» »

Apple z dokazi nekoliko po svoje tudi v Haagu

1
2
3

BosKo ::

nUUb

Če se telefon pregreva in žre baterijo, je razlog da uporabnik ne ve uporabljat telefona, daj malo me razsvetli.
V navodilih od Galaxy-ja nič ne piše kako ravnat ob pregrevanju. Mogoče imaš ti novejša uporabniška navodila, bil prosim bil tako prijazen in jih delil z mano, da ne bom sestra živela v nevednosti.
Operater Mobitel je sam priznal napako da je potrebno telefon nadgradit, na koncu pa so ji predlagali naj več ne muči telefona s flashom več kot 10min, ker telefon ni temu namenjen.

ce te pa obcasni zacetni lagi motijo, pa nastavis da dela cpu vedno na 800MHz. Tudi jabuki stekajo, samo moras objektivno opazovati
Sestra nima pojma kaj so to megaherci in je tudi ne zanima, to pomeni da telefona ne ve uporabljat ?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: BosKo ()

tomaz- ::

pleomax je izjavil:

Jap,700 evrov in več je mali dnar in za nas slovence to ni nič,ko smo tak bogati...



ko boš imel malo časa za dejansko pregledat "internetse" in ne samo nabijat o ceni iPhona, boš morda celo opazil, da dobiš že za 400-450€ novega, zapakiranega na Bolhi- brez vsakih obveznosti do operaterja, na Simobilu pa subvencioniranega že za 1€.. Ne vem, če je ravno dražji od primerljivih android škatlic.. Razen, če se prodajajo za 200€.. Potem pa tudi to precej pove o kvaliteti, če so toliko cenejši.. Tvoje poznavanje cen mi pa precej pove o tem, kako dobro "poznaš" iPhone.. Z uporabniškega stališča pooplnoma nič, s stališča trollanja ogromno, praktično vse..

Ampak dovolj offtopic :)

nUUb ::

Blackclw
Pri katerih "normalnih" opravilih pa primerljiv android steka? Klicanje, SMSi? Ne me hecat...

Bosko
Povej mi zaboga zakaj tvoja sestra potem kupi telefon visjega razreda, ce ga ne zna uporabljati? Velik zaslon, dobra kamera, to je ponavadi odlocilno pri veliki vecini ljudi, meni je najbolj pomemben zaslon oz resolucija le tega. Glede Mobitela pa ne bom nic rekel...so svoja vrsta.
i7 2600k@4.8GHz - nV 760 - 850 EVO 250GB - 4TB FreeNAS
ASUS 1920x1080@144Hz

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: nUUb ()

blackbfm ::

tisti ki rabi LAG fix:))

smash ::

ne vem no...ponavadi je že listanje (scrollanje) po kontaktih lagasto, kar je dosti osnovna zadeva..mam androida

eieieie1 ::

nUUb je izjavil:

Blackclw

Bosko
Povej mi zaboga zakaj tvoja sestra potem kupi telefon visjega razreda, ce ga ne zna uporabljati? Velik zaslon, dobra kamera, to je ponavadi odlocilno pri veliki vecini ljudi, meni je najbolj pomemben zaslon oz resolucija le tega. Glede Mobitela pa ne bom nic rekel...so svoja vrsta.


A ne razumeš kaj hoče povedat? Telefon bi moral delat kot je treba že ko ga dobiš, ne pa da se moraš nekaj dni je**t pa brat forume kako usposobit mobitel da ti nebo štekal, da se nebo pregreval in da ti bo vsaj 1 dan zdržal.

Pač vsak ni tako poglobljen v take zadeve in če kupi mobitel, ki stane 500+ € pričakuje, da bo zadeva vsaj normalno delala, ne pa da mora cel teden iskati odgovore po spletu oziroma prosijačit kolege, da usposobijo zadevo, da bo normalno delovala.

smash je izjavil:

ne vem no...ponavadi je že listanje (scrollanje) po kontaktih lagasto, kar je dosti osnovna zadeva..mam androida


Brezveze razlagat, ker to tisti ki so taki apple haterji nikoli nebodo opazili razlike v scroolanju po iOSu proti ostalim...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: eieieie1 ()

BosKo ::

nUUb je izjavil:

Blackclw
Pri katerih "normalnih" opravilih pa primerljiv android steka? Klicanje, SMSi? Ne me hecat...

