni noben v luft skakal.

Kaj se Apple sploh gre? SLO trg ga recimo sploh ni zanimal. Sedaj bi pa kar prodajo alternative prepovedal.

EEDEEOT ::

kakorkoli že, dosti se kopira po applu.

pleomax ::

apple tudi ni nedolžen v takih zadevah,kolikor se kaže sedaj.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: pleomax ()

smash ::

roCkY je izjavil:

Se ne spomnim, ko sem imel Appla v roki. Ali ima hrapavo zadnjo stran? To je ena od zadev, ki je pri rokovanju z SGS2 zelo dobrodošla.

Sam sem Appla izločil ker presega 120 g teže. To mi je najvč kar sem pripravljen s sabo tovorit odkar sem odložil Nokio E61.
SGS2 pa se je znašel v žepu, ker se je prejšnji sicer galaxy nižjega ranga ponesrečil. Niti malo pa mi ni žal po sedaj skoraj 2 mesecih.

Kaj je skoporano in kaj narejeno zaradi potreb, bo tu precej težko realno dokazat.

Definitivno bo zelo podobnih aparatov še kopica.

Verjetno ni problem spravit skup podobne dvojančne dvojčke iz preteklosti. Pa ni noben v luft skakal.

Kaj se Apple sploh gre? SLO trg ga recimo sploh ni zanimal. Sedaj bi pa kar prodajo alternative prepovedal.


narobe si se odločil , sam ti tega ne veš :P

blackbfm ::

Gdaj si bojo ljudje prišli gor da z apple ne dobijo nič kaj premium pač pa malo prepakiran stuff ki je že obsajal v takšni ali drugačni obliki..


Premium pri applu je:

1) lepa oblika + kvalitetna izdelava
2) odziven in estetski ui
3) dobra podpora za vse živo

ko bo konkurenca sposobna vse troje izpolnit, takoj menjam

bosko1982 ::

blackbfm je izjavil:

Gdaj si bojo ljudje prišli gor da z apple ne dobijo nič kaj premium pač pa malo prepakiran stuff ki je že obsajal v takšni ali drugačni obliki..


Premium pri applu je:

1) lepa oblika + kvalitetna izdelava
2) odziven in estetski ui
3) dobra podpora za vse živo

ko bo konkurenca sposobna vse troje izpolnit, takoj menjam



na ceno si pozabil...
katastrofa od človeštva...

blackbfm ::

Ne nisem. Cena je konkurenčna.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: blackbfm ()

pleomax ::

Jap,700 evrov in več je mali dnar in za nas slovence to ni nič,ko smo tak bogati...

mihec87 ::

1.telefon kot telefon štirioglata zadeva(res pa je da se ne more vsak pohvalit z logotom jabolka),no ja o kvaliteti.so meli tudi svoje special time..
Kaj točno več podpira kot pa ostali?

Black in seveda to dobiš samo pri iphone..

Rocky ne govor o hrapavem pokrovčku boja vključli na 5gen japke pa reklamiral da je inovativno(you know, ste naveličani padanja telefona iz rok potem imamo rešitev za vas bla bla...če pobirate telefon z tal pač nimate iphone)..

Nas uporabi za odprodajo telefonov pred izdajo novega..

BosKo ::

Cena je več kot konkurečna, če upoštevaš da pri Applu napravo vzameš in jo začneš uporabljat in se ne ukvarjaš z napravo da bi jo lahko sploh uporabljal. Danes je pač čas denar, nimamo vsi veselja in časa naprave v potankosti spoznat, sprobat 10 različnih firmwarov, da si jo prilagodiš da je sploh uporabna.

