» »

študij Web Developerja / Sys Admina

študij Web Developerja / Sys Admina

oblivioner ::

Pozdravljeni,

Vem da se te dve področji zelo razlikujeta, vendar me zanima če je kje v bližini Slovenije možnost študija na enem izmed teh dveh področij (v angleščini).
V mislih imam najbolj poceni variante z opcijo štipendiranja za tujino. Plačljive & izredne variante odpadejo!

Namreč sam že imam VI/II stopnjo izobrazbe.
FRI / FERI / FAMNIT odpadejo. Študij je preveč računalniško znanstveno usmerjen. Samo določeni predmeti se za delček dotaknejo teh področij. Poleg tega imajo nemogoče pogoje za študente drugih fakultet glede vpisa na njihov bolonjski magistrij (sploh FRI).

Isotropic ::

kaksne pogoje pa ima fri? milijon izpitov verjetno?
drugace se pa odloci, za katero platformo bi se lahko specializiral in hodi na tecaje.

kihc ::

Na FRI program ki tebe zanima ne obstaja, tako da kar pozabi.
x

oblivioner ::

Isotropic je izjavil:

kaksne pogoje pa ima fri? milijon izpitov verjetno?
drugace se pa odloci, za katero platformo bi se lahko specializiral in hodi na tecaje.

ker nisem predhodno iz smeri računalništva, matematike, fizike, kemije, gradbeništva, elektrotehnike, strojništva, mogoče sm še kero pozabu:

bi rabu predhodno nrdit 5 dodatnih izpitov iz UNI smeri (med njim je en kr ornk zaf. vsaj kokr sm slišu ARS) se prav prec k si sprejet. In k teh 5 nrdiš pol pa še 10 rednih kar pa itaq zamudiš ceu semester al pa še več. Se prav 15 izpitov v 1. letniku. Pogoj so pa vsi narjeni, Še za ponavljat bi jih 10 rabu. Če si FRI VSŠ pomoje ni problemov tistih 10 nardit, sam 15 je pa druga zgodba. Aja v 2. letniku jih imaš samo še 6 potem.

@kihc

vem kaj FRI ponuja ;) iščem alternative, in bolj usmerjen študij.

jype ::

IMHO se bolj splača najt job na tem področju.

And we're hiring, piši na jobs@zemanta.com in se pridi prodat.

oblivioner ::

jype je izjavil:

IMHO se bolj splača najt job na tem področju.

And we're hiring, piši na jobs@zemanta.com in se pridi prodat.


Se strinjam, vendar brez specifičnega znanja, izkušenj, referenc, te nihče ne bo vzel v službo. Mogoče s srečo za študentsko delo, za redno zaposlitev se pa že kar veliko zahteva.

Hvala za info @jype.

Sem že gledal oglas za Zemanto na geeko at si. vendar na žalost nobene od naštetih tehnologij ne poznam. Zadnje čase se ukvarjam z xhtml, css, javascript, jquery, php, mysql, sem pa tudi vešč v gnu/linux okolju, ubuntu, centos (lamp, subversion, webdav, vsftpd, samba, cron, backup bash skripte, ...) c++ smo v celoti obdelali v srednji šoli, vendar ga nisem nikoli uporabljal. Znam še osnove VB-ja.

@jype če si po tem kar si prebral zgoraj še mnenja da naj pišem na Zemanto, mi prosim sporoči ;)

Velik jobov sys admina že predhodno zahteva "obvladovanje" MS/*nix strežniške programske opreme ter večletne izkušnje.
Kot web developer bom pa tudi začel iskati job, samo da dokončam projekt ali dva, da vidim kako je na tem področju...

Zgodovina sprememb…

Isotropic ::

ker faks, smer?

oblivioner ::

Isotropic je izjavil:

ker faks, smer?

ne razumem kam ciljaš.

Isotropic ::

Namreč sam že imam VI/II stopnjo izobrazbe.


imas narejen?

jype ::

oblivioner> @jype če si po tem kar si prebral zgoraj še mnenja da naj pišem na Zemanto, mi prosim sporoči ;)

Sem. Saj te ne bo nihče vzel zaradi specifičnih tehnologij, job boš dobil predvsem v primeru da se ekipa strinja s tem, da si dovolj dober, da boš koga v njej lahko bistveno razbremenil. Če lahko demonstriraš katerikoli svoj podvig (v katerikoli veji računalništva), priloži tudi to - take reči običajno največ povejo o tem, kako iznajdljiv si, ko je treba hitro in učinkovito reševati probleme.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

oblivioner ::

Isotropic je izjavil:

Namreč sam že imam VI/II stopnjo izobrazbe.


imas narejen?

FOV VSŠ, OMIS

Tear_DR0P ::

če se ne boš pokazal kje drugje, se oglasi v Kiberpipo. Pri nas lahko nabereš izkušnje z obeh področij :)
"Figures don't lie, but liars figure."
Samuel Clemens aka Mark Twain

oblivioner ::

Tear_DR0P je izjavil:

če se ne boš pokazal kje drugje, se oglasi v Kiberpipo. Pri nas lahko nabereš izkušnje z obeh področij :)

Sem ti pisal na ZS ;)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Outbrain kupil Zemanto (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Nakupi / združitve / propadi
13439492 (29976) thramos
»

Zaposlitev ekonomista v tehnološkem podjetju

Oddelek: Loža
213234 (2258) jype
»

Podjetja, ki prakso tudi plačajo

Oddelek: Loža
61897 (1710) Blinder
»

Študij in zaposlitev v IT (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Programiranje
14233523 (27769) lobo_feroz

Več podobnih tem