Bosko
Povej mi zaboga zakaj tvoja sestra potem kupi telefon visjega razreda, ce ga ne zna uporabljati? Velik zaslon, dobra kamera, to je ponavadi odlocilno pri veliki vecini ljudi, meni je najbolj pomemben zaslon oz resolucija le tega. Glede Mobitela pa ne bom nic rekel...so svoja vrsta.


NUUB Pameten telefon si je zato kupila da lahko uporabi vse pomembne lastnosti in prednosti telefona.
To če še telefon pregreva in da ne sme več kot 10min flasha predvajat, to je po tvojem neznanje uporabnika.
Da se ne spozna na MHz je neznanje uporabnika ?
Vidiš to pa je razlika eni pač imamo telefone zato da jih uporabjamo, drugi pa da se z njimi ukvarjajo in te razlike očitno ti NIKOLI ne boš dojel.
Zdaj ima telefon ki ji nič ni od tega potrebno vedet, pa lahko izkoristi vse prednosti pametnega telefona, čeprav je telefon star 2 leti, lahko pa vse to z veseljem uporabljalja, kar bi ji nudil Galaxy II.

s1m0n ::

Meni pa se zdi, da iOS lepo laufa zaradi tega ker je omejen le na HW od iPhona in ne na 1000 različnih naprav. Tudi Android z malo nastavitev teče gladko!

WamPIRe- ::

blackbfm je izjavil:

Gdaj si bojo ljudje prišli gor da z apple ne dobijo nič kaj premium pač pa malo prepakiran stuff ki je že obsajal v takšni ali drugačni obliki..


Premium pri applu je:

1) lepa oblika + kvalitetna izdelava
2) odziven in estetski ui
3) dobra podpora za vse živo

ko bo konkurenca sposobna vse troje izpolnit, takoj menjam


Če tega konkurenca ne ponuja.. zakaj potem tožijo, da kopirajo? Ne vem česa jih je strah...
Msi Z77 | Intel i7-3770K | Kingston HyperX DDR3 16GB
CM Silent Pro Gold 700W | Asus RTX 2080 | Samsung 850 EVO 250GB
Samsung 850 EVO 500GB | 2x Asus ROG PG279Q

darksamurai ::

s1m0n je izjavil:

Meni pa se zdi, da iOS lepo laufa zaradi tega ker je omejen le na HW od iPhona in ne na 1000 različnih naprav. Tudi Android z malo nastavitev teče gladko!


Android z vsemi zadevami, kot je lag fix res teče gladko, ampak kot je rekel BosKo, bi lahko za android telefon vreden 500€ pričakoval, da ima te stvari že optimizirane.

buneech ::

darksamurai je izjavil:

Android z vsemi zadevami, kot je lag fix res teče gladko, ampak kot je rekel BosKo, bi lahko za android telefon vreden 500€ pričakoval, da ima te stvari že optimizirane.

Zakaj vsi posplošujete lag fix na celoten spekter Android naprav? Lag fix so potrebovale samo Samsung naprave, ki uporabljajo RFS datotečni sistem (torej Spica, S - ne vem kako je z S2). Noben še ni v rokah držal kakšnega Nexusa?

bosko1982 ::

to je ena izmed prednosti iphona za ženske =) drugače pa lahko telefoniraš isto kot z nokio 3310... s katero še danes nimam težav...
katastrofa od človeštva...

pleomax ::

Po obeh os-jih sem že brskal in oba sta kul. Ok? vsak ma prednosti,slabosti. Stvar okusa kaj izbereš.

BosKo ::

Verjamem da Android v redu dela in da ima prednosti, nikoli nisem rekel da ni ok.
Z kometarjem sem samo hotel dopovedat enim ki ne razumejo, kaj je dodana dodana vrednost ki bi jo naj Apple nudil. To je da bi njihove naprave bile čimbolj enostavne in uporabne. Včasih jim to uspe bolj včasih pa malo manj. Tudi drugi proizvajalci Microsoft naprimer, se tudi želijo temu približat in sledijo Applu, (Windows 8 lepo pokaže v katero smer gre vmesnik)

bosko1982
to je ena izmed prednosti iphona za ženske =) drugače pa lahko telefoniraš isto kot z nokio 3310... s katero še danes nimam težav...