Sestra kupi nov Samsung Galaxy II, baterijo ji žre da ji komaj zdrži cel dan, pri predvajanju Youtuba se ji segreje telefon nenormalno. Kliče na Mobitel da telefon vrne nazaj, ker se ji pregreva in da je baterija zanič. Prinesete telefon ga je treba nagradit, sami ne morete. Po tretji nadgradnji se je baterija umirila, gledanje flash pa ji ne priporočajo več kot 10min. Šteka in zatika pa ji še vedno enako, na koncu gre rajši po stari 3GS in zadevo uporablja brez težav

Vidimo kak se Intel in ostali proizvaljalci trudijo pri Ultrabookih da bi ga neredili za isto ceno kot Apple Airbooka pa jim ne uspe. Apple je kriv, ker prodaja Airbook za takšno nizko ceno, da mu drugi ne morejo konkurirat in s tem zavira konkurenco.

mihec87 ::

Ahaha nizka cena sem že pozabil kako dobro se lahko človek nasmeji..Sploh pa intel je primarno proizvajalec procesorjev/čipovja..

Kar se počne niso lih dejanja ki bi kazala na neko superiornost na trgu pred vsemi.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mihec87 ()

nUUb ::

@Bosko
Ce ne znas uporabljat telefona ni kriv proizvajalec. Jaz sem 14dni na ideos x5 in moram reci da telefon ne steka, steka ce imas vec stvari odprtih....to je multitasking, pri jabuku tega ni. Ravnokar koncal igro Fieldrunners, temp telefona 39 stopinj v rokah. In pa pisem ti iz telefona, tudi iphona 3 in 4 ter ipada 1 in 2 sem drzal v roki, je bilo vec kot 10min. Za 2x visjo ceno napram ideos x5ki dobis ti kaj vec? Khmm...

edit: ce te pa obcasni zacetni lagi motijo, pa nastavis da dela cpu vedno na 800MHz. Tudi jabuki stekajo, samo moras objektivno opazovati.
i7 2600k@4.8GHz - nV 760 - 850 EVO 250GB - 4TB FreeNAS
ASUS 1920x1080@144Hz

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: nUUb ()

blackbfm ::

pleomax je izjavil:

Jap,700 evrov in več je mali dnar in za nas slovence to ni nič,ko smo tak bogati...

Eh ne seri, imaš folk ki je finančno res skoraj na robu, pa vseeno najde 200eur na mesec za čike in alko, kar je preko 2k letno.. RECIMO. Pa še ogromno stvari lahko najdeš, kjer denar skoraj dobesedno leti čez okno. Kaj ti pa več pomeni se pa sam odločaš. Je pa pač tako, da vsi ne moremo imeti vsega. Lahko te pa potolažim da zaslužki na gor niso nič omejeni:D

Kaj točno več podpira kot pa ostali?


Kot je bilo že omenjeno, se ni treba ukvarjat s samim telefonom, za razliko od android zadev. Najbolj mi gre na živce, ker so vsi tak pametni z androidom, kako je superioren v vseh pogledih.. Ko se pa kaj zatakne, ali pa ko je treba poiskat kakšno banalno nastavitev potem je pa jok in na koncu moram jaz njihov tel nastavljat. (geeki izvzeti)

Tudi jabuki stekajo, samo moras objektivno opazovati.


Štekajo pod obremenitvijo ja, ne pa pri nekih osnovnih zadevah tak kot večina androidov.
«
1
2 3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Ostre besede v kalifornijskem sporu med Applom in Samsungom (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Novice / Apple iPhone/iPad/iPod
22662124 (53731) Icematxyz
»

Korejsko sodišče Apple in Samsung poslalo v kot

Oddelek: Novice / Industrijska lastnina
84558 (3486) Poldi112
»

Apple vložil novi tožbi zoper Motorolo in Samsung

Oddelek: Novice / Industrijska lastnina
348533 (6505) BALAST
»

Samsung naslednji teden predstavlja osveženi Galaxy S II (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Android
9123722 (19518) roli
»

Malomarnost ali spodletela zvijača pomeni težave za Apple v Evropi (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Industrijska lastnina
5417884 (12861) globoko grlo

Več podobnih tem