To je že en komentar osebe, ki ne razume. Naprave so zato da nam služijo ne da nas zasužnijo. Če ne bi lahko še vedno veselo tapkali po DOS-u in ne bi rabili grafičnega vmesnika.

Apple je z Appstore-om zaslužen da si danes vsak lahko namesti novi program, v windowsih pa si včasih moral biti guru. No se je tudi Microsoft nekaj naučil, da bo nekoč v windowsih tudi namestitev nove aplikacije oddaljen samo klik miške.
Najbolj me nasmeji ko kdo izjavi: Ipad je brezveze ker niti nima razširitve za SD kartico, nima HDMI izhoda, nima...
Tisti pozna Applovo razvojno strategijo ve ta tega itak čez dve leti ne bomo rabili. In da bo bodo tudi drugi proizvajalci temu sledili. Inaprave če nekaj časa ne bodo rabile več nobenega priključka, storage v oblaku, video izhod preko airplaya, polnjenje baterije preko wirelessa.
Apple si prvi upal odstranit disketnik pa so drugi čudno gledali, prvi si je upal odstranit optični medij, prvi je naredil uporabno tablico....

Še enkrat bi rad povdaril, da naj bi tukaj zadeve komentirali osebe ki so vsaj malo tehnično razgledane, ampak očitno ni temu tako.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: BosKo ()

Zheegec ::

Kot je bilo že omenjeno, se ni treba ukvarjat s samim telefonom, za razliko od android zadev. Najbolj mi gre na živce, ker so vsi tak pametni z androidom, kako je superioren v vseh pogledih.. Ko se pa kaj zatakne, ali pa ko je treba poiskat kakšno banalno nastavitev potem je pa jok in na koncu moram jaz njihov tel nastavljat. (geeki izvzeti)

Zadnjič sem prižgal eee Transformerja in zadeva je delala. Waw. Popolnoma nič nastavljanja, dela super. Pa še update za OS sam downloada v ozadju (ne rabiš PC) in samo vpraša, če želim da se namesti.
Galaxy sicer nisem probal, ampak isto je bilo tudi s par HTC telefoni še s starejšim Android (2.2 večinoma). Nobenega nastavljanja...
Če se pa rad igraš je pa potrebno kaj nastavit povsod :)
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

gendale ::

>Apple je z Appstore-om zaslužen da si danes vsak lahko namesti novi program, v windowsih pa si včasih moral biti guru.
apple niti približno ni prvi, ki si je spomnil dat vse aplikacije za svoj os na eno mesto s katerega jih lahko uporabnik na enostaven način namesti

>Tisti pozna Applovo razvojno strategijo ve ta tega itak čez dve leti ne bomo rabili.
a tko kot prvi iphone ni mel polovice stvari, ki jih ima normalen smartphone, potem so jih pa na naslednjih verzijah dodali

s1m0n ::

@ALIEn3001, Asusov Transformer res lepo laufa, pa še meni osebno ima lepš/boljši zaslon, lepše mi sede v roko, pa tudi kak bonbonček več ima. Tak se mi je dopadlo delovanje (gladko,tekoče), da sem se odločil, da ga nabavim, ko bom zmožen :)

sgdjkdlsugi4 ::

BosKo je izjavil:

Še enkrat bi rad povdaril, da naj bi tukaj zadeve komentirali osebe ki so vsaj malo tehnično razgledane, ampak očitno ni temu tako.

Kar ti nisi niti tehnicno, kaj sele splosno razgledan.

uros_m ::

WP7 poseka oba.

squngy ::

BosKo je izjavil:

Apple je z Appstore-om zaslužen da si danes vsak lahko namesti novi program, v windowsih pa si včasih moral biti guru. No se je tudi Microsoft nekaj naučil, da bo nekoč v windowsih tudi namestitev nove aplikacije oddaljen samo klik miške.


Edina razlika med appstorom in Linux repozitoriji je da apple jemle provizijo :)

zeleni ::

Ce ze razne novicarske skupine najdejo take "napake" v samih tozbah, koliko jih bojo sele nasli odvetniki, ko preucijo vso dokumentacijo.

Prepoved prodaja Apple izdelkov se mi ne zdi v redu. Dobra prodaja precenjenih izdelkov je dobra za vse, ker se polni proracun drzave. Seveda pa je za pricakovati tezko financno kazen.

šernk ::

Apple si prvi upal odstranit disketnik pa so drugi čudno gledali, prvi si je upal odstranit optični medij,


optični medij še vedno potrebujem nekajkrat letno, ne vem zakaj bi bil računalnik brez njega boljši? ko bodo vse naprave podpirale wireless z avtoradiem vred, potem se pa lahko kaj drugače menimo.

meni mi deluje android popolnoma OK, brez kakšnih nastavitev. je pa res da imam mobitel za kaj bolj pametnega kot poganjat flash, kateri še vedno trdim, da je za v smeti.
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

JesusChrist ::

Tisti biseri ki zagovarjate apple si kupite androida v enakem cenovnem razredu (recimo torej 700€) in potem širite take nebuloze naokoli, da šteka pri scrolanju itd. Sicer se pa sploh ne čudim če si na 200eur vreden android naložite 4000 različnih aplikacij + vse vam laufajo, da potem vse šteka. Ko se bodo dejansko spustili posamezniki v varnostne luknje izdelkov appla (ker jih je na tone in so neverjetno osnovnošolske) pa bomo vidli če je bolj pomembna varnost ali to, da maš aplikacijo, ki ti mikrosekundo prej naloži sliko :D Hvala bogu sem se pred pol leta odločil za pameten nakup in sem pustil apple na miru.

Fanboy-i ste naravnost smešni, še svojo mamo bi zatajili, da bi apple mel nekaj od tega (beri: od takih bedakov kot ste vi zaslužil še par 100 eur več)
remember, the clock is ticking. run like no tomorrow.

zeleni ::

Se o tem, ko nekdo pise, da iPad nima SD kartice in da tega tako ali tako cez 2 leti ne bomo rabili.
- Napravo rabis sedaj. Cez 2 leti bo zastarela tako ali tako (v kolikor ze ni).
- Fotoaparati bojo se vec let uporabljali SD kartice in zelo prirocno je, ce ima prenosnik vgrajen citalec. Vem iz prakse
- Oblak sploh ni resitev na vse probleme s storageom. V mnogih primerih je/bo lokalno shranjevanje in branje podatkov edina sprejemljiva resitev.

nekikr ::

Ampak to je spet subjektivno mnenje, gledati moraš splošno. Koliko ljudi uporablja SD card reader v prenosniku? Procentualno glede na uporabnike prenosnikov. Ker tudi disketnik so še vedno uporabljali, tudi DVD enoto še kdo uporablja, treba pa je gledati koliko procentov je takih.

Ne zagovarjam nobenega, samo vaše lastno mnenje šteje malo manj kot pol piskra mrzle vode. Delež uporabnikov, ki nekaj počne z napravo, je važen. Posameznik ni pomemben.

šernk ::

Ne zagovarjam nobenega, samo vaše lastno mnenje šteje malo manj kot pol piskra mrzle vode. Delež uporabnikov, ki nekaj počne z napravo, je važen. Posameznik ni pomemben.


in očitno je ta delež še vedno dovolj velik, da je DVD enota standardna oprema vsakega prenosnika.

pojdi prodajat isti prenosnik z in brez dvd enote, me zanima katerih boš več prodal? čeprav enoto uporabljam 2x letno, je še vedno nepogrešljiva, tako kot USB.
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

nekikr ::

Jaz osebno bi dal raje 5€ manj in vzel tistega brez DVD enote, ker je ne rabim. Oz. bi dal raje 50€ več za tistega, ki bi imel namesto DVD enote še eno manjšo baterijo ali pa slot za sekundarni disk. Vidiš kako smo si ljudje različni?
Kaj je pravilna odločitev pa ne bova odločila midva temveč trg. Če je DVD enota nepogrešljiva potem se Apple ne bo več prodajal oz. se jih bo prodalo premalo in jo bodo uvedli nazaj. Če so storili prav, bo prodaja potekala po planu. Sedaj se pa usediva nazaj in počakajva :)

smash ::

nimaš kaj čakat...se ne spomnim, kdaj sem nazadnje vstavil kaj v cd/dvd enoto - vedno pa bom lahko, če si bom žele, tako kot imam doma male diskete nekje, pa jih nimam kam vstavit...samo to je moj problem, ne bodo zdaj mene čakali, da si zadeve prestavim na nove medije

apple ima prav, dvd je out

JanK ::

squngy je izjavil:

BosKo je izjavil:

Apple je z Appstore-om zaslužen da si danes vsak lahko namesti novi program, v windowsih pa si včasih moral biti guru. No se je tudi Microsoft nekaj naučil, da bo nekoč v windowsih tudi namestitev nove aplikacije oddaljen samo klik miške.


Edina razlika med appstorom in Linux repozitoriji je da apple jemle provizijo :)


Ni cisto res. Na Linuxu si lahko nastavis poljubno zbirko repozitorijev, s katerih namesca progame; ce hocem, lahko naredim repozitorij, dam not aplikacije in povem svojim prijateljem kje se nahaja.

Ce hoces to pri Appleu, moras jailbrake-ati napravo. Velika razlika!

blackbfm ::

Lol, dej primere mas pa tut take da ti slabo rata:))

roCkY ::

smash je izjavil:

roCkY je izjavil:

Se ne spomnim, ko sem imel Appla v roki. Ali ima hrapavo zadnjo stran? To je ena od zadev, ki je pri rokovanju z SGS2 zelo dobrodošla.

Sam sem Appla izločil ker presega 120 g teže. To mi je najvč kar sem pripravljen s sabo tovorit odkar sem odložil Nokio E61.
SGS2 pa se je znašel v žepu, ker se je prejšnji sicer galaxy nižjega ranga ponesrečil. Niti malo pa mi ni žal po sedaj skoraj 2 mesecih.

Kaj je skoporano in kaj narejeno zaradi potreb, bo tu precej težko realno dokazat.

Definitivno bo zelo podobnih aparatov še kopica.

Verjetno ni problem spravit skup podobne dvojančne dvojčke iz preteklosti. Pa ni noben v luft skakal.

Kaj se Apple sploh gre? SLO trg ga recimo sploh ni zanimal. Sedaj bi pa kar prodajo alternative prepovedal.


narobe si se odločil , sam ti tega ne veš :P


Celo noč nisem spal. Šele sedaj sem malo prišel k sebi.

Več kot nudi SGS2 ne rabim trenutno. 2-3 leta bom komot z njim preživel vkolkor ne bo nesreče. Ni mi potrebe menjat pogosteje.

Sicer pa KLIK. Sam na razne nagrade in priporočila inštitucij ne dam ravno veliko. Jih vzamem z dobršno mero distance. So pa nagrajeni artiki vsekakor vredni podrobnega ogleda in jih ne gre spregledati ob nabavi.

RejZoR ::

darksamurai je izjavil:

s1m0n je izjavil:

Meni pa se zdi, da iOS lepo laufa zaradi tega ker je omejen le na HW od iPhona in ne na 1000 različnih naprav. Tudi Android z malo nastavitev teče gladko!


Android z vsemi zadevami, kot je lag fix res teče gladko, ampak kot je rekel BosKo, bi lahko za android telefon vreden 500€ pričakoval, da ima te stvari že optimizirane.


Kakor vem je lag fix rabil samo en Galaxy model in to je to. Folk pa zdej kr misli, da imajo kar vsi Android telefoni nek lag. Lol.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

blackbfm ::

3/4 androidov ima lag. Pri galaxyju je blo smešno to ker je (bil) top model..

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: blackbfm ()

RejZoR ::

Očitno moj kriplast Wildfire spada med 1/4, ki tega problema nima. Pa je najbolj osnoven Android pomoje. Od ekrana naprej...
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

blackbfm ::

Ne, ne spada med tisto četrtino, zato ker je odzivnost telefona precej shitty. Očitno imaš (pre)nizka merila/pričakovanja al kaj naj rečem.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: blackbfm ()

eieieie1 ::

RejZoR je izjavil:

Očitno moj kriplast Wildfire spada med 1/4, ki tega problema nima. Pa je najbolj osnoven Android pomoje. Od ekrana naprej...


Jao, daj kupi si en high end smartphone in če čez nekaj dni pogledaš nazaj na tega boš videl ogromno razliko.

Zdaj pa če si ti zadovoljen s tem kako odziven je telefon je pa čist druga zadeva in nevem kaj nakladaš brez veze...

šernk ::

dvomim da tvoj high end telefon prehiti mojega starega java based?

zagnal se mi bo sigurno precej prej. tako, da je vse odvisno le iz katerega stališča gledamo.
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

blackbfm ::

Ti se kar tolaži ja:))

RejZoR ::

blackbfm je izjavil:

Ne, ne spada med tisto četrtino, zato ker je odzivnost telefona precej shitty. Očitno imaš (pre)nizka merila/pričakovanja al kaj naj rečem.


Imam tud strojno gledano enega high end Samsunga in vem kakšen je high end aparat. Pa mi je Wildfire kljub strojni inferiornosti nekako bolj pri srcu. Ima crappy ekran, ne zmore snemat videa niti v VGA ločljivosti in procesor je počasen do amena, ampak zadeva deluje popolno v okviru svojih zmožnosti in se ga odlično drži v roki za razliko do aluminijastega Samsunga, ki kar nekako rad drsi naokoli če imaš suhe roke. To da je Wildfire počasen ni nek bug ampak omejitev strojne opreme. Kar je velika razlika med vsesplošno počasnostjo in nekim fantomskim lagom, ki ga s popravkom ni več.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

BosKo ::

Še vedno enim ni jasno da Apple dela izdelke za množice, in ne za petične Guruje ki bi rabili še card reader na Ipadu.
Ne moremo vsi Volkswagen Golf-ov vozit, kak bi to zgledalo. Zato tudi vsi ne bomo Ipadov kupovali,ampak se bo kakšen našel ki bo Samsunga kupil.
Ne pa trdit da je Ipad ali Iphone slab izdelek če pa je revolucijo naredil, se sprijaznimo ali ne to kažejo dejstva.

squngy :: danes, 07:42:14
Edina razlika med appstorom in Linux repozitoriji je da apple jemle provizijo :)

To je čisto res, sam Applov Appstore se uporablja in je uporaben, na tvojem linux-u pa moja mama ne bo namestila nobene aplikacije, verjemi mi. Prvo ker še za linux slišala ni, drugič ker rabila guruja da bi ji namestil aplikacije, guruja pa je treba tudi plačat. Tak da rajši vzame Ipad in si namesti tisto kar rabi, pa tudi aplikacije free se najdejo.

JesusChrist ::

Jah nismo vsi tako nesposobni, da sledimo gumbom "next, next, next" ob instalaciji :D To pa je razlika med IT mojstri in froci, ki majo računalnik za igrice pa porniče :))
remember, the clock is ticking. run like no tomorrow.

BosKo ::

JesusChrist je izjavil:

Jah nismo vsi tako nesposobni, da sledimo gumbom "next, next, next" ob instalaciji :D To pa je razlika med IT mojstri in froci, ki majo računalnik za igrice pa porniče :))


Spet en bolan komentar, ti ne vidiš razlike. Eni nimajo niti časa niti znanja niti jih to ne zanima.
Na avtu si tudi vsi ne menjamo gum pa je to tak enostavno...

ninjeti Če se ti šteješ med "IT mojstre" da si sposoben ob instalaciji "next, next, next" klikat, ti moja mama verjetno ne bi dovolila da bi ji "next, next, next" klikal, ker si to ve sama. No na appstore, pa ji niti ni treba "next, next, next" klikat in je izredno vesela, to baje delajo samo IT mojstri.

RejZoR ::

Android je primeren tud za največje noobe. Slednji tud ne bojo šli vrtat v globine sistema, kaj šele rootat (edino kar bi mu konkretno zameril je nastavljanje lastnih melodij, ki je skrajno leseno, drugo me ni zmotilo). Sam se imam za power userja pa telefona nisem rootal in ga verjetno tud ne bom. Mogoče šele ko poteče garancija. Za tweake imaš razne appe na Marketu kjer itaq vse dobiš servirano na pladnju. Če znaš vsaj malo Googlat lahko tud na marketu najdeš kar želiš. Al pa browsaš po kategorijah dokler ne najdeš želenega. Klikneš Download in to je vsa umetnost. Ne rabiš nekega blaznega razumevanja al pa kaj takega.
Če sistem ne bi bil delan za tako širok spekter naprav in uporabnikov bi se verjetno tud dalo kaj poenostavit. Kjer pa je treba razumet, da Google zmeče bajne vsote samo za stvari kot so kje bo stal ta in ta knof. Medtem ko bi nekoč nek noname kitajski proizvajalec pač nekam vrgel knof, da je pač tam. Kjer pa se Android spet loči od iPhona. iPhone je bolj podoben konzolam (isti OS, isti hardware) medtem ko je Android bolj podoben PC-ju (različen hardware, različni GUI overlayi, različne postavitve). Vedno je lažje zadovoljit folk, ki ima na voljo isti hardware in isti software. Kot prvo je razvoj bistveno lažji, tako OS-a kot softwara zanj, ni fovšije med uporabniki in zadeva je kar je. Pri Androidu pa mora vsak proizvajalec konstantno nekaj inovirat, da razčleni različne range lastnih naprav, kaj šele, da je konkurenčen drugim proizvajalcem. In to kar fino zakomplicira stvari. Geekom to sicer ful dogaja, večina folka pa ima raje preprosto zasnovo. Pri Androidu je samo stvar v tem koliko pričakuješ od njega. Če ne veliko bo tud vanilla verzija čist ok. Nekdo, ki pa pričakuje več pa lahko iz njega z nekaj truda izvleče več. Pri iPhone pa tud če imaš željo izvleči kaj več izven okvira zamišljenega iz strani Appla tega ne moreš. Lahko Jailbreakaš kar ti da nekaj svobode ampak še vedno si omejen na iOS.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

KaRkY ::

BosKo je izjavil:

Še vedno enim ni jasno da Apple dela izdelke za množice, in ne za petične Guruje ki bi rabili še card reader na Ipadu.
Ne moremo vsi Volkswagen Golf-ov vozit, kak bi to zgledalo. Zato tudi vsi ne bomo Ipadov kupovali,ampak se bo kakšen našel ki bo Samsunga kupil.
Ne pa trdit da je Ipad ali Iphone slab izdelek če pa je revolucijo naredil, se sprijaznimo ali ne to kažejo dejstva.

squngy :: danes, 07:42:14
Edina razlika med appstorom in Linux repozitoriji je da apple jemle provizijo :)

To je čisto res, sam Applov Appstore se uporablja in je uporaben, na tvojem linux-u pa moja mama ne bo namestila nobene aplikacije, verjemi mi. Prvo ker še za linux slišala ni, drugič ker rabila guruja da bi ji namestil aplikacije, guruja pa je treba tudi plačat. Tak da rajši vzame Ipad in si namesti tisto kar rabi, pa tudi aplikacije free se najdejo.


Odpreš najljubši ackage manager vpišeš ime aplikacije jo izbereš stisneš install vpišeš geslo in to je to. Če pa ti rabiš guruja za te korake potem pa tudi nevem kaj je lahko še lažjega. Ti pa iz osebnih izkušenj povem da ob prevajanju besed(imam angleški ubuntu) je moja mama, ki še ni vedela da mora modem v elektriko vštekat, uspela inštalirat apliacijo.
When you look long into an abyss, the abyss looks into you

tomaz- ::

Berem vso tole klobasanje, pol pa dvakrat pogledam naslov teme:

"Apple z dokazi nekoliko po svoje tudi v Haagu"

Ja, samo vprašanje "časa" je , kdaj se POPOLNOMA VSAKA TEMA sprevrže v en bedast boj, v stilu "ko je ovdje jači"..

hehe, svašta

Limit-sky ::

Pa samsung je jaci, valjda...
Pa se veliko bolj posteni so od konkurence, ker ne tozijo vse po vrsti, ceprav jih vsi kopirajo.

tomaz- ::

Ja, pa moj oči je tud večji od tvojega,hehe

Limit-sky ::

Ne, ni!
8-)

eieieie1 ::

Pa še Samsung je veliko bolj izviren pri dizajnu njihovih produktuv...

Limit-sky ::

To tudi, ja. :D
Sicer pa je tole iz BBCja:
It is understood that the judge involved in the German case made his ruling based on a physical examination of the two tablets, rather than relying Apple's paper submission alone.
1
2
3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Ostre besede v kalifornijskem sporu med Applom in Samsungom (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Novice / Apple iPhone/iPad/iPod
22662124 (53731) Icematxyz
»

Korejsko sodišče Apple in Samsung poslalo v kot

Oddelek: Novice / Industrijska lastnina
84558 (3486) Poldi112
»

Apple vložil novi tožbi zoper Motorolo in Samsung

Oddelek: Novice / Industrijska lastnina
348533 (6505) BALAST
»

Samsung naslednji teden predstavlja osveženi Galaxy S II (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Android
9123720 (19516) roli
»

Malomarnost ali spodletela zvijača pomeni težave za Apple v Evropi (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Industrijska lastnina
5417884 (12861) globoko grlo

Več podobnih tem